انگشتر در هر انگشت

انگشتر در هر انگشت به چه معناست؟

این روزها شاهد علاقه زیاد دخترها و پسرها به استفاده از انگشتر در انگشت‌های مختلف دست هستیم. احتمالا شما هم مثل ما کنجکاو باشید که انگشتر در هر انگشت به چه معناست؟

اگر اینطور است پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را همراه ما باشید.

چرا دانستن معنای انگشتر در هر انگشت اهمیت دارد؟

البته ممکن است شما اصلا کنجکاو این نباشید که معنای انگشتر در انگشت‌های مختلف را بدانید و بگویید این چه اهمیتی دارد؟

اهمیت این مسئله این است که شما خواهید فهمید که انگشتر دست شما در مورد شما به دیگران چی می گوید.

برای مثال حلقه‌ی دورن یک انگشت وضعیت تاهل شما را به دیگران می گوید و حلقه درون یک انگشت دیگر مشخصاتی درباره حرفه‌تان همچنین برخی حتی شخصیت شما را هم از نحوه استفاده از انگشترتان می شناسند. در کل می‌خواهیم بگوییم که افراد زیادی هستند که فقط به زیبایی طلا و جواهری که شما استفاده می‌کنید، نگاه نمی‌کنند، بلکه برای آن‌ها نحوه پوشیدن حلقه نیز اهمیت زیادی دارد. از این رو به نظر ما این مسئله مهمی است، نظر شما چیست؟

البته بگوییم که برخی افراد بدون توجه به این معانی، انگشترها را دست خود می‌کنند از این رو شاید بتوان گفت که هیچ قاعده یکسانی وجود ندارد. دلایل این تفاوت‌ها به مسائلی همچون مذهب، فرهنگ، کشورِ محلِ زندگی و … بستگی دارد. در هر صورت  بد نیست برخی اطلاعات که بیشتر مورد قبول جوانان است را بدانید، سپس از انگشتر استفاده کنید.

معانی حلقه با انگشت و دست

وقتی صحبت از انگشتر می‌شود، برخی از انگشتان معنای خاصی دارند (یا حتی مجموعه ای از معانی احتمالی)، در حالی که برخی دیگر اصلاً معنایی ندارند.

حتی دستی که انتخاب می‌کنید، دست راست یا چپ هم در معنای آن انگشتر تاثیر دارد. مثلا در فرهنگ ما انگشت دوم از سمت چپ در دست چپ، انگشت حلقه ازدواج است. این انگشت، به انگشت حلقه چپ شناخته می شود. همچنین انگشت دوم از سمت راست در دست راست در دختران، انگشت حلقه نشان است. در برخی خانواده‌ها نشان گذاشتن برای دختر مرسوم نیست. به این انگشت، انگشت حلقه راست می‌گویند.

در حالت کلی در دنیا (علی الخصوص فرهنگ غرب)، دست چپ شاخصی برای نشان دادن شخصیت و اعتقادات شما است. اما دست راست را بیشتر بعنوان دستی برای نشان دادن مد می دانند.

نام انگشت‌ها

ابتدا بهتر است با نامی که برای انگشت ها در بین افراد مرسوم است، آشنا شوید. زیرا ما این اسامی را در ادامه مطلب به کار می بریم و در این صورت شما متوجه منظور ما خواهید شد.

در دست راست، از سمت راست به سمت چپ، نام انگشت‌ها عبارتند از انگشت کوچک راست، انگشت حلقه راست، انگشت میانی راست، انگشت اشاره راست، انگشت شست راست.

همچنین در دست چپ نیز، از سمت چپ به سمت راست، نام انگشت‌ها عبارتند از انگشت کوچک چپ، انگشت حلقه چپ، انگشت میانی چپ، انگشت اشاره چپ، انگشت شست چپ.

معنای انگشتر در هر انگشت چیست؟

به قسمت مهم مطلب رسیدیم، در این بخش درباره اینکه انگشتر در هر انگشت نماد چه چیزی است، صحبت می کنیم.

انگشت حلقه: وضعیت تاهل، نامزدی و عاشقانه

انگشت حلقه نشان دهنده وضعیت تاهل، نامزدی و زندگی عاشقانه شما می‌باشد.

این انگشت در کنار انگشت کوچک دست قرار دارد. از آنجایی که در طول تاریخ افراد تمایل داشته اند انگشتر ازدواج و نامزدی خود را در این انگشت کنند، نام انگشت حلقه برای آن انتخاب شده است.

حلقه‌ نامزدی که جدی است را معمولا در انگشت حلقه چپ می کنند. از این رو شما به راحتی با استفاده از یک انگشتر در یک انگشت خاص می توانید وضعیت رابطه خودتان را برای دیگران ارسال کنید.

در فرهنگ های زیادی از جمله فرهنگ ما ایرانیان، انگشت حلقه سمت چپ برای حلقه‌ ازدواج و نامزدی در نظر گرفته می‌شود. البته برخی حتی انگشتر نشان را تا روزی که حلقه ازدواج را دریافت کنند در حلقه چپ قرار می‌دهند.

بسیاری از مردم فکر می کنند منشاء این رسم از یک باور روم باستان نشات می گیرد که رگی در انگشت حلقه چپ قرار دارد که مستقیماً به قلب می رسد.

برخی از افراد که باورهای خاصی دارند، انگشتر عفت یا حلقه پاکدامنی را در انگشت حلقه چپ می کنند. این انگشتر در این انگشت، به معنای پرهیز از روابط صمیمانه تا زمان ازدواج است.

در برخی کشورها از جمله آلمان، روسیه، هند و …، حلقه ازدواج و نامزدی را در انگشت حلقه‌ی دست راست می‌کنند.

اما در کشورهایی مانند آمریکا و کانادا، انگشتر در انگشت حلقه دست راست نشانه هیچ چیز خاصی نیست. در ایران معمولا انگشتر نشان را دختران در این انگشت می کنند.

انگشت اشاره: تاثیر زیاد و گاهی ازدواج

انگشت بعدی که می خواهیم درباره معنای انگشتر در آن صحبت کنیم، انگشت اشاره است.

این انگشت در کنار انگشت شست در هر دست قرار دارد. جوانان و نوجوانان علاقه خیلی زیادی به انداختن انگشتر در این انگشت دارند.

این انگشت تاثیر زیادی در بین افراد دارد و اگر در آن انگشتر بیندازید، بیشتر از هر انگشت دیگری توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

از این رو اگر به دنبال تاثیر زیاد هستید، در این انگشت انگشتر بیندازید. معمولا افراد انگشترهای بزرگی را در این انگشت می اندازند.

انگشتر در انگشت اشاره در دست چپ معمولا در اکثر فرهنگ ها نشان چیز خاصی نیست. البته از آنجایی که دید خیلی خوبی دارد، می توانید انگشتری را که دوست دارید خیلی در معرض دید دیگران قرار بگیرد را در این انگشت بیندازید.

از آنجایی که در این انگشت، هر انگشتری که بیندازید معنای خاصی ندارد، شما می توانید هر انگشتری را در آن بیندازید و خیالتان راحت باشد که پیامی را به کسی ارسال نمی‌کنید.

اما از سوی دیگر، انداختن رینگ در انگشت اشاره سمت راست در برخی فرهنگ‌ها نمادی از ازدواج است.

در فرهنگ ما ایرانی ها چنین نمادی وجود ندارد.

اما انگشت سبابه (اشاره) محل مناسبی برای حلقه ازدواج در مراسم سنتی یهودیان است.

در همین فرهنگ‌ها هم برخی از عروس‌ها بعد از اینکه مراسم عروسی گرفتند، حلقه را به انگشت حلقه می برند. اما در برخی فرهنگ‌ها عروس حلقه را در همان انگشت اشاره رها می کند.

انگشتر در انگشت شست: تفسیر آزاد

انگشتر در انگشت شست، چه راست و چه چپ، معمولا هیچ معنای خاصی ندارد. به همین دلیل به آن تفسیر آزاد می گوییم. یعنی دیگران هر برداشتی می توانند از آن داشته باشند. قرار دادن انگشتر در انگشت شست نیز در دهه اخیر رواج زیادی داشته است و نوجوانان و جوانان علاقه زیادی به آن نشان می دهند. اما اگر هر رینگ یا انگشتری در این انگشت قرار بگیرد هیچ معنای خاصی ندارد نه در مورد وضعیت رابطه شما و نه در مورد حرفه و شخصیت و … شما هیچ چیزی را نشان نمی دهد.

از این رو این انگشت برای مد به کار می رود. انگشتر زیبایی که دوست دارید جلب توجه کند را علاوه بر انگشت اشاره می توانید در این انگشت نیز قرار دهید. استفاده از رینگ در این انگشت ظاهر شما را خیلی خاص می کند. همچنین شما را مطابق با مد روز و با اعتماد به نفس نشان می دهد. با اینکه استفاده از انگشترهای بزرگ در این انگشت رواج دارد، اما پیشنهاد ما این است که انگشتری را انتخاب کنید که مانع حرکت شما نشود.

انگشت میانی: بدون بیانیه

انگشتر در انگشت میانی نیز نماد هیچ چیز خاصی نیست. این عدم نمادگرایی در واقع می‌تواند مفید باشد. زیرا در صورتی که دوست داشته باشید که یک حلقه را بدون بیان اظهار نظر در مورد زندگی‌تان به دیگران نشان دهید، این انگشت می تواند انتخاب خوبی باشد.

اما برخی افراد دوست دارند که یک معنای خاص به انگشتر در انگشت میانی بدهند. از آنجایی که طول این انگشت از انگشت های دیگر دست بلندتر است، این انگشت را نماد قدرت و مسئولیت قرار داده‌اند.

انگشت کوچک: وضعیت زناشویی و حرفه‌ای

این انگشت بعنوان کوچک‌ترین انگشت دست، می تواند جایگاه یک انگشتر بسیار ظریف باشد.

در فرهنگ ما ایرانیان وجود انگشتر در این انگشت معنای خاصی ندارد اما در برخی فرهنگ ها و سرزمین ها نماد برخی چیزهای خاص است.

در بریتانیا و سایر کشورهای غربی و ایران، مردان گاهی انگشت کوچک دست چپ را برای یک حلقه Signet (انگشتر مهرخاتم: بر روی این انگشترها معمولا اشکال خاصی حک شده است) رزرو می کنند.

معمولا انگشترهای مهر خاتم در نسل‌های مختلف در یک خانواده می چرخد و به شکل یک امضا بر روی انگشت کوچک افراد قرار می گیرد.

در گذشته ها مردان 2 انگشتر مختلف، یکی انگشتر مهر خاتم و دیگری انگشتر ازدواج را در این انگشت می کردند.

برخی از مورخان بر این باورند که رئیس جمهور آمریکا، فرانکلین دلانو روزولت، حلقه عروسی و حلقه مهر خاتم را به این روش پوشید.

اگر فیلم درام سوپرانوز را دیده باشید می دانید که از این انگشت برای انگشتری که نشان از جرائم سازمان یافته و مافیایی است نیز استفاده می کنند.

همچنین انگشتر در انگشت کوچک سمت چپ می تواند وضعیت شغل حرفه ای شما را نیز نشان دهد. بنابراین اگر انگشتری با نمادی از شغلتان دارید می توانید در این انگشت قرار دهید.

معنای انگشت ها در کف بینی

شست: خود ادعایی و اراده. برای این انگشت، انگشترهایی از جنس‌های نارسنگ، روبی و عقیق جگری را انتخاب کنید.

انگشت اشاره: مادی از اعتماد به نفس، رهبری، جاه طلبی و معنویت. برای این انگشت، انگشترهایی از جنس‌های آمیتیست، لاجورد و توپاز آبی را انتخاب کنید.

میانی: عدالت، قانون، مسئولیت و جستجوی روح. برای این انگشت، انگشترهایی از جنس‌های رز کوارتز، سنگ کرال و آکوامارین را انتخاب کنید.

انگشت حلقه: نمادی از روابط ، خلاقیت و عشق به زیبایی. برای این انگشت، انگشترهایی از جنس‌های سنگ ماه، یشم سبز، آمتیست، یاقوت کبود و فیروزه را انتخاب کنید.

انگشت کوچک: اطلاعات، ارتباطات، ترغیب و شهود. برای این انگشت، انگشترهایی از جنس‌های سنگ ماه، کهربا و سیترین را انتخاب کنید.

چرا درک معانی قرار دادن حلقه مهم است؟

این روزها، انتخاب انگشت برای حلقه شما بیشتر یک موضوع ترجیح شخصی است. اما در هر صورت درک این نکته مهم است که قرار انگشتر دست شما در مورد شما به افراد دیگر چه می گوید. وقتی در مورد این موضوع اطلاعات کافه داشته باشید، می توانید در مورد اینکه کدام انگشت را برای نمایش رینگ خود انتخاب کنید، انتخاب آگاهانه‌تری را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *