وابستگی سریع

9 دلیل وابستگی سریع به مردان

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سریع به دیگران وابسته می‌شوید، بهتر است این مطلب را مطالعه کند. اگر تاکنون بارها وارد یک رابطه جدید شده‌اید و با انجام این کار همه پرچم‌های قرمز را نادیده گرفته‌اید؟ نمی‌توانید تنهایی را تحمل کنید؟ یا درست بعد یک یا دو قرار متوجه می‌شوید همه مردان که با آن‌ها آشنا شده‌اید دارای یک ویژگی مشترک هستند؟ اگر پاسخ شما به تمام این سوالات مثبت است، با ما همراه باشید. ما در این مطلب 9 دلیل وابستگی سریع به مردان را توضیح داده‌ایم.

دلبستگی خیلی سریع می‌تواند به طرز تکان دهنده‌ای دردناک باشد. شما به راحتی به مردان مختلف وابسته می‌شوید با وجود اینکه می‌دانید این کار درست نیست.

مهربانی

برخی از افراد وجود دارند که نمی‌توانند اطرافیان خود را دوست نداشته باشند. برای این افراد دلبستگی به اشخاص مختلف خیلی راحت است. آن‌ها قلبی مهربان دارند به همین دلیل همه را دوست دارند.

این دسته از افراد همیشه به دنبال پیدا کردن دوست جدید، شرکت در مباحث مختلف و به طور کلی گذراندن زمان با دیگران است. افراد مهربان معمولا سریع‌تر با اطرافیان خود ارتباط برقرار می‌کنند. بنابراین یکی دلایل وابستگی سریع به مردان مهربان بیش از حد شماست.

نیاز به دیگران برای خوشحالی

برخی از افراد برای اینکه احساس کنند کامل هستند نیاز دارند که همیشه شخصی در زندگیشان باشد. این دسته از افراد خیلی سریع به اطرافیان خود وابسته می‌شوند.

برایشان مهم نیست که آن شخص چقدر باعث خوشحالیشان می‌شود، آن‌ها فقط به این فکر می‌کنند که تنهایی هیچ وقت خوشحال نیستند. در حالی که باید بدانید شادی ذاتی است.

افراد با چنین تفکری، تمام زندگی خود را صرف یافتن کسی می‌کنند که به آن‌ها در رسیدن به هدفشان کمک کند. اما احتمال کمی وجود دارد که فردی پیدا کنند که آن‌ها را همیشه خوشحال کند.

فقدان شادی درونی، باعث می‌شود همیشه خیلی سریع به افراد وابسته شوید و این فقط برای مدت کوتاهی باعث خوشحالی‌تان می‌شود. بعد از مدت دوباره احساس تنهایی خواهید کرد.

توجه بیش از حد

بعد از آشنایی شما تمام وقت‌تان را با فرد مقابل می‌گذرانید. به صورتی که این ارتباط بر تمامی جنبه‌های زندگی شما (خانواده، دوستان و علائقتان) تاثیر می‌گذارد.

در این حالت شما فقط به خودتان صدمه می‌زنید. با تمرکز بر روی یک رابطه، باعث رنجش اطرافیان خود می‌شود. اطرافیانتان در نهایت از شما دست می‌کشند و شما دیگر چیزی نخواهید داشت.

رویای ارتباط با یک شخص خاص

رویاها شروع کننده‌‌ای اکشن فوق العاده‌ای هستند، مهم نیست در مورد کدام عمل صحبت می‌کنیم. اما، اگر آرزوی همیشگی شما این است که فرد خاصی را پیدا کنید و زندگی خود را با هم بگذرانید تا زمانی که مرگ شما را از هم جدا کند، در این صورت ممکن است سریع به مردان وابسته شوید.

وقتی احساس می‌کنید کسی را پیدا کرده‌اید به سرعت خوشحال می شوید زیرا شما خواهان یک رابطه طولانی‌مدت با کسی هستید که شما را دوست داشته باشد، به شما احترام بگذارد و اعتماد کند.

وقتی با کسی ملاقات می‌کنید که شما را درک می‌کند، بسیار خوشحال می‌شوید. شما می‌خواهید در هر حالتی این رابطه را حفط کنید. مطمئنا شروع به رویاپردازی برای آینده می‌کنید.

اگر بعد از مدتی نیز متوجه شوید این فرد همان شخص رویاهای شما نیست، نمی‌توانید او را رها کنید و این باعث وابستگی بیشتر شما به آن فرد می‌شود.

سبک دلبستگی مضطرب

وقتی شخصی سبک دلبستگی اجتنابی دارد، دائماً برای حفظ استقلال خود در روابط و اجتناب از نزدیک شدن بیش از حد به دیگران تلاش می‌کند. در حالی که افرادی که سبک دلبستگی مضطرب دارند کاملا برعکس هستند. معمولا منشا سبک دلبستگی شما، بستگی به محیط دوران کودکی شما دارد.

به عنوان مثال، اگر مراقبین شما در میزان توجه به نیازهای شما ناسازگار باشند، ممکن است برای ایجاد دلبستگی ایمن مشکل داشته باشید. در طول زندگی شما، روابط دیگر نیز ممکن است بر نوع دلبستگی شما تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال، فردی با نوع دلبستگی ایمن ممکن است در نتیجه روابط سمی یا توهین‌آمیز دچار اضطراب شود. به هر حال، اگر نوع دلبستگی مضطرب دارید، اغلب مشتاق صمیمیت هستید.

برای اینکه شریک زندگی خود را تحت تاثیر قرار دهید، هر کاری انجام می‌دهد حتی اگر به معنای خارج شدن از مرزهایتان باشد.

نیاز شما به صمیمیت دائمی، ممکن است پارتنرتان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. هر چه بیشتر تلاش کنید تا یک ارتباط بی عیب و نقص را ایجاد کنید، ممکن است شریکتان بیشتر از شما دور شود.

از صمیمیت تا دلبستگی

رابطه جنسی می‌تواند دلیل دیگری باشد که به راحتی به کسی وابسته می‌شوید. فقط یک لحظه توقف کنید و به این فکر کنید که زمانی که در مراحل اولیه رابطه با کسی درگیر فعالیت‌های جنسی می‌شوید، این کار چه تاثیر بر رفاه شما می‌گذارد.

ضمیر ناخودآگاه شما پس از رابطه جنسی، به این نتیجه می‌رسد که شما و فردی که با او درگیر فعالیت جنسی بوده‌اید پیوند خاصی دارید.

متوجه می‌شوید که همیشه به کسی فکر می‌کنید که با او همخوابه شده‌اید، انتظار دارید همه چیز جدی‌تر شود و قبل از اینکه واقعاً او را بشناسید درباره تشکیل خانواده با او خیال‌پردازی می‌کنید. این فقط یک رابطه سمی هم برای شما و هم برای طرف مقابل ایجاد می‌کند.

پیروی از احساسات

گرفتن تصمیمات عاطفی شما را واقعا آسیب‌پذیر‌ می‌کند. به عنوان مثال، اگر دوست پسرتان به شما پیامک ندهد، ممکن است بسیار ناراحت شوید. یا ممکن است وقتی احساس تنهایی می‌کنید، فوراً به آنها پیامک بزنید و از آنها بخواهید که به شما آرامش دهند. یا شاید وقتی نسبت به دختر دیگری حسادت می‌کنید برای تأیید خودتان به آن‌ها مراجعه می‌کنید.

بودن با کسی و داشتن وابستگی سالم به آن شخص فوق‌العاده است. کسی که به احساسات شما گوش می‌دهد، می‌تواند واکنش مناسب نشان دهد و احساس خوبی به شما می‌دهد. با این حال، باید از وابستگی کامل به یک نفر برای تمام رضایت عاطفی خود اجتناب کنید.

وضعیت عاطفی شما کاملا تحت کنترل شماست. اگر متوجه شدید که همیشه بر اساس احساسی که در آن زمان دارید به آن پاسخ می‌دهید، یک قدم به عقب بردارید و قبل از اقدام، آرام کردن خود را تمرین کنید.

عدم توجه مردان

مردان کمی به شما توجه می‌کنند و همین موضوع باعث عزت نفس پایین شده است. حال اگر شخصی علاقمند به گفتگو با شما یا حتی رابطه جنسی باشد، از فرصت استفاده می‌کنید زیرا ترس از رها شدن دارید و فکر می‌کنید ممکن است این آخرین باری باشد که شخصی به دنبال برقراری رابطه با شماست.

در این وضعیت بهم ریخته، شما کاملاً ارزش خود را از دست می‌دهید و فقط می‌خواهید آن شخص را تا آنجا که ممکن است در زندگی خود نگه دارید.

بمباران عشق

ممکن است که شما مورد حمله عشق قرار گرفته باشید. بمباران عشق یک سلاح جدی است. وقتی کسی در ابتدا دائماً به شما توجه و محبت می‌دهد، گفته می شود که “بمب عشقی” است زیرا می خواهد شما به او وابسته شوید.

خودشیفته‌ها اغلب از تکنیک دستکاری «بمب عشق» استفاده می‌کنند، زیرا احساس خوبی در آن‌ها ایجاد می‌کند که شخصی به آن‌ها وابسته است.

اگر هدف یک بمب افکن عشقی قرار گرفته‌اید، در ابتدا همه چیز می‌تواند فوق العاده به نظر برسد! دریافت تعریف و تمجید، داشتن کسی که به شما علاقمند است، و گذراندن وقت با هم بسیار عالی به نظر می‌رسد. و قبل از اینکه متوجه شوید، وابستگی عاطفی در خانه شما را می‌زند.

5 راه برای جلوگیری از وابستگی سریع به مردان

اکنون که با دلایل وابستگی سریع به مردان آشنا شدید، حال باید بدانید چگونه با این مشکل روبرو شوید.

مقابله با سبک دلبستگی مضطرب

اول از همه، شما باید تفاوت بین عشق و وابستگی را درک کنید. سیستم دلبستگی ما زمانی فعال می‌شود که به طور کلی آرزوی صمیمیت داشته باشیم و شخصی که عاشق او هستیم آن را به ما ندهد. اگر می خواهید از همان ابتدا یک رابطه سالم داشته باشید، باید راحت پیش بروید.

زمانی که احساس کردید سیستم دلبستگی شما در حال فعال شدن است، قبل از اقدام، کمی با احساسات خود بنشینید. وقت خود را با دوستان خود بگذرانید. ورزش کنید. فعالیتی را که دوست دارید انجام دهید. کمی برای خودت وقت بگذارید.

برای اینکه بتوانید با سبک دلبستگی مضطرب خود روبرو شوید، حتی می‌توانید چند قانون کوچک داشته باشید. به عنوان مثال، طبق قانون من به هیچ کس «سه پیامک» نمی‌دهم. من مطمئن هستم که آن شخص پیام اولیه من را دریافت کرده است. و مگر اینکه شرایط اضطراری وجود داشته باشد یا واقعاً مجبور باشم چیزی را به آن فرد یادآوری کنم، در غیراین صورت پیامک دومی را ارسال نمی‌کنم.

مطالب مرتبط: “مقابله با سبک دلبستگی مضطرب

عدم رویاپردازی

هر یک از ما در زندگی هدفی داریم و هیچ اشکالی ندارد که هدف اصلی شما این باشد که کسی را پیدا کنید تا بقیه عمر خود را با او بگذرانید. اما شاید باید روی چیزهای دیگر نیز تمرکز کنید. با تمرکز بر روی چندین رویا به جای یک رویا، فشار وارده بر روابط عاشقانه خود را کاهش خواهید داد. شما این فرصت را خواهید داشت که به بهترین خود تبدیل شوید. به یاد داشته باشید، پس از ملاقات با کسی، زمان می‌برد تا به طور کامل بدانید که آیا کسی برای شما مناسب است یا خیر. برقراری رابطه فوری ضروری نیست.

علاوه بر این، حتی اگر کسی برای شما مناسب باشد، ممکن است علاقه‌ای به شروع رابطه با شما نداشته باشد. برای اینکه یک رابطه یک عمر دوام بیاورد، باید سازگار، فداکار و قادر به ارضای نیازهای عاطفی خود باشید. و فهمیدن اینکه آیا کسی مایل است تا آخر عمر به شما متعهد باشد، ممکن است کمی طول بکشد.

عدم تمرکز بیش از حد

حتی روابط عاشقانه سالم بخش قابل توجهی از زندگی ما را اشغال می‌کنند، بنابراین باید آن‌ها را با سایر روابط متعادل کنیم.

وقتی در یک رابطه هستید، مطمئن شوید که هنوز دوستان خود را می‌بینید. هر هفته به دیدن دوستان خود بروید این کار حتی برای رابطه عاشقانه شما نیز خوب است.

کارهای را که قبل از آشنایی با پارتنرتان انجام می‌دادید را ترک نکنید. کاری که باعث می‌شود شما فردی منحصر به فرد باشید را ادامه دهید.

اگر رابطه شما به طور ناگهانی به پایان برسد، اما دوستی‌های شگفت انگیزی داشته باشید، شغلی که دوست دارید، و احساساتی که شما را برانگیخته است، چیزهای زیادی خواهید داشت که شما را مشغول کند تا به زندگی خود ادامه دهید.

شاد باشید

به خاطر داشته باشید که در نهایت شما مسئول خوشبختی خود هستید. این اختیار تنها از آن شماست. هیچ کس دیگری نمی‌تواند آن را بگیرد. اگرچه منطقی است که رفتار پارتنرمان بر احساسات و عملکرد شناختی ما تأثیر بگذارد، اما نحوه واکنش و احساس ما در نهایت به خودمان بستگی دارد. تصمیم بگیرید که به جلو حرکت کنید و روی چیزی تمرکز کنید که شما را خوشحال می‌کند. هیچ شخص یا رابطه‌ای نباید شادی‌تان یا شما را تعریف کند. همیشه به خاطر داشته باشید، شما بهترین دوست خودتان هستید.

تعادل در مهربانی

وقتی قلب شما بزرگ است، باید از آن محافظت کنید. حتی اگر شروع به برقراری ارتباط با شخص خاصی کردید، مراقب باشید که قلب خود را خیلی سریع باز نکنید. به طرف مقابل اجازه دهید در طول زمان اعتماد شما را جلب کند و در عین حال شک و تردید را به او بدهید. شما هرگز با تعیین حد و مرز آسیب نخواهید دید.

اگر به مرور زمان خود را فردی خوب و قابل اعتماد نشان دادند، بیشتر و بیشتر با آن‌ها صحبت کنید. به این ترتیب از همراهی آنها لذت خواهید برد و همچنان از سلامت روانی خوبی برخوردار خواهید بود.

سخن پایانی

دلیل وابستگی سریع به مردان در من چیست، این سوال بسیاری از سوالات دیگر را به همراه دارد.

چرا من از اینطوری هستم؟ آیا من چیزی در مورد عشق به خود می‌دانم؟ آیا ارتباطات عاطفی واقعاً برای من مهم است؟ وابستگی عاطفی ناسالم پاسخ همه این سوالات است. دلایلی که شما به راحتی به کسی وابسته می‌شوید، حتی پس از اولین قرار، را می توان به چند گروه تقسیم کرد.

شادی شما ممکن است به افراد دیگر بستگی داشته باشد، یا فقط قلب بزرگی دارید. در هر صورت، شاید بهترین کار این باشد که تصدیق کنید که مشکلات دلبستگی دارید و قبل از شروع هر نوع رابطه با افراد دیگر، روی خودتان کار کنید. با تکه‌های شکسته خود صلح کنید و سپس با هر چیز دیگری شروع کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *