top-5-cryptocurrencies-to-watch-this-week-btc-bnb-xlm-xmr-trx

5 ارز برتر این هفته: بیت کوین، بایننس کوین، استلار، مونرو، ترون

سرمایه گذاری در بازار آلت کوین طی چند روز گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است و این موضوع نشان می دهد که روند صعودی کوتاه مدت قیمت بیت کوین از این ارز رمزپایه فاصله گرفته و روند صعودی قیمت با آلت‌کوین‌ها همراه بوده است.

اگرچه هاوینگ بیت کوین (BTC) راهی برای صعود قیمت بیت کوین را بدلیل شروع این رویداد به وجود آورد، اما نتوانسته است پس از اتمام این رویداد، به حرکت رو به جلو خود ادامه دهد.

با این حال، همچنان و پس از این رویداد بیت کوین باز هم بین ارزهای رمزنگاری شده دارای رتبه برتر در وبسایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap)، وجود دارد و جایگاه خود را از دست نداده است، و این نشان می دهد که معامله‌گرانی که قبل از هاوینگ بیت کوین خریداری کرده اند، اطمینان دارند که مسیر قیمت بیت کوین صعودی است.

در حالی که بیت کوین در چند روز گذشته در حال محکم کردن موقعیت خود بوده است، سرمایه‌گذاری‌ها به سمت آلت‌کوین‌ها تغییر یافته است و ارزش بازار آلت‌کوین‌ها از حدود 77 میلیارد دلار در 11 ماه مه به 94 میلیارد دلار در زمان نگارش این مطلب رسیده است.

سرمایه گذاران اکنون شگفت‌زده‌اند که آیا آلت کوین می تواند به این عملکرد خود ادامه دهد در حالی که بیت کوین در حال استراحت است، یا آیا این روند دوباره به سمت بیت کوین باز خواهد گشت؟

بیایید با تجزیه و تحلیل نمودارها بفهمیم کدام یک از ارزهای رمزپایه اصلی می توانند فرصت های معاملاتی خوبی را برای چند روز آینده ارائه دهند.

بیت کوین (BTC / USD)

بیت کوین (BTC) یک الگوی مثلثی متقارن را شکل داده است، که این الگوی مثلثی نشان می دهد که بازار گاوی (رشد و روند صعودی) و بازار خرسی (رکود و روند نزولی) نمی‌توانند به شکل مشخصی شکل بگیرند. با سه لمس روی خط مقاومت مثلث و دو لمس روی خط پشتیبانی (مشخص شده در نمودار از طریق بیضی)، الگو شکل کاملی می‌گیرد.

اگر بازار گاوی بتوانند جفت BTC / USD (منظور قیمت بیت کوین بر حسب دلار) را به بالاتر از مثلث سوق دهد، احتمالاً حالت صعودی ادامه خواهد داشت. اگرچه هدف این الگو 11،778 دلار است، اما بازار خرسی به احتمال زیاد از سطح 10.500 دلار بصورت تهاجمی دفاع خواهند کرد.

اما اگر بازار گاوی بتوانند قیمت را برای رسیدن به بالای 10،500 دلار تحت فشار قرار دهند، شکستن یک مثلث بزرگ متقارن کامل خواهد شد. این حرکت می تواند نشانه شروع احتمالی روند صعودی بلند مدت و جدید باشد.

اگر قیمت از سطح فعلی یا از 10،000 دلار پایین بیاید و زیر خط حمایت در مثلث متقارن شکسته شود، این نظری که داده شد، بی اعتبار می شود. همچنین شکست به زیر 8،130.58 دلار می تواند نشانگر شروع روند نزولی احتمالی باشد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس‌ها به طور تهاجمی از خط مقاومت مثلث متقارن دفاع می کنند. آن‌ها در منطقه 9،800-10،000 دلاری مقاومت سختی را ایجاد کرده اند.

اما اگر این جفت (بیت کوین/ دلار) از سطح فعلی یا از 9،400 دلار دور شود و بالاتر رود، احتمالاً تلاش دیگری برای شکستن مثلث است. معامله گران می توانند صبر کنند تا قیمت بالاتر از مثلث برود و سپس اقدام به خرید کنند.

حد ضرر برای تجارت می تواند 9.400 دلار نگه داشته شود، زیرا اگر خرس ها قیمت را به درون مثلث بکشانند، نشان می دهد که این شکست تله خرسی (bear trap) بوده است. تله خرس یک نوع دستکاری سهام یا کالا است که توسط سرمایه گذاران صورت می گیرد. بعضی از معامله گران تله خرس را با فروش سهام ایجاد می کنند تا سرمایه گذاران دیگر به فکر روند صعودی ارزش سهام خود نباشند یا روند صعودی ارزش سهامشان به کلی از بین برود.

اگر این جفت به زیر 9،400 دلار شکسته شود، افت آن به زیر خط حمایت مثلث احتمالاً وجود خواهد داشت. بازگشت شدید قیمت از این سطح نیز می تواند فرصتی برای خرید باشد.

بایننس کوین (BNB / USD)

نمودار بایننس کوین بالا رفته و به مقاومت با قیمت 18.1377 دلار رسیده است که این مقاومت به عنوان یک مقاومت سخت عمل می کند. اما اگر گاوها بتوانند قیمت را برای رفتن به بالاتر از خط مقاومت تحت فشار قرار دهند، رفتن آن به 21.7628 دلار امکان پذیر خواهد بود.

هر دو میانگین متحرک شروع به چرخش به سمت بالا کرده اند و شاخص قدرت نسبی در قلمرو مثبت قرار دارد که این مسئله نشان می دهد گاوها از توانایی در کنترل حرکت برخوردار هستند.

حتی اگر این ارز رمزپایه از رتبه فعلی هشتم خود در  CoinMarketCap پایین‌تر بیاید، به احتمال زیاد در خط روند، خط حمایت ایجاد می کند. برگشت بایننس کوین از این روند، احتمال رفتن به بالای 18.1377 دلار را افزایش می دهد، زیرا این امر نشان می دهد که گاوها به شدت برای خرید حمله خواهند کرد.

اگر خرس ها قیمت را به زیر خط روند کاهش دهند، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شده. اگر به زیر خط پشتیبانی راه پیدا کند، افت به 15.7218 دلار و سپس به 14 دلار را خواهد داشت. گاوها احتمالاً از 14 دلار به محکمی دفاع می کنند زیرا از 30 آوریل تاکنون از خط 14 دلار شکسته نشده است.

گاوها قیمت را به بالای مقاومت 18.1377 دلار رسانده بودند اما نتوانستند این شکست را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها حاضر نیستند به این راحتی تسلیم شوند.

اگر خرس ها جفت BNB / USD را به زیر میانگین ​​متحرک ساده 20 ببرند، حرکت کوتاه مدت تضعیف می شود.

از طرف دیگر، اگر این جفت از سطح فعلی عقب بیفتد، گاوها تلاش دیگری برای متعادل کردن قیمت در بالاتر از 18.1377 دلار انجام می دهند. معامله گران می توانند با نزدیک شدن قیمتبه  بالاتر از 18.1377 دلار با با نگه داشتم حد ضرر در زیر میانگین ساده 50 روزه، خرید کنند. با حرکت قیمت به سمت بالا، میتوان همزمان حد ضررها را بالا برد.

پس از بازگشت قیمت از سطح حمایت خط روند، یکی دیگر از فرصت های خرید باز خواهد شد. حد ضرر برای این تجارت می تواند دقیقاً زیر خط روند نگه داشته شود.

استلار (XLM / USD)

استلار پس از شکستن مثلث متقارن در تاریخ 30 مه، روند صعودی خود را از سر گرفت. هر دو میانگین متحرک شروع به بالا رفتن کرده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) از 60 بالاتر رفته است، که این مسئله نشان می دهد گاوها دست بالاتری نسبت به خرس‌ها دارند و کنترل نمودار را در اختیار دارند.

خرس‌ها ممکن است از سطح 0/076994 دلار بصورت تهاجمی دفاع کنند اما اگر گاوها بتوانند قیمت را از این سطح بالاتر ببرند، روند صعودی احتمالاً رو به جلو حرکت خواهد کرد. هدف اصلی از شکستن مثلث رسیدن به سطح 0.0875 دلار است.

از آنجا که ارز رمزپایه که دارای رتبه دوازدهم در CoinMarketCap است، پیش از این سه بار از سطح نزدیک به 0.088 دلار کاهش یافته بود (با بیضی در نمودار مشخص شده است)، انتظار می‌رود این سطح دوباره به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند.

در صورت پایین آمدن قیمت آلت کوین از سطح فعلی و پایین آمدن از زیر خط حمایت کانال صعودی، این نمای صعودی بی اعتبار می شود. شکست به زیر این کانال می تواند به نفع خرس ها باشد.

در نمودار 4 ساعته، هر دو میانگین متحرک در حال حرکت به سمت بالا هستند و RSI در قلمرو مثبت قرار دارد. این مسئله حاکی از آن است که گاوها در نقش مسلط قرار دارند. احتمالاً شکست سطح 0.076994 دلار باعث خرید بیشتر توسط معامله‌گران خواهد شد.

بنابراین، معامله گران می توانند در شکست بالاتر از سطح 0.076994 دلار اقدام به خریداری این ارز رمزپایه کنند. حد ضرر اولیه برای تجارت می تواند 0.070 دلار باشد. با بالا رفتن قیمت، حد ضرر را نیز می‌توان بالاتر برد.

اما اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را پایین تر از میانگین متحرک نمایی 10  ساعته بکشانند، افت به میانگین متحرک ساده 20 ساعته (20-SMA) امکان پذیر خواهد بود. اگر این سطح حمایت راه دیگری هم ببخشد و قیمت از این سطح هم پایین‌تر برود، افت قیمت و رسیدن آن به خط پشتیبانی مثلث متقارن امکان پذیر خواهد بود.

مونرو (XMR / USD)

قیمت مونرو (XMR) به مقاومت بحرانی 68.4175 دلار رسیده است. پیش از این دو بار قیمت از نزدیک این سطح کاهش یافته بود، از این رو، احتمالاً این سطح به عنوان یک مانع بزرگ عمل خواهد کرد.

اگر گاوها بتوانند برای رسیدن قیمت به بالای 68.4175 دلار، آن را تحت فشار قرار دهند، این ارز رمزنگاری شده که دارای رتبه 16 در وبسایت CoinMarketCap است احتمالاً سرعت بیشتری در افزایش قیمت می‌گیرد و می تواند به 86.2384 دلار در سطح مقاومت بعدی برسد.

برعکس، اگر ای دارایی دیجیتال از سطح فعلی، معکوس عمل کند و روند نزولی داشته باشد، افت به سطح میانگین متحرک‌ها و زیر آن امکان‌پذیر است. اگر معامله‌گران به طور جدی برای خرید ارز مونرو در این شرایط به مارکت‌ها حمله‌ور شوند، احتمال شکست به بالای 68.4175 دلار افزایش می یابد.

اما اگر خرسها قیمت را به پایین تر از خط روند بکشانند و قیمت را کاهش دهند، افت به منطقه 51-54 دلاری امکان پذیر است. رفتن قیمت به زیر این منطقه، دلیلی بر شروع یک روند نزولی جدید خواهد شد.

اگرچه گاوها جفت XMR / USD را برای رسیدن به قیمت بالاتر از 68.4175 دلار تحت فشار قرار دادند، اما آنها نتوانستند این شکست را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس‌ها بصورت تهاجمی از این سطح مقاومت دفاع می کنند. با این حال، این جفت ارز میانگین متحرک ساده 20 ساعته (20-SMA) را حفظ کرده است، که این مسئله نشان می دهد معامله‌گران در حال خرید در این کاهش قیمت هستند.

هر دو میانگین متحرک در حال حرکت به سمت بالا هستند و RSI در قلمرو مثبت قرار دارد و نشانگر این است که گاوها کنترل را در دست دارند. بنابراین، معامله‌گران می‌توانند با یک شکست قیمت به بالاتر از سطح 68.4175 دلار با حفظ حد ضرر در سطح 65 دلار اقدام به خریداری این ارز رمزگذاری کنند.

اگر قیمت مونرو دچار شکستگی شود و به زیر میانگین متحرک 20 (20-SMA) برسد و آنجا بصورت پایداری باقی بماند، حرکت دچار ضعف خواهد شد. رسیدن قیمت به زیر 65 دلار می تواند این جفت ارز را به سمت خط روند بکشاند. بازگشت قیمت از این روند نیز می تواند فرصتی برای خرید به معامله‌گران ارائه دهد.

ترون (TRX / USD)

ترون سطح مقاومت 0.0167242 دلار را شکست، که این امر، امر بسیار مثبتی است، زیرا از 29 آوریل تا 9 ماه مه روندهای صعودی بارها در انجام این کار ناکام بودند.

اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز رمزپایه را که دارای رتبه 17 در CoinMarketCap  است را در بالاتر از 0.0167242 دلار حفظ کنند، احتمالاً حرکت به سمت سطح بالاتر شتاب می گیرد. اولین هدف در این روند صعودی، سطح 0.0183655 دلار و سپس رسیدن به سطح 0.0213539 دلار است.

در مقابل، اگر خرس ها موفق شوند قیمت این ارز رمزگذاری شده را به زیر 0.0167242 دلار کاهش دهند، احتمالاً افت به خط روند نزولی را خواهیم داشت. برگشتن قیمت از خط روند می تواند منجر به تلاش دیگر گاوها برای از سرگیری حرکت صعودی باشد.

ادامه‌دار شدن این روند و شکست به زیر خط روند به نفع خرس‌ها خواهد بود که در زیر سطح روند قرار دارند. اگر این سطح حمایت از بین برود، افت قیمت به 0.0128935 دلار امکان پذیر خواهد بود.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد كه گاوها قیمت را به بالای مقاومت  0.0167242 $ رسانده‌اند، اما خرس ها بدون درگیری آماده تسلیم نیستند و برای کاهش قیمت تلاش خواهند کرد.

در حال حاضر، خرس‌ها جفت TRX / USD را به زیر سطح مقاومت شکسته‌اند. اگر قیمت زیر 0.0166 دلار بماند، کاهش قیمت به میانگین متحرک‌ها امکان پذیر است.

هر دو میانگین متحرک در حال حرکت به سمت بالا هستند و RSI نزدیک به ناحیه اشباع خرید قرار دارد، که این مسئله نشان می دهد گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند. بنابراین، به احتمال زیاد خریداران می توانند در زمان کاهش به میانگین متحرک، خرید خود را انجام دهند. معامله گران ممکن است خرید خود را در قیمت 0.0173 دلار انجام دهند و یا در بازگشت قیمت از میانگین متحرک خواهند فروخت.

شکسته شدن به زیر میانگین های متحرک می تواند منجر به افت قیمت به خط روند شود که می تواند یک فرصت خرید دیگر را نیز در اختیار شما قرار دهد. معامله‌گران می‌توانند از خرید در شکست به زیر خط روند جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.