treat-with-girls

چگونه با دختران با احترام رفتار کنیم؟

مقدمه

در جامعه ما، اغلب با زنان و دختران با بی‌احترامی رفتار می‌شود. این امر تا حدی به این دلیل است که مردان و پسران درک درستی از نحوه نشان دادن احترامی که آنها شایسته آن هستند، ندارند.
هر زمان که با مردم، از جمله دختران تعامل دارید، باید تلاش کنید تا حد ممکن احترام بگذارید.
یاد بگیرید که به جسم، عواطف و عقاید دختران احترام بگذارید و با آنها به گونه‌ای صحبت کنید که نشان دهد شما به افکار و احساسات آنها اهمیت می‌دهید.

بخش اول: صحبت با دختران با احترام

احترام به دختران

هنگام صحبت احترام چشمی برقرار کنید

وقتی با کسی صحبت می‌کنید با او ارتباط چشمی برقرار می‌کنید. این نشان می‌دهد که شما با دقت در حال گوش دادن هستید و روی مکالمه متمرکز هستید. این قانون همانطور که برای پسران اعمال می‌شود، برای دختران نیز صدق می‌کند. با برقراری ارتباط چشمی با یک دختر، به او نشان می‌دهید که به او احترام می‌گذارید.
این بدان معنی نیست که شما باید بدون پلک زدن به چشمان او خیره شوید. می‌توانید هنگام صحبت هر از چندگاهی جای دیگری را هم نگاه کنید اما سعی کنید تا آنجا که ممکن است روی چشم‌های او تمرکز کنید.

به او اجازه دهید صحبت کند

به صحبت‌های دختران گوش دهید و از تسلط بر مکالمه خودداری کنید. مکالمه بین دو نفر دادن و گرفتن است. بعد از اینکه چیزی گفتید، به او فرصت دهید تا پاسخ دهد.
هنگامی که او چیزی می‌گوید، منتظر بمانید تا صحبت او تمام شود تا پاسخ دهید. اگر واقعاً به حرف‌های او گوش دهید، پاسخ شما مربوط به گفته‌های او خواهد بود و به اهمیت و ارزش این گفتگو می‌افزاید.
سعی کنید گوش دادن با توجه را تمرین کنید، از طریق:
استفاده از جملات خنثی برای نشان دادن توجه شما، مانند “بله” ، “متوجه هستم” ، و “اوهوم یا آهان”.
برای ادامه صحبت او سوالاتی کنجکاوانه بپرسید مانند: “بعد چه اتفاقی افتاد؟” یا “اون چه حسی بهت داد؟” و “حالا می‌خواهی چه کار کنی؟”
برای اطمینان از اینکه شما گفته او را درک کرده‌اید، دوباره حرف او را تکرار کنید، برای مثال: ” اینطور به نظر می‌رسد که شما می‌گویید ____. درست است؟”

نگرش خود را نسبت به دختران ارزیابی کنید

اساساً هر فرهنگ نسخه‌ای از “قانون طلایی” را دارد که در اصل می‌گوید “با دیگران همانطور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.” خوب، این در مورد دختران نیز صدق می‌کند.
استفاده از کلمات تحقیرآمیز و بی‌احترامی (هر چیزی از صدا کردن او با القابی مانند “جویندگان طلا” گرفته تا اشاره به اینکه فرزندان پسر باهوش‌تر از دختران هستند) روش مناسبی برای گفتگو با دختران نیست.
کمی وقت بگذارید تا در نگرش خود نسبت به دختران تأمل کنید تا به شما کمک کند تعصبات خود را تشخیص دهید.
به عنوان مثال، آیا شما تمایل دارید که زنان را به مشاغل، رفتارها یا نقش‌های اجتماعی خاصی مرتبط کنید؟
آیا به زنان در مناصب قدرت بدبین هستید؟ لیستی از مواردی که تعصب خود علیه زنان در نظر می‌گیرید، تهیه کنید.
اجازه این رفتار از سوی افراد دیگر را ندهید. اگر دوستی نسبت به دختران بی‌احترامی می‌کند، به آن اشاره کنید و آنها را اصلاح کنید.

مراقب رفتار خود باشید

از فحش‌های متعصبانه، دفع باد معده، آروغ زدن و غیره خودداری کنید در حالی که بهترین کار این است که از این موارد در اطراف هر شخصی خودداری کنید، دختران نسبت به پسران کمتر این کارها را انجام می‌دهند.
تصادفات اتفاق می‌افتد، به عنوان مثال، یک آروغ بعد از شام خارج می‌شود، و اشکالی ندارد. بگویید ببخشید و ادامه دهید.
سعی کنید رفتارهای خوب مانند گفتن لطفا و متشکرم، توجه به هنگام گفتگو، پیشنهاد کمک و باز کردن درب‌ها را تمرین کنید.
هدف این است که از بی‌ادبی عمدی خودداری کنید، نه اینکه مثل یک ربات باشید.

مطالب مرتبط: چگونه از علاقه دختری به خود آگاه شویم؟

بخش دوم: احترام به بدن دختران

احترام به دختران

قبل از لمس شخص دیگری اجازه بگیرید

این قانون در مورد همه افراد صدق می‌کند: هیچ استثنایی وجود ندارد که چه کسی این حق را دارد یا ندارد که برای ارتباط فیزیکی به کسی اجازه بدهد یا ندهد. گفته شده است که بدن دختران بیشتر مورد توجه است.
با تأیید حق وی در تصمیم‌گیری درباره اینکه چه کسی بدن او را لمس کند، و چه وقت و چگونه این کار را انجام دهد احترام خود را به او نشان دهید.
توجه داشته باشید که این به این معنا نیست که شما مجبورید هرکسی که به شما این اجازه را می‌دهد لمس کنید. شما اگر از این تماس فیزیکی خوشتان نمی‌آید و احساس راحتی نمی‌کنید حق نه گفتن را دارید.

بفمید که “نه” یعنی نه

به نظر می‌رسد جامعه معمولاً از مفهوم رضایت جدا است. اکثر مردم می‌فهمند که اگر فرد رضایت نداشته باشد،

شما نباید یک دختر را لمس کنید یا به اگه در حال این کار هستید به آن ادامه دهید. به هر حال، به نوعی، بسیاری از همین افراد نیز معتقدند که صحت اعتراض دختر به لمس شدن به عوامل دیگری بستگی دارد (به عنوان مثال نوع پوشش، میزان علاقمندی او به شما و غیره). این درست نیست، ” نه” به معنی نه است. تمام.
این فقط به موقعیت‌های عاشقانه محدود نمی‌شود. این قانون به هر تماس جسمی گسترش می‌یابد.

مراقب نظراتی باشید که بر ظاهر بدن او تأثیر می‌گذارد

شما نباید بدن یک دختر را با دختری دیگر مقایسه کنید. این می‌تواند به عنوان یک توهین مستقیم به هردوی آنها یا یکی از آنها تلقی شود. حتی اگر شما در مورد دختری که در حال گوش کردن به حرف‌های شماست صحبت نمی‌کنید‌، گفتن حرف‌هایی در مورد بدن دختران دیگر می‌تواند بیانگر این باشد که شما در مورد بدن او نیز صحبت می‌کنید.
اشکالی ندارد که از ظاهر یک دختر تعریف کنید اما این کار را با احترام انجام دهید.”من فکر می‌کنم تو زیبا هستی” بسیار محترمانه‌تر از گفتن “شما جذاب هستید” است.
به جای اینکه از دختری در مورد جنبه‌ای که نمی‌تواند تغییر دهد تعریف کنید، مانند چشم‌هایش، در مورد چیزی تعریف کنید که روی آن کنترل دارد مثلا کفشهایش.

بدانید چه موقع یک دختر را تنها بگذارید

 بعضی اوقات، ممکن است یک دختر توجه شما را نخواهد. در این مواقع، باید به خواسته‌های او احترام بگذارید و او را تنها بگذارید. اگر او به شما بگوید که ترجیح می‌دهد تنها باشد، ادامه صحبت با او، تعریف و تمجید از او، یا به دنبال جلب کردن توجه او بودن بی‌احترامی محسوب می‌شود.
اگر دختری نشان داد که می‌خواهد تنها بماند، پس فقط می‌توانید جملاتی مانند “ببخشید من می‌روم” یا “خوب، روز خوبی داشته باشید” بگویید و سپس بروید.

مطالب مرتبط: 30 جمله بامزه ای که لبخند به لب دختران می آورد

بخش سوم: احترام به احساسات دختران

احترام به دختران

از تعمیم همه دختران در دسته‌های مشابه خودداری کنید

هر دختری متفاوت است و نیازهای متفاوتی نسبت به دختران دیگر دارد. این تصور که او بعضی چیزها را فقط به خاطر دختر بودن دوست دارد، ممکن است برای دختر توهین آمیز باشد. این نشان می‌دهد که اساساً همه دختران مثل هم هستند، که درست نیست.
قبل از اینکه بتوانید به نیازها و نظرات او احترام بگذارید، باید درک کنید که هر دختری شخصیت منحصر به فرد خود را دارد. به فرضیاتی که نسبت به دختران دارید فکر کنید و برای غلبه بر آنها تلاش کنید.
اگر نیازهای یک دختر برای شما نامشخص است، از او بپرسید چه چیزی نیاز دارد.

بپذیرید که احساسات او ارزشمند است

شما همیشه احساسات شخص دیگری را درک نخواهید کرد. این امر اغلب هنگامی آشکار می‌شود که دختران و پسران برای درک دیدگاه‌ها و احساسات یکدیگر تلاش می‌کنند.
حتی اگر او احساسی را که شما فکر می‌کنید ندارد، یا درک نمی کنید که چه چیزی باعث شده است که این حس را داشته باشد، باید بپذیرید که احساس او اینگونه است. احساسات او ارزشمند است و برای مهم بودن نیازی به مطابقت با معیارهای شما ندارد.
از او چیزهایی مانند “این چه احساسی در شما ایجاد می کند؟” را بپرسید. وقتی او پاسخ داد، با گفتن جمله‌ای مانند “خوب، این منطقی نیست” احساسات او را نادیده نگیرید.
با همدردی کنید و نشان دهید که احساسات او ارزشمند و صحیح است. به عنوان مثال، می‌توانید چیزی مانند این بگویید: “به نظر می‌رسد روز سختی داشتی. حضور در آن جلسه/کلاس حتما برایت سخت بوده‌ است و احساس ناخوشندی در تو ایجاد کرده است.”

برای رفع نیازهای او تلاش کنید

اول از همه، هنگامی که به یک دختر احترام می‌گذارید، درک کنید که او خودش مسئول خوشبختی خود است. خوشبختی او در دست شما نیست. این بدین معناست، وقتی دختری تصمیم گرفت به شما اعتماد کند یا به شما تکیه کند، تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای او بکنید. در شرایط سخت او را حمایت كنید و هر روز او را تشویق كنید.
باز هم، اگر مطمئن نیستید، همیشه می‌توانید از او بپرسید که چه چیزی نیاز دارد.

بخش چهارم: احترام به عقاید دختران

نظر او را با نظر خود برابر بدانید

اگر با حقایق و ارقام در حال بحث و گفتگو هستید، این موارد خود گویای این مسئله است. وقتی صحبت از مسائل شخصی می‌شود، کاملاً باید بپذیرید که نظر یک دختر به اندازه نظر شما مهم است. دختر بودن او باعث نمی‌شود که هوش کمتری داشته باشد یا نتواند یک نظر عاقلانه بدهد. شما می‌توانید با نظر او مخالف باشید، اما همچنین باید به دیدگاه او احترام بگذارید.

استدلالهای معتبر ارائه دهید

اگر با دختری مخالف هستید، به حقایق پایبند باشید. نپذیرفتن نظر او با گفتن جملاتی مانند “خوب، البته که شما اینگونه فکر می‌کنید، چون شما یک دختر هستید”، کاملاً بی‌احترامی است.
اگر دلیلی برای مخالفت با او دارید، دلیل آن را با حقایق بیان کنید (یا به عنوان نظر خودتان)، اما او را به خاطر دختر بودن کوچک نکنید.
به عنوان مثال، اگر فکر می‌کنید یک لامبورگینی برتر از یک فراری است و او مخالف است، آمار مربوط به هر خودرو را ارائه دهید. چیزی مانند این نگویید “این فقط نشان می‌دهد دختران چیزی در مورد اتومبیل نمی‌دانند.”

به طور منظم نظر او را بپرسید

اگر به شخصی احترام بگذارید، برای نظر او ارزش قائل هستید. به طور منظم از یک دختر نظر او را بپرسید تا نشان دهید افکار و نظر او برای شما اهمیت دارد. شما می‌توانید موافق یا مخالف باشید، اما باید به نظر او علاقه و توجه واقعی نشان دهید.
به عنوان مثال، باید از او بپرسید که جمعه شب کجا دوست دارد برود نه اینکه تصور کنید او می‌خواهد هرکاری را که شما تصمیم بگیرید انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.