چگونه برای بازنشستگی برنامه ریزی کنیم؟

چگونه از حالا رفاه خود را در بازنشستگی بیمه کنیم؟ 16 استراتژی برای جوانان

این واقعیت که شما به این مقاله مراجعه کرده‌اید نشانه مهمی است. این امر نشان می‌دهد شما در این بازی چند قدم جلوتر ازدیگران هستید. بسیاری از افراد هم سن و سال شما به آینده و بازنشستگی خود فکر نمی‌کنند. با این وجود، شما در حالی که در حال خرج کردن پول و زندگی در لحظه هستند، برای خود آینده می‌سازید! دهه 20 از زندگی زمان مناسبی برای شروع این کار است، زیرا فرصت بیشتری برای ایجاد عادات خوب، ریسک‌های حساب شده و رسیدن به سود ترکیبی قابل ملاحظه دارید. اگر در مورد بودجه بندی، پس انداز و سرمایه گذاری پول خود دقیق باشید، دلیلی وجود ندارد که نتوانید به عنوان یک میلیونر بازنشسته شوید! برای آشنایی و بهرمندی از این 16 استراتژی، ادامه این مطلب از زردنیوز را از دست ندهید.

اهداف شغلی خود را از همین الان دنبال کنید

hobby-to-career
شغل-سرگرمی-هدف

اگر راه‌هایی برای بهبود قدرت درآمدزایی شما در آینده وجود دارد، آن‌ها را دنبال کنید. کالج، تحصیلات تکمیلی، یا دوره گواهینامه‌ای را که برای کسب ارتقا جایگاه در محل کار لازم داشتید، به تعویق نیندازید. اگر پول کافی برای پس انداز به دست نیاورید، پس انداز کردن برای یک بازنشستگی راحت کار سختی خواهد شد. بنابراین، هر کاری را که برای بهبود پتانسیل درآمدزاییتان لازم ست، همین حالا انجام بدهید.

شبکه ارتباطی داشته باشید. شما هرگز نمی‌دانید که یک آشنا یا دوست جدید چگونه می‌تواند در آینده به شما کمک کند. به خصوص وقتی نوبت به جذب مشتریان بزرگ یا فرصت‌های شغلی جدید می‌رسد.
مهارت‌های جدیدی را بیاموزید که می‌توانید با آن‌ها به افزایش حقوق یا ارتقاء شغلی دست پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک طراح گرافیک هستید، یادگیری نحوه کدنویسی به شما کمک خواهد کرد. این کار باعث می‌شود که شما بتوانید به عنوان یک سازنده وب سایت همه فن حریف خود را به بازار عرضه کنید!
اگر در زمینه شغلی خود گزینه “برای همیشه” را انتخاب نمی‌کنید، بهتر است رزومه خود را اصطلاح کنید. وقت خود را برای انجام کاری که نمی‌توانید در آن رشد کنید تلف نکنید.
اگر در زمینه شغل مورد علاقه خود فعال هستید، با رئیستان در مورد کارهایی که برای کسب ارتقاء باید انجام دهید صحبت کنید.

چندین منبع درآمد ایجاد کنید

با یک کار جانبی زمان بیکاری خود را به مقداری پول نقد اضافی تبدیل کنید. آخر هفته‌ها و شب‌ها می‌توانند فرصت‌های خوبی برای کسب درآمد باشند. چه با رانندگی در یک سرویس مسافربری، یا با تحویل پیتزا در اواخر شب، راهی برای درست کردن پول اضافی پیدا کنید! اگر سرگرمی یا علاقه‌ای دارید که می‌توانید از طریق آن پول درآورید، انجامش بدهید. فروش چیزهایی که می‌سازید (یا می‌توانید ارزان بخرید) در Etsy یا eBay می‌تواند پول اضافی کم دردسری را برای شما فراهم کند.

از طرف دیگر ممکن است اهدافی برای راه اندازی کسب و کار خود داشته باشید. شما می‌توانید زمان فراغت خود را برای توسعه دادن ایده‌های سرمایه گذاری خود صرف کنید.

مطالب مرتبط: چگونه یک برنامه سرمایه گذاری ایجاد کنیم؟

بدهی با بهره بالا را در اسرع وقت پرداخت کنید

عاقلانه خرج کردن پول
عاقلانه خرج کردن پول

قبل از شروع به آماده شدن برای بازنشستگی، بدهی‌های خود را تسویه کنید. همه بدهی‌ها یکسان نیستند. وام دانشجویی باید در طول زمان هزینه‌اش پرداخت شود؛ وام مسکن هم یقینا راهی سازنده برای خرید خانه است. تلاش کنید بدهی‌ها با بهره بالا یا بدون وثیقه را در اسرع وقت پرداخت کنید. نگه داشتن چنین بدهی‌هایی در طول زمان، تسویه آن را دشوارتر و دشوارتر می کند. اساساً، اگر نرخ بهره بیش از 5٪ باشد، بهتر است بدهی را سریعا از صورتحساب خود پاک کنید.

بدهی بدون وثیقه به بدهی‌ای اطلاق می‌شود که به هیچ وثیقه‌ای وابسته نیست. این امر در مورد مواردی مانند وام‌های شخصی و هزینه‌های کارت‌های اعتباری صدق می‌کند. چنین بدهی‌هایی به راحتی از کنترل خارج می‌شوند. بنابراین، اگر می‌توانید از این موارد اجتناب کنید، یا این که برای مدت طولانی بدهکار نباشید.
نرخ بهره بسته به فضای بازار میزانی نسبی است. این روزها معمولاً نرخ بهره بالا با میزانی بیش از 4 درصد در نظر گرفته می‌شود.

کارت‌های اعتباری را کنترل کنید

بدهی کارت‌های اعتباری سریع‌ترین راه ممکن برای عقب افتادن است. نرخ‌های بهره معمولاً برای کارت‌های اعتباری بسیار بالاست. بنابراین، از آن‌ها استفاده نکنید مگر این که بتوانید هر ماه مبلغش را به طور کامل پرداخت کنید. اگر بتوانید ماهانه موجودی مصرفی را به طور کامل پرداخت کنید، کارت‌های اعتباری می‌توانند راهی عالی برای کسب امتیاز سفر رایگان و چیزهایی از این قبیل باشند. آن‌ها همچنین یک راه عالی برای افزایش میزان اعتبار شما هستند. با این حال، شما باید در مورد استفاده مسئولانه از آن‌ها هوشیار باشید.

بدهی‌ها با حداقل میزان پرداختی‌ گزینه‌هایی وحشتناک هستند. شما ممکن است احساس کنید در پرداخت بدهی با حداقل پرداخت در حال پیشرفت هستید، با این وجود به سختی مقداری از آن را تسویه کرده‌اید. اگر تنها حداقل میزان پرداخت را انجام دهید، ممکن است سال ها طول بکشد تا یک بدهی ساده 100 یا 200 دلاری را پرداخت کنید.

عادت به پس انداز کردن را زود پرورش دهید

تنظیم پس انداز
تنظیم پس انداز

اگر بتوانید پس انداز کردن را به یک عادت تبدیل کنید، ذخیره پول به کار آسانی برای شما تبدیل خواهد شد. برای بسیاری از افراد 20 ساله، پس انداز کردن امر سختی است. شاید هنوز پول کافی برای پس انداز به دست نیاورید، یا این کار به علت عدم تجربه کافی امر سختی برایتان باشد. با این حال، هر چه زودتر آماده شدن برای بازنشستگی خود را شروع کنید، برایتان آسان‌تر خواهد بود. هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید درصد معینی از هر حقوق خود را پس انداز کنید. در نهایت، این کار به عادت تبدیل شده و صرفه جویی هم برایتان بسیار آسان خواهد شد.

شما همیشه می‌توانید حواله‌های خودکاری را در بانک تنظیم کنید که درصدی از چک حقوقتان را به یک حساب پس‌انداز منتقل کنند.
هر چه بیشتر بتوانید پس انداز کنید بهتر است. بهتر است هدفتان این باشد که حداقل 15 درصد از درآمد سالانه خود را برای بازنشستگی پس انداز کنید. برای مثال در صورتی که 60000 دلار در سال درآمد دارید و 20 سالتان است. این یعنی 9000 دلار در سال. اگر در 66 سالگی بازنشسته شوید، نزدیک به نیم میلیون دلار برای بازنشستگی خود جمع آوری کرده‌اید. اگر نمی‌توانید 15٪ پس انداز کنید، حداقل 5 الی10٪ پس انداز کنید. داشتن مقدار کمی پس انداز بهتر از عدم پس انداز به طور کلی است!

بودجه بندی کنید

بودجه بندی خود را تعیین کنید و به آن پایبند باشید؛ مگر این که شرایط اضطراری برایتان به وجود بیاید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار نوشتن بر روی کاغذ است. با این حال، انواع برنامه‌های فانتزی برای کمک به شما در این زمینه وجود دارند. اساساً، شما باید کل درآمد و هزینه‌های خود را در هر ماه دنبال کرده تا مطمئن شوید که بدهکار نمی‌مانید؛ دست به پس‌انداز خود نمی‌زنید یا بیهوده برای چیزهایی که نیاز ندارید خرج نمی‌کنید.

هدف دیگر از این بخش این است که هرگز به پس انداز خود دست نزنید؛ مگر در مواقعی که یک اضطرار جدی برایتان به وجود بیاید. اگر بودجه کافی نداشته باشید، ممکن است نتوانید پس انداز کنید؛ یا به حدی خرج کنید که مجبور شوید در پس انداز خود دست ببرید.
Mint، YNAB، و Goodbudget همگی برنامه‌های محبوبی هستند که عادت‌های خرج کردن شما را ردیابی می‌کنند. این برنامه‌ها در زمانی که به طور خطرناکی به خرج بیش از حد نزدیک شوید به شما هشدار می‌دهند.
عادات خرج کردن خود را کنترل کنید. اگر متوجه شدید که در یک زمینه بیش از حد هزینه می‌کنید، می توانید انتظارات خود را پایین بیاورید. رفتار خود را به نحوی تنظیم کنید که کنترل بیشتری بر امور مالی خود داشته باشید.

مطالب مرتبط: کشورهایی که در ازای سرمایه گذاری به شما پاسپورت می‌دهند

کمتر از توان خود خرج کنید

خرید-سرگرمی
خرید-سرگرمی

شاید بتوانید پول چیزی را بپردازید، اما آیا واقعاً به آن نیاز دارید؟ وقتی تازه کار کردن را آغاز کرده‌اید خرج کردن امری وسوسه انگیز است. این که بتوانید مبلغی را بیش از تمام دوران تحصیل خود خرج کنید بی شک امری جذاب است. با این حال، تنها به این دلیل که می‌توانید یک ماشین قدیمی یا آپارتمانی را در محله به خصوصی بخرید، به این معنی نیست که باید همه پول خود را خرج کتید. هرچه دیرتر پولتان را خرج کنید، فضای بیشتری برای تبدیل آن به چیزی بسیار بهتر در آینده خواهید داشت.

اطلاعات کارت اعتباری خود را در سایت‌های خرید آنلاین ذخیره نکنید. این کار شما را وادار می کند تا قبل از خرید در مورد آن تجدید نظر کنید.
دوچرخه بگیرید یا از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. بیمه ماشین، تعمیرات و هزینه بنزین، مبالغ کمی نیستند!
تا حد امکان از غذا خوردن در خارج از منزل خودداری کنید. آشپزی در خانه بسیار ارزان‌تر (و سالم‌تر) از رستوران رفتن است.

سرمایه گذاری را شروع کنید

زمانی که بدهی‌ها پرداخت شد و اندکی پس انداز کردید، سرمایه گذاری خود را شروع کنید. زمانی که 3 تا 9 ماه در هزینه‌های زندگی خود پس انداز کردید، سرمایه گذاری در بازار کار را شروع کنید. هر چه زودتر سرمایه گذاری کنید، سریع‌تر می‌توانید از سود ترکیبی استفاده کنید. در حین این که سود سهام خود را دریافت کرده و رشد را تجربه می‌کنید، می‌توانید آن پول را دوباره سرمایه‌گذاری کنید. این باعث می‌شود تا به رشد با نرخ تصاعدی ادامه دهید. با یک حساب پس انداز سود چندانی کسب نخواهید کرد. بنابراین اگر می‌خواهید با تورم همگام شوید، همه چیز را در حساب پس انداز خود نگه ندارید.

شنیده‌اید که 100 دلار در سال 1920 معادل 1500 دلار یا چیزی شبیه به این در امروز است؟ این تورم است. اساساً، وقتی دولت پول بیشتری چاپ کند، ارزش پول‌های دیگر کمی کاهش می‌یابد. به طور متوسط، تورم تقریباً 2 درصد در سال افزایش می‌یابد.
نرخ تورم 2 درصد بدان معناست که اگر امروز 10000 دلار پس انداز کنید، ارزش آن در سال آینده تقریباً 9800 دلار خواهد بود.
متأسفانه، یک حساب پس انداز تقریبا فقط  0.3-0.5٪ سود (از سال 2021) پرداخت می‌کند. چگونه می‌توانید این میزان را جبران کنید؟ با سرمایه گذاری! میانگین بازده سالانه در بازار سهام ایالات متحده تقریباً 10٪ است.

اگر این میزان 10٪ است، چرا همه چیز را سرمایه گذاری نکنید؟ خوب، لازم است به این نکته توجه کنید که حساب‌های پس انداز مانند پول نقد هستند. اگر سرمایه گذاری کرده باشید، باید بر روی آن‌ها مالیات بپردازید؛ در عین حال هم دریافت آن پول زمان‌بر است.
وقتی صحبت از سرمایه گذاری به میان می‌آید، وضعیت افراد با هم متفاوت است. به طور کلی، سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری شاخصی مانند S&P500 ایده خوبی است.

طرح 401 (k) خود را حداکثر کنید

401(k) یکی از بهترین امکانات موجود برای بازنشستگی است. متأسفانه، شما باید در جایی زندگی و کار کنید که 401 (k) را ارائه بدهد. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، با بخش منابع انسانی خود صحبت کنید. چک‌های حقوق خود را طوری تنظیم کنید که درصدی از حقوق شما به طور خودکار به طرح 401 (k) شما برسد. اساساً، هر بار که برای بازنشستگی پول کنار می‌گذارید، شرکت شما این میزان را با سهام شما مطابقت خواهد داد. این به مانند داشتن پول به صورت رایگان است.

اگر زمانی خوداشتغال شده یا یک کسب و کار کوچک راه اندازی کردید، با کارگزاری یا بانک خود در مورد افتتاح یک 401(k) خودگردان صحبت کنید.
اگر شغل شما 401(k) را ارائه نمی‌دهد، اشکالی ندارد. شما هنوز گزینه‌های دیگری برای پس انداز دوران بازنشستگی در اختیار دارید.
در صورت تمایل می‌توانید فراتر از چیزی که مطابق معمول محل کارتان است، پیش بروید. با این حال، این روند همیشه هم توصیه نمی‌شود. در واقع شما هیچ پول «رایگانی» را متناسب با مشارکت خود دریافت نمی‌کنید و نمی‌توانید انتخاب کنید که آن پول در چه چیزی سرمایه گذاری شود.

بین ROTH و IRA انتخاب کنید

پس از 401 (k)، IRA سنگ بنای هر برنامه بازنشستگی است. IRA مخفف حساب بازنشستگی فردی (Individual Retiremen Account) است. این گزینه ابزاری برای بازنشستگی معاف از مالیات است. اگر می‌خواهید با خیال راحت بازنشسته شوید، باید یکی از این گزینه‌ها را اختیار کنید. شما نمی‌توانید بیش از یک IRA داشته باشید؛ بنابراین باید بین ROTH یا IRA یکی را انتخاب کنید. تفاوت این دو در این است که با ROTH، اکنون مالیات می‌پردازید و در آینده بدهکار نیستید. با روش سنتی IRA ، زمانی که وجوه خود را برداشت کنید، مشمول مالیات می‌شوید؛ اما زمانی که مبلغی واریز ‌کنید، مشمول مالیات نمی‌شوبد. به این دلیل که هر دو گزینه عالی هستند، نمی‌توانید با انتخاب یکی اشتباه کنید.

هر کسی می‌تواند یک IRA داشته باشد. با این وجود، اگر بیش از 120000-135000 دلار در سال درآمد دارید، نمی‌توانید از ROTH استفاده کنید.
اگر پول زیادی به دست نمی‌آورید، احتمالاً ROTH برای شما ایده آل است. شما در شرایط به خصوص می‌توانید با ROTH نیاز اساسی خود را بدون جریمه برداشت کنید. با روش IRA شما برای این کار باید هزینه پرداخت کنید.
اگر نگران نرخ‌های مالیاتی هنگام بازنشستگی خود هستید، احتمالاً ROTH برای شما گزینه بهتری است. اگر گمان می‌کنید مالیات‌ها در آینده ممکن است پایین‌تر باشند، یا نیازی به نگرانی در مورد مالیات‌های دوران بازنشستگی نباشد، شاید IRA را ترجیح دهید.
هر دوی این‌ها گزینه‌های خوبی هستند. حتی اگر یکی را به اشتباه هم انتخاب کنید باز برایتان خوب است!

IRA باز کنید و هر سال آن را به حداکثر برسانید

مبلغ سالیانه حداکثری را به IRA خود اختصاص دهید. کارگزاری معتبری را که می‌خواهید با آن کار کنید پیدا کنید. Schwab، Fidelity، و Vanguard گزینه‌های محبوبی در ایالات متحده محبوب هستند. هر سال سهم خود را به حداکثر برسانید. از سال 2021، شما تنها می‌توانید 6000 دلار در سال اضافه کنید. با این حال، مزایای مالیاتی این کار به قدری زیاد است که هنوز هم ارزش انجام دادن داشته باشد. هنگامی که حساب شما تامین شد، نحوه سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید.

فقط برای اشاره به کلیدی بودن این حساب‌ها، کافیست گمان کنید که در S&P 500 سرمایه‌گذاری می‌کنید (500 شرکت بزرگ در ایالات متحده). شما چیزی در حدود 10 درصد در سال دریافت خواهید کرد. اگر IRA را هر سال از 20 به 65 برسانید، با چیزی بین 3.5 تا 4 میلیون دلار بازنشسته خواهید شد. این نمایش دهنده قدرت ترکیب کردن سود است!

سرمایه خود را در حساب مشمول مالیات قرار دهید

با IRA و 401(k) حداکثری، ممکن است میزانی پول برای شما باقی بماند. یک حساب کارگزاری مشمول مالیات باز کنید و باقی مانده پس انداز خود را در آنجا سرمایه گذاری کنید. حساب‌های مشمول مالیات از مالیات محافظت نمی‌شوند، اما به هر حال شما فقط مالیات بر عایدی سرمایه‌ای را می‌پردازید که آن را به فروش برسانید. از آن جایی که قرار است سرمایه گذاری‌های خود را برای دهه‌های آینده نگه دارید، لازم نیست نگران این موضوع باشید. هنوز هم ترجیح بر این است که وجوه خود را برای بعد سرمایه گذاری کنید، حتی اگر از آن‌ها مالیات گرفته شود.

تجارت فعال را با وجوه باقیمانده خود شروع نکنید. ممکن است شنیدن داستان‌های افرادی که در بازار سهام ثروتمند شده‌اند وسوسه‌انگیز باشد، اما 97 درصد معامله‌گران بیشتر از آن میزانی که با آن شروع می‌کنند، ضرر می‌کنند.

سهام رشدی، ETF ها و دیگر انواع را اولویت بندی کنید

زمان به نفع شماست، بنابراین در اوراق بهاداری سرمایه گذاری کنید که پتانسیل زیادی دارند. سهام “رشدی” به شرکت‌ها و صندوق‌هایی اطلاق می‌شود که سود زیادی دارند. نقطه مقابل رشد، “ارزش” است. سهام ارزشی، سرمایه گذاری‌های کم خطر و ایمن‌تر هستند. با این حال، آن‌ها احتمالاً به اندازه سهام رشدی در طول عمر شما بازده نخواهند داشت. بعدتر و با افزایش سن، فرصت برای این سرمایه‌گذاری‌ها وجود خواهد داشت؛ اما در 20 سالگی، احتمالاً سهام رشدی گزینه بهتری است.

ETF مخفف سرمایه قابل معامله در بورس است. آن‌ها اساساً سبدی از ده‌ها (گاهی اوقات صدها) سهام فردی هستند. اگر نخواهید روی شرکت‌های فردی ریسک کنید، گزینه‌هایی عالی هستند. شما حتی می‌توانید ETFهایی بخرید که کل بازار ایالات متحده را برای متوسط ​​بازده سالانه 10 درصدی ردیابی می‌کنند.
هنوز لازم نیست با اوراق قرضه خود را خسته کنید. اوراق قرضه ایمن‌تر از سهام هستند، اما نوسانات نباید زمانی که در دهه 20 زندگی خود هستید برایتان مشکل ساز شوند. رشد ریسک پذیرتر سهام در نهایت برای شما مثمرثمرتر خواهد بود.
در سال‌های پیش رو نباید به این پول دست بزنید. بنابراین اگر روزهای قرمز ضرر را در کارنامه سهام خود مشاهده کردید، لازم نیست نگران شوید.

نگرش “تنظیم و فراموش” را اتخاذ کنید

روی سرمایه گذاری‌های خود متمرکز نشوید، تنها به کمک مالی کردن به آن ادامه دهید. تماشای پولتان که در حال رشد است و تمرکز دائم بر روی آن ایده خوبی نیست. زمانی که سرمایه گذاری درستی انجام دادید دیگر فقط به افزایش آن در فواصل زمانی منظم ادامه دهید. سرمایه گذاری را در دیگر مواقع به حال خود رها کنید. ده‌ها سال طول می‌کشد تا این پول رشد کند و شما در حال حاضر به آن نیاز ندارید؛ پس آن را فراموش کنید.

هرازگاهی اتفاق می‌افتد که سال قرمز و پرضرری را پشت سر گذاشته و در بازار عقب بمانید. تنها به خرید و میانگین هزینه دلار (یا DCA) ادامه دهید. کافیست بدانید اگر چیزی را به قیمت 10 دلار بخرید و بعدتر هم وقتی به 5 دلار رسید آن را بخرید، قیمت هر کالا برای شما چه قدر درمی‌آید؟ فقط 7.5 دلار! با کاهش میانگین، ریسک خود را در طول زمان کاهش می‌دهید.

در بخش کوچکی از سهامتان ریسک پذیر باشید

سهام تسلا
سهام تسلا

وقتی جوان هستید بهتر است سرمایه گذاری‌های پرخطر انجام دهید. به این ترتیب، اگر اشتباه کنید، برای پس گرفتن ضررتان زمان خواهید داشت. ریسک در عین حال اگر با بازدهی ثابت باشد و شما بتوانید نوسانات را تحمل کنید می‌تواند دوست شما باشد. اگر می‌خواهید روی ارزهای دیجیتال، استارت‌آپ‌های فناوری یا شرکت‌های غیر ایمن سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید. فقط کافیست زیاده روی نکنید. مطمئن شوید که این سرمایه گذاری‌ها را با بیش از 5 درصد از کل سبد سهام خود انجام نمی‌دهید.

عبارتی به این مضمون وجود دارد: “هرگز بیشتر از آن چیزی که می‌توانی از دست بدهی سرمایه گذاری نکن”. به یاد داشته باشید، سرمایه گذاری‌های پر ریسک خطرناک هستند؛ به همین دلیل بهتر است که آن را کوچک نگه ‌دارید. همیشه دقت لازم را انجام دهید تا بفهمید در چه چیزی سرمایه گذاری می‌کنید.

مطالب مرتبط: چگونه با پول هوشمندانه رفتار کنیم؟

اگر می‌خواهید زودتر بازنشسته شوید، FIRE را در نظر بگیرید

اگر قصد دارید تا 40 یا 50 سالگی بازنشسته شوید، به FIRE نگاهی بیندازید. FIRE مخفف استقلال مالی (Financial Independence) است. این برنامه برای زودتر بازنشسته شدن است. زمانی که در دهه 20 و 30 سالگی خود هستید، این نوعی روش برای ادامه زندگی است که در پایان می‌تواند نتیجه بزرگی داشته باشد. فرض بر این است که از جایی که ترکیب رشد و بهره بسیار ارزشمند است، باید تا جای ممکن برای سرمایه گذاری و پس انداز فداکاری کنید. این‌ها چیزهاییست است که شما می‌توانید انجام دهید:

سعی کنید 70٪ (بله، 70٪) از درآمد سالانه خود را پس انداز کنید. اگر سالی 80000 دلار درآمد دارید با 24000 دلار زندگی کنید.
هرگز بیرون غذا نخورید؛ مشروب نخورید؛ تنها سرگرمی‌های رایگانی را که از آن لذت می‌برید پیدا کنید. در ارزان‌ترین مسکن ممکن زندگی کنید تا بتوانید هزینه‌ها را در همه بخش‌ها کاهش دهید.
حداقل نیمی از درآمد سالانه خود را در سهام رشدی تهاجمی سرمایه گذاری کنید. با افزایش سن، میزان بیشتری را به یک سبد سهام انتقال دهید.
FIRE برای افراد ضعیف نیست. شما باید در راستای این طرح بسیاری از چیزها را قربانی کنید. اغلب افراد تنها به دلیل همین چیزهاست که از رختخواب بلند می‌شوند! با این حال، اگر بتوانید سپرده به اندازه کافی بزرگی را جمع آوری کنید، ممکن است بتوانید خیلی زود بازنشسته شوید.

نکات مهم

شاید افراد در مورد تنوع بخشیدن به نحوه سرمایه‌گذاری‌هایتان با شما صحبت ‌کنند. گرچه این کار مهم است، اما هدف شما باید تثبیت سبد دارایی‌های مختلفتان باشد. این باعث می‌شود تا در طول دوره‌های متلاطم در بازار آسیب نبینید. شما در 20 سالگی خود هستید، بنابراین زمان کافی برای تحمل یک رکود شدید را دارید. تنوع بخشیدن به سهام و ETF ها خوب هستند، اما تا زمانی که به 30 سالگی نرسیده‌اید لازم نیست نگران اوراق قرضه یا درآمد ثابت باشید.

اگر می خواهید بخشی از درآمد خود را به سرمایه گذاری‌های کم نوسان اختصاص دهید، آن‌ها را به کمتر از 5 تا 10 درصد وجه خود برسانید. شما برای استفاده بهینه از رشد بازار به مقداری نوسان و زمان نیاز دارید.
لازم نیست با بخش برنامه ریزی برای بازنشستگی خود را خسته کنید. همه افراد دوست دارند در مورد “برنامه بازنشستگی” صحبت کنند، اما شما در 20 سالگی خود هستید. هر برنامه‌ای هم که اکنون در نظر داشته باشید احتمالاً در مقطع زمانی بعدی تغییر خواهد کرد. هدفمند بودن خوب است، اما شما به هیچ وجه مجبور نیستید از یک طرح کلی پیروی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *