گره سیبری

هر آنچه که باید در مورد گره سیبری (Shibari) بدانید

مقدمه

چهار ما گذشته برای بسیاری از افراد مانند صد سال گذشت، بسیاری از افراد دیگر نمی توانند مانند قبل در خارج از خانه فعالیت کنند و مجبورا در خانه به کارهای مختلف بپردازند و برخی فعالیت‌ها مانند روابط جنسی بین افراد افزایش یافته است. اگر شما هم به دنبال تغییر در روابط جنسی خود هستید و قصد دارید یک کار جدید انجام دهید، پیشنهاد ما به شما استفاده از طناب و گره سیبری (Shibar) است.

اگر چه این کار به نظر برخی از افراد نگران کننده به نظر می رسد، اما استفاده از طناب چیزی نیست که شما از آن بترسید. این کار فواید جنسی، عاطفی و جسمی زیادی دارد. سیبری نوع گره طناب ژاپنی است که در بین افراد در غرب دارای محبوبیت بسیار زیادی است و حتی در بسیاری از فیلم‌های که در هالیوود ساخته شده استفاده می گردد. اگر شما به دنبال یک رابطه کنترلی هستید و می خواهید یک تجربه برده و اربابی داشته باشید این گره می تواند برایتان مناسب باشد. اگر از قرنطینه خسته شدید و می خواهید این کار را انجام دهید بهتر است تا انتها این مقاله را مطالعه کنید تا همه چیز را در مورد گره Shibar بدانید.

 سیبری (SHIBARI) چیست؟

سیبری که با نام Kinbaku نیز شناخته می شود یک شکل قدیمی از گره طناب ژاپنی است که با استفاده از طناب‌های که با کنف ساخته شده گره‌های ایجاد می شود. سیبری به معنی کروات و یا پیوند زدن است و به گره‌ها و الگوهای پیچیده و زیبایی گفته می شود که برای مهار و یا ایجاد یک حس جدید در بدن استفاده می گردد.

تاریخچه گره سیبری

به نظر می رسد که این نوع از گره در قرونی وسطا ( از دهه 1200 تا اواخر 1800) در ژاپن، در زندان‌ها برای مجرمین استفاده می شد. با گذشت سال‌ها این نوع از گره‌ها در مکان‌های زیر زمینی که برای روابط جنسی بزرگسالان وجود داشت راه یافت. و سپس در جنگ جهانی دوم سربازان ایالات متحده آن را دیدند و به آمریکا آوردند. سیبری از قرن بیست و یکم به یک روش برای افرایش لذت جنسی در روابط بین افراد تبدیل شد.

چرا مردم این کار را انجام می دهند؟

مردم به چند دلیل از سیبری استفاده می کنند. یکی از اصلی‌ترین آنها لذت بردن است. برخلاف سایر گره‌های که با طناب وجود دارد، گره سیبری در قسمت‌های از بدن فشار ایجاد می کند که باعث ایجاد لذت در فرد می شود. دلیل دیگری که وجود دارد این است که زمان و جزئیات لازم برای انجام این کار برای بسیاری از افراد نوعی تفریح است. همچنین این عمل باعث تقویت حس قدرت، کنترل و تسلیم می شود که برای بسیاری از افراد می تواند جذاب و لذت‌بخش است.

بزرگترین اشتباه در مورد گره سیبری چیست؟

بسیاری از تصورات غلط و اشتباه در مورد Shibari و  اشکال دیگر گره‌های طناب وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. مانند هر چیز دیگری باید در مورد این گره آموزش ببینید و براساس اعتقاد و نظر خودتان آن را انتخاب کنید. ضمن اینکه به یاد داشته باشید که آنچه که به نظر دیگران خوب و یا بد است، حتما برای شما نیز این چنین نیست.

گره سیبری

استفاده از گره سیبری در سکس

Shibari چیزی بیش از یک طلسم ایروتیک است، شما می توانید از آن برای آرامش، تحریک ذهنی و یا به عنوان یک طرح هنری نیز استفاده کنید. انجام کارهای جدید می تواند باعث شود که شما با شریک زندگی‌تان احساس نزدیکی کنید و در قرنطینه این کار باعث ایجاد یک حس جدید و نو می شود.

سیبری خشن یا دردناک

قرار نیست گره سیبری خشن یا بیش از حد دردناک باشد. اگر دردی نیز وجود داشته باشد لذت بخش است و غیر قابل تحمل نیست. ارتباط مهم است و هر دو طرف باید حس راحتی کنند. در نظر داشته باشید یک کلمه ایمن را برای خودتان و شریک زندگی‌تان پیدا کنید و از آن برای متوقف کردن کارهایی که انجام می دهید استفاده نمائید. اگر از نظر جسمی یا عاطفی احساس ناامنی کردید از این کلمه استفاده کنید.

احساس پستی

سیبری و اشکال دیگر گره طناب نباید به هیچ وجه باعث شود کسی احساس بی احترامی یا ناراحتی کند. استفاده از طناب باید سرگرم کننده و لذت بخش باشد. اگر در طول رابطه جنسی و یا بعد از آن احساس ناراحتی کردید به سادگی رابطه را متوقف کنید و یا دوباره این کار را تکرار نکنید. هیچ گاه به احساسات خودتان شک نکنید و این کار را مجددا انجام ندهید. آنچه ممکن است برای یک شخص هیجان انگیز و لذت بخش باشد ممکن برای شخص دیگر بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده باشد. بنابراین هیچ گاه نیاز نیست که تجربه شخصی خود را برای دیگران توجیه کنید.

آیا گره سیبری خطرناک است؟

خطرات بالقوه‌ای هنگام انجام این کار وجود دارد، توجه نمائید زمان استفاده از هر نوع طنابی در روابط جنسی باید احتیاط کنید. قبل از اینکه از گره سیبری استفاده نمائید، اطمینان حاصل کنید که هم خطرات جسمی و هم احساسی آن را درک کرده‌اید و قدرت کافی برای مدیریت آن را دارید. برخی از آسیب‌های که ممکن است ببینید عبارتند از: آسیب عصبی، قطع گردش خون، کبودی بدن، تهوع، سوزن سوزن شدن و از بین رفتن احساسات. توجه نمائید زمانی که می خواهید از طناب در رابطه جنسی استفاده کنید، حتما ابتدا یک قیچی در کنار خود قرار دهید تا در صورت لزوم به سرعت طناب را پاره کنید.

انواع گره‌ها و اصطلاحات در گره سیبری

انجام این گره در خانه نیاز به تمرین دارد و زمان می برد تا شما بتوانید آن را به درستی انجام دهید. در این کار هیچ گاه عجله نکنید و پیش از انجام این کار در یک موقعیت مناسب بنشینید. ما در ادامه چند اصطلاح و گره که در Shibariوجود دارد را به شما آموزش می دهیم.

  • Rigger : شخصی که طناب را می بندد.
  • Bunny : شخصی که بدنش با طناب بسته می شود.
  • Floor Tie یا گره روی زمین : در این حالت شخص با طناب روی زمین بسته می شود.
  • Suspension یا معلق : این یک حالت پیشرفته از گره سیبری است که فرد در آن فقط با استفاده از طناب از زمین بلند می شود و در هوا معلق است.
  • Self-tie  : در این حالت فرد خودش طناب را گره می زند.
  • Tension یا فشار: در این حالت برای ایجاد حس اسارت و محدودیت طناب را محکم می بندند.
  • Reverse tension یا فشار معکوس : تغییر مسیر طناب برای اینکه فرد در جایی خودش ساکن بماند.
  • Single column tie یا تک گره: گره تزئینی در یک قست بدن مانند مچ دست، مچ پا، پا، کمر و غیره
  • Double column tie  یا دو گره: در این حالت دو قسمت بدن را به یکدگیر گره می زنند مانند مچ دست به مچ دست، مچ پا به مچ پا، مچ پا به ران، مچ پا به مچ دست و غیره.
سیبری

تجهیزات مورد نیاز برای گره سیبری

برای انجام این گره نیاز به الیاف طبیعی بدون کشش مانند کنف و یا کتان هندی است. این نوع از طناب‌ها دارای یک نوع چسندگی هستند که برای بستن بندها بسیار مهم است. افراد مبتدی بهتر از طناب نرم‌تری استفاده کنند. لوازم دیگری که ممکن است مفید باشد ابزار برش ایمن است که در صورت آسیب دیدگی فرد یا تمایل به متوقف کردن بتوانید بلافاصله طناب‌ها را قطع کنید.

صحبت کردن

مهم است که قبل از انجام این عمل با شریک زندگی خود در مورد میزان رضایت و راحتی او صحبت کنید. در این صحبت باید در مورد مواردی مانند تعیین مدت زمانی که می خواهید از طناب استفاده کنید، چگونگی گره‌ها و تعیین یک کلمه ایمن برای زمانی که می خواهید کار را متوقف کنید صحبت نمائید.

شبیه سازی

اگر در مورد انجام کاری اطمینان ندارید، قبل از انجام آن با شریک زندگی خود باید گره سیبری را روی عروسک و یا مانکن آموزشی تمرین کنید. همچنین می توانید از کتاب‌های مختلفی که در مورد این نوع از گره است استفاده نمائید. یا یک فیلم آموزشی گره SHIBARI را مشاهده کنید.

مزایای استفاده از گره سیبری

سیبری می تواند به عنوان ابزاری برای یادگیری در مورد بدن شریک زندگی‌تان، ایجاد اعتماد بین شما و کشف شکل‌های مختلفی از صمیمیت به شما کمک کند. اساس این کار مبتنی بر ارتباط است و افراد کمک می کند تا آنچه را که می خواهند، آنچه که احساس می کنند و محدودیت‌های که دارند را بیان نمایند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.