12 نکته در مورد جیل بایدن، همسر جو بایدن

جیل بایدن؛ 12 نکته در مورد جیل بایدن، همسر جو بایدن!

جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2020 است. با توجه به اینکه جو بایدن قبلا معاون رئیس جمهور ایالات متحده بوده، کمتر کسی را پیدا خواهید کرد که در مورد او اطلاعات کافی نداشته باشد. ولی شاید خیلی زیاد در مورد زندگی شخصی او و همسرش جیل بایدن اطلاعات کافی نداشته باشید.

امروز در این مقاله از زردنیوز ما قصد داریم تا در مورد جیل بایدن؛ همسر جو بایدن برای شما بنویسیم و چیزهایی در مورد زندگی شخصی او به شما بگوییم که شاید هیچ گاه در موردش نمی دانستید!

همه چیز در مورد جیل بایدن

جیل و جو بیش از 40 سال است که با هم زندگی می کنند و هیچ گاه تا همین چند وقت پیش، در مورد زندگی شخصی خود با هیچ رسانه ای صحبت و گفتگو نداشتند! از آنجایی که ممکن است جیل بایدن تا چند وقت دیگر، جای ملانی را بگیرد و بانوی اول آمریکا شود، بد نیست که در مورد او بیشتر بدانید و حقایق زیادی را در مورد او کشف کشف کنید!

جیل بایدن
جیل بایدن

دکتر جیل بایدن

بله جیل بایدن، همسر جو بایدن مدرک دکترای خود را از دانشگاه دلور در سال 2007 دریافت کرده است. علاوه بر این جیل دارای مدرک فوق لیسانس زبان انگلیسی در دانشگاه ویلانوا و فوق لیسانس خواندن یا reading را از دانشگاه وست چستر دریافت کرده است و اصالتاً اهل فیلادلفیاست.

سابقه تدریس

جیل بایدن سابقه خیلی زیادی در تدریس در دانشگاه و برخی کالج های آمریکا را نیز دارد. جیل به صورت تمام وقت در کالج فنی و اجتماعی دلور در رشته ادبیات انگلیسی تدریس می کرد. پیش از آن وی 13 سال در مدارس دولتی سابقه تدریس داشت و درس ادبیات انگلیسی را تدریس می کرد. در کنار کار تدریس هم به طور نیمه وقت ، در بیمارستان روانپزشکی راکفورد مشغول به کار بود.

جالب است که بدانید طبق مصاحبه ای که جیل اخیرا انجام داده بود گفته بود که اگر او بانوی اول آمریکا نیز شود، دست از  تدریس کردن بر نخواهد داشت و این کار را ادامه خواهد داد. چرا که با این کار به آرامش خاطر زیادی دست پیدا می کند.

وی گفت: “اگر به كاخ سفید راه پیدا کنم،  دوست دارم باز هم به تدریس ادامه دهم. این مهم است و من می خواهم كه مردم برای معلمان ارزش قائل شوند و به کاری که انجام می دهند بیشتر اهمیت دهند.”

همسر دوم جو بایدن

جیل بایدن همسر دوم جو بایدن است! همسر اول جو نیلیا بایدن نام داشت. نیلیا و جو دختر یک ساله خود را به اسم نائومی، درست قبل از کریسمس سال 1972 در یک سانحه رانندگی از دست دادند. علاوه بر این پسران بایدن به اسم های بو و هانتر نیز باز هم در یک صانحه جاده ای به شدت زخمی شدند، ولی خوشبختانه از این تصادف جان سالم به در بردند.

همسر دوم جو بایدن
همسر دوم جو بایدن

دوستی ناخواسته

جیل و جو کاملا ناخواسته باهم قرار گذاشتند و با هم آشنا شدند. سه سال پس از مرگ همسر و دختر جو، برادرش جیل را به او معرفی کرد. جیل  در آن زمان دانشجو بود و خیلی شناخت کمی نسبت به جو داشت. او در آن زمان دوست داشت که با مردی که شلوار جین و تی شرت به تن می کند و خیلی راحت و آزاد است رابطه داشته باشد ولی بر خلاف میل او، جو در اولین قرار با کت اسپورت و یک شلوار پارچه ای به قرار آمده بود کاملا به خواسته های او مغایرت داشت. ولی کمی بعد احساس کرد که عمیقا به جو علاقمند شده و دوست دارد با او تا ابد زندگی کند.

در آن زمان جو یک پدر مجرد بود و دو پسر داشت. ولی جیل با این موضوع هیچ مشکلی نداشت و در کنار جو کمک کرد که پسرانش را بزرگ کند و بعدها جو در کتابی که در سال 2007 منتشر کرد، در مورد همسرش نوشت که او به من کمک کند که طوفان بزرگ زندگی ام را به راحتی پشت سر بگذارم و من را به زندگی برگرداند. او کمک کرد که بار دیگر زندگی من کامل شود.

5 نوه!

نوه های جیل و جو بایدن

جیل و جو پدربزرگ و مادربزرگ هستند و 5 نوه دارند! اسم نوه های آن ها نائومی ، فینگان ، میسی ، ناتالی و هانتر است و شدیدا آنها را دوست دارند و همیشه در کنارشان هستند.

نکته ی جالب دیگر در مورد زندگی شخصی جیل و جو بایدن این است که آنها یک بنیاد کمک به بیماران سرطانی دارند و افراد زیادی تحت پوشش آنها قرار دارند.

جیل مادرش اشلی را سال ها پیش به خاطر سرطان از دست داد و همین امر موجب شد که این بنیاد خیرخواهانه را بنا کنند و به افرادی که نیازمند کمک هستند کمک می کنند!

رد کردن پیشنهاد ازدواج

مراسم ازدواج جیل و جو بایدن
مراسم ازدواج جیل و جو بایدن

درست است که از همان دیدار اول جیل از جو خیلی خوشش آمده بود، ولی با این وجود چند بار پیشنهاد ازدواج جو را رد کرده بود!

جو پیش از آنكه جواب قطعی خواستگاری را از جیل بگیرد، 5 بار از جیل خواستگاری کرده بود!

دلیل این مخالفت هم به نوبه ی خود خیلی عجیب و غریب بود. به گفته خود جیل، جیل از همان ابتدای رابطه اش با جو، شدیدا عاشق دو پسر او شده بود. از آنجایی که همیشه ترس از دست دادن داشت، همیشه می ترسید که زندگی جو وارد شود و پسرانش او را مثل مادر نداشته خود دوست داشته باشند و او نتواند عشق و محبت واقعی خود را نثار آنها کند!

در نهایت با خواهش های مکرر جو و صحبت هایی که با هم داشتند، بعد از 5 بار خواستگاری کردن، نهایتا او قبول کرد که همسر و مادر پسران جو شود.

جالب است که بدانید جو گفته بود که وقتی برای بار پنجم از جیل خواستگاری کردن به او اولتیماتوم دادم که این بار، بار آخری خواهد بود که من به تو این پیشنهاد را دادم. برای من مهم نیست که چه زمانی ازدواج خواهیم کرد، ولی دوست دارم که این تعهد را از سمت تو داشته باشم. گویا این اولتیماتوم جواب داد و در نهایت بعد از این همه مدت او توانست جواب مثبت را دریافت کند.

آنها در نهایت در سال 1977 در شهر نیویورک با هم در یک مراسم کوچک 40 نفره در کلیسای سازمان ملل گرفتند و زندگی مشترک خود را به صورت رسمی آغاز کردند. جالب است که بدانید بعد از مراسم ازدواج؛ آنها ماه عسل خود را به همراه دو پسر جو گذراندند و از این بابت هم هر دو کاملا خوشحال و راضی بودند.

تدریس بانوی دوم آمریکا

از آنجایی که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بود و جیل هم بانوی دوم آمریکا بود، با این وجود دست از کار کردن نکشید و به کار مورد علاقه اش یعنی تدریس کردن ادامه می داد. دکتر جیل بایدن به عنوان بانوی دوم ایالات متحده برای جلب توجه به فداکاری های خانواده های نظامی و برجسته کردن اهمیت دانشکده های محلی، به کار خود ادامه داد. علاوه بر این فعالیت خیلی مستمر و زیادی را در مورد کمک به زنان برای پیشگیری از سرطان پستان داشت و همیشه و در همه حال دست از فعالیت نکشید.

جوی عاشق پیشه

جوی عاشق پیشه
جوی عاشق پیشه

جالب است که بدانید بعد از گذشت 40 سال زندگی مشترک، جو هنوز عاشق و دیوانه همسرش است و او را عمیقا دوست دارد. جو در مصاحبه ای که با برنامه CBS Sunday Morning داشت، اعلام کرد که من هنوز هم دیوانه وار عاشق همسرم هستم و او را می پرستم.

البته این اولین باری نیست که جو بایدن در ملا عام در مورد عشقش به هسمرش سخن می گوید و بارها در مورد عشق آتشینش نسبت به جیل صحبت کرده است.

او بنا بر مناسبت های خاص مثل ولنتاین، تولد، سالگرد ازدواج و … پیام های عاشقانه زیادی را در شبکه های اجتماعی خود با دیگران به اشتراک می گذارد.

حمایت جیل از جو

حمایت جیل از جو
حمایت جیل از جو

در پی تبلیغات ریاست جمهوری و کمپین های مختلفی که برگزار میشد، جیل شدیدا از همسرش حمایت می کرد و همیشه حامی او بوده و هست. جو بایدن در یکی از مصاحبه های خبری که با CBS داشت، گفته بود که ” جیل بهترین و بزرگترین حامی من در این راه سخت بوده و خیلی بهتر از خودم می‎داند که چه چیزی برای من بهترین است. او خیلی مرا بهتر از من می شناسد.”

دونده مارتون

یکی از تفریحات مورد علاقه جیل بایدن دویدن است. جیل در اوایل دهه 1990 شروع به دویدن آن هم به صورت حرفه ای کرد. او در 40 سالگی در سال 2010 در یک مسابقه جهانی شرکت کرد و به مقام قایل توجهی نیز دست پیدا کرد.

در حال حاظر هم در ایده آل ترین حالت؛ او دو بار در هفته حدود 5 مایل می دود که گاهی اوقات این مقدار به 9 تا 10 مایل نیزمی رسد!

دانشگاه های دولتی

جیل علاقه زیادی به دانشگاه های دولتی آمریکایی دارد. او خیلی موافق داشکده های خصوصی و غیر انتفاعی نیست و معتقد است که مردم آمریکا باید این امکان را داشته باشند که بالاترین خدمات تحصیلی و آموزشی را به صورت کاملا رایگان باید در اختیار داشته باشند و تلاش زیادی در مورد این موضوع دارد.

کتاب جیل در مورد جو

جیل یک کتاب به سبک کودکانه درباره جو نوشته بود. او در مورد جو اینگونه همیشه صحبت می کند که: “او مجبور شد سختی های زیادی را پشت سر بگذارد. او در کودکی مورد آزار و اذیت زیادی قرار گرفته بود و دقیقا می داند که آزار و اذیت سایر بچه ها چه حسی دارد. او در برابر زورگویان و در مقابل افرادی که بچه های دیگر را مورد آزار و اذیت قرار دادند ایستادگی کرد. او قوی ترین مردی است که تا کنون دیده ام. من دوست داشتم که مردم می دانستند که چه سختی هایی را پشت سر گذاشت و چه راه سختی را طی کرد تا به جایگاهی که الان است، رسیده است.

زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *