what-to-do-when-your-kid-asks-about-online-porn

پاسخ به سوالات کودک در رابطه با فیلم‌های جنسی

اگر کودک شما در مورد فیلم‌های پورن از شما سوال کند، به او چه می‌گویید؟ نمی‌دانید؟ ادامه مطلب را همراه ما باشید تا با هم بررسی کنیم که به سوالات کودک در رابطه با فیلم‌های جنسی چگونه پاسخ دهیم.

سوالات کودک در رابطه با فیلم‌های جنسی

والدین

یکی از مهم‌ترین مسائل و دغدغه‌های مشترک والدین با یکدیگر، پاسخ دادن به سوالات کودک در رابطه با فیلم‌های جنسی است. یکی از روانشناسان کودک در این رابطه می‌گوید:

“در تابستان گذشته من به خانه دوستم، برایان برای مهمانی رفته بودم. زمانی که با او برای وقت گذرانی کنار استخر نشسته بودیم، پسرش جاشوا که 10 سال دارد، نزد ما آمد. او تقریبا فریاد زد: “بابا یادته به من گفتی بچه‌ها از کجا بوجود می‌آیند؟” برایان پاسخ داد: “البته” جاشوا ادامه داد: “شما گفتی برای بوجود آمدن بچه، مرد باید آلتش را داخل واژن زن قرار دهد.” برایان گفت: “دقیقا همینه. مشکل کجاست؟ چرا اینارو داری میگی؟” جاشوا جواب داد: “آخه من وقتی داشتم توی اینترنت می‌گشتم، دیدم که یک مرد آلتش رو داخل دهان یک زن برهنه قرار داده بود. من فکر کردم اگر توی دهان زن هم بچه بوجود بیاد، خیلی دهن کوچیکه برای بوجود آمدن بچه داخل آن!!!” چشمانش را به چشمان ما قفل کرد و خندیدن ما را در نطفه خفه کرد. برایان پسرش را با روی گشاده در آغوش گرفت.

واقعیت

بیایید با واقعیت روبرو شویم. در دنیای امروز بچه‌ها به انواع وسایل الکترونیکی متصل به اینترنت دسترسی دارند. آن‌ها دائما در اینترنت وقت گذرانی می‌کنند. بنابراین پیش آمدن چنین سوالاتی برای آن‌ها بسیار عادی است. از طرفی مواجه شدن کودکان با فیلم‌های پورنوگرافی برای والدین به شدت نگران کننده است. بحث ما فقط یک پسر 10 ساله همچون جاشوا نیست که اصل بوجود آمدن کودک را می‌داند. هر کودکی با هر سنی احتمال دارد با چنین صحنه‌ای در موبایل و تبلتش روبرو شود.

کودکان

Neal Solomon یک مددکار اجتماعی خانواده، ساکن تورنتو در این رابطه می‌گوید: “کودکان امروزی بسیار باهوش و زرنگ هستند. بنابراین لازم است والدین نسبت به آن‌ها با احتیاط خیلی زیادی رفتار کنند. والدین باید با کودکان خود بنشینند و به شکل سنجیده‌ای در رابطه با پورن آنلاین با آن‌ها صحبت کنند. و این تصور را نداشته باشند که فقط بزرگسالان، وبسایت‌های پورن را مشاهده می‌کنند.”

صحبت با کودک

صحبت کودک

 در حالت ایده‌آل، اگر آموزش رابطه جنسی قبلا با فرزند شما در میان گذاشته شده باشد، یا صحبت در رابطه با چنین مسائلی بخشی از صحبت روزمره شما در خانه باشد، شما کارتان راحت‌تر است. زیرا با کودک احساس راحتی بیشتری می‌کنید. کودک هم همین احساس را خواهد داشت و به راحتی سوالات خود را از شما خواهد پرسید. اما اگر چنین شرایطی برای شما فراهم نبود، می‌توانید کودک را با استفاده از سوالاتی ترغیب به صحبت کردن کنید. برای مثال از او بپرسید، دقیقا چه چیزی دیدی؟ چه احساسی از دیدن این فیلم داری؟ به نظرت معنی چنین چیزی چی هست؟ این فیلم بیشتر برای تو گیج کننده بود یا تو را ترساند؟

مواجهه کودک با پورن

Jennifer Ouaknine، مادر دو فرزند، همه خطرات ارتباط فرزند با پورن آنلاین  را به خوبی می‌داند. او در این رابطه می‌گوید: “وقتی پسرم رایان چهار ساله بود، در زمانی که من مشغول آشپزی بودم از آیفون من برای تماشای انیمیشن Thomas the Tank Engine استفاده می‌کرد.” او ادامه می‌دهد: “یک روز ناگهان، لیام، پسر نه ساله من، که در حال تماشای انیمیشن همراه رایان بود، فریاد زد: “مامان، این شبیه آلته!!” متاسفانه آن‌ها از انیمیشن توماس به سمت فیلم‌های x منتقل شده بودند.

تفاوت پورن و رابطه جنسی

در چنین حالتی شما باید چه میزانی از جزئیات را به فرزند خود بگویید. طبق گفته‌های Liza Weiser، روانشناس بالینی در تورنهیل، کودکان 8 تا 12 ساله از یک سری اطلاعات اولیه بهره‌مند هستند. به آن‌ها بگویید این‌ها غیرواقعی هستند و این چیزی که می‌بینید آن اتفاقی نیست که وقتی دو نفر عاشق هم هستند، بینشان رخ می‌دهد. بدین ترتیب فرزند شما تفاوت بین رابطه جنسی در پورن و زندگی واقعی را خواهد فهمید.

احساس گناه کودک

Weiser اعتقاد دارد که والدین نباید به شکلی رفتار کنند که کودک از دیدن فیلم پورن احساس گناه یا شرمندگی کند. درست است که چنین چیزی والدین را مضطرب و برانگیخته می‌کند اما باید آن‌ها تمام تلاش خود را بکنند که آرام باشند و احساس خود را به فرزندشان نشان ندهند. شما باید هدفتان این باشد که به کودک خود بفهمانید که این امری عادی و طبیعی است که آن‌ها به رابطه جنسی علاقه‌مند شوند. اما این تصاویر مستهجن که دیدند، نمایش درستی از رابطه جنسی و روابط آینده آن‌ها نیست.

کنجکاوی

امکان دارد کودکان برای پاسخ به سوالات‌شان و کنجکاوی‌هایی که دارند، در گوگل به سرچ کردن بپردازند و به چنین فیلم‌هایی برسند. به همین دلیل، Weiser از والدین می‌خواهد جهت محافظت از ذهن فرزندشان، کنترل روی وسایل الکترونیکی متصل به وای فای داشته باشند. والدین باید روی چنین دستگاه‌هایی قوانین و مرزهای مشخص تنظیم کنند. برخی از گوشی‌های همراه یک آپشن به نام kids دارند که با استفاده از آن شما می‌توانید برخی از اپلیکیشن‌های گوشی همچون گوگل را برای زمانی که گوشی در اختیار کودک است، غیرفعال کنید. بدین ترتیب شما دیگر نگران اینکه فرزندتان از کارتون باب اسفنجی به پورن پارتی! برسد را ندارید.  کارشناسان توصیه‌ می‌کنند که هرازگاهی تاریخچه سرچ گوگل تبلت فرزندتان را چک کنید. تا متوجه شوید که او به چنین فیلم‌هایی دست پیدا کرده یا نه. چون احتمال اینکه کودکان ببینند و از شما سوال نکنند بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.