تغییر جنسیت محمدرضا فروتن

تغییر جنسیت محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن، بازیگر محبوب و معروف ایرانی است که در فیلم‌ ها و سریال های زیادی ایفای نقش کرده است. ساعاتی است که خبری در فضای مجازی مبنی بر تغییر جنسیت این بازیگر به گوش می‌رسد.  تغییر جنسیت محمدرضا فروتن هنوز از طریق وی و اطرافیانش تایید یا تکذیب نشده است. اما به شدت این خبر در اینستاگرام و توییتر دست به دست می‌شود.

تکذیب خبر تغییر جنسیت محمدرضا فروتن

در حالیکه در توییتر و اینستاگرام خبر تغییر جنسیت فروتن در حال دست به دست شدن است، وکیل فروتن در صفحه‌اش در اینستاگرام این خبر را تکذیب کرد. وی گفت در تماسی که با محمدرضا فروتن داشته است، تکذیبیه را دریافت کرده است.

آقای شاهین فلاح، وکیل پایه یک دادگستری، در استوری اینستاگرام خود این خبر را بدین شکل تکذیب کرد:

“اخیرا شایعاتی مبنی بر تغییر جنسیت آقای محمدرضا فروتن در فضای مجازی و برخی خبرگزاری‌ها پخش شده که در تماس تلفنی با ایشان تکذیب گردیده، لذا ادعای مزبور صحت ندارد. لذا بعنوان وکیل رسمی ایشان با احترام به بانوان عزیز و ارزش ذاتی و بشری ایشان، این خبر تکذیب می‌گردد. و هرگونه نشر اکاذیب قابلیت پیگری در محاکم صالح را دارد.”

آقای فلاح در حالی خود را وکیل رسمی آقای فروتن معرفی کرده‌اند، که در اینستاگرام توسط ایشان فالو نشده‌اند. آیدی اینستاگرام شاهین فلاح @shahinfallahlaw است.

جناب محمدرضا فروتن نیز در اینستاگرام خود به آدرس @mohammadrezaforoutan این خبر را بدین شکل تکذیب کرد:

“هموطنان عزیزم. خبری که شب گذشته در مورد من در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جمعی منتشر شده است دروغ و به دور از حقیقت است. ضمن احترام به تمامی تفاوت‌های جنسیتی، خبر منتشر شده را به تمامی تکذیب می‌کنم. حق پیگیری و شکایت از رسانه‌ها و اشخاصی که چنین اطلاعات نادرستی را بدون هرگونه تحقیق و کاوش در سطح جامعه منتشر می‌کنند، برای خویش محفوظ میدارم.”

اما آقای علی احمدنیا، که برای بار اول این خبر را توییت کرد، همچنان بر خبر خود اصرار می‌ورزد و با انتشار توئیتی دیگر، اظهار نظر آقای فروتن را به دلیل فشاری که بر وی بوده، توجیه کردند. متن توئیت احمدنیا به شکل زیر است:

“آقای فروتن تکذیب کردن. البته که شکایت ایشان از بنده نیز حق ایشان است و بنده نیز استقبال می‌کنم. اما به مصلحت نیست انگار جار زدن یک اتفاق درست! و می‌دانم چه فشاری بر روی فروتن دیشب بود.”

در هر صورت در ادامه به جزئیات این شایعه خواهیم پرداخت.

اسم جدید محمدرضا فروتن بعد از تغییر جنسیت

آنطور که از سمت یک خبرنگار به نام پانه فرهادبهمن خبری منتشر شده است، گویا نام جدید فروتن، سحر است. متن کامل توییت او در ادامه آمده است:

محمدرضا فروتن سال‌ها برای تولد سحر برنامه ریخت. در اوج شهرت رفت دانشگاه و روانشناسی خواند. آروم نشونه‌های سحر رو نشون داد تا اوجش در “مانکن”. حالا دیگه وقت تولد سحری بود که 51 سال در کالبد محمدرضا مخفی بود. اسمش در تاریخ ما می‌مونه و شهامتش الهام بخش خیلی‌های دیگه خواهد بود.”

سابقه تغییر جنسیت بازیگران

اگر خبر تغییر جنسیت محمدرضا فروتن تایید شود، بهتر است بدانیم که این اولین مورد تغییر جنسیت بین بازیگران نیست. چند سال پیش بازیگری به نام فرزانه ارسطو نیز از زن به مرد تغییر جنسیت داد. جالب است بدانید بازیگرانی همچون مهتاب کرامتی به او کمک کردند تا این کار را انجام دهد. گویا ایشان از ترس از تنهایی و حرف مردم حاضر به تطبیق جنسیت خود نبوده است. نام جدید وی سامان ارسطو است.

رشته روانشناسی

همانطور که پیش از این گفته شد، چند سال پیش (حدودا 5 سال) محمدرضا فروتن اقدام به تحصیل در رشته روانشناسی کرده است. با اینکه در حوزه بازیگری فردی بسیار موفق بود و هست. طبق صحبت‌هایی که در فضای مجازی می‌شود گویا محمدرضا فروتن رشته روانشناسی را به همین دلیل انتخاب کرده است. یعنی وی برای اینکه خودش را بهتر بشناسد و گرایش خود را بداند، روانشناسی خوانده است. و حالا در سن 51 سالگی تصمیم خود را گرفته و تغییر جنسیت داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.