بازی های ان اف تی یرتر

معرفی ۱۱ بازی ان اف تی (NFT) برتر سال ۲۰۲۲

مقدمه

اگر با ترند‌های رسانه‌های اجتماعی همراه باشید، می‌دانید که بازی‌های ان اف تی  (NFT Games) بسیار محبوب هستند. توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به موضوع غالب بحث‌ها در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند. بنابراین شاید در این مورد کنجکاو باشید و بخواهید وارد این بازی‌ها شوید. یا اگر یک گیمر هستید و روی ان اف تی‌ها سرمایه گذاری کرده‌اید، این بازی‌ها بهترین راه برای ترکیب دو علاقه شما هستند.

همانطور که گفتیم، همه بازی‌های ان اف تی یکسان نیستند. در این مقاله از زرد نیوز، ما به شما کمک می‌کنیم تا در مورد نحوه عملکرد این بازی‌ها (اگر تازه کار هستید) و بهترین بازی‌هایی که باید در سال ۲۰۲۲ امتحان کنید، بیشتر بدانید.

مطلب مرتبط: معرفی ۱۰ بازی برتر متاورس

بازی‌های ان اف تی چگونه کار می‌کنند؟

بازی‌های ان اف تی ترکیبی از طراحی معمول بازی‌ها و مکانیزم‌های بازی جدید استفاده هستند. آن‌ها معمولاً بر روی ان اف تی متمرکز هستند. این نوع بازی‌ها، ان اف تی‌ها را نه تنها در مکانیسم‌های بازی، بلکه در قوانین و تعاملات خود با بازیکنان نیز گنجانده‌اند. به عنوان مثال، آیتم‌هایی که در بازی پیدا می‌کنید، ممکن است ان اف تی‌هایی باشند که می‌توانید جمع آوری کنید و ممکن است بتوانید آن‌ها را با بازیکنان دیگر معاوضه کنید.

علاوه بر این، می‌توانید بازی‌های ان ف تی را بیابید که به کاربران امکان می‌دهد از طریق بازی درآمد کسب کنند. در این بازی‌ها، بازیکنان با توکن‌ها پاداش دریافت می‌کنند و این توانایی را دارند که هر چه بیشتر بازی کنند، درآمد بیشتری کسب نمایند. با این حال، بیشتر این بازی‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه دارند که قبل از شروع به کسب درآمد باید ابتدا آن را وارد بازی کنید.

بازی‌های ان اف تی سال ۲۰۲۲

همانطور که پیش از این گفتیم، همه بازی‌های ان اف تی مانند هم نیستند.. شما می‌توانید آن‌ها را در انواع ژانرها و سبک‌ها پیدا کنید، که باعث می‌شود انتخاب آن‌ها کمی دشوار شود. بنابراین بهترین انتخاب برای شما، عمدتاً به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

علاوه بر این، با اینکه برخی از بازی‌های ان اف تی برای کسب درآمد طراحی شده‌اند، برخی دیگر فقط برای بازی‌کردن هستند. بنابراین این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام نوع بازی برای شما بهترین است. برای کمک به انتخاب راحت‌تر، در اینجا برخی از برترین بازی‌های ان اف تی که می‌توانید در سال ۲۰۲۲ انتخاب کنید را بررسی می‌کنیم.

۱- اکسی اینفینیتی (Axie Infiniti)

اکسی اینفینیتی یکی از برترین بازی‌های ان اف تی است که روزانه ۲/۸ میلیون بازیکن فعال دارد. این بازی برای کسب درآمد به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا توکن‌های AXS را از طریق بازی به دست آورند. سپس آن‌ها می‌توانند در حاکیمت (governance) پلتفرم مورد استفاده قرار بگیرند.

بازیکنان با خرید سه حیوان خانگی دیجیتالی به نام اکسی (Axie) شروع به کار می‌کنند و آنها را بزرگ می‌کنند تا در نهایت نسل‌هایی از این موجودات را ایجاد نمایند. هر اکسی اثر ژنتیکی خود را بر فرزندان خود به جا می‌گذارد و ویژگی‌ها و نقاط قوت و ضعف خود را منتقل می‌کند. در حالت ایده‌آل، بازیکنان باید سعی کنند یک نژاد کمیاب از اکسی با منحصربه‌فردترین ویژگی‌ها ایجاد کنند تا قیمت مناسبی برای آن‌ها در بازارهای  ان اف تی اتریوم، محل مبادله این موجودات، به دست آورد.

طبق وب‌سایت اکسی اینفینیتی، گران‌ترین اکسی که تا به حال فروخته‌شده، ۸۲۰ هزار دلار بوده است. علاوه بر این، ارزش معاملات داخل بازی، ۳/۶ میلیارد دلار می‌باشد‌.

۲- الین ورلدز (Alien Worlds)

طبق آمار وب سایت “Statista“، یکی دیگر از بازی‌های مهم ان اف تی الین ورلدز می‌باشد که بیش از ۱/۱ میلیون کاربر دارد. در این بازی نیز می‌توانید کسب درآمد کنید. درآمدی که از این بازی کسب می‌کنید تریلیوم (Trilium) است. با تریلیوم می‌توانید کنترل سیاره‌هایی را بدست آورید که باعث می‌شود به محتوای بیشتری دست پیدا کنید. این امر رقابت اقتصادی را شبیه سازی و بازیکنان را تشویق می‌کند تا در انتخابات نامزدهای شورا هر سیاره شرکت کنند یا برای شورای سیاره‌ای نامزد شوند.

در این متاورس ان اف تی، بازیکنان می‌توانند به ماموریت‌ بروند و ان اف تی کشف کنند. این ان اف تی‌ها سپس می‌توانند برای استخراج تریلیوم یا برای شرکت در جنگ‌ها و انجام ماموریت‌های بعدی استفاده شوند. ان اف تی‌ها در سطوح مختلف کمیابی و براقیت دارند که ارزش آن‌ها را در بازی تعیین می‌کند.

۳- گادز آن‌چیند (Gods Unchained)

بازی گادز آن‌چیند یک بازی کارتی مبادله‌ای است که مدل بازی‌های ان اف تی با کسب در آمد پیروی می‌کند. این بازی رایگان به بازیکنان خود مالیکت کامل آیتم‌ها را ارائه می‌دهد. بدین معنی که آن‌ها آزادند تا کارت‌های خود را مبادله کنند، از بازیکنان دیگر کارت بخرند یا حتی کارت‌های خود را به بازیکنان دیگر بفروشند. بازیکنان جدید ۱۴۰ کارت رایگان دریافت می‌کنند تا با چم و خم بازی آشنا شوند. هر کارت قدرت بخصوص خود را دارد و با دسته‌بندی‌های مختلف مانند کمیابی، قبیله، مانا و خدا گروه بندی می‌شوند. بعضی کارت موجوداتی را احضار می‌کنند، بعضی دیگر به آن‌ها قدرت می‌دهند، کارت‌هایی نیز وجود دارند که کارت‌های دیگری را به شما می‌دهند و غیره.

 بازیکنان یا پیروزی در برابر حریفان و یا از طریق خرید مستقیم از بازیکنان دیگر، کارت جدید بدست می‌آورند. در هنگام مبارزه با بازیکن دیگر، زمانی برنده می‌شوید که بتوانید سلامتی (Health) حریف را زود تر به صفر برسانید. سپس پس از هر پیروزی xp یا تجربه دریافت می‌کنید. وقتی نوار تجربه شما پر شود، یک پک کارت جدید دریافت می‌کنید و به لول بعدی می‌روید.

۴- سند باکس (The Sandbox)

سند باکس یک پلتفرم ان اف تی است که شباهت زیادی به بازی ماینکرفت (Minecraft) دارد. این بازی بشدت مبتنی بر انجمن‌های آنلاین است و هر بازیکنان می‌تواند دنیایی بسازد ک آن را با دیگران به اشتراک بگذارد. سند باکس بیشتر روی جنبه خلق‌کردن ک طراحی دنیا‌های مختلف متمرکز تا روی بازی. بازیکنان می‌توانند آیتم‌هایی بسازند و برای آن‌ها انیمیشن طراحی نمایند و آن‌ها را به عنوان ان اف تی در بازار ان اف تی این پلتفرم بفروشند. گفتنی است این آیتم‌ها در تمام بازی‌ها و دنیا‌های سند باکس قابل استفاده می‌باشد.

در سند باکس، می‌توانید یک دنیای جذاب بسازید و آن را به دیگر بازیکنان بفروشید تا از سازه شما استفاده کنند و لذت ببرند. سپس آن‌ها با انجام بازی‌ها در پلتفرم سند باکس جایزه دریافت می‌کنند.

توکن کاربردی این پلتفرم سند (SAND) نام دارد. این توکن را می‌توانید برای خرید آیتم‌های داخل بازی استفاده کنید. بازیکنان همچنین می‌توانند در این پلتفرم، املاک مجازی بخرند که هر قطعه زمین لند (LAND) نام دارد. سپس می‌توانند ملک خود را با آیتم‌ها و موارد مختلف تزئین کنند و مکانی را برای بازی دیگران بسازند و در آخر آن را بفروشند. در این متاورس بیش از ۱۴۶ هزار ملک مجازی وجود دارد.  هر کدام از این املاک می‌تواند ساخت ساختمان، خانه، فضایی برای یک بازی بکر و غیره مورد استفاده قرار بگیرد.

۵- اسپلینترلندز (Splinterlands)

مانند بازی گادز آن‌چیند، اسپلینترلندز یک بازی کارتی ان اف تی است که به بازیکن اجازه می‌دهد در کنار بازی‌کردن درآمد کسب کند. تفاوت اصلی میان این دو بازی آن است که شما باید پک کارت ابتدایی بازی را خریداری کنید. اگر به یاد داشته باشید، در بازی گادز آن‌چیند خود بازی به شما ۱۵۰ کارت رایگان می‌داد؛ اما در اسپلینترلندز باید کارت‌های اولیه را خریداری کنید. هر کارت ویژگی‌های خاص خود را دارد. مانند میزان مَنا (Mana)، لول، تجربه، توانایی و کم‌یابی.

بازیکنان می‌توانند کارت‌های خود را با یکدیگر مبادله کنند یا حتی آن‌ها را قرض بدهند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند کارت‌های مختلف را باهم ترکیب کنند تا لول (Level) خود را بالا ببرند. آن‌ها حتی می‌توانند کارت‌های خود را به کریپتو تبدیل کنند.

کارت‌های اسپلینترلندز با پلتفرم‌های بازار شخص ثالث مانند مانستر مارکت (Monster Market)، پیک مانسترز (PeakMonsters) و اوپن سی (Open Sea) نیز سازگار هستند. بنابراین می‌توانید روی پلتفرم‌های متعدد بفروشید.

در اسپلینترلندز، شما با شرکت و برنده‌شدن در تورنومنت‌ها و مسابقات رده‌بندی جوایزی بدست می‌آورید. بازیکنان همچنین با انجام ماموریت‌هایی آیتم‌های مختلف بدست می‌آورند. این آیتم‌ها شامل کارت‌های خاص، کریستال‌های دارک انرژی (Dark Energy) و معجون جادویی می‌شوند. کریستال‌ها ارز داخل بازی هستند و با آن‌ها مس‌توانید از شاپ داخل بازی خرید کنید.

۶- سورِر (Sorare)

سورِر یک بازی ان اف تی کارتی و فوتبالی است که می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای عاشقان این ورزش باشد. این بازی در واقع یک فوتبال فانتزی کارتی است که به بازیکنان اجازه می‌دهد ترکیب تیم خود را بسازند و برای استراتژی درست کنند.

بازیکنان می‌توانند در تورنومنت‌های هفتگی شرکت کنند و در برابر دیگر بازیکنان قرار بگیرند. در بازی سورِر کارت‌های قابل مبادله‌ای وجود دارد که تصویر بازیکنان فوتبال واقعی روی آن‌ها قرار دارد. درست مانند فوتبال فانتزی،  امتیاز شما وابسته به عملکرد بازیکنان در زمین فوتبال واقعی می‌باشد. کارت‌ها کم‌یابی مختلفی دارند مانند کمیاب (rare)، بسیار کمیاب (super rare)، خاص (unique). هرچه یک کارت کم‌یاب تر باشد، ارزش آن در پلتفرم بیشتر می‌شود. بازیکنان صاحب این کارت‌های ان اف تی هستند پس می‌توانند آن‌ها را آزادانه مبادله کنند یا در  مارکت پِلِیس‌ها (market place) کارت‌های خود را بفروشند.

سورِر یک بازی فری تو پلی (free to play دانلود و نصب بازی رایگان است اما دارای خرید درون برنامه‌ای می‌باشد) است. بنابراین با شروع بازی یک پک کارت رایگان دریافت خواهید کرد. شما با بازی‌کردن کارت‌های بیشتری دریافت می‌کنید، اما لازم به ذکر است که کارت‌های “خاص” و بهتر را اغلب باید خریداری کنید تا بتوانید در لیگ‌ها و تورنومنت‌ها موفقیت کسب نمایید.

۷- واکینگ دد: امپایر (The Walking Dead: Empire)

این یک بازی چند نفره در ژانر بقا (Survival) است که بر اساس جهان سریال واکینگ دد می‌باشد. در این بازی چند نفره آنلاین که مبتنی بر بلاک چین است، بازیکنان می‌توانند با یکدیگر هم گروه شوند و با زامبی‌ها مبارزه کنند، یا در شهر به جستجو غذا و دارو بپردازید. همچنین ممکن است هنگام جستجو خود با بازیکنانی روبرو شوید که حاضرند برای بدست‌آوردن وسایل شما، جانتان را بگیرند! درست مانند سریال واکینگ دد،  بازیکنان می‌توانند برتری خود را به بقیه گروه غالب و آن‌ها را رهبری کنند. یا وفاداری خود را به گروه و رهبر آن ثابت کنند و عضو موثری باشند.

وقتی بازیکنان در این بازی صاحب زمین هستند، زمانی که فعالیت‌های زیادی در قلمرو آنها انجام شود، پاداش بیشتری کسب می‌کنند. این فعالیت‌ها می‌توانند خواه خرید و فروش باشد یا جنگ و کشتار. این بدان معناست که بازیکنان باید یک پایگاه و بیس قوی بسازند که بازماندگان، رقبا و زامبی‌ها را به طور یکسان جذب کند. شما می‌توانید بازیکنان دیگر را دعوت کنید تا به بیس شما بیایند، تا با هم بتوانید آن را برای بقا توسعه دهید.

۸- داگامی (Digami)

داگامی یک بازی با جهانی کاملا مختص به حیوانات خانگی است. شما در این بازی یک حیوان خانگی مجازی (که داگامی نام دارد) انتخاب می‌کنید و آن را تا بزرگسالی پروش می‌دهید. بازیکنان می‌توانند داگامی خود را ترتيب و تزیین کنند و ویژگی‌های خاص برای آن بسازند. این ان اف تی‌های داگامی بیش از ۳۰۰ نژاد دارند (درست مثل سگ‌های واقعی) دارند که هرکدام ویژگی منحصر بفردی دارد. این سگ‌ها کم‌یابی مختلفی دارند که شامل برنز، نقره، طلا و الماس می‌شود. هرچه کم‌یاب تر باشند ارزش‌ آن‌ها بیشتر می‌شوند.

بازیکنان می‌توانند در چالش‌های مختلف رقابت کنند و داگا (Doga)، ارز ویژه این بازی، را برنده شوند.

با توکن داگا می‌توانید از فروشگاه داخل بازی لباس‌های مجازی بخرید، بلیط رویداد‌های بازی را تهییه کنید و برای داگامی خود زادگیری کنید. اولین نژاد داگامی در ۲۲ فوریه ۲۰۲۲ منتشر شد که تا امروز به طور کامل به فروش رسیده.

۹- پارالل (Parallel)

پارالل (به معنای موازی) را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های ان اف تی اجتماعی دانست. این بازی یک متاورس است که بازیکنان در آن کنار هم می‌آیند تا جهانی با موقعیت‌های بی‌پایان بسازند.

در این متاورس، کلمات جادویی (Runes) هر بلاک ساختمان را می‌سازند و برای بدست‌آوردن عناصر ان اف تی بازی به نام پاراگونز (Paragones) ضروری هستند. آن‌ها همچنین بر عناصر مختلف بازی مانند ویژگی‌ها، قدرت، بازدهی درآمد و انرژی جادویی تأثیر می‌گذارند. خاک، سنگ، چوب، لاستیک، پلاستیک، کریستال، فلز، جواهر، انیکسیوس، کریپتون، پیتیوم و پارانیم انواع مختلف عناصر جادویی موجود در متاورس به ترتیب ارزش هستند.

پارلل بازی‌های زیادی را ارائه می‌دهد. این بازی‌ها با سری بازی‌های “Rune Hunter”  شروع می‌شود. این بازی سه قسمتی، دارای سه بازی منحصر به فرد برای معرفی خط داستانی متاورس و مکانیسم‌ کسب درآمد از طریق بازی می‌باشد. “Ascension” یک بازی دیگر است که از  سریال اسکوئید گیم الهام گرفته و دارای ۱۰ بازیکن است که باید یک مسیر مرگبار با موانع را پشت سر بگذارند و  در مقابل غول بزرگ قرار بگیرند و از تله‌های پنهان فرار کنند.

۱۰- ایلوویوم (Illuvium)

ایلوویوم یک بازی جهان باز در سبک اکتشاف است. در این بازی ۷ سیاره بیگانه و فوق‌العاده وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها به کاوش، استخراج و شکار موجوداتی به نام ایلوویال (Illuvial) بپردازید. این موجودات خاص توانایی‌هایی منحصربه‌فردی دارند که شما می‌توانید با پرورش ایلوویال‌ها، این ویژگی‌ها را ارتقا دهید. این امر باعث می‌شود که ارزش آن‌ها نیز بیشتر شود. بازیکنان می‌توانند علاوه بر ایلوویال‌ها، دیگر آیتم‌هایی که در بازی بدست می‌آورند را در مارکت پِلِیس‌ها بازی با ان اف تی تبادل کنند.

این بازی هنوز در مرحله بتا می‌باشد اما، گرافیک آن خیره‌کننده است و بازیکنان می‌توانند در آن توکن‌های ILV بدست آورند. این توکن را به عنوان پاداش انجام ماموریت‌های مختلف در بازی دریافت می‌کنید. علاوه بر این با شرکت در مسابقات و رویدادها، انجام ماموریت‌هایی محیطی و دست‌یابی به اچیومنت‌های خاص، توکن ILV دریافت می‌کنید. بازیکنان می‌توانند در محلی خاص به نام Leveithan Arena با یکدیگر تن به تن مبارزه کنند؛ بازیکنان تماشاگر نیز می‌توانند روی نتیجه این نبرد شرط ببندند.

۱۱- استار اطلس (Star Atlas)

استار اطلس یک بازی در سبک اکتشاف فضایی استراتژیک است. در این بازی بازیکنان سوار بر سفینه فضایی مدرن خود می‌شوند و با جمع آوری موادی که استخراج کرده‌اند بیس یا پایگاه خود را می‌سازند‌.

می‌توانید به شهر‌های دارای معدن سر بزنید که مناطقی غنی از مواد معدنی هستند و در واقع مرکز فعالیت‌های اقتصاد بازی به شمار می‌آید. شما می‌توانید منابعی که بدست می‌آورید را در مارکت پِلِیس‌ بازی به فروشید یا در صورت نیاز از آن خرید کنید.

هدف بدست‌آوردن توکن POLIS است که در واقع ارز بازی و توکن حاکمیتی استار اطلس است که به شما اجازه می‌دها در وضع قوانین بعدی و آینده متاورس این بازی یک رای داشته باشید.

بازیکنان می‌توانند به هر یک از سه جناح درون بازی بپیوندند – منطقه ONI، کنسرسیومی از نژادهای بیگانه. Ustur Sector، گروهی از ربات‌های انسان نمای هوشمند؛ یا MUD Territory، سرزمینی که توسط نوع بشر اداره می‌شود. بازیکنان همچنین می‌توانند آواتارها، خدمه و سفینه‌های بین ستاره‌ای سفارشی و مخصوص خود را بسازند و با آن به کاوش جهان بپردازند. در حالی که قابلیت‌های اصلی بازی در حال حاضر در دسترس هستند، استار اطلس تا اواخر سال ۲۰۲۲ به طور کامل راه اندازی نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *