حقیقت‌هایی درباره خوشحالی

حقیقت‌هایی درباره شادی: تفکیک افسانه از واقعیت

مقدمه

شاد بودن یک هدف مشترک است که بسیاری از ما برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم. اما تعریف شادی می‌تواند دشوار باشد و اغلب برای هر کس متفاوت به نظر می ‌سد. در حالی که هیچ فرمول دقیقی برای شاد بودن وجود ندارد ، چند تصور غلط در مورد شادی وجود دارد که ممکن است بیشتر از فایده به شما آسیب برساند. چند افسانه رایج را بخوانید تا ببینید چرا آن‌ها درست نیستند و چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا بیشتر احساس شادی کنید. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

1. افسانه: برای احساس شادی به یک رابطه نیاز دارید

شادی-مجرد

واقعیت: بدون توجه به وضعیت رابطه شما، می‌توانید خوشحال باشید.

 مجرد ، متاهل ، مطلقه ، رابطه از راه دور ، پیچیده است: شما بگویید! خوشبختی شما به این بستگی ندارد که با چه کسی قرار می‌گذارید. گذراندن وقت با دوستان و عزیزان برای انجام کارهایی که از آن‌ها لذت می‌برید می‌تواند شما را به تنهایی خوشحال کند.

  • وابسته کردن تمام شادی خود به این که آیا در یک رابطه هستید یا نه می‌تواند کمی ترسناک باشد. اغلب منجر به قانع شدن به آن دسته شریک‌های زندگی می‌شود که بهترین نیستند فقط به این دلیل که از تنهایی ناراضی هستید.

مطلب مرتبط: چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

2. افسانه: با پول نمی‌توان شادی خرید

شادی و پول

واقعیت: تا حدودی ، در واقع می‌تواند.

 مطالعات نشان می‌دهد که افراد معمولاً وقتی شادی خود را به حداکثر می‌رسانند که سالانه 75000 دلار درآمد داشته باشند. وقتی قبض‌های شما پرداخت می‌شود و نیازی به نگرانی نیست که وعده غذایی بعدی شما از کجا می‌آید ، احساس شادی بیشتر و استرس کمتری خواهید داشت.

  • درست است که شادی را نمی‌توان با وسایل شیک یا لباس‌های گران قیمت خریداری کرد (عبارت “پول نمی‌تواند شادی را بخرد”) از این‌جا آمده است.

3. افسانه: شادمانی با افزایش سن کاهش می‌یابد.

حقیقت: افراد در واقع با افزایش سن شادتر می‌شوند.

 مطالعات نشان می‌دهد که افراد مسن و سالمندان با گذشت زمان احساسات مثبت بیشتری را تجربه می‌کنند و کمتر احساسات منفی را تجربه می‌کنند. آن‌ها همچنین معمولاً از نظر عاطفی پایدارتر هستند و برای مقابله با شرایط استرس‌زا بهتر آماده هستند.

  • حتی با وجود ضررهایی که افراد مسن احتمال دارند تجربه کنند ، آن‌ها هنوز از افراد جوان‌تر خوشحال‌تر هستند.

4. افسانه: رسیدن به شغل رویایی شما را برای تمام طول زندگی خوشحال می‌کند

رضایت شغلی

واقعیت: مشاغل رویایی هیجان انگیز هستند ، اما نمی‌توانند شما را برای همیشه خوشحال کنند.

 حتی اگر از فرصت شغلی جدید خود بسیار خوشحال هستید ، ممکن است زمانی برسد که سطح هیجان شما تثبیت شود. تلاش برای رسیدن به هدفی عالی است ، اما انتظار نداشته باشید که برای همیشه شما را خوشحال کند.

  • توقع شاد بودن از خود به خاطر یک چیز خاص خطر زیادی دارد. اگر انتظارات شما را برآورده نکند ، ممکن است ناامید شوید.

5. افسانه: خوشبختی فقط اتفاق می‌افتد، شما نمی توانید در جهت آن تلاش کنید

حقیقت: هزاران راه کوچک وجود دارد که می‌توانید برای شادتر بودن تلاش کنید.

 خوب غذا خوردن ، ورزش کردن ، زندگی در لحظه ، مدیتیشن و تمرین ذهن آگاهی همه راه‌هایی هستند که می‌توانید خلق و خوی کلی خود را بهبود بخشید. حتی اگر در حال حاضر همه چیز در زندگی شما بی عیب و نقص نیست ، می‌توانید بر چیزهایی که می‌توانید کنترل کنید تمرکز کنید.

  • سعی کنید هر روز یک چیز را که به خاطر آن خوشحال هستید بنویسید. نشان داده شده است که داشتن یک دفترچه شکرگزاری، شادی و خلق و خوی کلی را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد.

6. افسانه: برای شاد بودن باید خودکفا باشید

واقعیت: تکیه بر شبکه پشتیبانیتان، در واقع می‌تواند شما را خوشحال‌تر کند.

 استقلال یک چیز عالی است ، اما نمی‌توان انتظار داشت که هرگز به کسی احتیاج نداشته باشید. حفظ روابط خود با دوستان و اعضای خانواده شما را به فردی شادتر و خوش اخلاق‌تر تبدیل می‌کند.

  • داشتن یک شبکه پشتیبانی باکیفیت هم‌چنین می‌تواند سطح استرس شما را کاهش داده و منجر به افزایش شادی در طول زمان شود.

7.افسانه: برخی از سختی‌ها شانس شما را برای شادی از بین می‌برد

واقعیت: انسان‌ها می‌توانند از بسیاری از آن‌ها بهبود پیدا کنند.

 حتی اگر به نظر می‌رسد که دیگر هرگز خوشحال نخواهید بود ، امید خود را از دست ندهید. زمان بهترین دارو است و هر روز شاهد پیشرفت‌هایی خواهید بود.

  • مردم اغلب فکر می‌کنند که دیگر هرگز پس از یک جدایی ناخوشایند خوشحال نخواهند شد. در حالی که قطعاً در آن لحظه درد دارد ، اما اگر به خود زمان کافی برای بهبودی بدهید ، در نهایت احساس بهتری خواهید داشت.

8. افسانه: شادی یک مقصد است

واقعیت: شادی یک هدف دائما در حال حرکت است که با گذشت زمان تغییر می‌کند.

 آن‌چه 10 سال پیش شما را خوشحال کرد احتمالاً با آن‌چه اکنون شما را خوشحال می‌کند ، یکسان نیست. اگر شادی را هدف نهایی خود می‌دانید ، هرگز به آن نمی‌رسید! هر روز کم‌کم قدمی بردارید و بر احساس خوب در لحظه تمرکز کنید ، نه در آینده‌ای دور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.