قوی نگه داشتن رابطه در زمان سفر پارتنر

قوی نگه داشتن رابطه در زمان سفر پارتنر

ممکن است زمانی که با کسی رابطه دارید یا حتی وقتی ازدواج کردید، پارتنرتان به دلایل کاری یا هر دلیل دیگری بدون شما به سفر برود و شما از لحاظ فیزیکی از یکدیگر دور شوید. احتمالا در این دوران نگران شوید که نکند این دوری فیزیکی باعث دوری روحی شما دو نفر از هم شود. در حالی که شما می توانید برخی کارها را انجام دهید که نه تنها چنین اتفاقی نیفتد، بلکه حتی رابطه شما قوی‌تر از قبل شود. ما در اینجا هستیم که به شما نحوه قوی نگه داشتن رابطه در زمان سفر پارتنر را بیاموزیم. ادامه مطلب را همراه ما باشید تا این نکات را از دست ندهید.

زمانی که جدا هستید در ارتباط بمانید!

زمان قدیم نیست که اگر پارتنرتان در کنار شما نباشد، نتوانید با او ارتباط برقرار کنید. در عصر تکنولوژی قرار داریم. شما می توانید هر قدر که بخواهید با هم ارتباط بگیرید. هر زمانی که بخواهید چنین امکانی وجود دارد. می توانید تماس صوتی یا تصویری برقرار کنید. می توانید برای او یک پیام از طریق پیامرسان ها بفرستید یا عکس بفرستید و … .

بسته به اینکه سفر او قرار است چند روز طول بکشد، می توانید زمان هایی را برای تماس برقرار کردن با هم تنظیم کنید. مثلا روزی یکبار، یا روزی دوباره یا هفته ای سه بار و … .

بیشتر سعی کنید بصورت تصویری با هم ارتباط بگیرید تا بینتان کانکشن قوی تری برقرار گردد.

قرار نیست در این تماس ها از چیز خاصی صحبت کنید. بلکه از هر چیزی کم اهمیت و … مانند سگ همسایه یا برنامه ای که دیدید و … نیز حرف بزنید.

گوش دادنتان به صحبت های طرف مقابل به شکلی فعال باشد. یعنی به خوبی گوش بدید، تایید کنید و جواب بدهید تا ارتباط خوبی با هم بگیرید.

روتین جدید بیابید!

اگر وقتی در کنار هم بودید، صبح ها هر دویتان سر کار بودید و نمی توانستید با هم صحبت کنید، آیا اکنون و در زمان سفر نمی توانید یک تجربه جدید با روتین صبحگاهی داشته باشید؟

نشانه‌هایی از خودتان همراه با او بفرستید!

برای اینکه به پارتنر خود که در سفر است، نزدیک شوید یا کاری کنید که او حس کند در کنارتان است، نیازی به فناوری و تکنولوژی ندارید.

شما می توانید نشانه هایی از خودتان بر روی وسایل او بگذارید تا هر لحظه در سفر امکانش باشد که به شما فکر کند.

برای مثال یک یادداشت در کیف یا کتاب او بگذارید تا وقتی آن را باز کرد یادداشت شما را ببیند. قرار نیست یک جمله عجیب غریب بنویسید. یک دوستت دارم ساده هم می تواند کارآمد باشد.

حتی اگر از هتلی که قرار است به آنجا برود، اطلاع دارید می توانید برای او از قبل یک یادداشت یا هدیه به هتل ارسال کنید.

همچنین برای روز اول سفر او چند خوراکی برای او آماده کنید و در کیفش قرار دهید.

تنهایی بیرون بروید!

یکی از کارهایی که وقتی از پارتنرتان دور هستید، می توانید امتحان کنید این است که تنهایی بیرون بروید. یک کافه دنج را انتخاب کنید، یک کتاب ببرید و در آرامش و سکوت قهوه بنوشید و کتاب بخوانید. شما می توانید بهترین حالت تنهایی خود را بگذرانید. بدون اینکه قرار باشد به کسی توضیح دهید.

اگر بتوانید قلب، ذهن و روح خود را با مراقبت از خود تغذیه کنید، رابطه شما قوی تر از همیشه خواهد شد.

در مورد زمان جدایی استرس نداشته باشید!

یکی از نکاتی که در زمان سفر پارتنرتان و دوری از شما باید در نظر بگیرید این است که اصلا استرس نداشته باشید.

برخی افراد در چند شب اول که همسر یا پارتنرشان از آن‌ها دور می شود، نمی توانند خوب بخوابند. اولا این را بدانید که این موضوع اصلا غیر طبیعی نیست و مطمئنا چیز بدی هم نیست.

اما تمام سعیتان را بکنید که با چیزها سازگار شوید و خودتان را وفق دهید.

گاهی اوقات پیش می آید که به او زنگ می زنید یا پیام می دهید و او بلافاصله نمی تواند پاسخ شما را دهد. در این زمان‌ها وحشت نکنید. ممکن است در جلسه‌ای باشد یا هر چیز دیگری که نتواند پاسخ شما را دهد.

بودن با کسی که اغلب سفر می کند یک رابطه پاره وقت از راه دور است، اما با بوسه های بیشتر در این بین.

چرا فاصله می تواند برای رابطه شما خوب باشد؟

باور کنید یا نه، رابطه‌تان می تواند از فاصله بین شما دو نفر سود ببرد.

برخی از مزایای مهمی که فاصله گرفتن شما دو نفر از هم می تواند برای رابطه تان به ارمغان بیاورد، عبارتند از:

شما یاد می گیرید که چطور ارتباط برقرار کنید. دیگر بیش از حد به زیر و بم پیام ها فکر نمی کنید.

وقتی یکی از شما دو نفر به سفر می روید و از پارتنرتان دور می شوید، بیشتر به دنبال هماهنگ شدن با هم خواهید بود. شما سعی خواهید کرد تا زمان چت کردنتان و … را با هم برنامه‌ریزی کنید.

زمانی که دوباره یکدیگر را پس از یک جدایی طولانی می بینید، مانند دوره ماه عسل خواهد بود. پس از مدت ها یکدیگر را می بینید و می توانید بارها از وجود هم در یک روز لذت ببرید.

دوری از هم، بخش های پیش پا افتاده زندگی را کمی جالب تر می کند. مانند یادگیری هنر برقراری ارتباط. برای مثال  از گوش دادن فعالانه به بخش‌های پیش پا افتاده طول روز که معمولاً در مورد آنها صحبت نمی‌کنید لذت ببرید.

یکی از مهم‌ترین مزایایی که از این فاصله برای شما حاصل می‌شود این است که شما از رابطه با خودتان مراقبت خواهید کرد. شاید مدت زیادی در رابطه بودن با شخص دیگر، باعث شود فراموش کنید که خودتان هم به مراقبت و دوست داشته شدن نیاز دارید. بنابراین وقتی از پارتنرتان دور می شوید، بیشتر وقت دارید که به خودتان فکر کنید و به خودتان رسیدگی کنید.

درست است که هیچوقت جدا شدن از پارتنرتان برای یک مدت هر چند کوتاه آسان نخواهد شد، اما بدانید که دیدن دوباره او پس از مدتی جدایی نیز هیچوقت شیرینی خود را از دست نمی دهد. بنابراین حتی اگر مجبور هستید در رابطه‌تان هر چند وقت یکبار از هم مدتی دور شوید، نگران نباشید و احساس خوبی داشته باشید. هیچ چیز بهتر از دیدن او زمانی که یک بار دیگر به خانه برمی‌گردد، نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *