چگونه یک لبخند جذاب و زیبا بزنیم؟

یکی از رفتارهایی که به طور معجزه‌آسا باعث جذابیت می‌شود، لبخند زدن است. لبخند باعث می‌َشود که شما فردی جذاب، خوش‌رو و دوست‌داشتنی به‌نظربرسید. لبخند جذاب اثرات مثبتی بر روی روابط‌تان خواهد گذاشت و موجب برقراری ارتباط مثبت و عاطفی می‌َشود.  لبخند زیبای شما کلید ارتباط‌های شما با دیگران است.

البته نوع لبخند‌تان و معنایی که از آن دارید هم مهم است. لبخند تمسخرآمیز و از روی طعنه خود حاوی اثری منفی است. شخصی که چنین لبخندی می‌زند به دنبال ابراز علاقه نیست. اما اگر می‌خواهید لبخندی بزنید که شما را در ارتباط‌های عاطفی‌ و کاری‌تان کمک کند، با ادامه مقاله چگونه یک لبخند جذاب بزنیم، همراه باشید.

لبخندی که اعتماد را خدشه‌دار می‌کند

براساس تحقیقات افرادی که در طول روز از لبخند استفاده می‌کنند دوست‌داشتنی‌تر و زیباتر شناخته می‌َشوند. افراد غمگین و اخمو طرفداران زیادی ندارند. این افراد از دید مخاطب شخصی بسته و نفوذناپذیر شناخته می‌شود. وقتی که شما از اخم استفاده می‌کنید و لبخند نمی‌زنید، طرف مقابل سیگنال‌هایی به صورت ناخوداگاه دریافت می‌کند که این سیگنال‌ها تصویری منفی از شما خواهند ساخت.

البته استفاده از لبخند بیش‌از حد نیز به‌ هیچ وجه قابل قبول نیست. برای مثال اگر در یک فضای جدی و رسمی لبخندی نامتعارف و کنترل نشده بزنید، این امر موجب سلب اعتماد افراد حاضر در آن جمع می‌شود و وجهه شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

لبخند زدن امری پسندیده است، اما به مانند بسیاری از کارهای دیگر اصولی دارد که ‌می‌توان با پیروی از آن، از لبخند خود به نحو احسن استفاده کرد.

مغز انسان برای لبخند واقعی و مصنوعی تفاوتی قائل نیست

لبخند نامتعارف و بیش ازحد تعادل تبعات منفی برای شما در پی خواهد داشت. شما بایستی از لبخندبه نحوی استفاده کنید که شخصیت و اعتماد خود را تخریب نکنید.

از سمت دیگر شخصی که دائما اخم می‌کند نمی‌تواند ارتباط موثری با اطرافیانش داشته باشد. اگر شما مدیر یا عضور یک مجموعه هستیید برای ارتباط‌های خود می‌توانید از لبخند استفاده کنید. مثلا می ـواندی با لبخندی ملایم حرف‌هایتان را بیان کرده یا درخواست کنید. لبخند شما نیازمند دلیل نیست، شما قرار نیست حتما از چیزی خوشحال باشید تا لبخند بزنید. لبنخد می‌تواند به عنوان یک زبان بدن روی مخاطب شما تاثیر مثبت بگذارد. به علاوه زمانی که لبخند می‌زنید بدن شما از تشخیص اینکه لبخند شما واقعی و ازته دل بوده یا فقط یک ژست بوده ناتوان است. این امر باعث می‌شود لبخند شما هرچند مصنوعی تاثیر مثبتی در حالت روانی شما بگذارد که این امر با ترشح اندروفین در مغز شما صورت می‌گیرد.

لبخند زنان از دید مردان

صراحتا میشه گفت در دنیا هیچ زن جذابی نیست که از لبخند و خنده‌اش برای جذابیت خود استفاده نکند. لبخند برای زنان همچون برگه برنده ای برای زیبایی آنان تلقی می‌شود. از سمت دیگر مردان می‌دانند که با به خنده درآوردن زنان و طراحی لبخند روی لبان آنان، آنان را به خود جذب کرده‌اند. پس بایستی به این نکته کاملا توجه کرد.

در یک مکالمه وقتی فردی لبخند میزند شخص مقابل می‌پندارد که به واسطه‌ی حرف یا حرکت او این امر صورت گرفته است. در سمت دیگر شخصی که لبخند می‌زند هم زیبایی خود را نشان می‌دهد. پس اگر لبخند و خنده بسازید یا برای شما بسازند در هر دو صورت جذابیت شکل خواهد گرفت.

انواع مدل لبخند و تاثیرات آن

جلب توجه در یک جمع یا در مقابل یک شخص برای ما امری پسندیده است. یکی از راهکارهایی که می‌تواند خود را شخصی جذاب نشان داد لبخندی جذابتر است. همانطور که گفته شد لبخند از ترفندهای زبان بدن است. ازین ترفند برای جلب رضایت و توجه می‌توان استفاده کرد. بدین منظور باید بدانید که چگونه لبخند می‌زنید و لبخندتان چه مفهومی دارد؟

لبخند کج  یا لبخند نصفه

لبخند کج

ویلیام کلارک گیبل را می‌شناسید؟ او همان هنرپیشه مشهور آمریکایی در نقش رت باتلردر فیلم برباد رفته است. در دنیای سینما جذابیت کلارک بخاطر لبخندهای بی‌نظیرش تحسین می‌شود. او با لبخندی خاص و کج و یک‌وری حسابی در صحنه‌ها جولان می‌داد. این لبخند برای هم مردان و هم زنان لبخند جذابی تلقی می‌شود. این لبخند برای مردان متبادر کننده حفاظت و حمایت و مراقبت مردانه است و برای زنان آن را نشانه گرمی و رضایت می‌دانند.

اما چرا این لبخند جذاب است؟ زمانی که یک فرد لبخند کجی می‌کند، لبخند او حالتی کودکانه،‌‌ بازی‌گوش و مرموز پیدا می‌کند. زمانی که مردان با چنین لبخندی مواجه می‌شوند، احساسات حمایت‌گرانه آن‌ها نسبت به کسی که این لبخند را نشان داده برمی‌خیزد. این خود سد محکمی را در تشکیل یک ارتباط میان دو فرد شکسته و نزدیکی را به‌همراه می‌آورد.

از پرنسس دیانا هم می‌توان از جمله افرادی نام برد که چهره‌اش با چنین لبخند زیبایی همراه بود که این امر عاملی موثر در جذابیت او به شمار می‌رفت.

لبخند با لب بسته

ترامپ لبخند

بعضی از لبخندها نیز نشان‌دهنده‌ی راحت‌نبودن فرد هستند، طوری‌که انگار معذب است. این افراد لب‌ها را به‌هم می‌فشارند و دندان‌هایشان اصلا پیدا نیست. این نوع لبخند در مردان و زنان معنای متفاوتی دارد.

زمانی که چنین لبخندی بر لب یک زن می‌نشیند این می‌تواند به معنی آن باشد که فرد دوست ندارد نظر یا احساس منفی خود را ابراز کند. به علاوه مخاطب او نیز این را واکنشی منفی درنظر خواهد گرفت. اما چنین لبخندی در بین آقایان معنای متفاوت و مشخص‌تری دارد. این لبخند در بین مردان هم لبخند مثبتی تلقی نمی‌شود اما می‌تواند از سر کنجکاوی باشد. به علاوه این نوع لبخند در بین آقایان بیانگر واکنش درونی فرد می‌باشد .

همانگونه که گفته‌شد این لبخند چندان لبخند مثبت و جذابی نیست و اگر قصد دارید لبخند حذابی داشته باشید باید دندان‌هایتان پیدا باشد.

لبخند با دهان باز

ْبخند باز

زمانی که فرد چنین لبخندی می‌زند می‌توان آن را واکنشی غیرارادی تلقی کرد. این لبخند ممکن است بر اثر یک اتفاق یا یک حرف خنده‌دار صورت گیرد. اما اگر در این لبخند طبیعی سازی صورت بدهید می‌توانید از آن به عنوان لبخندی جذاب بهره ببرید. لبحند با دهان باز شما را فردی سرزنده و خوشحال نشان خواهد داد.

لازمه این نوع لبخند بازکردن دهان است . اگرچه لازم نیست در این امر زیاده روی کنید تاجایی که محویات انتهای گلویتان نمایان شود. طوری لبخند بزنید که فک پایین‌تان تمایل به پایین داشته باشد. این لبخند همانند لبخند دلقک‌هاست که با چاشنی اغراق همراه است.

اگرچه افراد درمحیط‌های دوستانه از این لبخند استفاده می‌کنند اما ایرادی بر استفاده از آن در محیط های غیررسمی نیست. اگر شما رئیس جایی هستید با چنین لبخندی می‌توانید به همکاران و کارمندان خود حس صمیمیت را انتقال دهید و رفتاری دوستانه داشته باشید. اگرچه برای محیط‌های کاملا رسمی این لبخند می‌تواند وجهه شما را تخریب کرده و نشانه‌ای از رفتار غیرجدی شما باشد.

لبخند بزنید

یک لبنخد جذاب برای هر شخصی لازم و ضروری‌ است. اگر افراد موفق را که می‌شناسید در نظر بگیرید، خواهید دید که اکثر قریب به اتفاق آنان در هنگام معاشرت لبخند بر لب دارند. لبخند گره گشای هر تعاملی می‌تواند باشد. اگر شما یک دانشجو یا یک دانش‌آموز باشید می‌توانید از لبخند زیبای خود در مواجه با استاد و معلم‌تان استفاده کنید. در دیدارهای دوستانه و عاشقانه و نیز قرارهای کاری هم نباید از نقش لبخند غافل شد. لبخند شما با واکنشی جادویی هم روابط‌تان را ارتقا می‌بخشید و هم تغییراتی در سبک‌زندگی شما و حالات روانی شما ایجاد می‌کند.

البته همانگونه که گفته شد بایستی از لبخند در جای درست استفاده کرده و بتوانید نوع درست آن را بکارگیرید. یک لبخند درجای نامناسب یا یک لبخند بدفرم می‌تواند آثار مخربی بر روابط شما و تصور مخاطب از شما داشته باشد. پس برای جذاب بودن باید لبخندی زیبا در موقعیتی مناسب بزنید.

از همین حالا می ـوانید لبخندهای متفاوت را درجلوی آینه تمرین کرده تا به لبخند ایده آل خود دستیابید. سپس درموقعیت های مناسب از آن استفاده کنید تا به فرم عادی لبخند شما تبدیل شود. اگر لبخند فردی خاص برای‌تان جذاب است می‌توانید از او تقلید کرده وآن را روی چهره خود امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.