معنی ایموجی قلب

ایموجی قلب و معنای واقعی هر رنگ و مدل آن!

سوالات مربوط به ایموجی‌های قلب بسیار رایج هستند. این واکنشی بسیار منطقی است. هیچ‌کس نمی‌خواهد متهم به برداشت اشتباه از این دسته ایموجی ها شود یا این که پای خود را با ارسال قلبی اشتباه فراتر از مرز بگذارد.

آیا قلب آبی به معنای عشق افلاطونی است و قلب سبز نشان دهنده حسادت است؟ این سوال که آیا قلب افلاطونی در ترکیب ایموجی‌ها وجود دارد؟ آیا می‌توان یکی از قلب‌های قرمز را با عنوان «مناسب‌تر برای مردان» نسبت به نوع دیگری از قلب قرمز، در نظر گرفت؟

ما این جا هستیم تا به شما بگوییم که هیچ راز و رمز بسیار مخفیانه‌ای در پشت ایموجی‌های قلبی وجود ندارد.هر قلب دارای تفاوت‌های ظریفی با دیگری است. در اثر همین تفاوت‌ها نحوه استفاده از آن و این که نشان‌دهنده چه چیزی هستند متفاوت خواهد بود. با این حال، هیچ قلبی معنای رمزگذاری‌شده‌تری نسبت به آن چه که به چشم می‌خورد ندارد.

جان مایر: به تازگی یک ایموجی قلب مناسب برای مردان کشف کردم.

آیا جان مایر در مورد این که یکی از قلب‌های قرمز، مردانه‌تر از دیگری است درست می‌گوید؟ بیایید ببینیم داده‌ها به ما چه می‌گویند.

محبوبیت قلب

با این که که ایموجی‌های قلب در تمام  طول سال محبوب هستند، اما شاهد افزایش میزان استفاده از آن‌ها در ماه فوریه هستیم.

در اینجا نگاهی به 20 قلب موجود در میان ایموجی‌ها به ترتیب محبوبیت می‌اندازیم. با استفاده از داده‌های توییتر می‌توان تفاوت بزرگی بین پرکاربردترین و کم استفاده‌ترین ایموجی قلب مشاهده کرد.

 بالا: محبوبیت نسبی ایموجی‌های قلب در توییتر در سال 2020

محبوب‌ترین ایموجی قلب در توییتر قلب قرمز است و پس از آن دو قلب، قلب بنفش و قلب آبی. این تا حد زیادی با سایر داده‌های عمومی موجود در رابطه با قلب مطابقت دارد.

کم‌ترین محبوبیت در بین قلب‌ها مربوط به قلب قهوه‌ای است.

 • ❤️ قلب قرمز
 • 💕 دو قلب
 • 💜 قلب بنفش
 • 💙 قلب آبی
 • 💔 دل شکسته
 • 💖 قلب درخشان
 • ♥️ خال دل
 • 💗 قلب در حال رشد
 • 💛 قلب زرد
 • 💓 قلب تپنده
 • 💚 قلب سبز
 • ❤️ قلب سفید
 • ❤️ ​​قلب سیاه
 • 💞 قلب‌های گردان
 • ❣️ قلب تعجب
 • 💘 قلب با پیکان
 • ❤️ قلب نارنجی
 • 💝 قلب با روبان
 • 💟 قلب تزیین‌شده
 • ❤️ قلب قهوه ای

ایموجی‌های دیگری مانند چهره خندان با قلب‌ها، صورت خندان با چشم‌های قلبی و بوسه و زوج دارای قلب، در میان شکلک‌های مجازی وجود دارند. همه این‌ها به اندازه کافی و به روش‌های خاص خود پیچیده هستند و در این تحلیل گنجانده‌نشده‌اند.

چیزی که ما قصد داریم بر روی آن تمرکز کنیم، ایموجی‌هایی هستند که قلب کلاسیک را به عنوان عنصر اصلی در طراحی خود دارند.

گروه بندی قلب‌ها

با گروه بندی قلب‌ها بر اساس رنگ و ظرفیت، با چهار دسته رو به رو خواهیم شد:

 • قلب‌های قرمز ساده (قلب قرمز، خال دل)
 • قلب‌ های مزین (به عنوان مثال قلب درخشان، قلب با پیکان، قلب با روبان)
 • قلب‌های رنگی دیگر (به عنوان مثال قلب بنفش، قلب آبی)
 • قلب شکسته

شایان ذکر است که ظاهر هر قلب تا حدی در پلتفرم‌هی مختلف متفاوت با دیگری است.

انواع ایموجی قلب
انواع ایموجی قلب

بالا: مقایسه بین پلتفرمی ایموجی‌های قلب

تفاوت اصلی در ظاهر قلب در پلتفرم‌های مختلف مربوط به قرمز یا صورتی بودن قلب‌های مزین است.

در برخی از پلتفرم‌ها قلب قرمز به صورت براق و خال دل به صورت مات نمایش داده‌می‌شود. این در حالیست که در دیگر پلتفرم‌ها هر دو مات هستند.

در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به نحوه استفاده از هر یک از این قلب‌ها.

اشتراکات

شاید بهترین راه برای به دست آوردن بینش کافی در مورد نحوه استفاده از هر یک از قلب‌ها تعیین این باشد که کدام ایموجی‌ها با هم استفاده‌ می‌شوند.

آن چه که بیشتر می‌بینیم این است که قلب‌های قرمز ساده و مزین معمولاً در توییت‌های مشابه استفاده می‌شوند. این در حالیست که  قلب‌های دیگر رنگ‌ها به طور معمول با هم استفاده می‌شوند.

کاربران معمولا به جای استفاده از تنها یک قلب آبی، آن را به در کنار یک قلب زرد، سبز و بنفش استفاده می‌کنند.

بالا: ایموجی‌های قلبی که در کنار دیگر ایموجی‌ها در توییت‌ها به کار می‌روند

یکی دیگر از ترکیب‌‌های رایج، استفاده از شکلک چهره بهانه گیر در کنار ایموجی قلب است. از جایی که این شکلک در چند سال اخیر کاربرد بیشتری پیدا کرده است وجود چنین ترکیبی امری منطقیست. علاوه بر این بدین معنیست که سیمپ‌های زیادی (کسی که بیش از حد برای شخصی که دوست دارد کار انجام می‌دهد) وجود دارند که به شما اشاره می‌کنند.

ایموجی قلب شکسته شکلکیست که کمترین هم پوشانی را با دیگر ایموجی‌ها دارد. این ایموجی به تنهایی در زیر سایه غم و اندوه به سر می‌برد. شکلک‌هایی که در کنار این ایموجی استفاده می‌شوند به طور معمول در کنار دیگر قلب‌ها استفاده نمی‌شوند.  

شخص رهرو وقتی در کنار یک قلب شکسته قرار بگیرد معنای غم انگیزی به خود می‌گیرد.

نمودار بالا با استفاده از طرح‌های ایموجی اپل که در اکثر برنامه‌های iOS و macOS نمایش داده می‌شوند طراحی شده‌ است. برای کاربران اندروید یا ویندوز، طرح‌های مختلف دیگری نمایش داده‌می‌شود.

این تصویر بسیار رنگارنگ یک نمای کلی را برای ما نمایش می‌دهد. با نگاه کردن به ایموجی‌هایی که در کنار هم استفاده شده‌است می توانیم تا حدی دریابیم که هر قلب تلاش دارد چه چیزی را به نمایش بگذارد.

اگر به دنبال یافتن نحوه استفاده از این قلب‌ها هستید، این یک روند آغازین و کاربردی برای شماست. با این حال برای درک معنای واقعی هر ایموجی، به جزئیات بیشتری نیاز داریم. در بررسی چنین جزئیاتی است که هر قلب، داستان خود را به نحو احسنت بیان می‌کند.

قلب قرمز  ❤️

قلب قرمز محبوب‌ترین قلب است، با یک سابقه طولانی. در واقع، قلب قرمز چهارمین ایموجی محبوب مورد استفاده در بین کاربران توییتر در سال 2020 است.

این قلب در 8 توییت از هر 1000 توییت در طول سال ظاهر می‌شود. این میزان دو برابر بیشتر از دو قلب (💕) است. دوقلب، محبوب‌ترین شکلک در نمونه توییت‌ها بعد از قبل قرمز است.

در بررسی بیش از 1.6 میلیون توییت انگلیسی، عبارات زیادی را می‌بینیم که می‌توان انتظار داشت در کنار محبوب‌ترین ایموجی قلب در سراسر جهان مشاهده شوند. این‌ها عبارتند از:

 • محبت آمیز: مثل عشق
 • سپاسگزاری: مثل متشکرم
 • قدردانی: مثل زیبا
 • سایر عبارات احساسی مثبت: مثل شاد، خوب، عالی

بالا: کلمات و عبارات استفاده‌شده در کنار قلب قرمز در توییت‌های انگلیسی زبان در سال 2020

علاوه بر این می‌توان مشاهده کرد که قلب قرمز یک شکلک محبوب برای استفاده در کنار تبریک تولد است. در واقع “تولد”، چهارمین کلمه رایجی است که با این ایموجی استفاده می‌شود.

بالا: 20 ایموجی غالب که در کنار قلب قرمز در توییت‌ها ظاهر می‌شوند

وقتی به 10 ایموجی برتر سال 2020 نگاه می‌کنیم، تقریباً در کنار تمامی آن‌ها با یک قلب قرمز رو به رو می‌شویم. ایموجی‌های محبوب معمولاً در زمینه‌های احساسی مثبت استفاده می‌شوند. این ایموجی‌ها اغلب به صورت ترکیبی استفاده می‌شوند.

قلب قرمز را باید معیاری برای مقایسه دیگر قلب‌ها با آن در نظر گرفت.

خال دل ♥️

خال دل در یک زمینه بسیار خاص استفاده می‌شود: استفاده در بازی کارتی. این کارت به طور کلی در کنار خال گشنیز ♣️،  خال خشت ♦️ و خال پیک ♠️ در صفحه کلیدها و رابط‌های کاربری نمایش داده‌می‌شود.

خال دل در صفحه ‌کلید ایموجی تلفن‌های اپل و سامسونگ در قسمتی جداگانه نمایش داده‌ می‌شود. این وضعیت ممکن است بر تعداد دفعات استفاده از آن تأثیر بگذارد.

این مساله در پیکسل و سایر دستگاه‌های اندروید که از Gboard یا صفحه‌کلید برنامه Android Messages استفاده می‌کنند صدق نمی‌کند. در این دسته تلفن‌ها، ایموجی خال دل را می‌توان در دو مکان پیدا کرد: در کنار قلب‌ها، و همچنین در کنار دیگر خال‌های بازی کارتی.

بالا: خال دل اغلب در مکان متفاوتی از دیگر قلب‌ها قرار دارد. چپ: آیفون، وسط: گوگل پیکسل، راست: گلکسی سامسونگ

از لحاظ بصری، خال دل شباهت زیادی به قلب قرمز در در طراحی دارد. این خال اغلب صرفا با سایه عمیق‌تر قرمز یا با ظاهری مات به جای طراحی براق مشخص می‌شود.

در مقایسه بین گزینه‌هایی که بیشترین ارتباط را با خال دل داشتند متوجه شدیم که استفاده از این ایموجی در 92.5٪ موارد با قلب قرمز مشترک است.  

بالا: 200 عبارت برتر استفاده‌‌ شده در کنار ایموجی خال دل در توییت‌های انگلیسی زبان در سال 2020

ایموجی قلب قرمز عاشقانه است اما نه همیشه

مشاهده شده‌است که علامت بوسه تنها در 20 جایگاه برتر با خال دل و قلب قرمز استفاده شده‌است.  ایموجی قلب دیگری که در این دسته گنجانده است قلب با پیکان است.

یکی دیگر از ایموجی‌های عاشقانه، گل رز است. این ایموجی نیز معمولاً در توییت‌هایی با خال دل یافت می‌شود. این مورد برای هیچ ایموجی قلب دیگری صدق نمی‌کند.

نکته قابل مشاهده این است که خال دل و قلب قرمز بیشتر از دیگر قلب‌ها برای بیان احساسات، معاشقه و بیان میل استفاده می‌شوند.  این اتفاق چندان تعجب آوری نیست اما داشتن اطلاعاتی که از این حقایق پشتیبانی ‌کند، احساس خوبی ایجاد می‌کند.

قلب‌های مزین در کنار علامت درخشش

این قلب‌ها که اغلب با عنوان «قلب‌های صورتی» شناخته می‌شوند (با وجود اینکه در همه پلتفرم‌ها صورتی نیستند)، در طراحی‌های مختلف ظاهر می‌شوند. از جمله این‌ها می‌توان به کمان، درخشش و یا یک قلب اضافی اشاره کرد.

دو قلب، دومین ایموجی قلبی شکل محبوب در بین کاربران توییتر است. این قلب 91.5٪ از همان دنباله‌های قلب قرمز را با خود به همراه دارد.

زمینه‌ای که در آن می‌توان از ایموجی دو قلب استفاده کرد کاملاً با قلب قرمز قابل تعویض است. این قلب همپوشانی به نسبت کمتری با خال دل دارد.

دو غلب غالبا کاربردهای زیبایی شناسانه دارد. اظهار نظر در مورد محتوای یک تصویر یا توییت فردی دیگر (به خصوص در زمینه هنری) یا جلب توجه به یک فراخوان برای اقدامی در توییتر (مثل تخفیف، کد) با این قلب همراه می‌شود.

این تفسیر همچنین با حضور ستارگان درخشان، به عنوان ایموجی‌ای که بسیار زیاد با دو قلب استفاده می‌شود، بیشتر می‌شود.

ستارگان درخشان (اسپارکل) برای تاکید بیشتر به متن استفاده می‌شوند. علاوه بر این برای تزریق حس هیجان یا تحسین نیز کاربرد دارند.

پر واضح است که ایموجی‌ها برای بیان احساسات استفاده می‌شوند. آن‌ها اغلب برای افزودن یک عنصر تزئینی به پیام نیز کاربرد دارند. این امر زاویه هنری بازیگوشانه‌ای را فراهم می‌کند که در پیام صرفا متنی غایب است؛ مگر از اشکال دیگر زبان فرامتنی استفاده بشود.

با نگاهی به توییت‌هایی که دارای دو قبل و اسپارکل هستند، متوجه تاثیر به سزایی در تولید بار مثبت با وجود این ترکیب خواهیم شد.

وقتی صحبت از اسپارکل باشد، می‌بینیم که قلب درخشان به اندازه دو قلب با ستارگان درخشان جفت نمی‌شود. این موضوع شاید به دلیل گنجاندن درخشش در خود ایموجی باشد.

ستارگان درخشان برای قلب تعجب مقام اول را کسب می‌کند. این ایموجی برای سه قلب دیگر در 5 ایموجی برتر قرار دارد (قلب تپنده، قلب درخشان و قلب در حال رشد). در سه مورد دیگر هم در بین 11تای اول است (قلب‌های گردان، قلب با روبان و قلب با پیکان).

نمودارهای زیادی در ادامه آمده‌است. اگر به قلب‌های رنگی بیشتری از این مجموعه عجیب و غریب از قلب‌های مزین علاقه دارید، این‌ها را بررسی کنید.

بالا: 20 ایموجی غالب در کنار قلب درخشان در بررسی توییت‌ها

بالا : 20 ایموجی غالب در کنار قلب با پیکان در بررسی توییت‌ها

تصویر بالا: 20 ایموجی غالب در کنار قلب با روبان در بررسی توییت‌ها

بالا: 20 ایموجی غالب در کنار قلب تزیین‌‌ شده در بررسی توییت‌ها

به طور کلی، اسپارکل (✨) یا درخشش چیزیست که این قلب‌ها را متمایز از سایرقلب‌های رنگی دیگر می‌کند.

مطالب مرتبط: ایموجی‌هایی که نشان دهنده علاقه یک دختر به شماست!

قلب‌های رنگی

هشت ایموجی قلب رنگی، جدا از قرمز، در میان شکلک‌ها تعریف شده‌است. این ایموجی‌ها به طور معمول روی صفحه کلید به صورت گروهی در کنار هم قرار دارند.

بسیاری از افسانه‌های پیرامون معانی ایموجی‌های قلب از همین گروه بندی نشات می‌گیرند. اما حقیقت چیست؟

قلب بنفش 💜

این پر استفاده‌ترین قلب در مکالمه با موضوعی به خصوص در توییتر است. نه به دلیل بیان شکل خاصی از عشق، بلکه تنها به دلیل وجود یک گروه خاص از پسران کره‌ای!

قلب بنفش ایموجی مورد علاقه طرفداران گروه Bangtan Sonyeondan است که بیشتر با نام BTS شناخته می‌شود.

طبق بررسی ما، ایموجی قلب بنفش در جایگاه سومین قلب محبوب در توییتر است. بدون شک میلیون‌ها طرفدار BTS کمک شایانی به این روند کرده‌اند.

بالا: 200 اصطلاح پرکاربرد در کنار ایموجی قلب بنفش در توییت‌های انگلیسی زبان در سال 2020. BTS موضوع غالب در بین این کلمات است.

کلمات مرتبطی چون “عشق”، “متشکرم” و “تولدت مبارک” همچنان کاربردهای اصلی این ایموجی هستند. با این حال برخی از برجسته‌ترین ارجاعات به BTS در توییت‌هایی با ایموجی قلب بنفش عبارتند از:

 • “BTS” (جایگاه 7)، اشاره به خود گروه دارد.
 • “ارتش” (جایگاه 8) اشاره به نام رسمی فندام BTS، یعنی BTS A.R.M.Y دارد.
 • “جیمین” (جایگاه 56) اشاره به عضو BTS با همین نام دارد.
 • “جونگ کوک” (جایگاه 71)، “تهیونگ” (جایگاه 73)، “یونگی” (جایگاه 99) از اعضای دیگر این گروه هستند.

79.5٪ از موارد استفاده از ایموجی قلب بنفش با قلب قرمز به اشتراک گذاشته شده‌ است. محبوب‌ترین ایموجی‌های دیگر مورد استفاده با قلب بنفش در زیر نشان داده‌شده‌ است.

بالا: 20 ایموجی برتر که به صورت غالب در نمونه‌های توییتر در کنار قلب بنفش ظاهر می‌شوند

قلب بنفش بیشتر با قلب قرمز مشترک است تا قلب سبز. در قلب سبز میزان همپوشانی ایموجی‌های استفاده‌شده به عدد 71.5٪ کاهش می‌یابد.

قلب سبز 💚

چنین تسلط موضوعی در بین مکالمات، در کلمات و عبارات به‌کار‌رفته در کنار قلب سبز نیز دیده‌می‌شود. این بار موضوع یک گروه کی پاپ دیگر است: گروه پسرانه NCT.

بالا: 200 اصطلاح پرکاربرد در کنار ایموجی قلب سبز در توییت‌های انگلیسی زبان در سال 2020

جدا از نام گروه، سایر ارجاعات مربوط به NCT در کنار قلب سبز عبارتند از: “جائمین”، “رنجون” و “ژانگ”

احساس پشت این ایموجی هم مانند دیگر قلب‌هاست؛ ابراز محبت، قدردانی و بیان دیگر عبارات مثبت.

در ادامه 20 ایموجی برتر که در کنار قلب سبز ظاهر می‌شوند آمده‌است. نکته جالب پرچم عربستان صعودی است که جایگاه هجدهم را در بررسی توییت‌ها به خود اختصاص داده‌است.

بالا: 20 ایموجی برتر که به صورت غالب در نمونه‌های توییتر در کنار قلب سبز ظاهر می‌شوند

قلب زرد 💛

قلب زرد و قلب آبی هر دو در میان 5 ایموجی برتری هستند که به صورت غالب با قلب بنفش و قلب سبز ارتباط دارند.

در بررسی ایموجی‌های برتر قرار گرفته در کنار سایر ایموجی‌های قلبی شکل مبتنی بر رنگ، روابط مشابهی را در بین آن‌ها شاهد هستیم.

بالا: 20 ایموجی برتر که به صورت غالب در نمونه‌های توییتر در کنار قلب زرد ظاهر می‌شوند

قرار‌دادن گل آفتابگردان در کنار قلب زرد امری محبوب در بین کاربران است. می‌توان گفت که قلب زرد برای نورانی‌تر کردن فضای بحث استفاده می‌شود. این قلب رنگی مانند وسیله‌ای برای نقش‌بستن لبخند بر روی لب‌ها عمل می‌کند.

قلب نارنجی ❤️

وجود قلب نارنجی نسبت به رنگ‌های بنفش، سبز و زرد در کیبورد ایموجی‌ها، سابقه کمتری دارد. این ایموجی در سال 2017 به کیبوردها اضافه شد. این ، تقریباً یک دهه پس از این که اکثر قلب‌ها برای اولین بار در سیستم عامل‌هایی مانند iOS و اندروید ظاهر شدند.

پیشنهاد شدن این ایموجی متمرکز بر وجود این رنگ در رنگین کمان بود. تا آن زمان تمامی رنگ‌های رنگین کمان به جز نارنجی به مجموعه قلب‌ها اضافه شده‌بودند. داده ها این ادعا را تأیید می‌کنند. دلیل اصلی استفاده مردم از قلب نارنجی صرفاً برای قرار دادن آن در کنار قلب‌های آبی، زرد، بنفش، سبز و قرمز است.

بالا: 20 ایموجی برتر که به صورت غالب در نمونه‌های توییتر در کنار قلب نارنجی ظاهر می‌شوند

ایموجی‌های دیگر مرتبط با آن عبارتند از: برگ در حال‌افتادن، کدو حلوایی هالووین و نارنگی. استفاده از برخی از این‌ها ممکن است امری فصلی باشد؛ این در حالیست که استفاده از قلب در کنار قلب امری همیشگیست.

قلب آبی 💙

قلب آبی منحصر به فردترین 20 ایموجی برتر را در این آنالیز در اختیار دارد. به نظر می‌رسد شرکت‌ها و برندها به استفاده از این قلب علاقه مند هستند.

اشاره به سمت چپ یک شکلک برجسته در دعوت به عمل آوردن از افراد در توییتر است. این ایموجی کاربران را به سمت یک پیوند هدایت می‌کند. شکلک‌های دیگری که در کنار قلب آبی دیده‌می‌شوند به ما نشان می‌دهند که این قلب با تجارت الکترونیک مرتبط است. کیسه پول، صاعقه و چرخ خرید از دیگر ایموجی‌های رایج مربوط به کسب و کار هستند که در کنار قلب آبی استفاده می‌شوند.

برندها با این کار می‌خواهند قلب را در بیانیه خود جای بدهند و در عین حال تا حد ممکن خنثی باقی بمانند. این طور به نظر می‌رسد که قلب آبی به بی‌خطرترین قلب برای فروش اجناس تبدیل شده‌ است.

اصطلاحات و کلمات به کار رفته در کنار قلب آبی نمایش‌ دهنده تمرکز زیاد آن بر روی تجارت الکترونیک و فروش اجناس است.

در حالی که کلمات معمول “عشق”، “متشکرم” و “تولدت مبارک” هستند، ما شاهد کلماتی چون “کوپن”، “تبلیغات”، “تخفیف” و “فروشگاه” هستیم. همه این‌ها در میان 40 عبارت پرکاربرد در کنار این قلب قرار دارند.

قلب سیاه 🖤

ممکن است انتظار داشته باشید که قلب سیاه بیش از هر شکلک دیگر مربوط به فرهنگ گوت باشد. با این حال، در 20 ایموجی برتر استفاده‌شده در کنار قلب سیاه هیچ اشاره‌ای به خفاش یا زنجیر مشاهده‌نمی‌کنیم.

ایموجی قلب سیاه به طرز ناامیدکننده‌ای شبیه به قلب‌های رنگی دیگر است.

بالا: 20 ایموجی برتر که به صورت غالب در نمونه‌های توییتر در کنار قلب سیاه ظاهر می‌شوند

قلب سفید ❤️

آن چه که در استفاده از قلب سفید برجسته است، نحوه انتخاب شکلک‌هاییست که معمولاً در کنار آن یافت می‌شوند. چهره بهانه گیر در راس این گزینه‌هاست که تقریباً با هر قلب دیگری هم جفت می‌شود. همسو بودن قلب سفید و این چهره امری قابل توجه است.

بالا: 20 ایموجی برتر که به صورت غالب در نمونه‌های توییتر در کنار قلب سفید ظاهر می‌شوند

بررسی عبارات متفاوت در کنار قلب سفید به ما نشان می‌دهد که چرا ایموجی چهره بهانه‌گیر بیشترین کاربرد را در کنار این قلب دارد؛ تقریبا سه برابر بیشتر از رتبه دوم که قلب آبی است.

کلمات مهم در این بخش عبارتند از “فرشته”، “شب بخیر”، “صلح” و “به یاد داشته باش”. این کلمات در کنار هم یادآور ادای احترام به شخصی در گذشته برای ما هستند. با این حال، این کلمات هم قدرت مقابله با عبارات متداول “عشق”، “متشکرم”، “تولد” و “خوشحال” را که تقریباً با همه قلب‌ها ظاهر می‌شوند، ندارند.

قلب قهوه‌ای ❤️

در تلاش برای استاندارد سازی اشکال رنگی موجود در مجموعه ایموجی‌ها، قلب قهوه‌ای هم در سال 2019 در کنار مربع قهوه‌ای و دایره قهوه‌ای قرار گرفت.

این قلب کمترین میزان محبوبیت را در بین دیگر قلب‌ها در اختیار دارد. با این حال، این قلب هم استفاده به خصوص خود را دارد.

بالا: 20 ایموجی برتر که به صورت غالب در نمونه‌های توییتر در کنار قلب قهوه‌ای ظاهر می‌شوند

در حالی که در 81.5٪ از 200 عبارت برتر قلب قرمز در کنار قلب قهوه‌ای به اشتراک گذاشته شده است، تفاوت بیشتر به بحث درباره هویت نژادی (سیاه، “قهوه‌ای، پوست و رنگ) مربوط می‌شود. عباراتی از این دسته را در کنار قلب قهوه‌ای شاهد هستیم. این قلب برای غذا و نوشیدنی و به طور خاص شکلات و قهوه نیز کاربرد دارد.

قلب شکسته 💔

قلب شکسته تنها قلبی است که بار عاطفی منفی دارد. این تنها قلب موجود در این تحلیل است که واژه “عشق” را در جایگاه اول عبارات کناری‌اش در اختیار ندارد.

عبارات مرتبط با قلب شکسته کمترین میزان اشتراک را با قلب قرمز دارند. تنها 69٪ از عبارات موجود در میان این دو قلب مشترک است.

شاید گفتن این امر بدیهی به نظر برسد، اما قلب شکسته نقطه احساسی مقابل قلب قرمز است.

در بررسی حالت اشتراکی، ایموجی‌های برتر استفاده‌ شده در کنار قلب شکسته، چهره غمگین، چهره متفکر، چهره گریان و چهره خواب آلود هستند. چهره غمگین ولی آسوده و چهره درهم‌رفته، دیگر گزینه‌های به کار‌رفته با این قلب هستند. چهره با اشک شوق و صورت کمی خندان هم با قلب شکسته به کار می‌روند.

شاهد هستیم که صورت ماه کامل تیره به عنوان یکی از 20 ایموجی مرتبط با قلب شکسته ظاهر می‌شود. این ایموجی در کنار هیچ قلب دیگری در 20 همراه اولش ظاهر نشده است.

به قلبم بگو

بر اساس ادعای بنیاد کلمه و ایموجی، قلب‌ها بیشتر از آن که با هم تمایز داشته باشند وجه اشتراک دارند. یافته‌های ما وجوه تمایز زیر را نشان داده‌اند.

 • قلب قرمز و خال دل بیشتر در حالت معاشقه استفاده می‌شوند.
 • قلب شکسته برای انتقال غم و اندوه، ناراحتی و ناهنجاری استفاده می‌شود. این تنها قلبی است که احساسات مثبت را منتقل نمی‌کند.
 • قلب‌های مزین (به عنوان مثال قلب درخشان و قلب‌های گردان) معمولا در کنار علامت اسپارکل (درخشش) قرار می‌گیرند. این قلب‌ها برای ابراز محبت، قدردانی و و بیان حس زیبایی شناختی کاربرد دارند.
 • قلب‌بنفش به طور عمده توسط طرفداران BTS A.R.M.Y استفاده می‌شود. قلب سبز نیز در بین طرفداران NCT کاربرد برجسته‌ای دارد.
 • قلب آبی را می‌توان به نوعی خنثی‌ترین قلب موجود در میان ایموجی‌ها به حساب آورد. این قلب به طور معمول توسط برندها برای بازاریابی در توییتر استفاده می‌شود.
 • قلب قهو‌ه‌ای معمولا برای بحث در مورد موضوعات مرتبط با هویت نژادی استفاده می‌شود.
 • قلب سفید اغلب برای بحث در مورد فرد از دست رفته کاربرد دارد.
 • اگر بتوان هر قلب را به کاربرد با یک ایموجی چهره مرتبط کرد، آن چهره صورت بهانه گیر خواهد بود. این اسمایلی اغلب در کنارهر نوع قلبی استفاده می‌شود.

چیزی که این متن به ما می‌گوید این است که در واقع هیچ راه واحدی برای استفاده از ایموجی‌های قلبی شکل وجود ندارد. هیچ راهنمای مشخصی هم برای تعیین یک سری قوانین مشترک در میان نیست.

هر چه قدر هم کسی ادعا کند خال دل مردانه‌تر از قلب قرمز است، باز هم هیچ داده‌ای مبنی بر اثبات چنین ادعایی وجود ندارد.

عاشق هر کسی باش که دلت می‌خواهد و از هر قلبی استفاده کن که مایل هستی. این کاریست که بقیه افراد هم انجام می‌دهند.

مطالب مرتبط: ایموجی ‌های چت و اشتباهاتی که ما در مورد آنها می‌کردیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *