دلیل تنفر پارتنر سابقتان

 دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما چیست؟

پارتنر یا همسر سابق شما کسی بود که به رابطه‌ای که داشتید پایان داد. او شما را ترک کرد و تصمیم گرفت که مسیرتان را از یکدیگر جدا کنید. اما حالا، ناگهان طوری رفتار می‌کند که گویی شما این تصمیم را گرفتید. او به شما حرف‌های بدی می‌زند، هر وقت فرصتی پیدا کند به شما توهین می‌کند و زندگی جدیدتان را خراب می‌کند. واضح است که این مرد نمی‌تواند زندگی خوب و آرام شما را بعد از خودش تحمل کند. ممکن است شما به این موضوع فکر کنید که دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما چیست؟ او چرا این رفتارهای عجیب و بی‌معنی را انجام می‌دهد. برای رسیدن به پاسخ این سوال فقط کافی است کمی عمیق رفتارهای او را بررسی کنید.

دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما چیست؟

در این مطلب مجله زرد نیوز ما دلایل احتمالی تنفر پارتنر سابق‌تان از شما را بررسی می‌کنیم:

حسادت به رابطه جدید شما

اولین دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما ممکن است این باشد که نمی‌تواند شهامتی که دارید را تحمل کند. این واقعیت که شما خیلی سریع از دوران سخت جدایی از او گذشتید، برایش قابل باور نیست. ممکن است شما دو نفر ماه‌ها باشد که از هم جدا شده باشید، اما به دلایلی او فکر می‌کند برای اینکه شما رابطه جدیدی را شروع کردید خیلی زود است.

شاید از زمانی که شما دو نفر از هم جدا شدید، او آنقدر به شما فکر نکرده است. با این حال، لحظه‌ای که او شنید که شما با شخص جدیدی هستید، حس تنفرش از شما شروع شد.

این مرد به وضوح عصبانی است زیرا شما توانسته‌اید حقایق را پیذیرد و زندگی جدیدی را شروع کنید. در حالی که او از زمانی که شما را ترک کرده نتوانسته است رابطه سالمی پیدا کند. با این وجود، او به سختی خشم خود را پردازش کرد و آن را به نفرت تبدیل کرد.

یک چیز مسلم است؛ اگر دوست پسر سابقتان از شما متنفر است، دلیلش این است که به رابطه جدید شما حسادت می‌کند. دوست پسر سابق شما احساس می‌کند که این پسر جدید در زندگی‌تان است نمی تواند شما را خوشحال کند. دوست پسر سابقتان دوست دارد همه چیز خود را بدهد تا جای دوست پسر جدیدتان باشد.

پشیمانی از تصمیمش

وقتی از خود می‌پرسید که دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما چیست؛ در حالی که خودش تصمیم به جدایی گرفته است، باید برای پیدا کردن پاسخ این سوال کمی عمیق‌تر فکر کنید. پشت هر نفرت یکی دلیل پنهانی وجود دارد.

یکی از دلایل پنهان، پشیمانی فرد از تصمیمی که خودش گرفته است. بعد از مدتی دوست پسر سابقتان متوجه می‌شود که تصمیم به جدایی از شما بزرگترین اشتباه زندگیش بود.

البته، او حاضر نیست این موضوع را بپذیرد، حتی اگر زندگی‌اش به آن وابسته باشد. او احتمالاً آنقدر مغرور است که حاضر نیست حتی خودش نیز با این واقعیت روبرو شود، چه رسد به اینکه آن را به شما اعتراف کند.

بنابراین باید بدانید دلیل نفرت او در واقع هیچ ربطی به شما ندارد. او از شما متنفر نیست، او از خودش و همه انتخاب‌های اشتباهی که انجام داده متنفر است. اما او می‌داند که نمی‌تواند گذشته را تغییر دهد؛ آنچه انجام شده انجام شده است. بنابراین، به جای سرزنش کردن خود برای کل این آشفتگی، برای او راحت‌تر است که این نفرت را به سمت شما هدایت کند.

دوستان مشترکتان، شما را انتخاب می‌کنند

فقط به این دلیل که رابطه عاشقانه شما به نتیجه نرسید، به این معنی نیست که اجازه ندارید با دوستان مشترک خود معاشرت کنید. با این حال، شوهر یا دوست پسر سابق شما چنین احساسی ندارد. هر زمان که او متوجه می‌شود که آن‌ها با شما وقت گذرانده‌اند، با دوستان مشترکتان بدرفتاری می‌کند. او آن‌ها را متهم می‌کند که طرف شما را گرفته‌اند و از پشت به او خنجر زده‌اند.

این بار هم دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما، خودش است و احساسات او به شما ربطی ندارد. بدیهی است که همسر یا دوست پسر سابق شما انتظار داشت همه طرف او را بگیرند و همانطور که او شما را رها کرد، دیگران نیز همین کار را انجام دهند.

شاید این افراد حتی طرفی را انتخاب نکرده باشند. آن‌ها فقط می‌خواستند که با هر دوی شما دوست بمانند، اما او اجازه نداد. این به ویژه در صورتی صادق است که اینها افرادی باشند که او شما را با آن‌ها معرفی کرده باشد.

گاهی اوقات نیز دوستان مشترکتان متوجه بد بودن همسر سابق‌تان می‌شوند و دیگر نمی‌خواهند با چنین فردی دوست باشند. آنچه در این حالت واضح است اینکه همسر سابق‌تان می‌خواهد شما تنها باشید، حالا که او را از دست داده‌اید.

دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما

جدایی تقصیر شماست

وقتی جدایی رخ می‌دهد، همه ما دوست داریم خودمان را به عنوان افراد خوب داستان ببینیم، به خصوص اگر طرف مقابل تصمیم به جدایی گرفته باشد. با این حال، حقیقت اغلب متفاوت است. فقط به این دلیل که همسر سابقتان کسی بود که شما را ترک کرد، به این معنی نیست که او مقصر پایان یافتن رابطه شما بود.

پذیرش این موضوع مطمئنا برای هر فردی سخت است. اما این احتمال وجود دارد که اعمال شما باعث جدایی شده است. همسرتان فقط کسی بود که به عشق شما پایان داد.

 دلیل اصلی تنفر پارتنر سابقتان از شما این است که قلبش را شکستید. شاید او نمی‌تواند تمام کارهای بدی که با او کردید را فراموش کند و شما را مسئول پایان رابطه‌تان می‌داند.

البته این لزوماً به این معنی نیست که حق با اوست. این ممکن است فقط درک او از واقعیتی باشد که وجود ندارد.

او نمی تواند شما را ببخشد

گاهی اوقات رفتارهای شما در گذشته دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما است، حتی اگر حاضر نباشید این موضوع را به خودتان اعتراف کنید. او فقط رابطه خود با شما را پایان داده است، اما هنوز چیزهای که بین شما دو نفر اتفاق افتاد است او را آزار می‌دهد.

با وجود اینکه او شما را ترک کرد، اما او هنوز از شما به خاطر کارهایی که با او کردید کینه دارد. واضح است که او نمی‌تواند شما را به خاطر کارهایتان ببخشد.

آیا او اولویت شما در زندگیتان نبود؟ آیا زمانی که با هم بودید به او خیانت کردید؟ شاید حتی خودتان هم ندانید که چه کاری انجام دادید که باعث تنفر او شده است.

گاهی اوقات دلیل این موضوع به هفته‌ها یا سال‌ها قبل برمی‌گردد. حتی ممکن است به نظر شما دلیل تنفر او کاملا بی‌ربط به رابطه شما باشد. اما باید بدانید آن رفتار به وضوح به او آسیب رساند و او نمی‌تواند آن را فراموش کند.

به اعتماد او خیانت کردی

یک موضوع مهم وجود دارد که باید در مورد رفتار پس از جدایی بدانید و به آن توجه کنید. بعد از اینکه رابطه عاشقانه خود را تمام کردید نباید به اعتماد آن فرد خیانت کنید. شما نمی‌توانید رازها دوست پسر یا همسر سابقتان را برای دیگران بازگو کنید و اگر شما این کار انجام دادید باید بدانید این عمل شما را به فرد بدی تبدیل می‌کند.

حال دقیقا شما این کار را انجام داده‌اید. احتمالا به خاطر اینکه او شما را ترک کرد عصبانی بودید و هر آنچه را که درباره او می‌دانستید با اطرافیانتان به اشتراک گذاشتید. مهم نیست که رازهای او را فقط به بهترین دوست خود گفتید یا به فرد دیگری، در هر حال او متوجه شد شما به اعتمادش خیانت کرده‌اید.

گاهی اوقات ممکن است با دشمنان سرسخت او دوست شده باشید. از نظر فنی، شما هیچ اشتباهی انجام ندادید. اما اگر با خودتان صادق باشید به اعتماد او خیانت کردید. شما در اعماق وجودتان می‌دانید که قوانین اخلاقی پس از جدایی را زیر پا گذاشته‌اید و به همین دلیل است که او نمی‌تواند شما را تحمل کند.

بدگویی کردن

دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما بعد از رهایی چیست؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهید، بهتر است ابتدا از خود بپرسید، آیا از زمانی که شما دو نفر از هم جدا شده‌اید در مورد او بدگویی کرده‌اید؟

جدایی از همسر یا دوست پسر باعث ایجاد حس دلشستگی می‌شود. از او متنفرید به خاطر اینکه شما را رها کرده است.

اما بهتر است هیچگاه به اطرافیان خود نگویید که دوست پسر سابق من یک سطل زباله است. بهتر است این حرف‌ها را فقط به بهترین دوست خود بگویید. هیچگاه با دوستان مشترک خود در مورد همسر سابق خود بدگویی نکنید، زیرا او متوجه این می‌شود.

علاوه بر این، شما فقط در مورد او حرف بد نمی‌زنید، بلکه شخصیت خودتان را نیز با این حرف‌ها زیر سوال می‌برید. فراموش نکنید که این مرد انتخاب شما بوده است.

مهم نیست که او با شما چه کرده است، همیشه تمام تلاش خود را بکنید تا کرامت خود را حفظ کنید. زیرا زمانی که بدگویی می‌کنید، اینگونه به نظر می‌رسد که شما بیشتر روی او تمرکز کرده‌اید تا روی زندگی خود و این مساوی است با ناامیدی.

دوستی با شخصی دیگر

او متوجه شد که چه چیزی را از دست داده است

بسیاری از مردان باید نبود شما را احساس کنند تا قدردان حضور شما باشند. برخی از مردها زمانی که شما در کنار آن‌ها هستید قدردان شما نیستند. آن‌ها به جای اینکه با شما آنگونه که لیاقتش را داشتید رفتار کنند، طوری رفتار می‌کنند که گویی شما قابل تعویض هستید.

اما بعد از جدایی آن‌ها متوجه می‌شوند که شما در نوع خود بی نظیر هستید، بنابراین همه چیز تغییر می‌کند.

کار درست این است که بعد از اینکه به این نتیجه رسیدند برای بازگشت به شما التماس کنند. اما آن‌ها برعکس عمل می‌کنند و طوری رفتار می‌کنند که انگار از شما متنفر هستند.

شاید برایتان کمی عجیب به نظر برسد، خوب اجازه دهید برای شما توضیح دهیم چرا این کار را انجام می‌دهند. این مرد در واقع از این واقعیت متنفر است که متوجه شده است چه چیزی را از دست داده است. او در زنان دیگر به دنبال شماست، اما در نهایت متوجه می‌شود که هیچ جا مانند شما پیدا نمی‌کند.

او بالاخره متوجه می‌شود که نمی‌تواند شما را برگرداند. غرورش به او اجازه نمی‌دهد که از شما طلب بخشش کند. بنابراین تصمیم می‌گیرد از شما متنفر باشد.

از دوست داشتن او دست کشیدی

یک چیز وجود دارد که همسر سابقتان هرگز شما را به خاطر آن نمی‌بخشد، این واقعیت که دیگر دوستش ندارید. فرقی نمی‌کند که او هنوز نسبت به شما احساسی داشته باشد یا نه، این مرد در عمق وجود خود انتظار دارد که بقیه عمرتان را با غم و اندوه پایان رابطه‌تان بگذرانید.

حتی اگر وارد یک رابطه جدید شوید، او انتظار دارد برای همیشه در قلب شما بماند. او امیدوار است که شما در پیری و چین و چروک به یاد او باشید و همیشه او را عشق زندگی خود بدانید. چه اتفاقی می‌افتد وقتی رویاهای او مانند حباب می‌ترکند؟ چه اتفاقی می‌افتد وقتی او بفهمد که این سناریو بعید است اتفاق بیفتد و شما دیگر او را دوست ندارید؟

خوب، این  موضوع باعث شکست روانی او می‌شود. به جای اینکه خوشحال شود که شما مانند دو بزرگسال همه چیز را قطع کرده‌اید او تصمیم می‌گیرد از شما متنفر باشد.

احساس حسادت

گاهی اوقات دلیل تنفر پارتنر سابقتان از شما حسادت است. او به وضوح انتظار دارد که از لحظه‌ای که شما را رها کرد، زندگی‌تان به پایان برسد. او انتظار ندارد که شما به این زودی پس از جدایی به مسیر زندگی خود برگردید.

اما این دقیقا همان کاری است که شما انجام دادید. برای سرنوشت غم‌انگیز خود گریه نکردید و التماس نکردید که او برگردد. زندگی خودت را دوباره بدون همسرتان در دست گرفتید و زندگی جدیدی را آغاز کردید.

حال شما بهتر از همیشه به نظر می‌رسید. شما یک شغل جدید و بهتر پیدا کردید، به باشگاه می‌روید، به سفر می‌روید و در نهایت از زندگی که دارید لذت می‌برید. اما او هنوز در گذشته مانده و برای آینده خود هیچ برنامه‌ای ندارد. شما به وضوح از او موفق‌تر هستید و به همین خاطر او از شما متنفر است.

فعالیت شما در شبکه های اجتماعی

آیا هنوز از طریق شبکه‌های اجتماعی با پارتنر سابق خود ارتباط دارید؟ اگر این چنین نیست، بررسی کنید که آیا او شما را از طریق یک حساب فیک دنبال می‌کند یا نه؟

اگر او از طریق شبکه‌های اجتماعی شما را دنبال می‌کند، ممکن است دلیل نفرتش همین موضوع باشد. زیرا شما روز بعد از جدایی از او یک سلفی زیبا از خود گذاشتید، یا حتی بدتر از آن شاید شما مردان جدید را فالو کرده‌اید.

اما او چه انتظاری داشت؟ احتمالا او انتظار داشته که شما یک آهنگ غمگین یا جملات نوستالژیک در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و به دیگران نشان دهید دلتان شکسته است.

یکی دیگر از مواردی که باعث ناراحتی او می‌شود، نوشتن جملات و ویژگی‌های افراد بد در پست‌هایتان است. با وجود اینکه دوست پسر یا همسر سابق خود را تگ نمی‌کنید، اما مشخص است که هدف این جملات او می‌باشد.

یا او فقط از شما متنفر است زیرا شما او را بلاک کرده‌اید و او دیگر نمی‌تواند پست‌های شما را ببیند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

عدم برقراری تماس

اگر پارتنر سابقتان از شما متنفر است، شاید دلیل این موضوع این باشد که شما پس از جدایی با او تماس نگرفتید.

شما به تماس‌های تلفنی و پیامک‌های او پاسخ نمی‌دهید. همچنین در مکان‌های که احتمال می‌دهید با او برخورد داشته باشید، ظاهر نمی‌شوید. تو برایش آرزوی موفقیت در زندگی کردی و همین بود. او چیزی در مورد شما نمی‌داند و به نظر می‌رسد که شما واقعاً این رابطه را متوقف کرده‌اید.

 بهترین بخش در موضوع این است که شما واقعا او را رها کردید، گویی او فقط در گذشته بوده است. شما به این نتیجه رسیدید که این رابطه تمام شده است. به نظر می رسد شما دقیقاً همان کاری را انجام دادید که او می‌خواست، او را تنها گذاشتید و از زندگی او ناپدید شدید. خب حالا از چی ناراحته؟

او شما را دوست دارد

شما باید از یک چیز آگاه باشید، نفرت و عشق در واقع کاملاً شبیه هم هستند. به طور دقیق، آن‌ها دو روی یک سکه هستند. اگر او از شما متنفر است، گاهی اوقات به این معنی است که او هنوز هم شما را دوست دارد. نفرت متضاد عشق نیست، بلکه بی‌تفاوتی متضاد عشق است.

همسر یا دوست پسر سابقتان به خاطر غرور مردانه که دارد، حاضر نیست به خودش اعتراف کند که نسبت به شما احساسی دارد به خصوصی اینکه او شخصی بود که همه چیز را تمام کرد. بنابراین برای او راحت‌تر که تمام عشق خود را به خشم و نفرت تبدیل کند، به خصوص اگر بداند تمام عشقش یک طرفه بود.

اگر امیدوار هستید که دوباره رابطه خود را آغاز کنید، این نشان می‌دهد که هنوز فرصتی دارید. اما اگر او بی‌تفاوت است، بدانید که او واقعا از شما گذشته است.

تا زمانی که او از شما متنفر است، به این معنی است که شما در قلب او حضور دارید. یعنی او هنوز به شما فکر می‌کند و انرژی خود را برای شما تلف می‌کند.

مطالب مرتبط: “14 دلیل برای عدم برگشت به پارتنر سابق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.