مردان خیانتکار متاهل

چرا مردان خیانتکار متاهل می‌مانند؟ 12 دلیل رایج

وقتی یک مرد به همسر خود خیانت می‌کند، منطقی‌ترین و منصفانه ترین کار این است که طلاق بگیرد. اما آنچه در جامعه می‌بینیم این است که مردان خیانتکار متاهل حتی بعد آشکار شدن خیانتشان و شکستن عهد مقدسشان نیز باز هم حاضر به طلاق همسر خود نیستند.

درست بعد از سوال معروف «چرا مردان خیانت می‌کنند؟» سؤال بعدی که همه زنان دوست دارند بدانند این است که چرا مردان خیانتکار متاهل می‌مانند؟ چگونه می‌توانند با زنی که به بدترین شکل ممکن به او خیانت کرده‌اند به زندگی ادامه دهند؟ واقعیت این است که تعداد این مردان در جامعه زیاد است و دلایل خاص خود را دارند که پس از برقراری رابطه خارج از ازدواج طلاق نگیرند.

در این مقاله، ما رایج‌ترین دلایل را جمع‌آوری کرده‌ایم که چرا مردان پس از ارتکاب چنین خیانت‌هایی باز هم به طلاق نمی‌گیرند.

چرا شوهران خیانتکار متاهل می‌مانند؟ 13 دلیل

ما در این لیست رایج‌ترین دلایل ماندن مردان خیانتکار با همسرشان خود را گردآوری کرده‌ایم. و البته تقریباً هیچ یک از آنها قابل توجیه نیستند زیرا تنها دلیلی که باید با کسی رابطه داشته باشید عشق است.

ترس از تنهایی

اگر مردی عزت نفس پایینی داشته باشد و جویای تأیید باشد، احتمالاً نمی‌داند چگونه به تنهایی زندگی کند. او از تنهایی می‌ترسد و زندگی مجردی او را می‌ترساند.

او متاهل می‌ماند زیرا زندگی مشترک را محل امن خود می‌داند. همسرش امنیت و ثباتی را برای او فراهم می‌کند که آرزویش را دارد، و تا زمانی که او چنین احساسی داشته باشد، در آن ازدواج خواهد ماند.

تمایل به عدم تکرار اشتباه خود

احتمالاً همکار یا دختری بوده که در شبکه‌های اجتماعی با او آشنا شده است. او آن زن را فقط یک خاطره یا یک ماجراجویی یک شبه می‌داند، و پیش از اینکه حتی همسرش متوجه شود این رابطه را پایان داده است.

او از اشتباه بزرگی که مرتکب شده است آگاه است و از خیانت به شما صمیمانه پشیمان است. همچنین، او می‌داند که این می‌تواند به قیمت از دست دادن همه چیزش تمام شود، و قصد ندارد دوباره آن را تکرار کند.

عدم علاقه زن دوم به ادامه رابطه

زن دوم به وضوح اعلام کرده است که نمی‌خواهد رابطه‌ای که داشتند ادامه پیدا کند. اگر شریک رابطه‌اش دیگر نمی‌خواهد با او باشد، اگر فقط یک شب با او صحبت می‌کرد، این می‌تواند دلیل مرد برای عدم طلاق باشد. او دوست ندارد تنها بماند و در حال حاضر تنها گزینه برای او ماندن در ازدواج است.

زنی که برایش آشپزی می‌کند و خانه را تمیز می‌کند فعلا برایش کافی است. با این حال، اگر زن دیگری در زندگی او ظاهر شود و بخواهد با او باشد، قطعاً همسرش را ترک خواهد کرد.

دلشان برای همسرانشان می سوزد

این یک دلیل بسیار اشتباه برای ادامه زندگی با کسی است. شما نمی‌توانید با کسی باشید، فقط به این دلیل که برای او دلتان می‌سوزد. منظور این است که شما می‌توانید این کار را انجام دهید، اما هرگز یک رابطه سالم نخواهد بود.

همیشه بهتر است با شریک زندگی خود صادق باشید. همسرتان بعد از جدایی صدمه خواهد دید و رنج خواهد برد… این اجتناب ناپذیر است. اما، حقیقت این است که اگر بفهمد شوهرش تنها به این دلیل که برای او دلش می‌سوخت است، در کنارش ‌مانده، بیشتر رنج می‌برد.

هزینه بالایی طلاق

آنها می‌دانند که ازدواجشان به دلیل اشتباهی که خودشان کرده‌اند به پایان رسیده است، و این بدان معناست که احتمالا باید هزینه آن را بپردازند. و این فقط در مورد پول نیست.

طلاق همچنین ممکن است به قیمت از دست دادن دوستان و برخی از عزیزانشان تمام شود. اطرافیان احتمالاً به خاطر اینکه چگونه همسرشان خود را آزار داده‌اند و به او خیانت کرده‌اند، از دستشان عصبانی خواهند شد.

همچنین، هیچ کس نمی‌تواند تضمین کند که شریک زندگی مشترکشان با آن‌ها خواهد ماند، به این معنی که ممکن است او را نیز از دست بدهند و تنها بمانند. اگر بچه‌دار شده باشند، ممکن است نگران باشند که بچه‌ها به خاطر کارهایشان از دست آن‌ها عصبانی شوند و احتمالاً این چیزی است که بیشتر از همه از آن می‌ترسند.

دلایل خیانت مردان متاهل

بچه‌ها

این احتمالاً رایج‌ترین دلیل متاهل ماندن خیانتکاران است. آن‌ها نمی‌خواهند به فرزندان خود صدمه بزنند، یا می‌ترسند که حضانت را در طلاق از دست بدهند.

بسیار ناراحت کننده است که اکثر زوج های متاهل نمی‌فهمند که از این طریق ممکن است بیشتر به فرزندان خود آسیب برسانند. فرزندان آن‌ها باید به دعواهای مدام والدینشان گوش دهند و این محیط سمی ممکن است عواقب بسیار بدی برای سلامت روان آنها داشته باشد.

متقاعد کردن اطرافیان

آن‌ها سعی می‌کنند خود و اطرافیانشان را متقاعد کنند که تغییر خواهند کرد. برخی از مردان یک خودشیفته خیانتکار در لباس مبدل هستم. افراد زمانی که ازدواج می‌کنند تصور نمی‌کنند که هرگز همسرشان به آن‌ها صدمه بزند زیرا معتقدند که مردشان آن‌ها را بیش از هر چیزی در دنیا دوست دارد.

اما گاهی اوقات اشتباه می‌کنند. مردان فقط چند سال بعد از ازدواج به آن‌ها خیانت می‌کنند. ممکن است شما بسیاری از علائم هشدار دهنده را ببینید و حتی اطرافیان‌تان نیز به شما هشدار دهند. اما شما باور نمی‌کنید.

حتی بعد از اینکه به خیانتش اعتراف کند، با او بمانید. زیرا او با حرف‌های شما و همه نزدیکانتان را به این باور می‌رساند که تغییر خواهد کرد.

البته، همانطور که ممکن است حدس بزنید، این اتفاق رخ نمی‌دهد. ممکن است پس از شش ماه، او دوباره این کار را انجام دهد، و بالاخره بعد این که شما کلی صدمه می‌بینید مجبور می‌شوید جدا شوید. حتی ممکن است لازم باشد مدتی زیر نظر روانشناس باشید تا دوباره بتوانید به مردان دیگر اعتماد کنید و یک رابطه شاد و متعدانه داشته باشید.

 تلاش برای جلوگیری از گرفتار شدن

خیانتکاران همچنین ممکن است در رابطه با همسرشان خود باقی بمانند، زیرا از گرفتار شدن بسیار می‌ترسند و خجالت می‌کشند. بنابراین اگر همسرشان به وفاداری آن‌ها شک کند، برای آن‌ها بهتر است که دروغ بگویند و واقعیت را به صورت معکوس نشان دهند.

آن‌ها این کار را به خاطر دوست داشتن شما یا ترس از دست دادن شما انجام نمی‌دهند. آن‌ها این کار را فقط به این دلیل انجام می‌دهند که نمی‌خواهند دیگران درباره آن‌ها بد فکر کنند. اگر آن‌ها شما را آن‌طور که فکر می‌کنید دوست دارند، در وهله اول هرگز این کار را با شما انجام نمی‌کردند.

خودشیفتگی

آن‌ها ممکن است یک خودشیفته در لباس مبدل باشند. خواه زن یا مرد خیانتکار باشد، اگر آن فرد حتی پس از خیانت باز هم قصد طلاق نداشته باشد، ممکن است دلیل این کار او شخصیت خودشیفته‌اش باشد. به عبارت دیگر، آن‌ها به خاطر شریک زندگی خود نمی‌مانند، بلکه به خاطر خودشان در این زندگی می‌مانند. آن‌ها می‌دانند که این بهترین گزینه برای آ‌نهاست.

و متأسفانه، آن‌ها احتمالاً به دیدن زن دیگر ادامه خواهند داد، یا شخص دیگری را پیدا خواهند کرد. آن‌ها به شما خیانت می‌کنند و به شما دروغ می‌گویند، و اصلاً برایشان مهم نیست که چه احساسی در شما ایجاد می‌کتند.

تا زمانی که به آن‌ها اجازه دهید با شما خواهند ماند. آ‌ن‌ها به آسیب رساندن به سلامت عاطفی و روانی شما ادامه می‌دهند تا زمانی که به اندازه کافی شما را نابود کنند و سپس از زندگی خودشان شما را به بیرون می‌کنند.

بهتر بودن همسرشان

آن‌ها می‌دانند که همسرشان بهتر از زن دیگر است. به نظر من این یکی کاملا منطقی است. در بیشتر موارد، مردان خیانتکار با همسرشان می‌مانند، زیرا آنها آگاه هستند که هرگز کسی بهتر از همسر خود پیدا نمی‌کنند. مردان خیانتکار متاهل می‌ماند، زیرا می‌دانند که هیچ زنی مانند همسرش او را دوست نخواهد داشت، به او احترام نخواهد گذاشته و با او خوب رفتار نخواهد کرد. و این چیزی است که او بیش از هر چیز دیگری از از دست دادن آن می‌ترسد.

مردان خیانتکار

غلبه بر مشکلات زناشویی

آن‌ها می‌خواهند بر مشکلات زناشویی که دارند غلبه کنند. این افراد می‌دانند که کار اشتباه می‌کنند. با این حال، آن‌ها همچنین فکر می‌کنند که این اتفاق به دلیل برخی از مسائلی که در ازدواج خود داشتند، مسائلی که در مورد آنها صحبت نکردند و به موقع حل نکردند، رخ داد.

به همین دلیل است که آن‌ها می‌خواهند روی اصلاح آن چیزها و سالم کردن دوباره ازدواج خود کار کنند. آن‌ها خوشحال هستند که شانس دومی به دست آورده‌اند و واقعاً می‌خواهند از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

حقیقت این است که زندگی زناشویی همیشه گل و بلبل نیست. مسائل و موانع زیادی وجود دارد که همه زوج‌های متاهل باید از آن عبور کنند و برای نجات ازدواج خود با آن‌ها دست و پنجه نرم کنند. با این حال، جست‌وجوی آرامش در یک شخص دیگر راه‌حل مناسب نیست و هرگز نباید باشد.

لازم نیست انتخاب کنند

پس از سال‌ها ازدواج و همه چیزهایی که از سر گذرانده‌اند، احتمالاً هر دو طرف می‌خواهند به ازدواج خود فرصت دیگری بدهد. زن از همسر خیانتکارش جدا نمی‌شود زیرا از تنهایی می‌ترسد. از سوی دیگر، زن دیگر ممکن است به دیدن او ادامه دهد و به این ترتیب، کسی مردان خیانتکار را مجبور به انتخاب نخواهد کرد. متأسفانه، در پایان، یک نفر قلبش شکسته می‌شود، این اتفاق مطمئنا رخ می‌دهد.

آیا مردان خیانتکار هنوز هم همسرشان را دوست دارند؟

هم مردان و هم زنان به دلایل زیادی خیانت می‌کنند، و بله، ممکن است یکی از این دلایلی که آن‌ها خیانت می‌کنند این باشد که همسرشان را دوست ندارند. با این حال، بسیاری از شوهران هستند که به همسران خود خیانت کرده‌اند و سپس قسم خورده‌اند که با وجود اشتباهی که مرتکب شده‌اند، همچنان همسرشان را دوست دارند.

به نظر من، نمی‌توان کسی را دوست داشت و به این شکل وحشتناک به او صدمه زد. شما نمی‌توانید ادعا کنید که کسی را تا این حد دوست دارید و به او اهمیت می‌دهید و سپس او را مجبور کنید در جهنم زندگی کند. اگر در زمانی که متاهل هستید با شخص دیگری وارد رابطه عاطفی می‌شوید، این نشانه واضحی است که همسرتان را آن طور که قبلا دوست داشتید دوست ندارید.

بسیار خوب، من موافقم که همه ما گاهی اوقات مرتکب اشتباهات احمقانه می‌شویم و از عواقب احتمالی آن لحظات آگاه نیستیم. با این حال، خیانت به همسرتان در این راه نشانه روشنی است که آنچه شما دو نفر دارید عشق واقعی نیست.

ازدواج بعد از خیانت چقدر طول می‌کشد؟

واقعاً به عوامل زیادی بستگی دارد. مهم‌ترین چیز این است که آیا هر دو طرف آماده هستند آنچه را که اتفاق افتاده فراموش کنند و آن را در گذشته رها کنند. اگر طرف مقابل نتواند رابطه همسر خود را فراموش کند، ازدواج آن‌ها محکوم به شکست است.

همچنین بستگی به این دارد که آیا همسر خیانتکار واقعاً از کارهای خود پشیمان است یا خیر. اگر آنها 100% مطمئن نباشند که چنین چیزی هرگز تکرار نخواهد شد، احتمالاً ازدواج آن‌ها طولانی نخواهد بود زیرا آن‌ها دوباره به همسر خود خیانت خواهند کرد.

اگر هر دو طرف توافق کردند که برای غلبه بر همه چیز کار کنند، تلاش زیادی برای اصلاح ازدواج خود انجام دهند، زوج درمانی را شروع کنند… آن‌ها می توانند در نجات ازدواج خود موفق می‌شوند. در این صورت، ازدواج آن‌ها تا زمانی که خداوند آن‌ها را از هم جدا کند، ادامه خواهد داشت.

چرا مردان متاهل در صورتی که متاهل هستند خیانت می‌کنند؟

مسئله این است که آ‌ن‌ها خوشحال نیستند. خوب، حداقل در تمام زمینه‌های ازدواج و زندگی خانوادگی خود کاملاً خوشحال نیستند.

آن‌ها ممکن است همسر خود را دوست داشته باشند، اما ممکن است از نظر احساسی یا جسمی احساس رضایت نداشته باشند. فقدان صمیمیت فیزیکی احتمالا هنوز یکی از دلایل اصلی خیانت افراد متاهل به شریک زندگی خود است.

از سوی دیگر، برخی از مردان صرفاً طبیعتی بی‌وفا دارند و نمی‌توانند مخالف آن را انجام دهند. آن‌ها بیش از حد اهل معاشقه هستند، و مهم نیست که چقدر کسی را دوست دارند، هرگز نمی‌توانند به طور کامل به او متعهد باشند.

نتیجه‌گیری

نظر شما چیست؟ چرا مردان خیانتکار متاهل می مانند؟ آیا به این دلیل است که آنها می‌خواهند خود را نجات دهند یا به این دلیل که می‌خواهند خانواده خود را کنار هم نگه دارند؟ امیدوارم نظر ما در این مطلب اشتباه باشد، اما فکر می‌کنم مردان خیانتکار به دلایل اشتباه تمایل دارند زندگی مشترک خود را حفظ ‌کنند. و متأسفانه در این راه مدام به خود و عزیزانشان صدمه می‌زنند. ‌هنگامی که شخصی مرتکب چنین خیانتی می‌شود که قول می‌دهد در تمام زندگی خود وفادار بماند. اما او به سادگی نمی‌تواند به زندگی با شریک زندگی خود ادامه دهد. دیر یا زود و خواه ناخواه راهشان از هم جدا می‌شود.

مطالب مرتبط: “بدترین جملات یک مرد به همسرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *