trustology-ceo-says-defi-will-become-predominant-mechanism-for-finance

DeFi یک مکانسیم برتر برای امور مالی

Alex Batlin، مدیرعامل Trustology معتقد است که اگر معماری زیر بنای DeFi  بطور موثری مقیاس پذیر باشد، DeFI  (امور مالی غیرمتمرکز) میتواند به ابزار اصلی تأمین مالی در سطح جهان تبدیل شود.

وبسایت خبری کوین‌تلگراف در کنفرانس اخیر BlockDown 2020 با Batlin، یکی از بنیانگذاران و اعضای هیئت مدیره Enterprise Ethereum Alliance درمورد چشم انداز سرمایه گذاری غیرمتمرکز و چگونگی تأثیر DeFi در کاستدی ارزهای رمزپایه صحبت کرد. کاستدی ارز به معنی موجود ساختن مقداری کرپیتو برای طرف دیگر به عنوان ضمانت برای قرارداد یا تراکنشی خاص است.

DeFi  ابزار برجسته مالی در سطح جهان

Alex تأکید کرد که وی نسبت به DeFi بسیار هیجان زده است و اظهار داشت: فرضیه کلان من برای DeFi این است که با شروع کار، به طور بالقوه می تواند یکی از معتبرترین استخرهای نقدینگی باشد زیرا غیرمتمرکز است و این عدم تمرکز، آن را بسیار جهانی تر می‌کند.”

بنیانگذار Trustology با پروتکل های DeFi در صرافی‌های متمرکز مخالف است و اظهار داشت که صرافی‌ها بطور عمده به دلیل ملاحظات نظارتی و اولویت مشتری بصورت منطقه‌ای فعالیت می کنند. وی اظهار داشت: “در حالی که اگر شما به آدرس IP افرادی که از DeFi استفاده می کنند توجه کنید، متوجه خواهید شد که به شکل بسیار جهانی تری از دیفای استفاده می شود.”

وی افزود: “با پیشرفت و سرعت گرفتن پروتکل ها، انتظار می رود نقدینگی بسیار عمیق تر و قیمت‌ها ارزان تر شود. بنابراین اگر این فرضیه از بین برود، من فکر می کنم این مکانیسم غالب است که ما از طریق آن تأمین مالی می شویم”.

اهمیت سازگاری پلتفرم‌های نگهداری رمزارز (کاستودی) با DeFi

Batlin در ادامه تأکید کرد که DeFi  چالش های بسیاری را برای ارائه دهندگان پلتفرم‌های نگهداری ارزهای رمزپایه به همراه دارد.

Alex اظهار داشت: “سیستم‌های نگهداری رمزارز معمولی در کارهایی که می توانند انجام دهند ثابت هستند” من بیت کوین نگهداری می کنم، بنابراین می دانم با بیت کوین چه کنم”یا” من اتر نگهداری می کنم، بنابراین می دانم با اتر چه کنم.”

او افزود: “مشکلی که در مورد DeFi DApps وجود دارد این است که تقریباً تعداد نامتناهی جابجایی مختلف را با یک دارایی یا قرارداد هوشمند می توان انجام داد. در نهایت شما در واقع نقش نگهداری دارایی های بلاکچین را ندارید، بلکه شما در نقش نگهداری کلیدها و مدیریت معاملات هستید. “

وی می افزاید: “به همین دلیل ما آن را با MetaMask ادغام کردیم.” ما API های خود را ارائه می دهیم تا در اصل بتوانیم هر معامله را دوباره به امضا برسانیم. ” متامسک(Metamask) یکی از کیف پول‌های رسمی و معتبر اتریوم است که به صورت افزونه‌ای روی مرورگرهای کامپیوتر فعالیت می‌کند.

باتلین با اشاره به پیچیدگی روزافزون نگهداری رمزارزها، خندید و اظهار داشت: کارهای زیادی باید برای این نگهداری انجام شود. شما وقتی شروع می کنید، با خود می‌گویید “اوه، این فقط یک کیف پول است (خیلی کار خاص و سختی ندارد)”، اما بعد متوجه می شوید که کمی بیشتر از چیزی که فکر می کردید، است.”

مقیاس پذیری چالشی برای رشد DeFi

Batlin با وجود شور و هیجان خود برایDeFi ، اما خاطر نشان کرد که سیستم عامل هایی که ازDeFi پشتیبانی می کنند برای تسهیل در اتخاذ جریان اصلی پروتکل های مالی غیرمتمرکز، نیاز به مقیاس پذیری بیشتری دارند:

“برای اینکه DeFi واقعا به درستی کار کند، باید از 20 تراکنش در دقیقه، به 1000 تا شاید چند هزار در دقیقه برسد، و آن موقع است که ما دیفای را جدی می گیریم.”

Batlin اظهار داشت:”اینجاست که ETH 2.0 به موفقیت می‌رسد”. او اضافه كرد: “اگر به مشخصات آن توجه كنید، حتما به نظر شما هم هیجان انگیز به نظر خواهد رسید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.