نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما

نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما

بسیاری از زوج ها پس از جدایی خود، به خصوص اگر دردناک باشد (که کاملا قابل درک است) ترجیح می‌دهند یکدیگر را نادیده بگیرند. اما از سوی دیگر، برخی از زوج‌ها هستند که در آن‌ها یکی از افراد یا هر دو رفتارهای عجیبی از خود نشان می‌دهند که به راحتی می‌توان آن‌ها را اشتباه تفسیر کرد. اگر دوست پسر سابق تان رفتارهای عجیبی دارد با ما همراه باشید. ما در این مطلب نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما را پس از جدایی را توضیح می‌دهیم.

تماس مکرر

یکی از نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما تماس بعد از جدایی است. یکی از اولین نشانه‌هایی که دوست پسر سابق‌تان هنوز نسبت به شما احساس دارد این است که او خیلی تلاش می‌کند با شما در تماس بماند.

اینکه رابطه دوستانه با پارتنر سابق خود داشته باشید خوب است، اما اگر او سرسختانه اصرار دارد که شما دو نفر در تماس باشید، ممکن است چیز دیگری نیز پشت این درخواست باشد.

او احتمالا هنوز جدایی از شما را نپذیرفته است و به دنبال برقراری رابطه است. برای اینکه متوجه شوید او به دنبال حفظ رابطه دوستانه یا قصد دارد دوباره رابطه عاشقانه را شروع کند باید به زبان بدنش توجه کنید. اگر او هنوز به شما توجه می‌کند و همچنان به شما اهمیت می‌دهد، دیگر نیازی به شک و تردید نیست.

برخورد مداوم

شما و پارتنر سابقتان مدت زیادی با هم بوده‌اید و این بدان معناست که او با بیشتر عادات و کارهای روزمره شما آشناست. او احتمالا می‌داند کجا کار می‌کنید، دوستان و خانواده‌تان کجا زندگی می‌کنند و مکان‌های مورد علاقه شما برای رفتن کجا است.

بنابراین، اگر هر جا که می‌روید با دوست پسر سابق خود برخورد می‌کنید، ممکن است که این تصادفی نباشد، حتی اگر او بخواهد آن را به این شکل ارائه دهد. اینکه به هرکجا که نگاه می‌کنید او را می‌بینید، قطعا نمی‌تواند تصادفی باشد.

او فقط به خاطر یک چیز به مکان‌هایی که شما می‌روید می‌آید، او امیدوار است که شما را ببیند و شاید حتی با شما صحبت کند. اگر این اتفاق برای شما و پارتنر سابق‌تان رخ می‌دهد چند دلیل دارد:

  • احتمالا او می‌خواهد دوباره رابطه را شروع کند، اما هنوز نمی‌خواهد آن را بپذیرد. به جای اینکه با شما تماس بگیرد تا بیرون بروید، تصمیم می‌گیرد به‌طور تصادفی با شما ملاقات کند.
  • احتمال دیگر این است که او نسبت به شما احساساتی داشته باشد، اما بزدل‌تر از آن است که آن را بپذیرد یا شاید نفس او مانع از انجام این کار شود.
  • یا ممکن است او بترسد که شما نیز احساسات مشابهی نداشته باشد، و از سوی شما طرد شود.

نتیجه نهایی این است که اگر پارتنر سابقتان هنوز شما را دوست دارد اما نمی‌خواهد اولین قدم را بردارد، قطعاً جایگزینی مانند برخورد دائم با شما را انتخاب می‌کند.

صحبت در مورد شما

هنگامی که برای مدت طولانی در یک رابطه جدی هستید، احتمالاً شما و شریک زندگیتان هنوز هم دوستان مشترک زیادی داشته باشید، حتی اگر رابطه شما به پایان برسد. اگرچه این بدان معنا نیست که یکی یا هر دوی شما باید پس از جدایی با همه این افراد معاشرت نکنند، اما اگر می‌خواهید رابطه خود را با پارتنر سابق‌تان قطع کنید، این ایده چندان بدی به نظر نمی‌رسد.

به یاد داشته باشید، اگر او هنوز نسبت به شما احساسات دارد، دوستان مشترکتان می‌توانند به او کمک کنند تا دوباره شما با هم رابطه برقرار کنید.

بنابراین، یکی از نشانه های غیرقابل انکار این است که از دوستان مشترکتان در مورد شما می‌پرسد. احتمالاً نمی‌خواهد مستقیماً با شما تماس بگیرد و به همین دلیل است که از افرادی که هر دو می‌شناسید برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر خود استفاده می کند.

همچنین ممکن است او مخفیانه بخواهد شما بفهمید که در موردتان سوال کرده است و شاید انتظار دارد که اولین قدم را برای آشتی بردارید. به این ترتیب، او این توانایی را دارد که واکنش‌تان را از طریق این افراد بدون نیاز به تماس مستقیم ببیند.

اگرچه این می‌تواند به این معنی باشد که او فقط می‌خواهد ببیند شما چه کاری انجام داده‌اید، در بیشتر موقعیت‌ها، این احتمال وجود دارد که دلش برای شما تنگ شود و بخواهد شما برگردید.

تماس با دوستان‌تان

علاوه بر داشتن دوستان و آشنایان مشترک، زمانی که شما در یک رابطه طولانی مدت هستید، بسیار معمول است که شریک زندگی‌تان با دوستان و اعضای خانواده شما نیز روابط خوبی داشته باشد.

و اگر چه زمانی که شما دو نفر با هم بودید از داشتن چنین رابطه‌ای با او لذت می‌بردید، اما اگر قصد ندارید به او برگردید، احتمالاً این برای شما آزاردهنده شده است، درست است؟

یکی از نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما این است که او سعی می‌کند با بهترین دوستان و برخی از اعضای خانواده شما در تماس باشد و معاشرت کند. گاهی اوقات رابطه این فرد بعد از جدایی بیشتر نیز می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که او این روش را برای ارتباط با شما انتخاب می‌کند این است که احتمالاً راه دیگری برای برقراری ارتباط با شما ندارد، بنابراین سعی می‌کند به طور غیرمستقیم از طریق آن‌ها در زندگی شما باقی بماند.

همچنین این احتمال وجود دارد که این افراد تنها چیزهایی باشند که از شما برای او مانده است و آن‌ها را نگه می‌دارد زیرا شما را از دست داده است. در حین معاشرت با آن‌ها، او احساس می‌کند هنوز بخشی فعال از زندگی شماست و این به او کمک می‌کند تا با هر چیزی که با شما می‌گذرد در تماس باشد، بدون اینکه نیازی به تماس مستقیم با شما باشد.

کسب اطلاعات جدید از شما

زمانی که یک رابطه به پایان می‌رسد، بلافاصله دو طرف به زندگی عادی خود برمی‌گردند. این بدان معنی است که آن‌ها هیچ علاقه‌ای به پارتنر سابق خود ندارند.

گاهی اوقات طرفین دوست دارند که پارتنر سابق خود را خوشحال کنند، اما نیازی نیست که جزئیات زندگی او را بدانند. اما اگر پارتنر سابق‌تان هنوز نسبت به شما احساسات دارد، کاملاً متفاوت عمل می‌کند!

او بسیار تلاش خواهد کرد تا چیزهایی را در مورد شما بفهمد، از جمله اینکه آیا شما به زندگی خود ادامه داده‌اید، فرد جدیدی را ملاقات کرده‌اید یا اینکه هنوز نسبت به او احساس دارید.

علی‌رغم جدایی‌، واضح است که شما هنوز بخش بزرگی از زندگی او هستید و او می‌خواهد همه چیزهایی که در زندگی شما می‌گذرد را بداند.

اگر او سعی کند چیزهایی در مورد شما پیدا کند، متوجه خواهید شد که ناگهان این مرد دیوانه‌وار به شما، سرگرمی‌ها، عادات و چیزهایی که دوست دارد حتی بیشتر از زمانی که با او در رابطه بودید علاقمند شده است.

هنگامی که با شما تماس می‌گیرد، بیشتر از آنچه قبلاً انجام می‌داد به همه چیزهایی که می‌خواهید بگویید توجه می‌کند یا از هر فرصت دیگری برای دانستن بیشتر در مورد زندگی فعلی شما استفاده می‌کند.

او همه این کارها را انجام می دهد زیرا نمی تواند این واقعیت را تحمل کند که شما دو نفر متعلق به گذشته هستید و اکنون او واقعاً تلاش می‌کند تا با شما بازگردد و مانع از ملاقات شما با شخص جدیدی شود.

نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما

علاقمند به زندگی عاشقانه شما

یکی دیگر از اولین نشانه‌هایی علاقه دوست پسر سابق تان نسبت به شما، توجه او به زندگی عاشقانه‌تان است. او واقعاً تلاش می‌کند تا من را در مورد زندگی عاشقانه شما اطلاعاتی بدست آورد.

او می‌خواهد همه چیز را در مورد افراد جدیدی که می‌بینید بداند. اگر او مدام در مورد روابط‌تان از شما سوال می‌کند، مطمئن باشید که او از دوست داشتن شما دست برنداشته است و واقعا می‌خواهد که شما برگردید.

او می ترسد که شما شخص دیگری را پیدا کنید و این برای او ویرانگر خواهد بود. او می خواهد تمام جزئیات رابطه جدید شما را بداند، اگر شما یکی از آن‌ها دارید، اما احتمالاً وانمود می‌کند که به عنوان یک دوست از شما در مورد این چیزها می‌پرسد.

اگر بداند پسر خاصی وجود دارد، به شما خواهد گفت که با او صحبت نکنید. اگر هنوز مجرد هستید، او هر کاری می‌کند تا بفهمد آیا فرد خاصی در زندگی شما وجود دارد یا خیر. او همه این کارها را انجام می‌دهد زیرا به او حس کنترل می‌دهد. پارتنر سابق‌تان فکر می‌کند اگر همه چیز را در مورد آن بداند می‌تواند مانع پیدا کردن فرد جدیدی شود.

او به سادگی نمی‌تواند با این واقعیت کنار بیاید که شما را به این راحتی از دست داده است و به همین دلیل است که مصمم به مبارزه مستقیم و غیرمستقیم برای عشق شما ادامه دهد.

 حل مشکلات گذشته

اگر شما و شریک زندگی‌تان از هم جدا شدید، به دلایلی این اتفاق افتاده است. اما تمام مشکلات و اختلافات شما پس از جدایی تمام می‌شوند و باید فراموش شوند.

اگر هم شما و هم همسر سابقتان در مورد هر اتفاقی که در رابطه‌تان افتاده این گونه رفتار می کنید، به این معنی است که هر دوی شما به زندگی خود ادامه داده‌اید. اما اگر او دائماً سعی می‌کند همه چیزهایی را که بین شما دو نفر اتفاق افتاده است مرور کند، بدیهی است که همسر سابق‌تان هنوز به دنبال ادامه رابطه است.

برای او، رابطه‌ای که شما دو نفر داشتید، تنها بخشی از گذشته نیست.

او احتمالاً به شما می‌گوید که نمی‌خواهد هیچ کدام از شما کینه‌ای داشته باشید و به همین دلیل است که دائماً مسائل حل نشده شما را بررسی می‌کند. اما حقیقت متفاوت است. او هنوز هم می‌خواهد به ته چیزهایی که باعث جدایی شما شده است بپردازد، زیرا امیدوار است که شما دو نفر آن‌ها را حل کنید و بتوانید دوباره به هم برسید. واضح است که او هنوز درگیر رابطه شماست و این بدان معناست که او هنوز نسبت به شما احساسات دارد.

حسادت

این کاملا طبیعی است که دوست پسر سابق‌تان زمانی که شما دو نفر در یک رابطه هستید، علائم خاصی از حسادت را تا حدی نشان دهد. اما ممکن است کمی عجیب باشد اگر دوست پسر سابق‌تان اکنون که از شما جدا شده‌اید علائم حسادت را نشان دهد.

اگرچه این ممکن است برای شما شوکه کننده باشد، اما در واقع کاملا قابل درک است و نشانه واضحی است که او هنوز نسبت به شما احساس دارد.

اما اگر پارتنر سابق‌تان طوری رفتار می‌کند که گویی شما دو نفر هنوز با هم هستید. و میل به کنترل زندگی عشقی و دوستی‌تان دارد، بدیهی است که او هنوز هم احساسات شدیدی نسبت به شما دارد.

همچنین این امکان وجود دارد که او دوستانه رفتار کند یا وانمود کند که از شروع رابطه جدید شما خوشحال است. اما در عین حال، ممکن است از هر فرصتی استفاده کند تا به شما بگوید پسری که با او هستید لیاقت‌تان را ندارد و شما می‌توانید خیلی بهتر عمل کنید.

عدم پیروی از قانون عدم تماس

قانون عدم تماس یکی از موثرترین راه‌ها برای کاهش درد پس از جدایی است. بنابراین، اگر در رابطه گذشته خود آسیب دیده‌اید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از قانون عدم تماس پیروی کنید.

این بدان معنی است که شما باید از دوست پسر سابق خود بخواهید که با قطع تمام تماس، برای حداقل سی روز به شما کمک کند تا او را کنار بگذارید. این به این معنی است که هیچ تماسی، پیامک ارسال نکند و همچنین با دوستان یا خانواده شما ارتباطی نداشته باشد. اگر او بدون فکر زیاد با همه اینها موافقت کند. پس به وضوح مصمم است که به شما کمک کند تا در ادامه راه موفق شوید.

اما اگر متوجه شدید که دوست پسر سابقتان از پیروی از این قانون امتناع می‌ورزد (حتی اگر قول داده باشد که به خواسته‌های شما احترام بگذارد). نشانه قطعی این است که او نسبت به شما بی‌تفاوت نیست. او از این واقعیت آگاه است که شما می‌خواهید از هر برخورد احتمالی با او اجتناب کنید. زیرا می‌دانید که فراموش کردن او از این طریق برای شما آسان‌تر خواهد بود. به همین دلیل است که او از این قانون پیروی نمی‌کند و از هر فرصتی برای تماس با شما استفاده می‌کند. او می‌ترسد که اگر دور از چشم شما باشد، از قلب‌تان خارج شود و به سادگی حاضر نیست این اتفاق بیفتد، زیرا  او هنوز دیوانه وار عاشق شماست. بنابراین، به جای احترام به خواسته‌های شما، برعکس عمل می‌کند، زیرا نمی‌تواند جلوی رسیدن به شما را بگیرد.

شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی این امکان را به کاربران می‌دهد که به راحتی اطلاعاتی در مورد طرف مقابل بدست آورند. بنابراین، اگر دوست پسر سابق‌تان هنوز نسبت به شما احساس دارد. اولین کاری که باید انجام دهد این است که تمام پست‌های شما را دنبال کند.

این به او بینشی از زندگی شما می‌دهد بدون اینکه مجبور باشد خانه را ترک کند یا با دوستان یا خانواده مشترک‌تان صحبت کند.

فقط به این دلیل که او شما را از شبکه‌های اجتماعی‌تان آنفالو نکرده یا دوستتان را حذف نکرده است. این لزوماً به این معنی نیست که او همچنان شما را دوست دارد. همچنین می‌تواند به این معنا باشد که او فقط می‌خواهد که شما دو نفر با هم رابطه خوبی داشته باشید. و نمی‌خواهد با حذف شما به این زودی از زندگی‌اش بی ادبانه رفتار کند.

از سوی دیگر، اگر او هرگز استوری اینستاگرام یا اسنپ چت شما را از دست نداد یا اگر به طور تصادفی “لایک” او را در چیزی که هفته گذشته یا سال گذشته پست کردید دریافت کنید، این یک نشانه مطمئن است که او قطعاً شما را از طریق رسانه‌های اجتماعی تحت تعقیب قرار داده است.

نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما

دوری از شما

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که نادیده گرفته شدن و دوری جستن توسط کسی نشانه قطعی بی‌تفاوتی آنها نسبت به ما است. اما در بیشتر موارد دقیقا برعکس است.

چرا؟ زیرا مردم معمولاً از کسانی که هنوز دوستش دارند، دوری می‌کنند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند. زیرا به دلایلی می‌ترسند که نشان دهند هنوز نسبت به آن‌ها احساس دارند.

بنابراین، اگر پارتنر سابق‌تان بیش از حد از شما دوری می‌کند. مکان‌ها که شما هستید نمی‌آید با دوستان سابق‌تان ارتباط برقرار نمی‌کند، یعنی به شما احساس دارد.

او از شما فرار می‌کند زیرا وقتی شما یا یکی از نزدیکانتان را می‌بیند از واکنش خود می‌ترسد. بنابراین این نشانه علاقه دوست پسر سابق تان به شما است.

عدم برقراری رابطه جدید

برخی افراد دوست ندارند از یک رابطه به رابطه دیگر بپرند. در عوض آن‌ها دوست دارند مدتی را تنها بمانند تا رابطه قبلی را به صورت کامل فراموش کنند.

اما اگر شما و دوست پسر سابقتان سال‌ها پیش از هم جدا شده‌اید و او از آن زمان تا کنون رابطه‌ای نداشته است. این نشانه بزرگی است که او ممکن است هنوز نسبت به شما احساسات داشته باشد!

اگر او با چند دختر قرار داشته است اما از زمان جدایی شما هرگز رابطه جدی برقرار نکرده است. ممکن است او همچنان شما را در ذهن و قلب خود نگه داشته باشد زیرا امیدوار است که شما دو نفر با هم آشتی کنید. به همین دلیل است که او دچار مشکل شده است.

او زندگی خود را به حالت تعلیق درآورده است. زیرا انتظار دارد به زودی با او تماس بگیرید، بنابراین نمی‌خواهد وقتی این اتفاق می‌افتد با کسی دیگر باشد.

دوست داشتن شما

قطع رابطه با شخصی که دوستش دارید، بدون شک یکی از سخت‌ترین کارهاست. یکی از نشانه‌های علاقه دوست پسر سابق تان به شما این است که طوری رفتار می‌کند گویی هنوز با هم هستید.

اگر دوست پسرتان مدام برایتان پیام‌های شب بخیر و صبح بخیر می‌فرستد، اگر مدام شما را به معاشرت دعوت می‌کند. اگر سعی می‌کند با شما معاشقه کند، اگر شما اولین کسی هستید که در هنگام مشکل به سراغش می‌رود یا اگر انتظار دارد با او تماس بگیرید. این نشانه واضحی است که او قطعاً این واقعیت را نپذیرفته است که شما دو نفر راه خود را رفته‌اید.

مسلم است که او هنوز هم شما را دوست دارد و نمی‌تواند تحمل کند که شما را در زندگی اش ندارد. بنابراین ناخودآگاه طوری رفتار می‌کند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است و پنهانی امیدوار است که به او فرصتی دوباره بدهید. این نشانه علاقه دوست پسر سابق تان به شما است.

همچنین ممکن است که او این جدایی را به اندازه شما جدی نگرفته باشد. و تصمیم گرفته باشد که آن را فقط به عنوان یک مشاجره بین شما دو ببیند. بنابراین او همچنان به رفتار خود ادامه می‌دهد که انگار شما هنوز دوست دختر او هستید.

شباهت دوست دختر جدیدش به شما

بسیاری از مردان فقط به یک نوع خاصی از دختران جذب می‌شود. اما، گاهی اوقات شباهت بین دوست دختر فعلی آن‌ها و دوست سابقشان بیش از یک تصادف محض است.

اگر دوست پسر سابق‌تان هنوز نسبت به شما احساسات دارد. اما با وجود آن تصمیم می‌گیرد شخص دیگری را پیدا کند، احتمالاً آن دختر چیزی از شما را در خود خواهد داشت.

اگر او دوست دختری پیدا کرد که شبیه شما رفتار می‌کند، این به این معنی است که او در زنان دیگر به دنبال شما است.

او نمی تواند این واقعیت را بپذیرد که شما دیگر مال او نیستید. بنابراین تصمیم گرفت ناخودآگاه وانمود کند که شما دو نفر هنوز با هم هستید. لازم نیست این شباهت‌ها بین دختر جدیدش و شما آشکار باشد، اما قطعاً چیزی در او وجود دارد که او را به یاد شما می‌اندازد.

احترام به شما

همیشه خوب است که دوست پسر سابق‌تان مودب باشد و پس از جدایی بهترین‌ها را برای شما آرزو  کند.

اما باید به خاطر داشته باشید که او دیگر شریک زندگی شما نیست و بنابراین، وظیفه او نیست که مراقب سلامتی‌تان باشد. بنابراین اگر دوست پسر سابق‌تان مدام به دنبال رسیدگی به نیازهای شما است، به احتمال زیاد او نسبت به شما احساساتی دارد. این یکی از نشانه های علاقه دوست پسر سابق تان است.

او در اختیار شماست و آماده است هر کاری که در توانش است انجام دهد تا زندگی شما راحت‌تر شود.

مطالب مرتبط: “چگونگی احترام به زنان در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *