بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال

بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

اگر به دنبال خرید یا فروش رمز ارز هستید، باید از یک صرافی ارز دیجیتال استفاده کنید. این خدمات آنلاین اغلب مشابه کارگزاران بورس کار می‌کنند. آن‌ها ابزارهایی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و دوج کوین در اختیار شما قرار می‌دهند. بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، امکان خرید و فروش ارزهای مورد نظر شما را با کارمزد کم در اختیارتان می‌گذارند. همچنین، این صرافی‌ها ویژگی‌های امنیتی قدرتمندی دارند.

هنگام انتخاب بهترین صرافی‌های رمز ارز‌ برای رفع نیاز خود، مهم است که به نکاتی مانند ارزهایی که آن صرافی پشتیبانی می‌کند، قیمت‌گذاری، گزینه‌های برداشت و امنیت نگاهی بیاندازید.

ما نیز هنگام انتخاب گزینه‌های این لیست از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال، روی همین موارد تمرکز کرده‌ایم. در ادامه این مطلب از  زرد نیوز همراه ما باشید  تا بیشتر بدانید که کدام صرافی ارز دیجیتال می‌تواند برای اهداف شما بهترین باشد.

بهترين صرافی‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

  • بهترین صرافی از نظر کلی: کوین بِیس (Coinbase) و کوین بیس پرو (Coinbase Pro)
  • بِهترین صرافی برای مبتدیان: کَش اَپ (Cash App)
  • بهترين صرافی غیرمتمرکز: بیسک (Bisq)
  • بهترین صرافی برای آلتکوین‌: باینَنس (Binance.us)

نکته مهم

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و دیگر عرضه‌های اولیه سکه (ICO) بسیار پرخطر و سوداگرانه است. همچنین، بازارها می‌توانند به شدت نوسان داشته باشند.

 قبل از هر گونه تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید. این مقاله توصیه‌ای از طرف زرد نیوز یا نویسنده، برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. و همچنین نمی‌توان صحت این اطلاعات در آینده را تضمین کرد.

هشدار

رمز ارز‌ها بسیار بی ثبات هستند. سرمایه گذاری و تجارت در ارزهای دیجیتال امری پر ریسک است و باید با احتیاط انجام شود.

کوین بِیس و کوین بیس پرو

کوین بیس

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم

ما صرافی کوین بیس (Coinbase) انتخاب کردیم زیرا خرید و فروش ارزهای دیجیتال با امنیت زیاد را بسیار آسان کرده است. علاوه بر این، صرافی کوین بیس،  سرویس “کوین بیس پرو” را با همان ساختار کارمزد کویس بیس ارائه می‌کند. اما کوین بیس پرو ویژگی‌های بسیار بیشتری از نظر نمودارها و شاخص‌ها دارد.

مزایا و معایب

مزایا

پشتیبانی از انواع مختلفی از آلتکوین‌ها

رابط کاربری بسیار ساده

نقدینگی بسیار بالا

معایب

کاربر کلیدهای کیف پول را کنترل نمی‌کند

بررسی صرافی کوین بیس

در حالی که صنعت رمز ارز‌ها مملو از سکه‌های تقلبی و صرافی‌های مشکوک  بوده است، کوین بیس تا حد زیادی از هرگونه بحث و جدل اجتناب کرده است. استفاده از خدمات کوین بیس بسیار آسان است، که تا حد زیادی تردید  شما برای ورود به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را کاهش می‌دهد. چراکه اغلب افراد، معمولاً استفاده از صرافی‌های ارزهای دیجیتال را امری گیج‌کننده و پیچیده می‌بینند.

کوین بیس همچنین کیف پول‌های حضانتی (Custodial wallet) و داری بیمه را به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارائه می‌کند. اینگونه آن‌ها می‌توانند سرمایه‌گذاری‌های خود را با اطمینان خاطر به صرافی بسپارند. از دلایل دیگری که کوین بیس از بهترین صرافی‌های ارز  دیجیتال است بیمه‌ای است که ارائه می‌کند. آن‌ها بیمه‌ای برای لو رفتن اطلاعات و هک شدن اکانت‌ها دارند. همچنین، پول نقد شما در حساب های بانکی بیمه شده توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) ذخیره می‌شود. این امری بسیار مهم است چراکه به گفته برخی کاربران، حساب‌های آن‌ها هک و وجوه داخل آن تخلیه شده است.

حساب‌های حضانتی کوین بیس کار را برای کاربران جدیدتر که فقط می‌خواهند با فضای ارز‌های دیجتال آشنا شوند، بسیار آسان می‌کند. اما شایان ذکر است که مالک کلیدهای خصوصی، صرافی کوین بیس است و نه سرمایه‌گذار.

کوین بیس پرو

علاوه بر این، کوین بیس نسخه کوین بیس پرو (Coinbase Pro) را نیز با همان هزینه‌ها ارائه می‌دهد. اما کوین بیس پرو دارای ویژگی‌های قابل توجه بیشتری است. استفاده از کوین بیس پرو می‌تواند یک گام بعدی عالی برای کسانی باشد که مسائل مقدماتی را با کوین بیس یاد گرفته‌اند‌. کوین بیس پرو با افزودن ویژگی‌هایی که یک کاربر پیشرفته تر می‌خواهد به ارائه بهتر خدمات کمک می‌کند.

کش اَپ

کَش اَپ

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم

ما این صرافی را بسیار دوست داریم. زیرا استفاده از آن بسیار آسان است و گزینه‌های انعطاف پذیری را برای انتقال به کیف پول‌های دیگر ارزهای دیجیتال در اختیار شما قرار می‌دهد.

مزایا و معایب

مزایا

انتقال پول همتا به همتا (Peer to Peer) مانند ونمو (Venmo) یا  زله (Zelle)

امکان برداشت بیت کوین

رابط کاربری بسیار ساده

معایب

فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند و هیچ ارز دیجیتال دیگری را شامل نمی‌شود.

 ارسال پول از طریق کارت اعتباری شامل هزینه می‌شود.

محدودیت برداشت روزانه و هفتگی اعمال می‌شود.

بررسی کش اپ

کش اپ یک سیستم انتقال پول همتا به همتا است که بسیار شبیه به نرم افزار ونمو (Venmo) کار می‌کند. این سرویس (صرافی) به کاربران این امکان را می‌دهد که هزینه غذا را تقسیم، به هم اتاقی خود اجاره پرداخت، یا حتی از خرده فروشی که از کش اپ پشتیبانی می‌کند، آنلاین خرید کنند. کش ام اساساً می‌تواند به عنوان یک حساب بانکی عمل کند و کاربران می‌توانند کارت‌های نقدی کش اپ خود را داشته باشند.

کش اپ همچنین به کاربران خود اجازه می‌دهد تا در بورس، صندوق های قابل مبادله (ETF) و بیت کوین سرمایه گذاری کنند. رابط کاربری این صرافی که کاملا مناسب تلفن همراه است، استفاده از آن را بسیار آسان نموده و آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای سرمایه‌گذاران مبتدی تبدیل می‌کند.

در حالی که ویژگی اصلی کش اپ انتقال پول است، اما ویژگی‌های کلی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را نیز دارد. کش اپ به کاربران این امکان را می‌دهد که ارزهای دیجیتال خود را به کیف پول خود منتقل کنند. به همین دلیل اپلیکیشن کش اپ را بهتر است همتای آن یعنی رابین هود (Robinhood) می‌دانیم. کش اپ را می‌توانیم به عنوان بهترین صرافی برای مبتدیانی که به دنبال خرید بیت‌ کوین هستند معرفی کنیم.

امکان برداشت ارز دیجیتال از یک صرافی در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. در نرم افزار رابین هود، می‌توانید در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری و آن‌ها را معامله کنید. اما نمی‌توانید هیچ ارزی را برداشت  و آن‌ طور که می‌خواهید آن را خرج کنید.

شباهت با کوین بیس

یک اشکال دیگر کش اپ این است که مانند صرافی کوین بیس، شما نمی‌توانید کلیدهای خصوصی را  کنترل کنید. بسیاری از افراد در حوزه ارزهای دیجیتال، از این مفهوم به عنوان “اگر کلید ندارید، سکه هم ندارید” یاد می‌کنند. این بدین معنی است که اگر کلیدهای خصوصی کیف پولی که سکه‌های شما در آن ذخیره  می‌شوند را نگه ندارید (یا نداشته باشید) عملاً آن سکه‌ها متعلق به شما نیستند.

با این همه، کش اپ را به همه‌ی مبتدیان در حوزه ارزهای دیجیتال توصیه می‌کنیم. چراکه کش اپ همچنان یکی بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای مبتدیان است.

بیسک

بیسک

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم

ما صرافی بیسک (Bisq) را برای این انتخاب کرده‌ایم که یک صرافی غیرمتمرکز و اوپن سورس (Open source) است که از پروتکل  “مشتری خود را بشناسید” (KYC) پیروی نمی‌کند.

مزایا و معایب

مزایا

پلتفرم غیر متمرکز که از پروتکل “مشتری خود را بشناسید” پیروی نمی‌کند.

بیش از ۱۵ گزینه پرداخت مختلف

اپلیکیشن موبایل برای اندروید و آی او اس

معایب

سرعت تراکنش می‌تواند کند باشد.

حجم معاملات می‌تواند کم باشد.

برای داشتن معاملات به صورت فعال طراحی نشده است.

بررسی اجمالی صرافی بیسک

بیسک یک نرم‌افزار قابل دانلود و یک صرافی غیرمتمرکز برای مبادله بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال به صورت همتا به همتا می‌باشد. بنابراین هیچ نقطه ضعف اصلی ندارد و نمی‌توان آن را مانند خود بیت کوین حذف کرد،

بیسک یک صرافی غیر حضانتی (non-Custodial) است. یعنی هیچ کس به جز خود کاربر نمی‌تواند وجوه او را لمس یا کنترل کند.

بیسک از این نظر، یکی از بهترین صرافی‌های غیر حضانتی نیز هست. همچنین، بیسک از این نظر با صرافی‌های متمرکز مانند کوین بیس متفاوت است. چراکه کوین بیس وجوه کاربر را در حسابی نگهداری می‌کند که کاربر کلید خصوصی آن را ندارد. در این حالت، کوین بیس این حق را دارد که اگر فعالیت حساب شما را مشکوک دانست، علیرغم اینکه فعالیت شما واقعاً غیرقانونی است یا خیر، حساب شما را مسدود کند.

دسترسی بالای صرافی بیسک

صرافی بیسک برای هر فردی که رایانه یا تلفن هوشمند دارد قابل دسترسی است. زیرا هیچ فرآیند ثبت نام یا قانون “مشتری خود را بشناسید” در آن وجود ندارد. این امر، بیسک را برای افرادی که به دنبال حفظ حریم خصوصی، یا افراد ناراضی که تحت یک رژیم سرکوبگر زندگی می‌کنند، یا هرکسی که هیچ مدرک شناسایی دولتی ندارد، ایده آل می‌کند.

ارز‌های پشتیبانی شده توسط بیسک

بیسک، معاملات چندین ارز بدون پشتوانه (Fiat Currency) از جمله بیت کوین و دلار آمریکا را و چندین ارز دیجیتال دیگر را پشتیبانی می‌کند.

دو ویژگی غیرمتمرکز و همتا به همتا بودن بیسک می‌تواند باعث شود حجم معاملات کم و معاملات کندتر انجام شوند. اما این امر با توجه به برخی از مزایایی که این صرافی ارائه می‌‌‌کند، قابل اغماض است. بدون شک، بیسک یکی از بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز است که امنیتی بالایی دارد.

بایننس

باینَنس

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم

ما صرافی بایننس (Binance) را برای این انتخاب کرده‌ایم که از ارزهای دیجیتال بسیاری پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید حتی رمز ارز‌های کمتر محبوب‌ و نسبتا جدید را در این صرافی پیدا کنید.

مزایا و معایب

مزایا

کارمزد پایین تر از سایر صرافی‌های دیگر

تنوع زیادی از ارزهای دیجیتال و جفت ارز‌ها

نمودارهای پیشرفته تر

معایب

برای کاربران پیشرفته تر طراحی شده است.

بایننسِ آمریکا، جفت‌های معاملاتی (trading pair) کمتری نسبت به نسخه بین المللی دارد.

به همه ایالت‌های آمریکا خدمات ارائه نمی‌کند.

بررسی اجمالی صرافی بایننس

صرافی بایننس در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد.  تمرکز اصلی این صرافی بر معامله آلتکوین‌ها می‌باشد.

بایننس در سال ۲۰۱۹ در ایالات متحده ممنوع شد. اما این شرکت با نام Binance.US به کار خود در این کشور ادامه داد. تا تاریخ نوامبر ۲۰۲۱،  بایننس بر فضای مبادلات جهانی تسلط دارد. همچنین، بخش قابل توجهی از حجم معاملات ارزهای دیجیتال نیز از طریق این صرافی انجام می‌‌شود.

مشتریان بین‌المللی این صرافی فقط می‌توانند با دلار آمریکا و از طریق سامانه جامعه جهانی ارتباط مالی بین بانکی یا سوئیفت (SWIFT) خرید و فروش کنند.

اما این صرافی به شما این امکان را می‌دهد که به طور مستقیم تعداد معینی از ارزهای دیجیتال را با کارت اعتباری یا به صورت نقدی خریداری کنید. علاوه بر این، سپرده گذاری با استفاده از ۱۲ ارز دستوری (Fiat Currency) دیگر، از جمله یورو،  در این صرافی مجاز است.

سرمایه گذاری در آلتکوین‌ها

بایننس برای افرادی مناسب است که می‌خواهند آلت کوین‌های کمتر شناخته شده را معامله یا در آن‌ها سرمایه گذاری کنند.

 بایننس بیش از ۵۰ ارز دیجیتال مختلف را برای خرید و فروش ارائه می‌دهد. همچنين، بایننس یکی از بهترین صرافی‌های موجود برای سرمایه گذاری در آلتکوین‌ها می‌باشد.

علاوه بر این، بایننس گزینه خوبی برای افرادی است که می‌خواهند از نمودارهای پیشرفته تری در مقایسه با صرافی‌های دیگر استفاده کنند. ویژگی‌ها، قابلیت‌های ترسیم نمودار و داده‌هایی که هنگام ثبت نام به شما ارائه می‌شوند، واقعاً چشمگیر هستند. به خصوص وقتی که هزینه‌های معقول آن‌ها را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که بایننس واقعا یکی بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال است.

سخن آخر

اگر به دنبال شروع تجارت یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، انتخاب بهترین صرافی‌های این حوزه برای اهدافتان مهم است. اگر به دنبال تونع بیشتر در نوع ارز هستید، یا کمترین کارمزد مورد نظر شماست، یا حتی می‌خواهید تجربه‌ای آسان در یک صرافی داشته باشید. برای هر کدام از این خواسته‌های شما، یک گزینه خوب وجود دارد.

 باید گفت که مهم نيست که کدامیک بهترین صرافی‌های رمز ارز  هستند، کوین بیس یا رقیب آن بایننس. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک حساب برای سرمایه گذاری است تا بتوانید اولین ارز دیجیتال خود را بخرید.

مقایسه بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال

شرکتکارمزدتعداد ارز‌هاامنیتتراکنش‌های  پشتیبانی شدهسقف تراکنش
کوین بیس از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ۰/۰۴٪ الی ۵۰٪/۰ کارمزد برداشت   ۰٪ الی ۵۰٪/۰   کارمزد خرید۱۳۲کیف پول آنلاین رمز ارز یکپارچهبازار مغازه لیمیتبدون محدودیت
باینَنس بهترین از صرافی‌های آلتکوین‌ها۰۱۵/۰٪ الی ۱/۰ ٪بیش از ۵۰کیف پول آنلاین رمز ارز یکپارچهمغازهبستگی به نوع ارز دارد
کش اَپ از بهترین صرافی‌ها برای مبتدیانکارمزد‌ها متفاوت است۱حساب‌های یکپارچهبازار مغازه لیمیتسقف ارسال/دریافت هفتگی ۷۵۰۰ دلار
بیسک بهترین صرافی غیرمتمرکز۰۵/۰ ٪ الی ۷۰/۰ ٪۴۵ ارز دیجیتال   ۱۸ ارز دستوریصرافی اوپن سورس و غیرمتمرکزمغازهبستگی به نوع ارز دارد

آشنایی با انواع صرافی‌های ارز دیجیتال

برای انتخاب بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال، شناخت کامل از انواع صرافی‌ها بسیار مهم است.

صرافی‌های متمرکز

اولین و رایج ترین نوع صرافی‌ها، صرافی‌های متمرکز (centralized exchanges) هستند. صرافی‌های محبوبی که در این دسته قرار می‌گیرند عبارتند از کوین بیس، بایننس، کراکن (Kraken) و جِمِنای (Gemini). این صرافی‌ها شرکت های خصوصی هستند که پلتفرم‌هایی را برای تجارت ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. این صرافی‌ها نیاز به ثبت نام و ارائه مدارک شناسایی دارند که به عنوان قانون مشتری خود را بشناسید (یا Know Your Customer) شناخته می‌شود.

صرافی‌هایی که در بالا نام بردیم همه دارای معاملات فعال، حجم معاملات و نقدینگی بالا هستند. با این حال، صرافی‌های متمرکز با فلسفه بیت کوین همخوانی ندارند. آن‌ها بر روی سرورهای خصوصی خود صرافی‌ اجرا می‌شوند که این امر به صورت بالقوه، تهدید حمله ایجاد می‌کند. اگر سرورهای این شرکت به خطر بیفتد، کل سیستم ممکن است برای مدتی خاموش شود. بدتر از آن، داده‌های حساس کاربران آن ممکن است منتشر شود.

صرافی‌های متمرکز بزرگ‌تر و محبوب‌تر برای کاربران مبتدی ایده آل هستند. چراکه این نوع کاربران می‌توانند با ارز دستوری از این صرافی‌ها خرید کنند. این نوع از صرافی‌های متمرکز حتی در صورت خرابی سیستم‌هایشان،   شکلی از بیمه را به کاربران تازه کار ارائه می‌کنند. با این همه، وقتی ارز دیجیتال از این صرافی‌ها خریداری می‌شود، در کیف پول‌های حضانتی آن‌ها ذخیره می‌شود و نه در کیف پول خودتان که کلید آن را دارید.

بیمه‌ای که این صرافی‌ها ارائه می‌کنند تنها در صورتی قابل اجرا است که صرافی مقصر باشد. به عنوان مثال، اگر رایانه شما خراب شود و حساب کوین بیس شما به خطر بیفتد، سرمایه خود را از دست خواهید داد و احتمالاً توانایی مطالبه بیمه را نخواهید داشت. به همین دلیل است که برداشت مبالغ هنگفت و ذخیره سازی ایمن اهمیت دارد.

صرافی غیرمتمرکز

صرافی‌های غیرمتمرکز (Decentralized Exchanges) به همان شیوه‌ای عمل می‌کنند که بیت کوین کار می‌کند. یک صرافی غیرمتمرکز نقطه کنترل مرکزی ندارد. در عوض، آن را به عنوان یک سرور در نظر بگیرید. با این تفاوت که کامپیوتر‌های داخل سرور در سراسر جهان قرار گرفته‌اند. و یک فرد هر کامپیوتری که بخشی از آن سرور را تشکیل می‌دهد را کنترل می‌کند. اگر یکی از این رایانه‌ها خاموش شود، تأثیری بر شبکه ندارد زیرا بسیاری از کامپیوترهای دیگر شبکه را فعال نگه می‌دارند

این امر کاملا با اینکه یک شرکت سرور خود را در یک مکان نگه دارد، متفاوت است. حمله به سروری که به این روش گسترده و غیرمتمرکز می‌باشد بسیار دشوارتر است و هرگونه تلاش برای هک کردن آن را عملا غیر عملیاتی می‌کند.

با توجه به اینکه غیرمتمرکز بودن شبکه، این نوع صرافی‌ها نمی‌توانند مشمول قوانین هیچ نهاد نظارتی باشند‌. زیرا هیچ شخص یا گروه خاصی سیستم را اداره نمی‌کند. افرادی در شکبه حضور دارند که می‌آیند و می‌روند. بنابراین در واقع هیچ فرد یا گروهی وجود ندارد که یک دولت یا نهاد نظارتی بتواند آن را دنبال کند.

 این بدان معناست که کسانی که در این پلتفرم معامله می‌کنند نیازی به احراز هویت ندارند و آزادند که به هر شکلی که می‌خواهند از پلتفرم استفاده کنند، چه قانونی و چه غیر قانونی.

سوالات متداول

صرافی ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می‌کند؟

صرافی ارز دیجیتال یک بازار آنلاین است که در آن کاربران به خرید، فروش و تجارت ارز دیجیتال می‌پردازند. یک صرافی ارز دیجیتال مشابه یک کارگزاری آنلاین عمل می‌کند. زیرا کاربران می‌توانند ارزهای دستوری (مانند دلار آمریکا) را واریز کنند و از آن برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنند.

 کاربران همچنین می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را با ارزهای دیجیتال دیگر مبادله کنند.  برخی از صرافی‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا از حسابی که در آن‌ جا دارند، سود کسب کنند.

هنگام انتخاب صرافی ارز دیجیتال به چه نکاتی باید توجه کنید؟

هنگامی که به دنبال یک صرافی ارز دیجیتال هستید، چندین نکته وجود دارد که باید به دنبال آن‌ها باشید. از جمله امنیت، کارمزد و ارزهای دیجیتالی که آن صرافی ارائه می‌دهد. همچنین مهم است که بدانید ارز دیجیتال شما چگونه ذخیره می‌شود. و آیا می‌توانید با انتقال آن به کیف پول دیجیتال خود، آن را نگه دارید یا خیر.

صرافی‌های ارز دیجیتال نیز در قالب‌های متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارند. صرافی‌های متمرکز با مقررات مالی مقامات دولتی (مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده) مطابقت دارند و بسیاری از آنها سپرده‌های نقدی شما را بیمه می‌کنند.  همچنین برای استفاده از این پلتفرم‌ها به مدرک شناسایی نیاز دارید.

صرافی‌های غیرمتمرکز، صرافی‌های آنلاینی هستند که هیچ مقام دولتی بر آن‌ها کنترل یا نظارت ندارد. سرور‌های صرافی‌های غیرمتمرکز، بر روی گره‌های یک شبکه گسترده شده‌. هر گره متعلق به یک کاربر است و هیچ مرجع نظارتی متمرکزی در این شبکه وجود ندارد. اگرچه این امر ممکن است ترسناک به نظر برسد اما، صرافی‌های غیرمتمرکز تراکنش‌ و کارمزدهایی شفاف را به همراه معامله مستقیم ارز دیجیتال به صورت همتا به همتا ارائه می‌کنند.

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟

اکثر صرافی‌های متمرکز به شما این امکان را می‌دهند تا از طریق حساب بانکی، کارت اعتباری یا کارت نقدی (debit card) به حساب خود در صرافی پول واریز کنید. سپس می‌توانید آن وجوه را با ارز دیجیتال مورد نظر خود مبادله کنید.

برخی صرافی‌ها یک تراکنش ساده مانند “اکنون خرید” را ارائه می‌کنند که فقط سفارش از بازار را ثبت می‌کند. همچنین برخی دیگر از صرافی‌ها به شما امکان می‌دهند تا انواع سفارش‌های پیشرفته‌تر، از جمله سفارش‌های محدود (limit) و توقف (stop) را تنظیم کنید.

هنگامی که آن ارز دیجیتال را خریداری می‌کنید، صرافی معمولاً محافظت از آن را بر عهده می‌گیرد‌. این صرافی‌ها اکثر ارزهای دیجیتال را در فضایی آفلاین به نام “cold storage” نگهداری می‌کنند. اگر می‌خواهید خودتان محافظت ارز دیجیتال خود را بر عهده بگیرید، اکثر صرافی‌ها به شما اجازه می‌دهند آن را توسط کلیدهای خصوصی، به کیف پول خود منتقل کنید.

چگونه در صرافی ارز دیجیتال یک حساب باز کنیم؟

برای افتتاح حساب در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال، باید یک حساب آنلاین ایجاد کنید و مدرک شناسایی خود را ارائه دهید (برای پیروی از استانداردهای KYC). این روند ممکن  است شامل پاسخ دادن به سؤالات شخصی، تأیید هویت شما با یک برنامه شخص ثالث یا ارائه تصویری از گواهینامه شما باشد.

پس از تایید حساب شما، می توانید پول خود را واریز کرده و خرید ارز دیجیتال را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.