سفر ارزان به اروپا

چگونه با پول کم و ارزان به اروپا سفر کنیم؟

اروپا از کشورها و فرهنگ‌های مختلفی تشکیل شده که می‌توانید از این تنوع نهایت لذت را ببرید. در حالی که به نظر می‌رسید سفر به اروپا هزینه سنگینی داشته باشد، اما برای این‌کار نیاز به خالی کردن حساب بانکی‌تان نیست. با برنامه ریزی اقتصادی برای سفر و اقامت می‌توانید به راحتی بودجه خود را مدیریت کنید. با یک برنامه ریزی درست می‌توانید حین سفر از دیدن مکان های مختلف لذت ببرید، غذا های جدیدی میل کنید و با افراد متفاوتی ملاقات کنید. برای آگاهی از نکات طلایی برای سفری اقتصادی به اروپا با ادامه این مقاله همراه باشید.

فهرست عناوین پنهان

یافتن پرواز ارزان

سفر سگ هواپیما
سفر سگ هواپیما

3 تا 6 هفته قبل از سفر بلیط پرواز خود را رزرو کنید

با نزدیک شدن به تاریخ پروازها قیمت آنها نیز افزایش می‌یابد. چک کردن قیمت پرواز 2 ماه قبل از سفر و بررسی روزانه قیمت می‌تواند پیشنهادات ارزانتری را در دسترس شما قرار دهد.

 • با استفاده از سایت های داخلی و خارجی برای رزرو بلیط و تنظیم تاریخ مد نظر می‌توانید از امکان اطلاع رسانی این سرویس ها برای پیشنهادات ویژه بهرمند باشید.

از شرکت های هواپیمایی ارزان بلیط رزرو کنید

قبل از رزرو بلیط از ایرلاین همیشگی خود، می‌توانید با کمی جستجو از ایرلاین های ارزان دیگری مانند Primera, Wow و یا Norwegian نیز استفاده کنید که قیمت های مناسبی برای بلیط های یک طرفه دارند.
همیشه قوانین و ضوابط ایرلاین های مختلف را برای اطمینان از هزینه های جانبی مانند حمل بار و … قبل از خرید بررسی کنید.

اگر قصد سفر به شهر های بزرگتر را دارید، بهتر است پرواز خود را برای شهر های اطراف شهر مقصد خود رزرو کنید. این پرواز ها معمولا قیمت کمتری دارند و بدلیل فاصله کم تا شهر مقصد، برای رسیدن به مقصد اصلی میتوانید از قطار یا اتوبوس نیز استفاده کنید.

 • برای مثال بجای رزرو پرواز مستقیم به لندن می‌توانید پرواز به دوبلین را انتخاب کنید که ارزانتر است.

مطالب مرتبط: چگونه هنگام سفر از سرقت جلوگیری کنیم و سفر امنی داشته باشیم؟

اقامت در مکان های ارزان

best-hotels
بهترین-هتل-های-جهان

اقامت در هاستل. هاستل ها اقامتگاه‌هایی هستند که می‌توانید از اتاق ها به طور اشتراکی استفاده کنید و هزینه های بسیار پایین‌تری نسبت به هتل ها دارند. قیمت این هاستل‌ها با توجه به کشور مقصد، حتی می‌تواند تا 10 یورو هم باشد، در مقایسه با قیمت هتل‌ها که معمولا بیشتر از 50-40 یورو می‌باشند.
همچنین می‌توانید با هزینه اندکی بیشتر از اتاق های اختصاصی هاستل‌ها نیز استفاده کنید.
نکته: در انتخاب هاستل می‌توانید از سایت های مختلفی مانند TripAdvisor کمک بگیرید.

 • حتما نظرات کاربران سایت را برای اطمینان از یک اقامت راحت و مناسب چک کنید.

اگر گروهی یا خانوادگی سفر می‌کنید، خانه های کوتاه مدت اجاره کنید

برای این کار می‌توانید از سایت Airbnb یا Homestay به جستجوی خانه های شخصی یا آپارتمان ها بپردازید. اگر تعداد افراد بیشتر از 4 نفر باشد معمولا هزینه به ازای هر نفر مقدار کمی خواهد شد. از مزایای این اقامتگاه‌ها در مقایسه با هاستل می‌توان به آشپزخانه و سرویس بهداشتی شخصی و آرامش بیشتر در پایان یک روز تفریحی ذکر کرد.

 • همچنین میتوانید از میزبان خود برای بهترین رستوران های اطراف و تفریحات دیگر نیز کمک بگیرید.

اگر قصد اقامت در خارج از شهر را دارید، به راحتی کمپ بزنید

حتی زمانی که به شهر های بزرگ سفر میکنید، میتوانید در مناطق تعبیه شده برای کمپینگ و اردوگاه ها استفاده کنید. این مکان‌ها معمولا دارای امکاناتی مانند دوش، وسایل پخت و پز و … هستند. از اینترنت برای جستجو این مکانها در اطراف شهر مقصد کمک بگیرید.

آخرین و بهترین روش

 استفاده از سایت couch-surfing

این سایت حاوی لیستی از افرادی است که می‌توانند یک اتاق از منزل خودشان را در ازای مبلغ کم یا حتی رایگان به شما بدهند. همچنین می‌توانید برای مدت اقامت و دیگر مسائل با شخص مورد نظر گفتگو کنید. هنگامی که به منزل وی رفتید، رفتار دوستانه‌ای داشته باشید و باهم گفتگو کنید تا از نزدیک با کمیت و کیفیت زندگی افراد آن شهر آشنا شوید.

 • دقت کنید این روش برای سفر های گروهی یا افرادی که حریم شخصی اولویت اصلی‌شان است مناسب نیست.

مطالب مرتبط: چگونه یک سفر ایمن و راحت داشته باشیم؟

رفت و آمد و گردش در کشورهای مختلف اروپا

مقصد لوکس گردشگری-پاریس فرانسه
مقصد لوکس گردشگری-پاریس فرانسه

خرید بلیط نامحدود قطار برای سفر آسان به مناطق مختلف اروپا

سریعترین روش سفر در اروپا استفاده از قطار است. یک بلیط نامحدود خریداری کنید و برای جابجایی سریع بین کشور ها از آن استفاده کنید. قطار ها معمولا حاوی امکاناتی مانند وای-فای، غذا و نوشیدنی و مکان شارژ دستگاه های الکترونیکی هستند.

 • شهر های اصلی معمولا سیستم حمل و نقل داخل شهری و مترو مخصوص خود را دارند که اگر قصد اقامت طولانی‌تری دارید می‌توانید بلیط های نامحدود 3روزه و 7 روزه خریداری کنید.

بلیط مخصوص توریست‌ها را دریافت کنید

برخی از شهرها بلیط استفاده رایگان از خدمات حمل و نقل شهری و همچنین بازدید رایگان از جاذبه های شهری مخصوص توریست ها تدارک دیده‌اند. پس در شهر مقصد بدنبال مراکزی که این بلیط را ارائه میکنند باشید.

 • برای مثال در برلین با این بلیط می‌توانید به طور رایگان در شهر سفر کنید و بازدید بیش از 60 جاذبه شهری رایگان خواهد بود.

برای سفر سریعتر بین شهر های اصلی اروپا، از شرکت های هواپیمایی ارزان استفاده کنید

شرکت هایی مانند EasyJet و RyanAir پرواز های بین شهری داخل اروپا را به قیمت 20 تا 30 یورو ارائه می‌کنند. بعد از رزرو بلیط سفر اصلی به اروپا می‌توانید با توجه به شهر های مقصد این پرواز های داخل اروپا را نیز رزرو کنید.

 • هشدار: شرکت های هواپیمایی کوچکتر، قوانین سفت و سختی در مورد محدودیت وزنی بار همراه افراد دارند. پس برای جلوگیری از هزینه اضافی، تا حد ممکن سبک سفر کنید.

برای جابجایی داخل شهر، پیاده روی کنید

علاوه بر رایگان بودن، از این طریق می‌توانید بیشتر و بهتر با فرهنگ آن شهر آشنا شوید. در شهر پیاده روی کنید تا مکان هایی که قبلا متوجه آنها نشده بودید را ببینید و آشنا شوید. از فضاهای عمومی و پارک‌ها استفاده کنید.

 • دقت کنید تا از کفش راحتی برای این کار استفاده کنید تا پاهایتان در پیاده روی های طولانی آسیب نبیند. ترجیحا بطری آب به همراه داشته باشید.

اقتصادی و به صرفه اروپا را تجربه کنید

راهنمای تور-سفر-توریست
راهنمای تور-سفر-توریست

انتخاب مکان هایی که قصد بازدیدشان را دارید

برای استفاده بهینه از زمان، از قبل برای کارهایی که قصد انجامشان را دارید برنامه ریزی کنید. مکان‌هایی که قصد بازدید آنها را دارید مشخص کنید تا بتوانید بودجه کافی را از قبل تخمین بزنید.

 • می‌توانید قیمت ورودی این مکان ها به طور آنلاین مشاهده کنید. وبسایت هایی مانند Groupon را برای تخفیف در قیمت این مکان ها چک کنید.
 • مسافت اقامتگاهتان تا این مکان ها را برای هزینه رفت و آمد در نظر بگیرید.

از تورهای شهری رایگان استفاده کنید

دربسیاری از شهر ها، راهنمایان گردشگری خدماتی مانند گشتن در شهر، بازدید مکان های دیدنی و اطلاعات تاریخی و مهم در مورد شهر را به طور رایگان به توریست‌ها ارائه می‌دهند. همچنین میتوانید هر لحظه به این تور ها ملحق شده یا آنها را ترک کنید.
در صورتی که استفاده از این تورها برای شما مفید بود، می‌توانید به آنها انعام هم بدهید.

از رستوران های خارج از اماکن توریستی استفاده کنید

به رستوران‌هایی که افراد بومی شهر استفاده می‌کنند بروید. با این کار، با پیمودن مسافتی کوتاه می‌توانید از رستوران های ارزانتر و انواع غذاهای محلی آن شهر استفاده کنید.

 • اگر در اقامتگاه خود امکان آشپزی دارید، برای کاهش هزینه می‌توانید با تهیه مواد اولیه خودتان آشپزی کنید.
 • از غذای های خیابانی که متنوع تر و ارزان تر هستند استفاده کنید.

اگر به سوغاتی و یادگاری نیاز ندارید، از خرید های اضافی بپرهیزید

این وسایل در عین هزینه بر بودن، فضای چمدانتان را هم اشغال می‌کنند. قبل از خرید، از خودتان بپرسید آیا واقعا به آن وسیله نیاز دارید و از جای دیگری نمیتوانید تهید کنید؟ همچنین بجای خرید یادگاری، می‌توانید عکس آن وسایل را بگیرید تا بعنوان نوعی یادگاری برای شما باقی بماند.

 • اگر واقعا قصد خرید دارید، از قابلیت حمل آسان آن وسیله مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *