یو اف سی 4

بررسی بازی UFC 4

مشخصات کلی

نام بازییو اف سی چهار | UFC 4
پلتفرمPlayStation 4, Xbox One
توسعه دهندهEA
ناشرEA
ژانر:ورزشی، مبارزه ای
تاریخ انتشار14 آگوست 2020
دانلود بازییو اف سی4

مقدمه

هیچ چیز لذت بخش تر از ناک اوت کردن حریفان در رینگ مبارزه  نیست، اما سالهاست که حس می کنید این تنها یکی از راههای پیروزی تضمینی در عناوین یو اف سی است. بازی های قبلی UFC چنان ناامید کننده و خسته کننده بودند که ناچارا انتخاب های شما برای قهرمانی  بین مبارزان کشتی گیر و جودو کار محدود می شد. خوشبختانه، UFC 4 در زمین و همچنین در بیرون از رینگ مبارزه، کار را بسیار آسان تر کرده است. تعویض سیستم تسلیم شدنِ قدیمی با دو مینی بازی مجزا، امکان کنترل بهتر را فراهم می آورد و اغلب باعث می شود با ترس کم تری نسبت به اجرای فنونِ با ریسک بالاتر اقدام کنم. یو اف سی چهار را در سلسله مطالب معرفی بازی ها قرار داده‌ایم.

شروع

به خاک بردن حریفان ساده تر از قبل شده است. با استفاده از مکانیک جدید Grapple Assist، دیگر لازم نیست نگران چیزی باشید، چه بخواهید حریف خود را تسلیم کنید، چه او را به خاک ببرید، یا در حالت سر پا قرار بگیرید. تسلیم کردنِ حریف از طریق خفگی یا فشار بر روی مفاصل انجام می شود. اگر به دنبال خفه کردن هستید، دایره ای روی صفحه نمایش داده می شود. برای اینکه حریف خود را تسلیم کنید، باید نشانگر رنگی خود را بر روی نشانگر آنها منتقل کنید و در آن نقطه نگه دارید. نگه داشتن مداوم بر روی آنها فشار بیشتری به حریف وارد می کند و در نهایت باعث می شود تا حریف شما تسلیم شود.

گیم پلی بازی در مبارزات بهبود های کوچک اما موثری نسبت به نسخه های قبلی پیدا کرده است. البته متاسفانه این بهبود ها شامل همه بخش های مبارزه نشده است. انیمیشن ها هنوز هم عالی به نظر نمی رسند، خصوصاً وقتی حریف خود را ناک اوت می کنید. تماشای تلنگر دانیل کورمیر در چنین روشی غیرواقعی به زمین خوردن و ناک اوت شدن اصلا حس و حال تماشای ناک اوت شدن در مسابقه واقعی را به شما منتقل نمی کند. پاها مانند ژله به زیر بدن جمع می شوند، و هیچ حرکتی بر اساس محل اصابت ضربه وجود ندارد. و ما که پس از گذشت مدت زمان طولانی از آخرین نسخه بازی، فکر می کردیم که آنها می خواهند این مسئله را اصلاح کنند.

Career Mode

Career Mode پیشرفت هایی داشته است، اما در کل بسیار شبیه به همان تجربه عناوین قبلی است. بین هر مبارزه، شما 100 امتیاز هفتگی کسب می کنید تا چگونه تمرین کنید، فعالیت تبلیغاتی انجام دهید و چگونگی آماده شدن برای مسابقه بعدی خود را انتخاب کنید. رسیدن به شرایط اوج ضروری است، و کری خواندن های خیلی زیاد یا خیلی کم می تواند در مبارزات شما تأثیر بگذارد. در کنار تلاش برای آماده نگه داشتن بدن، باید با ارسال مطلب در رسانه های اجتماعی، به دست آوردن اسپانسر، حضور در برنامه های رادیویی و موارد دیگر، حساسیت های تماشاگران برای مبارزات خود را بیشتر کنید.

یو اف سی 4
یو اف سی 4

در شروع کار شما یک بازنده تمام عیار هستید، اما بازیکن سابق خیالی UFC که اکنون مربی شما است به شما کمک می کند و شما را در مسیر جنگ های آماتور WFA به لیگ های حرفه ای هدایت و راهنمایی می کند. اگرچه در ابتدا نشانه هایی از یک داستان وجود دارد، اما بازی در جریان مشابه UFC 3 قرار می گیرد. در پاسخ به فیدبک های کاربران از نسخه های قبلی، سعی شده است بهبود هایی در کری خواندن های قبل از مسابقه انجام شود، اما با ورود به قفس مبارزه، همه چیز مانند قبل است. این بخش هنوز جای کار دارد و باید در انتظار بهبود هایی در نسخه های آینده باشیم. همه ما شاهد بودیم که کونور مک گرگور و نیت دیاز چه کردند، اما تنها ذره ای از آن هیاهو را در این بازی می بینیم.

گیم پلی

یکی از نکات مورد علاقه من در UFC 4 این است که چگونه با پیشرفت در طول بخش career بازی، پیشرفت را در مبارز خود نیز احساس می کنید. شما می توانید امتیازهایی را برای تراز آماری مانند سرعت حرکت و قدرت لگد به دست آورید، و با حرکت موفقیت آمیز در حرکات و حفظ تعادل، امتیاز ستاره آنها بهبود می یابد. اگر مانند من، یک کیک بوکسور هستید، با استفاده از راهنمای بازی در مورد ضربات موثرِ پا، امتیاز خود را بهبود بخشیده و با پیشرفت حرفه شما، ضرباتِ پای مبارزِ شما کشنده تر خواهد شد. این به روز رسانی ها در یک مبارزه یا از طریق آموزش اتفاق می افتد، و به افزایش تجربه مبارز شما کمک شایانی می کند.

در خارج از حالت career mode، می توانید در مسابقات مختلف نیز شرکت کنید. دو مکان جدید وجود دارد که به افزایش هیجان مبارزات کمک می کنند. یکی از آن ها ورزشگاه Kumite arena است که به نظر می رسد از مجموعه مورتال کمبت الهام گرفته شده است. حتی نوار های سلامتی و “بهترین” سبک مبارزه هم از مورتال کمبت الهام گرفته شده است. شاید جالبترین ویژگی جدید Blitz Mode باشد که به رقابت های آنلاین کمی تنوع می بخشد. در Blitz Mode شما در مسابقات 64 نفره شرکت می کنید، جایی که هر نوع مسابقه بعد از چند ساعت تغییر می کند. این ویژگی باعث می شود رقابت های آنلاین جذاب تر شوند و همچنین نیاز نیست مدت زمان زیادی را برای ورود به یک مسابقه صرف کنید.

کیفیت کار

 یو اف سی 4 بهبود های زیادی در بخش های مختلف داشته است که باعث شده است همه چیز برای بازیکنان جدیدی که برای اولین بار این بازی را تجربه می کنند آسان تر شود. همچنین Career Mode شاهد پیشرفت های خوبی بوده و Blitz Mode بسیار سرگرم کننده است. از لحاظ بصری، هنوز هم بسیار مشابه با UFC 3 است، و اگرچه گزارش مبارزات کمی تکراری می شود، اما حذف شدن صدای جو روگان از این نسخه کمی از مشکل تکراری شدن گزارش را کم می کند. یو اف سی 4 یک قدم صحیح در یک مسیر درست است و کنسول های نسل نهم می توانند بستری مناسب برای عناوین بعدی این بازی باشند.

نکات مثبت

  • سیستم تسلیم شدن اصلاح شده است
  • پیشرفت های خوب در حالت career mode
  • پیشرفت مبارز با پیشرف در بخش career mode
  • حالت Blitz mode بسیار سرگرم کننده است

نکات منفی

  • انیمیشن ها هنوز هم نیاز به پیشرفت دارند
  • جلوه های بصری ها تغییر زیادی نکرده اند
  • گزارش و تفسیر تکراری
  • کار در شبکه های مجازی خیلی دلچسب نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *