زمان:11 July, 2020
ویبراتور

ویبراتور چیست؟

مقدمه

در سال 2012 هالیوود فیلمی به نام “Hysteria” ساخت که موضوع آن در مورد تاریخچه ویبراتور بود. این فیلم نشان می دهد که صنعت ساخت ویبراتور دارای سابقه 200 سال است. اگر برای شما هم جالب است که بدانید ویبراتورها مدرن چگونه ساخته شده اند، بهتر این مقاله را تا انتها بخوانید. امروز ویبراتور به عنوان دستگاهی برای تامین رضایت جنسی زنان شناخته می شود. که اغلب برای ایجاد ارگاسم زنان آن را داخل واژن خود می گذارند. البته از آن برای سایر قسمت های بدن نیز می توان استفاده کرد.

چگونگی تولید اولین ویبراتور

اولین ویبراتورها توسط پزشکان برای درمان بیماری هیستری (تشنج) در زنان ساخته شد. اگر چه که اکنون مشخص شد که پزشکان از این دستگاه برای به ارگاسم رسیدم زنان استفاده می کردند. در سال 1900 یک آمریکایی به نام جورج تیلور اولین ویبراتور که با زغال کار می کرد را ساخت و اسم آن را Manipulator نامید. البته در سال 1734 نیز یک ویبراتور خاص در فرانسه تولید شده بود که اسم آن Tremoussoir بود. اگر به نظر شما یک ویبراتور که با زغال کار می کند وحشتناک به نظر می رسد. باید بدانید بسیاری از زنان در آن زمان به پزشکان مراجعه می کردند تا به وسیله این دستگاه به لذت یک ارگاسم برسند.

منیپولاتور غول پیکر و سایر ویبراتورهای آن زمان بی تحرک بودند و زنان مجبور بودند برای استفاده از آنها خود به پزشکان مراجعه کنند. در واقع زنان آن زمان تصور می کردند که این وسیله یک روش درمانی برای بیماری آنها است و بسیاری از زنان برای درمان مکرر به پزشک خود مراجعه می کردند. حال که با گذشت زمان متوجه شدیم این روش به هیچ وجه باعث درمان تشنج نمی شود و فقط زنان به خاطر رسیدن به ارگاسم مکرر حس خوبی پیدا می کردند و تعداد دفعات تشنج آنها کاهش می یافت.

محبوبیت ویبراتور

در سال 1902 Hamilton Beach که یک شرکت تولید لوازم خانگی بود، اولین ویبراتور برقی را تولید کرد و در اختیار مصرف کنندگان قرار دارد. البته قیمت این ویبراتور بسیار بالا بود به صورتی که فقط افراد ثروتمند توانایی خرید این ویبراتور لوکس سیلیکونی را داشتند. مصرف کنندگان از این وسیله برای رسیدن به ارگاسم استفاده می کردند. این شرکت برای تبیلغ محصول جدید خود از مجلات زنانه استفاده می کرد. چون هنوز استفاده از vibrator برای مردم آن زمان تابو محسوب می شد و زنان نمی توانستد به راحتی در مورد لذت بردن در رابطه جنسی صحبت کنند.

در دهه 1920 تولید و استفاده ویبراتور بسیار محبوب شد. در این دهه فیلم‌های پورن در جامعه افرایش یافت و مردم به راحتی در مورد رابطه جنسی خود صحبت می کردند. در دهه 1960 یک انقلاب جنسی در اروپا شکل گرفت که باعث شد این صنعت به یکی صنایع سودآور تبدیل شود. در 30 ژوئن 1966 اولین ویبراتور مدرن بی سیم توسط جان توول اختراع شد. همچنین در سال 1968 ژاپنی ها یک ویبراتور برقی جالب و شگفت انگیز اختراع کردند که بسیاری از زنان آن را سحر و جادو می دانستند. این ویبراتور سبک پلاگین با قدرت شگفت انگیز و ارتعاشات به زنان کمک می کرد که به ارگاسم قوی برسند.

یک نوع دیگر ویبراتور نیز در سال 1975 توسط شرکت Wahl ساخت شد. این نوع ویبراتور هنوز نیز در برخی از کشورها توسط افراد مسن استفاده می شود. شما در شکل زیر یک نمونه از این ویبراتورها را می بینید.

انواع ویبراتور

امروزه ویبراتور به طرح‌ها و اشکال مختلف وجود دارد.

ویبراتورهای داخلی  (internal vibrators) که بعضی آنها شبیه آلت تناسلی مردان هستند. و دارای سرخمیده یا قلاب دار هستند و برای تحریک نقطه G استفاده می شود.

ویبراتورهای کلیتوریال (Clitoral vibrators) که برای تحریم بیرونی استفاده می شود این ویبراتور دارای شکل گلوله‌ای براق است.

 رابیتز (rabbits) نوع دیگر از ویبراتور است که  هم در داخل بدن و هم خارج از بدن می توانید از آن استفاده کنید. شکل ظاهری این ویبراتور شبیه خرگوش است.

اگر  رابطه مقعدی دارید می توانید از ویبره‌های که برای این کار است استفاده کنید. این ویبراتورها محرک سه گانه دارند یعنی به صورت همزمان کلیتوریس، مقعد و واژن شما را تحریک می کنند.

گیره‌های نوک سینه نیز دیگر ویبراتور است که برای سینه‌های خود می توانید استفاده نمائید.

انتخاب یک ویبراتور مناسب

اگر تا کنون از ویبراتو استفاده نکرده‌اید، باید بدانید که یک لذت واقعی از ارگاسم را از دست داده‌اید. استفاده از این وسیله باعث می شود که شما معنی اوج لذت را به خوبی درک کنید، چیزی که شاید با شریک زندگی خود هیچگاه به آن نرسید. بسیاری از زنان هیچ وقت با پارتنر خود به ارگاسم نمی رسند و فقط با استفاده از ویبراتور به ارگاسم می رسند. در این بخش ما به شما آموزش می دهیم که چگونه از این وسیله برای افزایش لذت جنسی خود استفاده کنید.

برای اینکه بیشترین لذت را از این وسیله ببرید باید به سه نکته توجه کنید:

  • انتخاب ویبراتور مناسب برای خودتان
  • داشتن آمادگی لازم برای اینکه به ارگاسم برسید.
  • استفاده درست از ویبراتورها، شما باید با نحوه کار آن به خوبی آشنا باشید تا بتوانید با استفاده از آن به اوج لذت برسید.

نکاتی برای خرید

پیش از اینکه نحوه استفاده ویبراتور را به شما آموزش دهیم، باید به شما بگوییم که برای خرید آن به چه مواردی توجه کنید.

قدرت

 مهمترین عامل هنگام انتخاب یک ویبراتور توجه به قدرت آن است. اگر شما تاکنون در حین رابطه جنسی به ارگاسم نمی رسید باید یک vibrator قوی بخرید، تا به شما برای رسیدن به لذت کمک کند. چون شما نیاز به تحریک شدید دارید تا به اوج برسید. این جمله بدان معناست که شما باید در هنگام خرید یک ویبراتور گران بخرید و از خرید جنس‌های ارزان که دارای قدرت پایین هستند خودداری کنید. چون اجناس ارزان یک لرزش سطحی دارند که به هیچ وجه باعث ایجاد لذت نمی شود.

حالت‌ها و تنظیمات

مسئله اصلی دیگری که باید قبل از خرید یک دستگاه به آن توجه کنید، این است که حالت ها یا تنظیمات آن چیست. یک ویبراتور باید تعداد حالات مختلف داشته باشد که شما هر کدام را که خواستید در هنگام استفاده از آن تنظیم کنید. این بسیار جذاب است زیرا بدان معنی است که می توانید آن را به صورت دلخواه تنظیم کنید تا دقیقاً نوع تحریک مورد نظر خود را بدست آورید. در بعضی از ویبراتورها شما می توانید آن را تنظیم کنید تا در یک چرخه ثابت لرزش آن تغییر نمائید. این بدان معنی است که ویبراتور بطور خودکار لرزش‌ها را تغییر می دهد به گونه‌ای که به جای یک سطح ثابت از شدت، ضربان یا امواج لرزش را به طور مکرر تغییر نمائید. بیشتر زنان ترجیح می دهند از این حالت ویبراتور استفاده کنند. چون باعث ایجاد لذت جنسی بیشتری در حین خود ارضایی می گردد.

شکل

 برای بسیاری از خانم‌ها، شکل ویبراتور هنگام استفاده از آن بسیار مهم نیست. این امر به ویژه در مورد کسانی که فقط علاقه به تحریک کلیتوریس دارند و از ویبراتور در خارج از واژن استفاده می کنند، صادق است. اگر می خواهید آن را داخل واژن خود  استفاده کنید، بدیهی است که شکل ویبراتور برای شما مهم است. خوشبختانه، اکثر فروشگاه‌ها اشکال و اندازه‌های زیادی دارند، از لرزاننده‌هایی که به نظر می رسد مانند کپسول های کوچک (گلوله) تا ویبراتورهای که شبیه آلت تناسلی مردانه است. بنابراین شما همیشه می توانید یک ویبراتور با توجه به علاقه خود پیدا کنید.

نویز

آخرین چیزی که هنگام انتخاب ویبراتور باید به آن توجه کنید، نویز (صدا) است. اگر در خانه‌ای زندگی می کنید که اعضای خانواده و یا دوستانتان با شما زندگی می کنند، طبیعتا به یک ویبراتور بی صدا نیاز دارد. ولی اگر تنها زندگی می کنید می توانید از ویبراتورهای با صدا استفاده کنید. برخی از افراد ترجیح می دهند که ویبراتور آنها صدا بدهد.

8 تکنیک برای استفاده از ویبراتور

ما در این قسمت از مقاله 8 تکنیک که باعث می شود شما با استفاده از ویبراتور احساس لذت بیشتری بکنید را ارائه می دهیم.

1. نقاط حساس بدن

ویبراتور را روی نقاط حساس بدن خود قرار دهید. نقاط حساس در هر فرد متفاوت است و هر شخص تنها خودش می داند که با لمس کدام قسمت بدنش شهوانی می شود. نقاط حساس بدن شما می تواند سینه، نوک سینه، قسمت‌های داخلی ران، گردن، لب، شکم و حتی قسمت‌های داخل آرنج شما باشد. اگر vibrator را در این قسمت بگذارید حس شهوت در شما ایجاد می شود. این کار باعث برانگیختگی در واژن شما می شود. شما در حین اجرای این تکنیک باید فقط بر روی ران و واژن خود تمرکر کنید ولی ویبراتور را روی واژن خود قرار ندهید. مرتبا با این وسیله اطراف واژن و کلیتوریس خود را لمس کنید تا بدن شما هر چه بیشتر آماده تماس مستقیم شود.

استفاده ویبراتور در نقاط حساس

2. لمس کوچک

 در این مرحله نیز ویبراتور را داخل واژن نکنید. در این مرحله شما باید بر روی واژن خود تمرکز کنید ولی به طور مستقیم vibrator را وارد آن نکنید. شما باید نوک ویبراتور را از قسمت انتهایی واژن به آرامی به سمت کلیتوریس خود حرکت دهید. پس از اینکه به بالای واژن بالاتر از کلیتوریس رسید به آرامی آن را به پایین بکشید. در حین اجرای این تکنیک بدن شما برای ورود ویبراتور به شدت به شما فشار وارد می کند و تمام عضلات بدنتان به خصوص رانتان منقبض می شود. ولی هنوز تسلیم نشوید و به این کار ادامه دهید.

لمس کوچک

3. تمرکز روی کلیتوریس

اکنون زمان آن رسیده است که از ویبراتور خود در کلیتوریس استفاده کنید! نوک ویبراتور خود را روی کلیتوریس خود قرار دهید و فشار مستقیم بر روی آن وارد کنید. در اینجا چندین کار وجود دارد که باید به آن توجه کنید:

  • ممکن است ترجیح دهید نوک ویبراتور خود را به سمت قسمت خاصی از کلیتوریس خود فشار دهید.
  • ممکن است ترجیح دهید که ویبراتور را نه به طور مستقیم بلکه از روی لباس در نقطه کلیتوریس خود قرار دهید.
  • ممکن است ترجیح دهید که کلیتوریس خود را به آرامی یا خیلی سریع بلرزانید.

نکته کلیدی این است که تکنیک‌های مختلف  را آزمایش می کنید. و بهترین روش را که از آن بیشتر لذت می برید را پیدا کنید. شما از این تکنیک برای رابطه جنسی با شریک زندگیتان نیز می توانید استفاده کنید. هر شخصی باید بدن خود را به خوبی بشناسد تا بداند که چگونه به اوج لذت و ارگاسم می رسد. هیچ کس بیشتر از خودتان نمی تواند در این راه به شما کمک کند.

تمرکز روی کلیتوریس

4. کلاهک کلیتوریس

برخی از زنان اگر وسیله‌ای به صورت مستقیم با کلیتوریس آنها تماس پیدا کند حس درد شدید پیدا می کنند. اگر شما نیز در این گروه از زنان قرار دارید، نگران نباشید شما تنها نیستید. برای این افراد یک راه حل ساده وجود دارد، آنها باید از کلاهک کلیتوریس به عنوان ضربه گیر استفاده کنند. کلاهک کلیتوریس همان پوست کوچکی است که کلیتوریس شما را پوشانده است (در تصویر زیر مشخص). بنابراین به جای اینکه ویبراتور را مستقیم بر روی کلیتوریس خود قرار دهید آن روی کلاهک آن قرار دهید. به این ترتیب شما نیز از ارتعاشات شدید این دستگاه لذت می برید.

کلاهک کلیتوریس

5. آمدن از زیر

این تکنیک از محبوبیت جهانی برخوردار است زیرا قادر خواهید بود کل قسمت خارج واژن خود را با آن تحریک کنید. شما باید ویبراتور خود را به صورتی قرار دهید که طول آن را در مقابل مهبل شما قرار گیرد. قسمت بالای ویبراتور باید در مقابل کلیتوریس شما باشد و آن را فشار دهید. در حالی که طول ویبراتوری بر روی واژن و وسط پایتان باشد. و کف آن باید در قسمت تحتانی واژن شما قرار گیرد. در این حالت اگر پاهای خود را به هم بچسبانید، می توانید به راحتی ویبراتور را در جای خود نگه دارید.

امدن از زیر

6. تقسیمات داخل واژن

در حالی که تمام تکنیک‌های قبلی در خارج از واژن شما انجام می شد. در این تکنیک شما باید بر روی قسمت داخلی واژن خود تمرکز کنید. برای این کار شما نیاز به یک ویبراتور دارید که اندازه آلت تناسلی مردان باشد و به راحتی وارد مهبل شما شود. با استفاده از روغن یا مایعی که از بدن خودتان خارج می شود این وسیله را خیس کنید. سپس به آرامی آن را به داخل واژن خود فشار دهید. به سادگی لرزش ویبراتور باعث ایجاد حس لذت در داخل واژن شما می گردد. ولی اگر بتوانید به حساس‌ترین نقاط داخل واژن مانند نقطه G و یا ناحیه غده پروستاتی و نقطه A خود فشار وارد کنید، لذت چند برابر از این کار می برید و ارگاسم شدیدی خواهید داشت.

تقسیمات داخل واژن

7. استفاده از انگشت‌هایتان

فقط به این دلیل که از ویبراتور استفاده می کنید دلیل بر این نیست که نمی توانید از انگشتان دست خود نیز استفاده کنید. در حقیقت، انجام این کار فقط لذت بیشتری را به ترکیب می بخشد. برای تحریک نقطه G  خود از انگشتان دستتان استفاده کنید، ضمن اینکه همزمان از ویبراتور در دست دیگرتان نیز برای لذت بردن از کلیتوریس استفاده می نمائید. البته شما همچنین می توانید با دست‌هایتان کلیتوریس خود را ماساژ دهید و  ویبراتور را داخل مهبل‌تان کنید و به وسیله آن نقطه G خود را لمس کنید و به این صورت نهایت لذت را ببرید.

 از انگشت به همراه ویبراتور

همانطور که بارها تکرار کردیم اینکه چه کاری در حین خود ارضایی یا رابطه جنسی انجام دهید تا بیشتر لذت ببرید بستگی به ترجیح شما دارد. اینکه شما ترجیح می دهید نقطه A را تحریک کنید یا نه کلیتوریس خود را ماساژ دهید. همه چیز بستگی به این دارد که شما با کدام یک از این کارها به ارگاسم می رسید.

8. استفاده از ویبراتور برای سکس بهتر

برخی افراد از این وسیله در حین رابطه جنسی با پارتنر خود استفاده می کنند تا لذت خود را چند برابر کنند. استفاده از ویبراتور در طول رابطه جنسی می تواند به طور چشمگیری هم به لذت شما و هم مرد شما بیفزاید. اگر در حال حاضر در طول رابطه جنسی به ارگاسم نمی رسید، استفاده از ویبراتور می تواند در رسیدن به ارگاسم هنگام دخول مردتان به شما کمک کند. استفاده از آن در کلیتوریس در پوزیشن‌های خاصی مانند مبلغ یا تکنیک تنظیم مقاربت می تواند سخت باشد. در حالی که در برخی از پوزیشن‌ها مانند داگ استایل وعشقبازی باعث افزایش لذت شما می گردد.

استفاده از ویبراتور به همراه آلت تناسلی

هشدار

در حالی که ویبراتورها باعث بهبود زندگی جنسی زنان می شود، از سوی دیگر ممکن برای زنان مشکلاتی نیز ایجاد کند. یکی از مشکلاتی که ویبراتور می تواند ایجاد کند اعتیاد به استفاده از آن است. یکی دیگر از مشکلات که از اعتیاد به ویبراتور نیز بدتر است عادت کردن به این وسیله است. هنگامی که شما از این وسیله برای رسیدن به ارگاسم استفاده می کنید متوجه می شوید که چگونه ارتعاشات قوی باعث رسیدن به اوج لذت جنسی آسان می شود. به صورتی که امکان ندارد شخصی از این وسیله استفاده کند ولی به ارگاسم نرسد.

اما با گذشت زمان، اگر به طور مداوم از ویبراتور  به جای وسایل دیگر برای خودارضایی و ارگاسم استفاده کنید، بدن شما شروع  به تنظیم  خود با قدرت ویبراتور می کند. هنگامی که فقط به دستان خودتان خود ارضایی می کنید متوجه می شوید که دیگر از این کار لذت نمی برید. در اکثر اوقات شما دیگر با استفاده از دست هیچ گاه به ارگاسم نمی رسید.

در مورد رابطه جنسی با پارتنرتان نیز این موضوع صدق می کند. اگر بدن شما با ارتعاشات شدید ویبراتور تنظیم شده باشد، ممکن است شما در رسیدن به اوج لذت جنسی به مشکل برخورد کنید. زیرا مردتان نمی تواند تقریباً به همان اندازه شما را تحریک کند کند. این وابستگی به ویبراتور شما می تواند ناامید کننده باشد. و حتی پزشکانی که ویبره را به زوجین توصیه می کنند، به آنها می گویند که در استفاده از این وسیله زیاده‌روی نکنند. البته این مشکل یک راه حل ساده دارد، استفاده از ویبراتور خود را برای چند ماه متوقف کنید تا دوباره بتوانید با روش‌های دیگر به ارگاسم برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *