مصرف مشروبات الکلی توسط افراد زیر سن قانونی و نوجوانان

مصرف مشروبات الکلی توسط افراد زیر سن قانونی و نوجوانان

طبیعی است که والدین نگران مصرف الکل فرزندان خود باشند. اما راه‌هایی وجود دارد که به نوجوان شما کمک می‌کند تا با فشارهای مصرف مشروبات الکلی کنار بیاید و انتخاب‌های بهتری داشته باشد. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم، پس همراه زرد نیوز باشید.

فهرست عناوین پنهان

خطرات ناشی از مصرف مشروبات الکلی در سنین پایین

اگر متوجه شده‌اید که کودک یا نوجوان شما الکل مصرف می‌کند، طبیعی است که احساس ناراحتی، عصبانیت و نگرانی داشته باشید. نوشیدن‌ مشروبات الکلی در سنین پایین می‌تواند پیامدهای جدی داشته‌ باشد که ممکن است تا اواخر زندگی کودک شما ظاهر نشود. استفاده از الکل در سنین پایین می‌تواند بر نحوه رشد مغز نوجوانان تأثیر بگذارد، الگوهای خواب آن‌ها را مختل کند، بلوغ را به تاخیر بیاندازد، تمرکز در مدرسه را دشوارتر کند و حتی خطر ابتلا به بیماری‌های کبدی و قلبی، فشار خون بالا و انواع خاصی از سرطان را افزایش دهد.

پیامدهای عاطفی

علاوه بر آن، پیامدهای عاطفی و رفتاری نیز برای نوشیدن‌ مشروبات الکلی زیر سن قانونی وجود دارد. مصرف الکل می‌تواند بر خلق و خو و شخصیت نوجوانان تأثیر بگذارد، افسردگی، اضطراب یا افکار خودکشی را تحریک کند و منجر به افزایش رفتارهای پرخطر مانند رانندگی در هنگام مستی، داشتن رابطه جنسی محافظت نشده، دعوا، دزدی یا ترک مدرسه شود.

کودکان و نوجوانان بیشتر از بزرگسالان در معرض نوشیدن‌ زیاد الکل هستند و در برابر ایجاد مشکل با الکل آسیب پذیرتر هستند. کارشناسان بر این باورند که این ممکن است به این دلیل باشد که مرکز لذت مغز نوجوان قبل از توانایی آن‌ها برای تصمیم‌گیری درست بالغ می‌شود. به عبارت دیگر، آن‌ها قبل از اینکه بتوانند انتخاب درستی در مورد زمان و میزان مصرف الکل داشته باشند، می‌توانند از الکل لذت ببرند. این می‌تواند آ‌ن‌ها را به انجام کارهایی سوق دهد که در بهترین حالت شرم‌آور و در بدترین حالت برای خود یا دیگران مرگبار هستند.

در حالی که تربیت یک نوجوان به ندرت آسان است، مهم است که به یاد داشته باشید که شما هنوز هم می‌توانید تأثیر عمده‌ای بر انتخاب‌های فرزندتان داشته باشید، به‌ویژه در دوران پیش از نوجوانی و اوایل نوجوانی. با این دستورالعمل‌ها، می‌توانید بهترین راه را برای صحبت با فرزندتان در مورد الکل پیدا کنید، به مشکلات اساسی رسیدگی کنید و به او کمک کنید تا در آینده انتخاب‌های هوشمندانه‌تری داشته باشد.

چرا کودکان و نوجوانان می‌نوشند

سال‌های نوجوانی می‌تواند دوران تحولات بزرگی باشد. تغییرات فیزیکی و هورمونی می‌تواند فراز و نشیب‌های عاطفی را ایجاد کند زیرا کودکان در تلاش برای اثبات استقلال خود و ایجاد هویت خود هستند. طبق آمار دولت ایالات متحده، تا سن 15 سالگی، نزدیک به 30٪ از بچه‌ها حداقل یک نوشیدنی مصرف کرده‌اند، و در سن 18 سالگی، این رقم به تقریبا 60٪ می‌رسد. الگوهای مشابهی در کشورهای دیگر گزارش شده‌ است.

در حالی که بسیاری از نوجوانان در برخی مواقع از روی کنجکاوی یا به عنوان یک اقدام سرپیچی یا سرکشی، الکل را امتحان می‌کنند، هیچ دلیل واحدی وجود ندارد که چرا برخی تصمیم به نوشیدن‌ می‌گیرند. با این حال، هرچه بیشتر در مورد دلایل احتمالی مصرف الکل زیر سن قانونی بدانید، صحبت کردن با فرزندتان در مورد خطرات و شناسایی علائم خطر در رفتار او آسان‌تر خواهد بود.

دلایلی که باعث می‌شود نوجوانان مشروبات الکلی مصرف کنند

فشار همسالان

این یکی از شایع‌ترین دلایل مصرف الکل در سنین پایین است. همانطور که بچه‌ها وارد دوران نوجوانی می‌شوند، دوستان تاثیر بیشتری بر انتخاب‌هایی که دارند اعمال می‌کنند. بچه‌هایی که ناامید از خودمونی شدن‌ و پذیرفته شدن‌ هستند، وقتی دوستانشان مشروب می‌نوشند، احتمال نوشیدن‌ آن‌ها نیز خیلی بیشتر می‌شود. اگر نوشیدن‌ الکل کودک شما با تغییر ناگهانی در گروه همسالان همزمان شود، ممکن است دوستان جدید آن‌ها این رفتار منفی را تشویق کنند.

تاثیرات محیطی

فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی می‌توانند اینطور به نظر برسند که هر نوجوان “باحال” مستقلی می‌نوشد. تبلیغات الکل همچنین بر تجربیات مثبت با الکل تمرکز می‌کند و برند‌های خود را به عنوان انتخاب‌های سبک زندگی مطلوب می‌فروشد. رسانه‌های اجتماعی، به‌ویژه، می‌توانند باعث شوند فرزندتان احساس کند که با ننوشیدن مشروب چیزی را از دست می‌دهد یا باعث می‌شود که او در مورد نحوه زندگی‌اش احساس بی‌کفایتی کند. می‌توانید با توضیح اینکه چگونه رسانه‌های اجتماعی دیدگاهی تحریف‌شده و نه واقعی از زندگی دیگران، از جمله مصرف الکل آن‌ها را به تصویر می‌کشند، کمک کنید.

برای کنار آمدن‌ با یک مشکل نهفته‌

سال‌های نوجوانی سخت است و ممکن است بچه‌ها در تلاشی نادرست برای مقابله با مشکلاتی مانند استرس، کسالت، فشار تکالیف مدرسه، عدم پذیرفته‌ شدن‌، مشکلات در خانه، یا مسائل مربوط به سلامت روان مانند اضطراب، آسیب‌های دوران کودکی، ADHD یا افسردگی به الکل روی آورند. از آنجایی که الکل ملال‌آور است، استفاده از آن برای خوددرمانی فقط مشکلات را بدتر می‌کند. اگر فرزند شما به طور منظم به تنهایی یا در طول روز مشروب می‌نوشد، ممکن است با مقابله با یک مشکل نهفته‌ جدی دست و پنجه نرم کند.

برای اینکه بزرگ‌تر و مستقل‌تر به نظر برسند

نوجوانان اغلب می‌خواهند ثابت کنند که دیگر بچه نیستند. بنابراین، اگر نوشیدن‌ فقط برای بزرگسالان باشد، این کاری است که آن‌ها انجام خواهند داد. آن‌ها همچنین ممکن است از عادات نوشیدنی شما برای ایجاد بلوغ خود تقلید کنند. به عنوان یک والد به یاد داشته باشید که فرزند شما بسیار بیشتر از اینکه به سخنان شما گوش دهد، اعمال شما را تقلید می‌کند. مهم نیست که چقدر در مورد خطرات مصرف مشروبات الکلی در سنین پایین صحبت کنید، اگر در نهایت در پایان یک روز پر استرس به سراغ مشروبات الکلی بروید، ممکن است نوجوان شما وسوسه شود که از شما الگو بگیرد. اگر در مورد مصرف الکل فرزندتان نگران هستید، بهتر است در عادات مصرف مشروبات الکلی خود نیز تغییراتی ایجاد کنید.

آن‌ها فاقد حد و حدودهای خانوادگی هستند

مهم نیست که نوجوان شما چقدر قد بلند یا بالغ به نظر می‌رسد، آن‌ها مثل همیشه به مرزها، نظم و انضباط و ساختار نیاز دارند. در حالی که قوانین شما به اندازه دورانی که کوچک‌تر بودند سفت و سخت نخواهد بود، اما نداشتن حد و حدود هم می‌تواند برای یک نوجوان گیج‌کننده و طاقت‌فرسا باشد. در حالی که می‌توانید از یک نوجوان انتظار داشته‌ باشید که هر خط قرمزی را آزمایش کند، در مورد رفتار قابل قبول و غیرقابل قبول و عواقب زیر پا گذاشتن‌ قوانین‌تان شفاف باشید.

چگونه با نوجوان خود در مورد الکل صحبت کنیم؟

همانطور که بیشتر والدین خیلی خوب می‌دانند، صحبت کردن با یک نوجوان به ندرت آسان است. زمانی که تلاش‌های شما برای برقراری ارتباط با یک چشم غره، غرغر یا کوبیدن‌ در مواجه می‌شود، دلسرد شدن‌ آسان است. یا ممکن است از خشم بی‌امان یا بی‌تفاوتی نوجوانتان نسبت به خود ناامید شوید. اما یافتن‌ راهی برای صحبت با فرزندتان در مورد الکل بسیار مهم است – چه بخواهید در وهله اول از مصرف الکل او جلوگیری کنید یا مصرف الکل فعلی را محدود کنید.

هر چه فرزند شما زودتر از الکل استفاده کند، احتمال دارد در آینده با مشکلات بیشتری مواجه شود، بنابراین هیچ وقت برای شروع گفتگو زود نیست. استراتژی‌های زیر می‌توانند به شما کمک کنند بدون ایجاد درگیری بیشتر، راه‌های ارتباطی با یک نوجوان را باز کنید:

زمان مناسب را انتخاب کنید

تلاش برای صحبت با یک نوجوان در مورد نوشیدن‌ الکل زمانی که او در حال تماشای برنامه مورد علاقه خود است، به دوستان خود پیامک می‌فرستد، یا در میانه مشاجره شدید با شما در مورد چیز دیگری، سازنده نخواهد بود. زمانی را انتخاب کنید که نوجوانتان مشروب ننوشیده باشد و شما هم آرام و متمرکز هستید – و برای جلوگیری از حواس پرتی، تلفن خود را خاموش کنید.

یک وجه اشتراک پیدا کنید

تلاش برای شیرجه رفتن‌ مستقیم به بحث در مورد نوشیدن‌ الکل ممکن است راهی سریع برای شروع یک دعوای ناخوشایند باشد. یک تاکتیک بهتر این است که یک وجه اشتراک مانند ورزش یا فیلم پیدا کنید. هنگامی که بتوانید به طور مسالمت‌آمیز در مورد یک علاقه مشترک صحبت کنید، ممکن است آسان‌تر باشد که نوجوان شما ترغیب به صحبت در مورد موضوع حساس‌تر مصرف الکل بشود.

آن را به جای سخنرانی تبدیل به یک گفتگو کنید

به نوجوان خود اجازه دهید تا در مورد افکار و نظرات خود صحبت کند و سعی کنید بدون انتقاد، مخالفت یا قضاوت به آن‌ها گوش دهید. آن‌ها می‌خواهند احساس کنند شنیده‌ می‌شوند و درک می‌شوند، بنابراین حتی وقتی حرف‌های آن‌ها را دوست ندارید یا با آن موافق نیستید، مهم است که از سرزنش و انتقاد خودداری کنید.

در مورد دلایل عدم نوشیدن‌ صحبت کنید

نوجوانان اغلب احساس شکست ناپذیری می‌کنند – که هیچ اتفاق بدی برایشان نخواهد افتاد – بنابراین موعظه در مورد خطرات درازمدت مصرف مشروبات الکلی برای افراد سن پایین ممکن است آن‌ها را از مصرف الکل منصرف نکند. در عوض، با نوجوان خود در مورد اثراتی که نوشیدن‌ الکل می‌تواند بر ظاهر آن‌ها داشته باشد صحبت کنید – بوی بد دهان، پوست بد، و افزایش وزن از تمام کالری‌ها و کربوهیدرات‌های پوچ. همچنین می‌توانید در مورد اینکه چگونه نوشیدن‌ الکل باعث می‌شود افراد کارهای شرم‌آور انجام دهند، مانند ادرار کردن‌ یا بالا آوردن‌ صحبت کنید.

بر پیام در مورد نوشیدن‌ الکل و رانندگی تاکید کنید

اگر نوجوان شما به مهمانی می‌رود و مصرف مشروبات الکلی را انتخاب می‌کند، این اشتباهی است که می‌توان آن را اصلاح کرد. اگر آن‌ها مشروب بنوشند و سپس رانندگی کنند یا سوار وسیله نقلیه‌ای شوند که توسط شخص دیگری که مشروب خورده‌ هدایت می‌شود، این اشتباه می‌تواند مرگبار باشد – برای آن‌ها یا شخص دیگری. مطمئن شوید که آن‌ها همیشه یک وسیله جایگزین برای رسیدن‌ به خانه دارند، خواه تاکسی باشد، یک سرویس اشتراکی سواری یا تماس با شما برای اینکه به دنبالشان بروید.

گفتگو را ادامه دهید

صحبت کردن با نوجوانتان در مورد نوشیدن‌ الکل تنها یک کار برای حذف لیست کارهایتان نیست، بلکه یک بحث مداوم است. همه چیز می‌تواند به سرعت در زندگی یک نوجوان تغییر کند، بنابراین به صحبت کردن‌ در مورد احساسات و زندگی روزمره آن‌ها، ادامه دهید، به پرسیدن‌ سؤالات ادامه دهید و همچنان الگوی خوبی برای مصرف مسئولانه الکل باشید.

راه‌هایی برای کمک به فرزندتان برای کنترل فشار همسالان برنامه‌ریزی کنید

به عنوان یک نوجوان، کودک شما احتمالاً در موقعیت‌های اجتماعی‌ای قرار می‌گیرد که به او الکل پیشنهاد می‌شود – برای مثال در مهمانی‌ها یا در خانه دوستان. وقتی همه همسالانشان مشروب می‌نوشند، «نه» گفتن‌ ممکن است سخت باشد. در حالی که سازگاری و پذیرفته‌ شدن‌ از نظر اجتماعی برای نوجوانان بسیار مهم است، شما همچنان می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا راه‌هایی برای ترک الکل بدون احساس طرد شدن پیدا کنند.

داشتن‌ استراتژی‌هایی از قبل برنامه‌ریزی شده‌ می‌تواند به کودک شما کمک کند تا فشار همسالان را بهتر کنترل کند و در برابر نیاز به نوشیدن‌ مقاومت کند.

  • دلایلی را پیشنهاد کنید که می‌توانند برای توضیح اینکه چرا مشروب نمی‌نوشند، مانند «من مشروب خوردن‌ را دوست ندارم»، «من باید تکالیفم را تمام کنم»، «من باید برای یک بازی زودتر بیدار شوم»، «والدینم به دنبالم می‌آیند» یا «اگر دوباره مشروب بنوشم و والدینم متوجه شوند تنبیه می‌شوم» استفاده کنند.
  • به آن‌ها یاد بدهید که فقط زمانی یک نوشیدنی را بپذیرند که دقیقاً بدانند چه چیزی در آن وجود دارد.
  • اگر در شرایطی که مردم الکل می‌نوشند احساس ناراحتی می‌کنند، مطمئن شوید که یک استراتژی خروج دارند. این می‌تواند شامل سیگنالی باشد که به یک دوست می‌دهند، بهانه‌‌ای آماده‌ برای ترک کردن‌ دارند یا پیامکی که برای شما می‌فرستند.
  • آن‌ها را تشویق کنید که برنامه‌های جایگزینی مانند رفتن به سینما یا تماشای یک بازی داشته باشند، بنابراین آن‌ها کمتر وسوسه می‌شوند که تمام شب را در یک محیط که مشروبات الکلی مصرف می‌شود بگذرانند.

کمک به نوجوانی که در حال مصرف مشروبات الکی است

به همان اندازه که فهمیدن اینکه کودک یا نوجوان شما مشروب الکلی مصرف کرده است می‌تواند نگران‌کننده باشد، مهم است که به خاطر داشته باشید که بسیاری از نوجوانان در مقطعی الکل را امتحان می‌کنند، اما این بدان معنا نیست که آن‌ها به طور خودکار مشکل سوء‌استفاده دارند. هدف شما باید منصرف کردن آن‌ها از مصرف بیشتر الکل و تشویق به تصمیم‌گیری بهتر در آینده باشد.

مهم است که هنگام رویارویی با نوجوان خود آرام بمانید و فقط زمانی این کار را انجام دهید که همه هوشیار هستند. نگرانی‌های خود را توضیح دهید و روشن کنید که ترس‌های شما از روی عشق به آن‌ها سرچشمه می‌گیرند. فرزند شما باید احساس کند که شما او را حمایت می‌کنید و می‌تواند به شما اعتماد کند.

دوستان فرزند نوجوان خود و والدین آن‌ها را بشناسید

اگر دوستان آن‌ها مشروبات الکلی بنوشند، احتمال دارد که نوجوان شما نیز مشروب بخورد، بنابراین مهم است که بدانید نوجوان شما کجا می‌رود و با چه کسانی معاشرت می‌کند. با شناخت دوستان آن‌ها، می‌توانید به شناسایی و جلوگیری از تأثیرات منفی کمک کنید. و با همکاری با والدین دوستان آن‌ها، می‌توانید مسئولیت نظارت بر رفتار آن‌ها را به اشتراک بگذارید. به طور مشابه، اگر نوجوان شما زمان زیادی را به تنهایی سپری می‌کند، ممکن است علامت قرمزی باشد که برای خودمونی شدن‌ و پذیرفته‌ شدن‌ در اجتماع مشکل دارد.

فعالیت نوجوان خود را زیر نظر داشته باشید

هر گونه الکل را در خانه خود دور از دسترس قرار دهید و به طور مرتب مکان‌هایی را که ممکن است نوجوان شما برای مخفی کردن الکل داشته باشد، بررسی کنید، مانند زیر تخت، بین لباس‌ها در کشو یا کوله پشتی. به نوجوان خود توضیح دهید که این فقدان حریم خصوصی نتیجه آگاهی شما از مصرف الکل وی است.

با نوجوان خود در مورد مسائل نهفته‌ صحبت کنید

بچه‌ها در دوران نوجوانی با استرس زیادی مواجه می‌شوند. بسیاری برای رهایی از استرس، مقابله با فشارهای مدرسه، مقابله با تغییرات عمده زندگی، مانند نقل مکان یا طلاق، یا برای خوددرمانی یک مشکل روانی مانند اضطراب یا افسردگی، به الکل روی می‌آورند. با فرزند خود در مورد آنچه در زندگی او می‌گذرد و مسائلی که ممکن است باعث مصرف الکل او شده‌ باشد صحبت کنید.

قوانین و عواقب را وضع کنید

به نوجوان خود یادآوری کنید که نوشیدن‌ مشروبات الکلی زیر سن قانونی غیرقانونی است و می‌توان آن‌ها را به خاطر آن دستگیر کرد. نوجوان شما همچنین باید درک کند که نوشیدن‌ الکل عواقب خاصی دارد. از قبل روی قوانین و مجازات‌ها توافق کنید و به آن‌ها پایبند باشید – فقط تهدیدهای توخالی نکنید یا قوانینی را تعیین نکنید که نمی‌توانید آن‌ها را اجرا کنید. مطمئن شوید که همسرتان با قوانین موافق است و همچنین برای اجرای آن‌ها آماده‌ است.

سایر علایق و فعالیت‌های اجتماعی را تشویق کنید

برخی از بچه‌ها به تنهایی یا با دوستان نوشیدنی می‌نوشند تا خستگی را کاهش دهند. دیگران برای به دست آوردن‌ اعتماد به نفس نوشیدنی می‌نوشند، به خصوص در موقعیت‌های اجتماعی. می‌توانید با قرار دادن نوجوان خود در معرض سرگرمی‌ها و فعالیت‌های سالم مانند ورزش‌های تیمی، پیشاهنگی‌ها و باشگاه‌های بعد از مدرسه به او کمک کنید. تشویق به علایق و فعالیت‌های سالم می‌تواند به افزایش عزت نفس و ایجاد انعطاف‌پذیری آن‌ها کمک کند، ویژگی‌هایی که باعث می‌شود نوجوانان کمتر به مشکلات ناشی از الکل مبتلا شوند.

از بیرون کمک بگیرید

شما مجبور نیستید به تنهایی با این مشکل مقابله کنید. نوجوانان اغلب در مقابل والدین خود سرکش هستند، اما اگر اطلاعات مشابهی را از یک فرد دیگر بشنوند، ممکن است تمایل بیشتری به گوش دادن داشته باشند. سعی کنید از یک مربی ورزشی، پزشک خانواده، روان‌درمانگر یا مشاور کمک بگیرید.

اگر نوجوان شما اختلال مصرف الکل دارد

بطری‌های مشروب الکلی را در اتاق فرزندتان پنهان کرده‌اید و مرتباً بوی الکل را در نفس او حس کرده‌اید. شما متوجه افت شدید تکالیف مدرسه، تغییرات ناگهانی در رفتارشان و از دست دادن علاقه به سرگرمی‌ها و علایق قبلی آن‌ها شده‌اید. مشاهده این علائم ممکن است نشان‌دهنده سوء مصرف الکل توسط فرزند شما باشد.

مشاهده اینکه فرزندتان با مشکل نوشیدن (که به عنوان «اختلال مصرف الکل» نیز شناخته می‌شود) مبارزه می‌کند، می‌تواند به همان اندازه دلخراش باشد. نوجوان شما ممکن است در مدرسه عقب بماند، زندگی خانوادگی را مختل کند، و حتی برای تامین مالی عادت خود پول بدزدد یا دچار مشکلات قانونی شود. اما شما در مبارزه خود تنها نیستید. مشکلات الکلی خانواده‌ها را در سرتاسر جهان با هر پس زمینه متفاوتی تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در حالی که نمی‌توانید کار سخت غلبه بر مشکل نوشیدن را برای فرزندتان انجام دهید، صبر، عشق و حمایت شما می‌تواند نقش مهمی در بهبودی طولانی مدت او داشته باشد.

مصرف زیاد الکل و مسمومیت با الکل

مسمومیت با الکل

مصرف زیاد الکل به معنای نوشیدن زیاد در مدت زمان کوتاه (حدود دو ساعت) است که سطح الکل خون به حد مجاز مسمومیت می‌رسد. برای کودکان و نوجوانان، این معمولاً به معنای نوشیدن سه یا چند نوشیدنی در یک دور است. جوانانی که زیاد مشروبات الکلی می‌خورند بیشتر احتمال دارد که کلاس‌های مدرسه را از دست بدهند، از تکالیف مدرسه عقب بمانند، به اموال آسیب بزنند، آسیب ببینند یا قربانی تجاوز شوند.

بدن نوجوانان کمتر قادر به پردازش الکل است، بنابراین نسبت به افراد بزرگ‌تر تمایل به مست شدن و مستی طولانی‌تر دارند. و از آنجایی که افراد مصرف‌کننده الکل کم سن هنوز محدودیت‌های خود را در مصرف الکل یاد نگرفته‌اند، در معرض خطر بسیار بیشتری از نوشیدن بیش از حد بدنشان قرار دارند که در نتیجه مصرف بیش از حد الکل یا مسمومیت الکل در هنگام مصرف زیاد الکل ایجاد می‌شود. مخلوط کردن نوشیدنی‌ها، شات الکل زدن، بازی‌های نوشیدن و تصمیم‌‌گیری لحظه‌ای طبیعی نوجوانان، همگی می‌توانند به افراط در الکل کمک کنند و خطر مسمومیت با الکل را در یک جوان افزایش دهند.

مسمومیت با الکل می‌تواند باعث استفراغ، گیجی، اختلال در قضاوت، تنفس آهسته یا نامنظم، از دست دادن هوشیاری، کاهش دمای بدن و سطح قند خون و حتی تشنج یا مرگ شود.

اگر فرزندتان دچار مسمومیت با الکل شد چه باید کرد؟

به‌عنوان یک والد، دیدن اثرات متعاقب زیاده‌روی الکل در نوجوانتان می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. اگر نوجوان شما در حالت ناخودآگاه یا نیمه خودآگاه است، تنفس او بسیار کند است، عرق کرده، و بوی قوی الکل به مشام می‌رسد، این احتمال وجود دارد که او مسمومیت با الکل داشته باشد.

  • آن‌ها را به حال خود رها نکنید تا با آن حال و روز بخوابند.
  • فرزند خود را به پهلو بچرخانید تا در صورت استفراغ، خفه نشود.
  • با شماره اورژانس کشور خود (911 در ایالات متحده) تماس بگیرید و منتظر دریافت کمک پزشکی باشید.

سال‌های نوجوانی برای همیشه دوام ندارند

وقتی نوجوان شما سوء مصرف الکل دارد، قضاوت در مورد خود یا مقایسه منفی خانواده خود با دیگران آسان است. اما شایان ذکر است که سال‌های نوجوانی برای همیشه دوام ندارند. با راهنمایی و حمایت شما، فرزند شما می‌تواند یاد بگیرد که در برابر جذابیت نوشیدن الکل در سنین پایین مقاومت کند و وقتی به بزرگسالی رسید، یک رابطه سالم و مسئولانه با الکل ایجاد کند.

اگر نوجوانی با این مشکل هستید

آیا کودک یا نوجوان هستید و نگران نوشیدن الکل خود یا دوستتان هستید، مهم است که با بزرگسالی که به آن اعتماد دارید ارتباط برقرار کنید. اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید با والدین خود صحبت کنید، برای مثال با یک دوست خانوادگی، خواهر یا برادر بزرگ‌تر یا مشاور مدرسه تماس بگیرید یا با یکی از خطوط کمک فهرست شده در زیر تماس بگیرید.

اذعان به اینکه مشکل در مصرف الکل دارید، نشانه ضعف یا نوعی نقص شخصیت نیست. در واقع، اعتراف به مشکل و تصمیم‌گیری برای رویارویی با آن، به قدرت و شجاعت فوق‌العاده‌ای نیاز دارد. سال‌های نوجوانی اغلب می‌تواند چالش برانگیز و استرس‌زا باشد، و غیرعادی نیست که افراد به الکل به عنوان راهی برای کنار آمدن با مسائل خود روی آورند. اما با هر مشکلی که در حال حاضر با آن روبرو هستید، کمک در دسترس است و راه‌های سالم‌تر و مؤثرتری برای حل آن‌ها وجود دارد. اولین قدم این است که کمک بخواهید.

خطوط کمک

در امریکا: با خط کمک ملی SAMHSA به شماره 4357-662-800-1 تماس بگیرید.

انگلستان: با Drinkline با شماره 1110 123 0300 تماس بگیرید، از Drinkaware دیدن کنید.

کانادا: برای خطوط کمک منطقه‌ای، (Finding Quality Addiction Care in Canada) را دانلود کنید.

استرالیا: با شماره تلفن 068 660 1300 با خط کمک  Family Drug تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *