ایده‌هایی برای خرید هدیه ولنتاین

ایده‌هایی برای خرید هدیه ولنتاین

نزدیک ولنتاین که می‌شود همه عاشق‌ها به دنبال ایده‌ای ناب برای کادوی روز ولنتاین برای عشق خود می‌گردند. آن‌ها می‌خواهند هدیه‌ای معنادار و زیبا را برای این سال خود در نظر داشته باشند تا عاشقی خود را به مرحله‌ی بعدی ببرند. شاید خرید هدیه ولنتاین برای برخی افراد کار سختی نباشد، اما برای برخی افراد از کارهای خیلی سخت مناسبتی است. یک نکته مهم را در نظر داشته باشید و آن هم اینکه در خرید هدیه ولنتاین مهم‌ترین نکته این است که نشان دهید طرف مقابل برایتان چقدر مهم است.

ما در این مطلب قصد داریم ایده‌هایی عالی برای هدیه ولنتاین را به شما معرفی کنیم که خیالتان بابت کادو راحت شود.

پیشنهاد ما: کپشن پست اینستاگرام برای ولنتاین

هدایای سنتی ولنتاین

بطور سنتی در روز ولنتاین افراد برخی هدیه‌های مرسوم را به یکدیگر می‌دهند. گل و شکلات مرسوم‌ترین هدایای سنتی روز ولنتاین هستند. در حالی که برخی افراد از این هدایا خسته شده‌اند اما برای برخی دیگر بسیار گزینه‌های خوبی هستند.

ما در بین گزینه‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم هر چیزی را در نظر می‌گیریم. هم کسانی که این هدیه‌های سنتی برایشان خسته کننده است و هم کسانی که این هدایا را می‌پسندند. صرفاً ما تلاش می‌کنیم که این هدایا را به شکلی خاص برای شما درآوریم.

گل‌ها در روز ولنتاین

گل یکی از اجزاء اصلی کادوی روز عشق است که بین عاشق‌ها رد و بدل می‌گردد. محبوب‌ترین گل برای این روز زیبا نیز، گل رز است. البته این محبوبیت بی دلیل نیست. از آنجایی که گل رز به رنگ قرمز است و قرمز نیز نماد و رنگ عشق و اشتیاق و زیبایی است، به نظر می‌رسد رز انتخاب خوبی باشد.

بسیاری از افراد در سراسر جهان هزینه‌های زیادی برای دیزاین این شکوفه‌های زیبای زرشکی می‌کنند.

این سنت (دادن گل قرمز برای ابراز عشق) در قرن نوزدهم به عنوان راهی برای ارسال پیام های پنهانی درباره احساسات خود نسبت به دیگری آغاز شد.

جایگزین‌های ممکن برای گل در روز عشق

همانطور که گفتیم ممکن است این هدیه زیبای قرمز رنگ برای برخی افراد تکراری و خسته کننده باشد و به دنبال هدیه‌ای جایگزین برای آن باشند.

با ایده‌هایی که به شما در این بخش معرفی می‌کنیم، شما می‌توانید گل‌های کلاسیک را از آن حالت قدیمی به حالتی محبوب و جذاب برای ولنتاین تغییر دهید:

 • بجای اینکه به او یک دسته گل هدیه دهید، او را ببرید تا خودش دسته گلش را بچیند. برخی گل فروشی‌ها آموزش گل آرایی می‌دهند و شما می‌توانید به عنوان یک هدیه سرگرم کننده، عشقتان را به یکی از این آموزش‌ها ببرید و به او بگویید دسته گلش را به هر شکلی که بخواهد می‌تواند بچیند و تزئین کند.
 • اگر دوست دارید وسیله‌ای هدیه دهید که هم ملموس و قابل استفاده باشد و هم نمادی از گل داشته باشد می‌توانید یک روپوش با طرح گل یا یک پتوی سبک مسافرتی با طرح گل هدیه دهید.

شکلات  و آب نبات هدیه‌ای سنتی در روز ولنتاین

یکی دیگر از هدایای سنتی که مرسوم است عشاق در روز ولنتاین به یکدیگر بدهند، شکلات و آب نبات است. آب نبات چوبی به اندازه گل، هدیه‌ای مرسوم برای روز ولنتاین می‌باشد.

جایگزین‌های احتمالی شکلات و آب نبات در روز ولنتاین

اگر از دادن این هدیه خسته شده‌اید و به دنبال یک ایده جایگزین هستید و از طرفی هم نمی‌خواهید کلا این شکلات و آب نبات را کنار بگذارید، ایده‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، می‌توانند جایگزین‌هایی عالی باشند.

 • کیت کامل درست کردن ترافل را تهیه کنید و همراه با هم در ولنتاین ترافل درست کنید.
 • یک کلاس ساخت شکلات و شیرینی عشقتان را ثبت نام کنید.
 • در روز عشق یک هات چاکلت خوشمزه کنار هم بخورید (در کنار کارهای دیگر).

جواهرات

حلقه از زمان مصر باستان نماد عشق و تعهد ابدی بوده است. از این رو طبیعی است که جواهرات تقریباً همیشه در روز جهانی عشق مورد توجه قرار می گیرند.

بنابراین احتمالا این مورد هم ذهن شما را درگیر کرده باشد. اگر به دنبال ارائه این نوع کادو هستید، این بخش را بخوانید.

جایگزین های ممکن

 • یک حلقه با چند کلمه از شعر یا آهنگ مورد علاقه‌تان
 • یک دستبند جذاب که با گذشت سال‌ها بتوانید، دورهایی به آن اضافه کنید.
 • گوشواره های سنگی متناسب با رنگ چشمان او
 • اگر او جواهرات زیادی دارد، به جای جواهرات، یک جعبه جواهرات بزرگ به او هدیه بدهید.

پوشاک و لوازم جانبی برای هدیه روز ولنتاین

طبق آمار Statista، لباس و لوازم مشابه جزو 10 هدیه برتر ولنتاین هستند.

لباس یک هدیه کاربردی است که عزیز شما می‌تواند بارها و بارها از آن استفاده کند.

بطور سنتی به پسرها در روز ولنتاین اگر بخواهید لباس و لوازم جانبی آن را بدهید، بهتر است مواردی همچون کروات و ژاکت را انتخاب کنید.

برای دختران نیز ژاکت، تاپ، روپوش و لباس خواب گزینه‌های خوبی هستند.

جایگزین های احتمالی

اگر دوست ندارید که مستقیما همین وسایل را بعنوان هدیه ولنتاین برای او تهیه کنید و به دنبال جایگزین‌های خوب با ایده جدید هستید، این بخش را از دست ندهید.

در این مورد ابتدا باید به این فکر کنید که عشقِ شما دوست دارد در اوقات فراغت خود چه کند؟ باشگاه رفتن را دوست دارد؟ والیبال بازی کردن را دوست دارد؟ از کوهنوردی لذت می‌برد؟

با توجه به اینکه به چه فعالیتی علاقه دارد، لباس و لوازم جانبی متناسب با آن فعالیت را تهیه کنید و به او هدیه بدهید. مثلا چکمه مخصوص کوهنوردی یا دستکش مخصوص گلف، کفش فوتبال، لباس ورزشی برای باشگاه و … .

هدف از روز ولنتاین کلا این است که نشان دهید به عشقتان توجه دارید و به او اهمیت می‌دهید. تهیه لباس و لوازم جانبی متناسب با فعالیت مورد علاقه‌ی او، یکی از بهترین راه‌ها برای نشان دادن این توجه و اهمیت است.

شراب

در اکثر کشورها (در ایران کمتر)، یک رسم دیگر نیز در رابطه با هدیه روز ولنتاین وجود دارد و آن هم شراب است. انتخاب یک بطری از نوشیدنی مورد علاقه می تواند راهی آسان برای جشن گرفتن روز ولنتاین باشد، اما شاید شما بخواهید ایده‌های دیگری را نیز امتحان کنید.

جایگزین‌های ممکن

یکی از جایگزین‌های مربوط به الکل بجای شیشه شراب، دسرهای حاوی الکل مانند دسر گیلاس و موز لذت ببرید. اینکه این خوراکی‌های خوشمزه دارای مقداری الکل باشند، می‌توانند پایانی هیجان‌انگیز برای عصر برای شما رقم بزنند.

پیشنهاد ما: روز گلنتاین (Galentine) چه روزی است و چگونه آن را جشن بگیریم؟

هدایای غیر سنتی ولنتاین برای زوج ها

تا اینجا هدایایی که نام بردیم شامل طلا، شراب، جواهرات، آبنبات و شکلات و لباس، همگی جزء هدایای سنتی ولنتاین بودند. هدایایی که از قدیم‌ها معمولا زوج‌ها در این روز به یکدیگر می‌دادند. اما اگر دوست دارید از این نوع هدایا دوری کنید و هدایا جذاب‌تر غیرسنتی تهیه کنید، می‌توانید مواردی را که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم را در نظر بگیرید.

بلیط برای یک تجربه جدید

با گرفتن بلیت برای یک رویداد خاص برای عشق خود در روز ولنتاین، به او یک تجربه سرگرم کننده هدیه دهید. البته می‌توانید برای هردویتان بلیط برای یک کنسرت یا برنامه گروهی تهیه کنید، کنسرتی که هر دویتان دوست دارید و روز ولنتاین را در کنار هم اینگونه بگذرانید.

البته تماشای بازی فوتبال تیم مورد علاقه‌تان یا مسابقه ماشین رانی و … هم می‌تواند گزینه‌های خوبی باشد.

جایگزین‌های ممکن

خرید بلیط کنسرت یا مسابقه و نمایش اخیراً خیلی مرسوم شده است. از این رو شاید شما دوست داشته باشید که کمی متفاوت عمل کنید. و هدیه‌ای مرتبط با بلیط اما متفاوت با این‌ها را انتخاب کنید. در اینجاست که ایده‌های ما به کار شما می‌آیند.

یکی از ایده‌های خوبی که می‌توانید از آن استفاده کنید و آدرنالین خون خود را افزایش دهید، بلیت چتربازی و سقوط آزاد است که می‌توانید تهیه کنید تا فقط تماشاگر نباشید و به معنای واقعی کلمه در روز ولنتاین تجربه هیجان انگیز خیلی خوبی داشته باشید.

همچنین می‌توانید بلیط یک نمایشگاه یا جشنواره محلی بگیرید. حضور در این نمایشگاه‌ها می‌تواند به‌عنوان فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای برقراری ارتباط باشند و خاطراتی را ایجاد کنند که هرگز فراموش نخواهید کرد.

هدایای ولنتاین بر اساس علایق آن‌ها

زمانی که قصد خرید هدیه ولنتاین دارید، به این فکر کنید که او به چه چیزی علاقه دارد و با چه چیزی سرگرم می‌شود. بهترین ایده برای خرید هدیه ولنتاین، خرید هدیه بر اساس علایق فرد است.

با این کار علاوه بر اینکه او را به دلیل هدیه کاربردی‌تان خوشحال می‌کنید، همچنین به او نشان می‌دهید که از علایقش حمایت می‌کنید. در اصطلاح با یک تیر دو نشان می‌زنید و باعث می‌شوید که او را بیشتر از قبل دوست داشته باشد.

برای مثال اگر به ماهیگیری علاقه دارد، وسایل ماهیگیری برای او مناسب خواهد بود. در صورتی که علاقمند به باغبانی است، دستکش و قیچی مخصوص باغبانی خیلی برای او خوب خواهد بود.

ایده‌های جایگزین برای وسایل مورد علاقه

اگر می‌خواهید هدیه‌ای که تهیه می‌کنید، ایده خاصی در پشتش باشد، می‌توانید ایده‌ای که در این قسمت می‌گوییم را در نظر بگیرید.

برای مثال فرض کنید کنید عشق شما علاقمند به بسکتبال است، شما می‌توانید یک ساعت یک سالن را بصورت خصوصی رزرو کنید و در آنجا دوتایی به بسکتبال بازی کردن بپردازید. این کار نه تنها لحظات باکیفیتی را برای شما به ارمغان می‌آورد، بلکه تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش کردن با پارتنرتان در واقع می‌تواند صمیمیت را بین شما 2 نفر افزایش دهد.

همچنین می‌توانید لباس ورزشی مخصوص برای هر دویتان که پشتش اسم‌هایتان نوشته شده است نیز سفارش دهید تا خاص‌تر باشد.

این کار را برای کلاس آشپزی با پیشبند ست و … نیز امتحان کنید و لحظات خوشی را برای خود خلق کنید.

سبد هدیه منحصر به فرد برای ولنتاین

یک سبد هدیه مخصوص ولنتاین که خودتان آن را بر اساس علایق پارتنرتان پر کرده‌اید، ایده‌ای عالی برای شما خواهد بود.

چنین جعبه‌ای علاوه بر اینکه واقعا باعث خوشحالی و هیجان او می‌شود، همچنین به او نشان می‌دهد که شما چقدر به علایق او توجه دارید.

این جعبه را با شکلات مورد علاقه‌شان، بلیط سینما برای فیلم مورد علاقه‌شان، عطری که همیشه استفاده می‌کنند و گل مورد علاقه‌شان پر کنید.

جایگزین ممکن برای سبد هدیه

شاید بگویید که پر کردن سبد هدیه ولنتاین با چیزهای مورد علاقه پارتنر، کاری تکراری است و شما به دنبال ایده‌ی جدیدی هستید، اشکالی ندارد ما برای این مشکل هم اینجا هستیم.

شما می‌توانید بجای سبد پر از هدیه، یک سبد پیک نیک را پر از غذاهای مورد علاقه او کنید و سپس نقطه‌ای را برای پیک نیک کردن همراه با هم انتخاب کنید و در آنجا با هم خاطره‎‌سازی کنید و لذت ببرید.

هدایای جالب و کاربردی ولنتاین

برخی از افراد فکر می‌کنند که نمی‌شود هدیه‌ای هم کاربردی باشد و هم عاشقانه. اما بهتر است بدانید که اکثر افراد دوست دارند هدیه‌ای بگیرند که برای کارهای مختلف به کارشان بیاید و یک هدیه کاربردی را به یک هدیه احساسی ترجیح می‌دهند.

برخی از وسایل کاربردی برای هدیه ولنتاین که خیلی عاشقانه نیستند، عبارتند از:

 • دمپایی‌های روفرشی، اسلیپر و پاپوش پشمی
 • روبوشاپ زیبا برای حمام
 • لباس مناسب خانه، پیژامه، جوراب یا لباس زیر
 • وسایل آشپزی
 • بازی‌های رومیزی دو نفره
 • ماگ‌های ست
 • بازی‌های مناسب حیاط
 • چمدان

چه هدیه‌ای برای ولنتاین بیشترین تاثیر را می‌گذارد؟

ولنتاین روز عشق است. لازم نیست برای چنین روزی، به یک هدیه گران قیمت فکر کنید. شما فقط باید هدیه ای بدهید که نشان دهد واقعاً به معشوق خود اهمیت می دهید و درک می کنید که او واقعاً چه چیزی را دوست دارد. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، تاثیرگذارترین هدیه را به عشق خود داده‌اید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و آن ایده‌ای که به دنبالش هستید را یافته باشید. از اینکه تا پایان مطلب همراه ما بودید، از شما متشکریم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *