12 نشانه در مورد خیانت که شاید هیچ‌وقت در موردش نمی‌دانستید

خیانت؛ 12 نشانه در مورد خیانت که شاید هیچ‌وقت در موردش نمی‌دانستید

به نظر شما چرا بعضی‌ها خیانت می‌کنند؟ چرا واقعا بعضی افراد وارد رابطه‎ای می‌شوند که بعد پشیمان شوند و با کس دیگری به او خیانت می‌کنند؟ متأسفانه این‌روزها خیانت کردن خیلی رایج شده و در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم تا 12 نکته در مورد خیانت که شاید هیچ‌وقت در موردش نمی‌دانستید را با هم بررسی کنیم. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر بدانید.

خیانت و دلایل آن

 آیا واقعاً دوست داشتن یک نفر انقدر دشوار است؟ آیا واقعاً وفادار بودن به شخصی که به او روزی قول دادید که تا ابد در کنارش بمانید انقدر سخت است که بعدها با کس دیگری نیز وارد رابطه‌ می‎شوید؟ در واقع خیانت بدترین کاری است که می‌توانید با شخصی که با او رابطه دارید انجام دهید. اثراتی که این کار از خود به جا می‌گذارد به قدری است که شاید حالا حالا کسی که دچار این معضل می‌شود نتواند آن را فراموش کند و به زندگی عادی بازگردد.

اگر از رابطه خود راضی نیستید یا دیگر همسر خود را دوست ندارید، بهترین و اخلاقی‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با او صحبت کنید و درباره احساسات خود صادقانه به او بگویید. همه ما انسان هستیم و همه احساس داریم. هیچ وقت نباید به‌خاطر خودمان به کسی خیانت کنیم و وارد رابطه با کسی دیگری بشویم.

 اگر شخص دیگری را دوست دارید و می خواهید رابطه جدیدی با آن فرد شروع کنید، جدا شدن از شریک زندگی خود تنها کار عاقلانه‌ای است که می‌توانید انجام دهید.

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است، مردان خیلی بیشتر از زنان خیانت می‌کنند. طبق این نظرسنجی‌ها 20٪ از مردان و 13٪ از زنان حداقل یک بار به همسر خود خیانت کرده‌اند!

وقتی که به اعتماد شخصی خیانت کردید، به دست آوردن مجدد آن یا بازسازی اعتماد در روابط خود واقعاً دشوار خواهد بود. خوب است قبل از هر کار به عواقبش فکر کنید و بعد وارد عمل شوید!

به خاطر داشته باشید که اگر روزی به شما خیانت شد، این اصلا تقصیر شما نیست. کس که به شما خیانت کرده است، باید مورد سرزنش قرار گیرد!

برخی دلایل عمده وجود دارد که باعث این کار می‌شود که در ادامه این دلایل را به شما خواهیم گفت.

خیانت و دلایل آن
خیانت و دلایل آن

راضی نبودن از رابطه

اگر در یک رابطه سالم و شاد باشید، هیچ یک از دو طرف به این داستان حتی فکر هم نمی‌کنند! با این حال اگر از رابطه خود راضی نیستید یا دیگر احساسی مثل روز اول به شریک زندگی خود ندارید، ممکن است این مسئله شما را به جایی برساند که روابط خود را زیر سوال ببرید و به فکر شخص دیگری باشید.

ولی به یاد داشته باشید که خیانت و داشتن رابطه با شخص دیگر، هرگز حال شما را بهتر نخواهد کرد. برعکس  شما حتی بدتر خواهید شد، زیرا به شخصی که روزی دوستش داشتید خیانت کرده‌اید!

دوست نداشتن طرف مقابل

حتی اگر این کار نکنید ولی در گوشه‎‌ای از ذهن خود تصور کنید که با شخص دیگری در ارتباط هستید، این نشانه‌ای از خیانت است. این نشان می‌دهد که به شریک زندگی خود دیگر حسی ندارید و هیچ چیز مثل سابق نیست.

واقعیت این است که شخصی که به شریک زندگی خود خیانت می‌کند در وهله اول واقعاً هرگز او را دوست ندارد. اگر خالصانه کسی را دوست داشتید، هرگز حتی فکر این موضوع را هم از گوشه ذهن خود جای نمی‌دادید.

عدم احترام به خود و شریک زندگی

افرادی که به دنبال این کار می‌روند، صد در صد مشکل عدم عزت نفس دارند. چرا که دلیلش هم همین است که خیلی راحت زیر تمام قول و قرارهای خود می‌زنند. وقتی صحبت از شریک زندگی‌شان می‌شود، آنها حتی احترامی برایشان قائل نیستند.

 چطور ممکن است به کسی احترام بگذارید و او را هم دوست داشته باشید ولی با کس دیگری وارد رابطه شوید؟ این امر به سادگی امکان پذیر نیست!  دروغ گفتن مداوم، پنهان کاری زیاد و دانستن اینکه برخی از ارزش های خود را از دست داده اید منجر به از دست دادن عزت نفس خواهد شد.

مشکل عزت نفس

این یکی از متداول ترین دلایل خیانت در عدم داشتن عزت نفس است. جالب است که حتی آنها این موضوع را انکار می‌کنند و آن را قبول ندارند. آنها با زن دیگری ارتباط برقرار می‌کنند و فکر می کنند که با این کار اعتماد به نفس بالایی دارند، در صورتی که اصلا چنین نیست.

همه ما ممکن است نقص‌هایی داشته باشیم ولی هرگز به این فکر نکنید که با انجام این کار می‌توانید اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید، زیرا قطعاً چنین نخواهد شد!

این امر همچنین می تواند به خودشیفتگی مرتبط باشد. افراد خودشیفته از افراد دیگر جهت جلب توجه و اعتبار استفاده می کنند. این بدان معنی است که آنها از عزت نفس پایینی دارند و با این کار می‌خواهند نیازهای سرکوب شده‌ی خود را تقویت کنند.

اگر در یک رابطه سالم باشید، شریک زندگی‌تان قطعا بزرگترین پشتیبان‌تان در بهبود عزت نفس‌تان خواهد بود. آنها تمام معایب و نقص‌های شما را در آغوش خواهند گرفت و به شما کمک می‌کنند که بهترین ورژن خودتان باشید.

آدم ترسو

شاید نمی‎دانستید ولی در واقع همه افرادی که خیانت می‌کنند بسیار ضعیف و ترسو هستند. آنها این قدرت را ندارند با همسر خود در مورد احساسات‌شان و چگونگی اوضاع واقعی اوضاع صحبت کنند. این گونه می‌شوند که این راه را برای جبران این نیاز خود انتخاب می‌کنند.

این کار بی‌رحمانه کاری است که می‌توانید انجام دهید. اگر قبل از اینکه تصمیم بگیرید با شخص دیگری باشید، ولی این جرات را ندارید که از همسر خود جدا شوید، این به این دلیل نیست که شریک زندگی خود را دوست دارید! تنها دلیل این کار شما این است که جرات انجام این کار را ندارید!

فکر می‌کنید که با داشتن یک رابطه پنهانی می ‌توانید به اوج برسید، ولی فراموش نکنید که حقیقت دیر یا زود آشکار خواهد شد!

 دروغ‌گویی

افرادی که وارد چنین رابطه‌هایی می‌شوند، خیلی زود مهارت دروغ گفتن را یاد می‌گیرند.  با این کار آنها نه تنها به شریک زندگی عاشقانه خود دروغ می گویند، بلکه به خانواده و بهترین دوستان و همکارانشان نیز دروغ می گویند.

آنها امور عاطفی خود را از دیگران پنهان می کنند و تمام وقت دروغ می گویند تا مسیر خیانت خود را بپوشانند. آنها آنقدر در این کار مهارت پیدا می کنند که تقریباً هیچ کس نخواهد فهمید که چه وقت دروغ می گویند و چه وقت راست می‌گویند!

خودخواهی

اگر شما کسی را دوست داشته باشید ولی با این حال به او حیانت کنید، بعد از مدتی دچار خودخواهی و خودشیفتگی خواهد شد. مهمترین چیز برای آنها این است که آنها احساس خوبی داشته باشند و کارهایی انجام دهند که او را خوشحال کند. همین امر موجب می‌شود که پس از مدتی به احساسات افراد دیگر فکر نکنند.

اگر حس می کنید که احساستان به همسرتان تغییر کرده، باید با خود صادق باشید و کاری نکنید که به او آسیب برسانید. به این فکر کنید که اگر کسی با خودتان این کار را انجام می‌داد، چه می‌کردید و چه بلایی به سرتان می‌آمد!

عدم آمادگی برای تعهد

اکثر مردان حتی اگر سال‌ها با همسرشان هم زندگی کرده باشند، دوست دارند باز هم به او خیانت کنند. زیرا آنها آمادگی لازم برای داشتن تعهد را ندارند و با این کار به دنبال ارضای خواسته های درونی‌شان هستند.

ولی این یک اشتباه است. چرا که با این کار نه تنها به شخصی که دوستش دارید صدمه می زنید بلکه قرار است او را برای همیشه از دست بدهید. اگر احساس تعهد نمی کنید ، بهترین راه حل این است که صادقانه با او صحبت کنید و در صدد یک راه حل باشید.

با صحبت کردن اگر او شما را واقعا دوست داشته باشد، سعی می کند که درکتان کند و صد در صد یک راه حل برای این مشکل شما پیدا خواهد کرد که برای هر دوی شما مفید باشد.

رابطه با چند نفر

بعضی از مردم علاقه وافری به داشتن روابط گوناگون با افراد مختلف دارند. آنها هرگز نمی‌توانند همیشه با یک نفر باشند. مثلا ایده تک همسری برای آنها یک موضوع خسته کننده است و ارتباط داشتن با چند نفر برای آنها ایده آل است!

بهانه آوردن

افرادی که به دنبال این کار هستند، نه تنها دروغ گفتن تبحر دارن، بلکه همیشه بهانه ای برای توجیه کارهایی که می‌کنند نیز دارند. آنها سعی می کنند که شما را به گونه ای متقاعد کنند که شما در موردشان اشتباه می‌کنید و هیچ چیز آن جور که شما تصور می کنید نیست.

آنها دقیقا می دانند که شما چه احساسی نسبت به آنها دارید و سعی می کنند از احساسات صادقانه شما سواستفاده کنند و برای کارهای خود توجیه بیاورند.

منحرف کردن از موضوع

اگر همسرتان به هر دلیلی متوجه شود که به او خیانت میکنید، به هر دلیلی سعی می کنند که شما را از موضوع منحرف کنند. یا به هر دلیلی در مورد آن موضوع اصلا صحبت نکنند. اگر روزی متوجه این تغییر رفتار در همسر خود شدید، شک نکنید که دارد چیزی را از شما پنهان می کند. که دوست ندارد شما آن را بدانید.

البته ممکن است دلیل اصلی آنها برای انجام این کار این باشد که دوست ندارند که احساسات شما را جریحه دار کنند و یا اینکه با این کار قصد دارند که شما را از موضوع منحرف کنند.

انجام دوباره این کار

شک نکنید که اگر شریک زندگی‌تان یکبار این کار را انجام داد، بعید نیست که دوباره هم این کار را تکرار کند. چرا که این موضوع یک امر کاملا اثبات شده است!

افرادی که یک بار شریک زندگی خود خیانت می کنند و بخشیده می‌شوند، احتمال اینکه دوباره این کار را انجام دهند خیلی زیاد است چرا که این کار ذات و طبیعتشان هست!

البته همه ما می توانیم یک بار اشتباه کنیم اما اگر کسی همان اشتباه را بیش از یک بار مرتکب شود ولی خیانت یک اشتباه نیست بلکه یک انتخاب است!

خیانت با آدم‌ها چه می‌کند؟

مسلما هیچ کس دوست ندارد که این اتفاق برایش بیوفتد، چرا که تلخ‌ترین تجربه در زندگی یک فرد خواهد بود. این کار بسیار بد است و فقط افرادی که این اتفاق برایشان افتاده است می دانند که چه زجر بزرگی را تحمل می‌کنند و فقط آنها آن را درک می کنند.

در ادامه عواقبی که خیانت دیدن از کسی که او را زمانی عاشقانه دوست دارید را به شما خواهیم گفت:

خیانت با آدم‌ها چه می‌کند؟
خیانت با آدم‌ها چه می‌کند؟

شک کردن به خود

اگر کسی با شما این کار بکند، باعث می‌شود که به خودتان شک کنید. شما هر چه قدر هم عزت نفس بالایی داشته باشید، با این حال باز هم دچار سردرگمی خواهد شد و زندگی‌تان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. ممکن است به این فکر کنید که شاید مشکل از شما بوده و یا به اندازه ی کافی برایش خوب نبودید.

این احساس ممکن است تا مدت ها با شما همراه باشد ولی شک نکنید که این مشکل شما نبوده و او برای شما به اندازه کافی خوب نبوده. شک نکنید که با ورود شخص دیگری به زندگی‌تان، این افکار از بین خواهد رفت.

اعتماد کردن به شخص دیگر

اگر کسی را که زمانی عاشقانه دوست داشتید از شما جدا شده و با کس دیگری رفته است. همیشه این احساس را خواهید داشت که اگر شخص جدیدی هم به زندگی‌تان بیاید. باز هم با شما این کار را انجام می‌دهد. شاید دیگر اعتماد به شخص جدید برای شما سخت تر از آنچه که تصور می کنید باشد.

ولی شک نکنید که با دادن فرصت به یک فرد جدید، یک صفحه جدید در زندگی خود باز خواهید کرد. این اعتماد از بین رفته ترمیم خواهد شد.

مشکلات روانی

افرادی که به آنها خیانت شده، ممکن است با برخی مشکلات روانی مثل اضطراب یا افسردگی روبرو شوند. این در واقع کاملا طبیعی است، زیرا بدترین تجربه زندگی را داشتید و اصلا اتفاق ساده ای نیست.

شاید روزهای اول خیلی برایتان سخت و غیر قابل هضم باشد ولی نگران نباشید. شما تنها نیستید و در دنیا افراد زیادی وجود دارند. که پس از خیانت شریک زندگی خود با همان مسائل دست و پنجه نرم می کنند. فقط بدانید که این روزها هم می گذرد و می توانید مثل روزها اول شاد باشید. فقط نیاز دارید که به خودتان زمان بدهید.

دوست داشته شدن

ممکن است فردی که این اتفاق برایش افتاده تا مدت ها فکر کند که آدم دوست داشتنی نیستند. یا به اندازه کافی خوب نیستند. این بدترین و اشتباه ترین فکری است که می توانید با خود بکنید. فقط به این دلیل که یک نفر به شما خیانت کرده،  این باعث نمی شود که فکر کنید که شما انسان دوست داشتنی نیستید. همین طور بدان معنا نیست که شخص دیگری شما را آنطور که شایسته هستید نمی تواند دوست نداشته و دوست بدارد.

از این گذشته همان طور که در بالا گفته شد همیشه باید به خاطر داشته باشید. که این تقصیر شما نبوده است. شما هیچ اشتباهی نکردید. کسی که با شما این کار را کرده مقصر بوده و شما هیچ تقصیری در این موضوع نداشتید.

تاثیر گذاشتن در روابط آتی

این تجربه ناخوشایند مطمئناً بر روابط آینده شما نیز تأثیر خواهد گذاشت. ممکن است به احساسات و افرادی که قصد نزدیک شدن به شما را دارند شک کنید. خیلی راحت نتوانید ارتباط برقرار کنید. ممکن استب به محض وارد شدن در یک رابطه نتوانید به او اعتماد کنید. ممکن است شبکه های اجتماعی او یا پیام‌های شخصی اش را چک کنید.

داشتن اعتماد در یک رابطه می‌تواند به شما کمک کند که همان آدم سابق شوید و گذشته خود را فراموش کنید.

جمع بندی

همه افرادی که این کار را انجام می دهند در واقع یک انسان ترسو هستند. چرا که جرات مقابله با این مشکل را ندارند. آنها خیلی راحت می توانند دروغ بگویند و با احساسات انسان‌ها بازی کنند. خوشبختانه علائم هشدار دهنده بسیاری وجود دارد. که می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا همسرتان با شما این کار می کند یا خیر.

نکته ای که هر شخصی که مورد خیانت قرار گرفته است  از خود می پرسد که چگونه شریک زندگی اش که با او این کار را کرده ببخشد. آیا واقعا امکان بخشش وجود دارد یا خیر!

البته که همه ما به عنوان یک انسان ممکن است اشتباه کنیم و مستحق بخشش و فرصت هستیم. ولی هرگز نباید اجازه دهید کسی بارها شما را احمق تصور کند. اگر شخصی چندین بار با شما این کار را کرد، این ثابت می کند که هرگز تغییر نخواهد کرد. شما باید او را برای همیشه ترک کنید.

ولی اگر واقعاً او را دوست دارید و فکر می کنید او فقط یک اشتباه احمقانه را مرتکب شده. باید قدرت بخشش او را پیدا کنید و این موضوع را برای همیشه فراموش کنید. تا بتوانید به رابطه خود ادامه دهید.

داشتن یک رابطه عاطفی یا جسمی با شخص دیگر شاید برای چند لحظه برای شما  لذت بخش باشد. ولی فراموش نکنید که این لذت چند لحظه ای می تواند تاوانی سنگین برای شما داشته باشد. قطعاً پشیمان خواهید شد.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *