تکینک های مهم برای رام کردن شوهران بچه ننه

بچه ننه؛ تکینک های مهم برای رام کردن شوهران بچه ننه!

شاید تیر این مقاله کمی عجیب باشد. شاید خیلی از افراد واقعا از آن وحشت داشته باشند و شاید اصلا تجربه ای دلچسب برای شما نباشد. ولی جالب است که بدانید ازدواج با یک پسر بچه ننه گاهی چیز خیلی بدی نیست. مرد یا پسری که خیلی به مادرش نزدیک است، شاید هرگز بچه ننه نباشد.

پسر یا مردی بچه ننه است که خیلی بیش از حد به مادرش نزدیک باشد. یا اینکه ممکن است در مورد کوچکترین تصمیمی به مادرش متکی باشد. در ادامه این مقاله ما 4 تکنیک مهم برای رام کردن شوهران بچه ننه را به شما خواهیم گفت.

تکینک های مهم برای رام کردن شوهران بچه ننه!

در ادامه با ما همراه باشید. اگر شما هم از این مشکل رنج می برید، شاید راه کارهایی که در ادامه به شما می گوییم برایتان کارساز باشد.

مشخص کردن یک سری مرزها

ممکن است همسر شما این عادت را داشته باشد که مادرش هر نیاز و خواسته او را تأمین کند. این بدان معنا نیست که شما هم مثل مادر او هستید و همه چیز باید برای او محیا باشد. خوب است که برای همسر خود یک سری مرزهایی را مشخص کنید و به او بفهمانید که شما همسرش هستید نه مادر او!

خوب است که به او حالی کنید که هرگز نمی توانید مثل مادرش با او رفتار کنید. مشخص کنید که او می تواند هرگاه که پیش مادرش است می تواند از او خواسته داشته باشد. ولی وقتی با شماست، باید مثل یک مرد رفتار کند.

شاید این کار کمی سخت و چالش برانگیز باشد. ممکن است در مسیر این تغییرات با مشکلاتی رو به رو باشید. شما باید در این راه بسیار قوی باشید و هرگز از کوره درنروید. مطالعات نشان داده است كه كنترل مرزها پس ازدواج برای حفظ یك رابطه موفقیت آمیز، بسیار مهم است.

حفظ کردن حریم شخصی

اگر شوهرتان خیلی به مادرش وابسته است، ممکن است به شما پیشنهاد زندگی با او را به شما بدهد. چون این احتمال وجود دارد که رابطه‌ مادر و پسری به رابطه‌ زناشویی شما اولویت داده شود و در هر شرایطی همسرتان طرف مادرش را بگیرد تا او رنجیده نشود.

حتی ممکن است وقتی جرو بحثی بین شما اتفاق افتاد، شوهرتان به مادر ش پناه ببرد. هر چند اگر در خانه‌ مادر همسرتان هم زندگی نکنید، او باز هم ممکن است این کار را انجام دهد. اما فاصله‌ مکانی می تواند تا حدودی به شما کمک کند. قرار نیست در زندگی مشترکی که دارید، احساس کنید که در اولیویت و یا انتخاب اول نیستید.

اگر در دوران نامزدی هستید و می‌دانید که شما و همسرتان از جنبه‌ مالی، توان و امکان مستقل زندگی کردن را ندارید، اصلا ازدواج نکنید!

اگر ازدواج کرده ‌اید و حالا به دلیل بحران مالی نمی ‌توانید هزینه‌ زندگی مستقل را بپردازید، والدین همسرتان به شما پیشنهاد داده‌اند نزد آن‌ها زندگی کنید، حتما زمان محدودی را در نظر بگیرید و برای حل مشکل مالی خود یک راه درست پیدا کنید، نه اینکه با خیال راحت از این پیشنهاد استقبال کنید.

باید بدانید که با وابسته شدن به خانواده‌ همسر، به طرز جبران ناپذیری به زندگی زناشویی خود لطمه خواهید زد.

گله کردن از همسر

اصلا ایده خوبی نیست که از همسر خود نزد مادرشوهر گله کنید. بدترین ایده است که در مورد این وابستگی با مادر همسرتان صحبت کنید. اگر قصد دارید این مشکل را حل کنید، قطعا مناسب ترین فرد خود همسر شماست!

خوب است که در یک موقعیت زمانی مناسب در صدد رفع این مشکل باشد. خوب است که بهترین زمان را برای انجام این کار درنظر بگیرید. خوب است که وقتی در بهترین موقعیت هستید، این کار را انجام دهید.

رویکرد هوشمندانه‌ ای را در پیش بگیرید. سعمی کنید که کمی احساسی باشید و او را تحت تاثیر قرار دهید. خوب است که به همسرتان بگویید کمی به این رابطه حسادت می‌کنید و دوست دارید اوقات دو نفره‌ بیشتری را باهم داشته باشید.

خوب است که بگویید من هم مادر تو را دوست دارم. ولی این علاقه دلیلی نمی شود که در همه اوقات دونفره، مادرش هم در کنارتان باشد. در مورد این عادت بچه ننه بودنش و یا وابستگی زیادش صحبت کنید. به او توضیح دهید که نمی‌خواهید مادرش را از زندگی ‌تان حذف کنید. توضیح دهید که شما هم می توانید اوقاتی را به صورت دونفره باید با هم داشته باشید.

تصمیم گرفتن

هیچ مشکلی ندارد که هر از گاهی مادرشوهرتان لباس برای همسرتان انتخاب کند. هیچ اشکالی ندارد که او غذای مورد علاقه اش را درست کند. این موارد اصلا چیز مهی نیستند که بخواهید در موردش ناراحت شوید.

ولی تصمیم گرفتن در مورد برخی موارد مهم زندگی به همراه مادر شوهرتان شاید اصلا ایده ی خوبی نباشد. اگر همسر شما قادر نیست بدون دخالت و نظر مادرش برای خودش یا زندگی مشترک شما  تصمیم بگیرد، معضلی است که باید برطرف شود. هرگز نباید اجازه دهید مادر همسرتان برای شما دو نفر تصمیم بگیرد.

مادر شوهر شما هرگز نباید در تصمیمات شخصی، مالی، کاری، تربیت بچه‌ها و یا اینکه مسافرت کجا بروید و … دخالت کند. البته اگر خیلی محترمانه در مورد این موضوع نظر او را بخواهید هیچ مشکلی ندارد.

اگر همسرتان خیلی به مادرش وابسته است و یا بچه ننه است، جنبه ‌هایی را که این وابستگی به ضرر زندگی مشترک‌ تان تمام می ‌شود را باید بشناسید.

ممکن است در دوران آشنایی و نامزدی علائمی را دیده باشید و هرگز به آنها اهمیت نداده باشید. ولی خوب است که این علائم را بدانید و قبل از هر چیزی تصمیم خود را در مورد ادامه زندگی و یا ازدواج بگیرید.

علائم یک مرد بچه ننه

یک سری علائم خاص ممکن است یک مرد بچه ننه داشته باشد. این موارد که در ادامه به آن اشاره شده است، از جمله این موارد می باشد:

علائم یک مرد بچه ننه
علائم یک مرد بچه ننه

عدم حمایت

ممکن است خانواده همسرتان از شما خیلی بی‌دلیل و منطق انتقاد کنند. این انتقاد کردن ممکن است موجب ناراحتی شما شود.  در چنین شرایطی همسرتان از شما دفاع نمی‌کند و حتی جلوی دیگران، فورا حرف‌ های مادرش را تایید کند.

این خود یکی از نشانه هایی است که ممکن است همسر شما خیلی بیش از حد به مادرش وابسطه است.

وابستگی مالی

ممکن است همسر شما با وجود داشتن شغل و درآمد، باز هم از نظر مالی به خانواده خود وابسته باشد. ممکن است همسرتان هیچ دغدغه ‌ای برای پس‌انداز و آینده‌ نگری نداشته باشد. همچین مردی احتمالا به پشتوانه خانوادگی ‌اش دلگرم است و دوست دارد دیگران مسئولیت زندگی‌ او را بر عهده بگیرند.

 شما قرار نیست با یک مرد ثروتمند زندگی کنید اما کسی که به آن نیاز دارید، مردی است که از نظر مالی به کسی وابسته نباشد و برای ساختن یک زندگی مستقل تلاش کند.

عدم توانایی در تصمیم گیری

با ازدواج کردن، شما قرار است وارد یک وادی جدید شوید و تصمیم ‌های جدی‌ برای آینده‌ تان بگیرید. ممکن است همسر شما برای هر تصمیم متکی به دیگران مخصوصا مادرش باشد.

در برخی موارد هم وقتی در مورد موضوعی صحبت می‌کنید، نظرش را ابراز می‌کند اما به محض مواجه شدن با مخالفت دیگران، تصمیم تازه‌ای می‌گیرد. اگر همسر شما  نمی ‌تواند تنها با کمک شما تصمیمی برای آینده ‌اش بگیرد، احتمالا یک بچه ننه است

مقایسه کردن

همسرتان ممکن است که همیشه شما را با مادرش مقایسه ‌کند.  این انتخاب ممکن است در مورد انتخاب لباس باشد تا وسایل خانه!

ممکن است که مرتب از مادرش الگو برداری کند و شما را مدام با مادرش مقایسه ‌کند. برای چنین مردی، تنها زن دنیا مادرش است و نمی‌تواند از راهی که این زن مثال ‌زدنی نرفته، برود. او فقط حاضر است به یک شیوه زندگی کند و آن شیوه زندگی مادرش خواهد بود!

راه حل ها

راه حل مقاله با یک شوهر بچه ننه
راه حل مقاله با یک شوهر بچه ننه

صحبت کردن

اگر رفتارهای همسرتان خیلی برای شما غیر قابل هضم است، باید با او در مورد این موضوع خیلی جدی صحبت کنید. خوب است که برای او توضیح دهید که داشتن استقلال فکری، مالی و رفتاری تا چه حد برایتان مهم است. باید بگویید که دوست دارید به وابستگی ‌اش پایان دهد و روش خودش را در زندگی داشته باشد.

صبور بودن  

اگر با یک بچه ‌ننه زندگی می‌کنید یا تصمیم گرفته ‌اید که با او وارد یک رابطه جدی شوید باید خیلی صبور باشید. این افراد به سادگی تغییر نمی‌کنند و در بسیاری از موارد، نسبت به تغییر کردن موضع می‌گیرند. باید بپذیرید که تبدیل کردن او به یک مرد مستقل اتفاقی نیست که یک‌ روزه بیفتد و شاید سال‌ ها برای تغییر شخصیت او به زمان نیاز داشته باشید.

تصمیم قطعی

اگر از همان اوایل رابطه رفتار های این چنینی از همسرتان دیدید، باید تصمیم قطعی خود را در مورد این رابطه بگیرید. اگر با وجود این مرد زندگی شما هنوز تغییری نکرده ‌است باید بپذیرید که او با همین ویژگی ‌هایش شریک زندگی شما ست.

شما باید تصمیم قطعی خود را بگیرید که آیا می ‌توانید او را بپذیرید و بدون تلاش برای تغییر در کنارش بمانید یا گمان می ‌کنید که تحمل ‌تان تمام شده و باید به این زندگی بی ‌نتیجه پایان دهید؟!

درک کردن

زندگی با چنین مردی هرگز آسان نیست. پس اگر برای ازدواج با او مصمم شده‌اید، بهتر است این واقعیت را بپذیرید. ممکن است برخی حرف‌ ها، کارها و رفتارهایش عمیقا شما را آزار دهد، پس باید از همیشه صبور‌تر باشید.

 اگر او را با وجود این شخصیت پذیرفته ‌اید، پس نباید با نشان دادن وابستگی فکری و اقتصادی‌ اش به دیگران، آشفته و ناراحت شوید. در قدم اول او را همین‌طور که هست، بپذیرید و بعد برای تغییر تلاش کنید.

وقت گذراندن با خانواده ها

ممکن است در آغاز راه فاصله گرفتن همسرتان از خانواده ‌اش او را بترساند و نسبت به ادامه این شكل زندگی مردد باشد. پس هیجان ‌زده عمل نکنید و تا زمانی که شرایط آرام ‌تر شود صبر کنید. جدا کردن او از خانواده‌اش به قیمت بحث و قهر به شما کمکی نخواهد کرد. یادتان نرود به میان آمدن پای قهر، یعنی ناموفق بودن شما در حل مشکل.

صحبت کردن

در مورد احساس‌تان با او صحبت کنید. برایش توضیح دهید که چه رفتار هایی شما را آزار می‌ دهد. او را از این موضوع که قصد ندارید رابطه‌اش را با خانواده‌اش قطع کنید مطمئن کرده و برایش توضیح دهید که دیگر مسئولیت خانواده خودش را برعهده دارد و باید حواسش به وظایفش باشد.

باب دوستی

اگر همسرتان به مادرش وابستگی زیادی دارد، بهتر است ارتباط خوب و نزدیکی با مادرشوهرتان برقرار کنید. ممکن است گاهی نیاز داشته باشید که از طریق او روی همسرتان تاثیر بگذارید. از طرف دیگر زمانی که همسرتان ببیند با گارد بسته با مادرش برخورد نمی ‌کنید. با آرامش بیشتری به سمت شما کشیده می‌ شود و از اینکه شما هم مادرش را دوست دارید، احساس رضایت می‌کند.

امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.