۵ سرمایه‌گذار برتر بیت کوین

۵ سرمایه‌گذار برتر بیت کوین

مقدمه

بیت کوین با ارزش ترین دارایی دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که  ارزش بازار آن تا ۲۳ آوریل ۲۰۲۲، برابر ۷۵۵/۹ میلیارد دلار بوده است. بیت کوین در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران سودا‌گر، محبوبیت زیادی دارد. چندین سرمایه‌گذار ثروتمند و کارآفرین، پول زیادی را روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در این مقاله از زرد نیوز به معرفی ۵ سرمایه‌گذار برتر بیت کوین خواهیم پرداخت؛ پس تا انتها ما را همراهی کنید.

۵ سرمایه‌گذار برتر بیت کوین

  • بری سیلبرت (Barry Silbert) بنیانگذار گروه ارز دیجیتال (Digital Currency Group) و مالک صرافی کوین بیس (Coinbase)، خبرگزاری کوین دسک (Coindesk) و شرکت گرِی اسکیل بیت کوین تراست  (Grayscale Bitcoin Trust) است
  • مایکل سیلر (Michael Saylor) مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی (Microstrategy) است که سرمایه گذاری زیادی روی بیت کوین انجام داده است.
  • گفته می‌شود که کامرون و تایلر وینکلواس (Cameron and Tyler Winklevoss) اولین میلیاردرهای بیت کوین هستند. بر اساس گزارش‌های موجود از رسانه‌های معتبر، این دو برادر، حدود ۱۰۰ هزار سکه در اختیار دارند.
  • شرکت ایلان ماسک (Elon Musk)، تسلا (Tesla)، ۱/۵ میلیارد دلار بیت کوین در سال ۲۰۲۱ خریداری کرد.
  • مایکل نووگراتز (Michael Novogratz)، موسس گلکسی دیجیتال هولدینگ (Galaxy Digital Holdings)، یک شرکت کارگزاری رمز ارز‌ها و مدیریت دارایی‌های دیجیتال می‌باشد.

بری سیلبرت

بری سیلبرت

بِری سیلبرت یک سرمایه‌گذار برتر بیت کوین، موسس و مدیر عامل شرکت “گروه ارز دیجیتال” است. هدف این شرکت تسریع توسعه سیستم مالی جهانی با ساخت و حمایت از بیت کوین و شرکت‌های بلاک چین می‌باشد. گروه ارز دیجیتال در ۱۶۸ شرکت مرتبط با بلاک چین و ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است.

دیگر شرکتی که در پرتفوی وی قرار دارد، جنسیس (Genesis) نام دارد. جنسیس یک بازار گردان کریپتو (نهاد سرمایه‌گذار در استخر‌های ارزهای دیجیتال) برای خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال در بازار خارج از بورس می‌باشد. گروه ارز دیجیتال همچنین مالک شرکت Grayscale Investments است که صندوق سرمایه گذاری بیت کوین (GBTC) را مدیریت می‌کند. این صندوق یک ابزار سرمایه‌گذاری است که تا ۲۰ آوریل ۲۰۲۲، ۲۵/۳ میلیارد دلار بیت کوین دارایی داشته است و  سرمایه‌گذاران را در معرض تغییرات قیمت آن قرار می‌دهد.

مایکل سیلر

مایکل سیلر

مایکل سیلر، مدیر عامل و یکی از بنیان‌گذاران شرکت هوش تجاری  مایکرو استراتژی (Microstrategy)، معتقد است که ارز دیجیتال یکی از  مهم‌ترین انواع سرمایه‌گذاری است. مایکرو استراتژی دارایی بیت کوین خود را در دسامبر ۲۰۲۱ افزایش داد و ۱۴۳۴ عدد بیت کوین را به قیمت حدود ۸۴ میلیون دلار خریداری کرد. این شرکت در مجموع ۱۲۲۴۷۸ بیت کوین دارد.

نکته

ارزش کل بیت‌کوین‌های یک فرد با قیمت بازار تغییر می‌کند، بنابراین پرتفوی ارز دیجیتال سرمایه‌گذار ممکن است همیشه ارزش دلاری یکسانی نداشته باشد.

کامرون و تایلر وینکلواس

کامرون و تایلر وینکلواس

کامرون و تایلر وینکلواس سرمایه‌گذاری‌های متنوعی در چندین ارز دیجیتال و کسب و کارهای مرتبط با بلاک چین انجام داده‌اند؛ به ویژه در صرافی‌ خودشان، جمینای (Gemini). بر اساس گزارش فوربز (Forbes)، گمان می‌رود که آن‌ها اولین کسانی هستند که با سرمایه‌گذاری در بیت‌ کوین تبدیل به میلیاردر شده‌اند و طبق گزارش فوربز، این دو برادر حدود ۷۰ هزار بیت کوین در اختیار دارند.

دوقلوهای وینکلواس صرافی جمینای را در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی کردند. این صرافی به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را خرید و فروش و ذخیره کنند. جمینای معاملات آتی (Futures) بیت کوین را در بورس اختیار معامله شیکاگو (CBOE) در دسامبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی کرد.

علاوه بر بیت کوین، این دو برادر سرمایه‌گذاری زیادی روی اتریوم انجام داده‌اند. با این حال آن‌ها هنوز میزان دقیق دارایی خود را فاش نکرده‌اند.

ایلان ماسک

ایلان ماسک

ایلان ماسک مدیر عامل و بنیانگذار شرکت تسلا (و سایر شرکت ها) و سهامدار اصلی شبکه اجتماعی توییتر است. تسلا، یک شرکت مهندسی است که وسایل نقلیه الکتریکی و محصولاتی با انرژی پاک می‌سازد. به عنوان یک شرکت نوآور که در انواع تکنولوژی‌ها پیشرو می‌باشد، باید انتظار داشت که صاحب ارز دیجیتال باشد. تسلا در سال ۲۰۲۱، ۱/۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد تا آن را به عنوان نوعی پرداخت بپذیرد.

مایکل نووگراتز

مایکل نووگراتز

مایکل نووگراتز، مدیر سابق صندوق تامینی در گروه سرمایه گذاری فورترس (Fortress Investment Group) و از سهامداران بزرگ شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، مفسر مکرر قیمت بیت کوین است. او بنیانگذار، مدیر عامل و رئیس شرکت هلدینگ گلکسی دیجیتال است. این شرکت در واقع یک کارگزاری است که طیف کاملی از خدمات دارایی مرتبط با بلاک چین را ارائه می‌دهد.

تمرکز شرکت گلکسی دیجیتال بر دارایی‌های یجیتال است. این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، شرکت‌های مرتبط با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را به ارزش ۶۲ میلیون دلار خریداری کرد. ان اف تی‌ها دارایی‌های دیجیتالی هستند که از تکنولوژی بلاک چین برای احراز هویت، امنیت و مالکیت استفاده می‌شوند. آن‌ها در سال ۲۰۲۱ پس از اینکه آثار هنری دیجیتالی که امنیت‌شان با فناوری ان اف تی تامین می‌شد، به فروش میلیون دلاری رسيدند، محبوب شدند.

گلکسی در گزارش مالی سه ماهه سوم خود اعلام کرد، ۱/۹ میلیارد دلار ارز دیجیتال “نامحدود” دارد که ۶۰۸/۵ میلیون دلار آن در طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی و ۱۵۹/۶ میلیون دلار دیگر در سود شرکت تضامنی قرار دارد. بر اساس گزارش سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، این احتمال وجود دارد که این شرکت  تقریباً ۷۶۸/۱ میلیون دلار بیت کوین داشته باشد.

نکته

گلکسی دیجیتال هولدینگ تقریباً به هر دارایی دیجیتالی که دارای ارزش است، علاقه دارد.  جدیدترین گزارش سه ماهه این شرکت به چندین ارزهای دیجیتال خاص اشاره دارد که از مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کنند. به این معنی که گلکسی دیجیتال هولدینگ روی ارزهای رمزپایه مانند اتریوم که در حال مهاجرت به اثبات سهام هستند، سرمایه‌گذاری می‌کند.

افراد مبتدی چگونه بیت کوین بخرند؟

شما می‌توانید بیت کوین را از صرافی‌های مختلف مانند کوین بیس ، کراکن، بایننس یا جمینای خریداری کنید.

 بیت کوین چه خطراتی دارد؟

وقتی در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنید از دست‌دادن سرمایه مهم ترین ریسک می‌باشد؛ زیرا قیمت آن بسیار پر نوسان است. شما می‌توانید هزاران دلار در یک روز به دست آورید یا از دست بدهید.

چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنم؟

شما می‌توانید بیت کوین را با فروش آن در صرافی‌های ارز دیجیتال و انتقال وجوه به حساب بانکی خود به پول نقد تبدیل کنید.

توجه

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و دیگر عرضه‌های اولیه سکه (ICO) بسیار پرخطر و سوداگرانه است. همچنین، بازارها می‌توانند به شدت نوسان داشته باشند.

 قبل از هر گونه تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید. این مقاله توصیه‌ای از طرف زرد نیوز یا نویسنده، برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. و همچنین نمی‌توان صحت این اطلاعات در آینده را تضمین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.