threesome

تری سام (threesome) چیست؟

تری سام یکی از انواع رابطه‌های جنسی بین انسان ها است. که در این رابطه جنسی سه نفر بطور همزمان درگیر می‌شوند. اگرچه رابطه جنسی تری سام اغلب بین سه نفر بصورت تفننی و سرسری انجام می‌شود و افرادی که در آن درگیر هستند، وابستگی عاطفی بین آن‌ها وجود ندارد و فقط گاهی اوقات و حتی در مواردی فقط یک شب برای تجربه داشتن چنین رابطه‌ای این کار را انجام می‌دهند، اما رابطه هایی هم در این بین وجود دارد که رابطه هایی هستند که بین سه نفر احساس عاطفی وجود دارد، رابطه هایی که به آن‌ها رابطه چنددلبری (polyamory) یا عشق سه نفره (ménage à trois) می‌گویند. این رابطه‌ها همچون دیگر رابطه های معمولی طرفین نسبت به یکدیگر حس مالکیت، حس مسئولیت دارند.

تری سام نوعی سکس گروهی است که فقط شامل سه نفر می‌شود و نه بیشتر. این رابطه ممکن است در موقعیت‌های خاصی اتفاق بیفتد؛ موقعیت هایی همچون فعالیت جنسی یهویی و و خارج از اختیار که برای مثال بین سه دوست که برای لحظه ای به دلیل یه سری اتفاقات تحریک می‌شوند و این رابطه بین آن‌ها رخ می‌دهد. موقعیت دیگری که میتوانیم به آن اشاره کنیم رخ دادن این رابطه بصورت ضربدری در جمعی از روشن فکران است که به نظر آن ها این نوع رابطه های هیچ مشکل اخلاقی ندارند. گاهی اوقات هم چند نفر برای تجربه حس این رابطه، این سکس را از قبل با یکدیگر برنامه ریزی می کنند. و به ندرت در مجالس ارجی (orgy) که همان پارتی هایی هستند که در آن افراد به سکس می پردازند نیز رخ می‌دهد. که در رابطه هایی که در مراسمات ارجی رخ می دهد معمولا دو نفر همیشه با هم در رابطه هستند و نفر سوم از این پارتی به آن ها اضافه می شود. برخی افراد از رابطه تری سام برای گسترش عشق های مثلثی استفاده می کنند. تری سام یکی از رابطه های فانتزی است که معمولا در فیلم های مستهجن به تصویر کشیده می‌شود.

انواع مختلف رابطه جنسی تری سام

افراد درگیر در رابطه تری سام می تواند ترکیبی از جنسیت ها و گرایشات مختلف باشد. هر کدام از طرفین درگیر می توانند هر نوع عمل جنسی با یکی دیگر از افراد یا هر دوی آن‌ها انجام دهد. این اعمال جنسی که در تری سام معمول است عبارتند از رابطه جنسی واژنی، رابطه مقعدی، رابطه دهانی یا حتی خودارضایی با تماس با دو فرد دیگر درگیر در رابطه و یا بدون تماس با آن‌ها. این افرادی که با دو طرف دیگر درگیر رابطه نمی شوند هم می توانند کسانی باشند که با بی غیرتی همسر خود را در اختیار شخص دیگر قرار می دهند و یا افرادی باشند که از تماشای سکس دو نفر لذت می برند و به قولی فتیش این کار هستند.

این رابطه ها حتی ممکن است سه نفر دگرجنس گرا را نیز درگیر خود کند که رابطه آن‌ها تشکیل شده از 2 مرد و یک زن می تواند باشد و یا دو زن و یک مرد. که در این رابطه ها دو زن با یکدیگر و یا دو مرد با یکدیگر نیز به سکس می‌پردازند.

رابطه تری سام دوجنسگرا نیز داریم که در آن ممکن است یک مرد با یک مرد دیگر و یک زن رابطه برقرار کند و یا یک زن با یک زن دیگر و یک مرد به سکس بپردازد و یا هر سه با هم سکس داشته باشند.

رابطه تری سام همجنسگرا شامل سه مرد و یا سه زن می شود.

پوزیشن های جنسی رابطه تری سام

رابطه تری سام ممکن است در حالات مختلفی از پوزیشن های جنسی رخ دهد. برای مثال:

تری سام متشکل از 2 زن و یک مرد

تری سام با دو دخول

تری سام متشکل از 2 زن و یک مرد

معایب رابطه جنسی سه نفره (تری سام)

افرادی که به رابطه تری سام روی می‌آورند ممکن است به مشکلات مختلفی دچار شوند. یکی از بزرگترین مشکلات این رابطه ها وابستگی است؛ به این صورت که دو نفر که پارتنر جنسی یکدیگر هستند نفر سومی را وارد رابطه خود می کنند و احتمال اینکه پارتنرتان به نفر سوم وابسته شود و یا حتی به او علاقه‌مند شود، خیلی زیاد است. و همین کار رابطه شما را با مشکل بزرگی روبرو می‌کند. یکی دیگر از مشکلات این رابطه، حسادت است که دو نفر اصلی این حس را ممکن است تجربه کنند، برای مثال وقتی ببینند پارتنرشان با طرف دیگر در حال رابطه است و با او لذت بیشتری را تجربه می‌کند به حسادت و خراب کردن رابطه ترقیب می‌شود.

یکی از خطرناک‌ترین پیامدهای این رابطه بیماری های مقاربتی است، با اینکه این بیماری و یا خطر باردارشدن در رابطه دونفره هم وجود دارد اما در تری سام، کنترل آن خیلی سخت‌تر است. برای مثال اگر در رابطه یک مرد و دو زن باشید مرد برای رابطه با هر کدام از طرفین باید از یک کاندوم خاص استفاده کند وگرنه ممکن است بیماری دو زن را به یکدیگر انتقال دهد.

مزایا رابطه جنسی سه نفره

این نوع رابطه، رابطه‌ای است که از سمت اکثر روانشناسان تایید نمی شود اما در هر صورت، کسانی که به این نوع رابطه روی می‌آورند مزایایی را به آن نسبت می‌دهند؛ مزایایی همچون ایجاد تنوع و جذابیت در رابطه، روشی برای رسیدن به فانتزی‌های ذهنی، دور کردن افراد از خیانت کردن.

با روش‌های دیگر به رابطه‌تان تنوع و جذابیت ببخشید نه با رابطه تری سام

اما سعی کنید با روش های دیگری این جذابیت و تنوع را به رابطه خود ببخشید تا با مشکلات بیش از حد آن روبرو نشوید؛ در ادامه به تعدادی از این روش ها که بهبود رابطه کمک خواهد کرد، می پردازیم:

1-پوشیدن لباس‌های سکسی مختلف

2- تغییر مکان برقرای رابطه

3-ایجاد فضای رمانتیک

4- پخش موسیقی

5- علاقه های جنسی یکدیگر را از طرف خود بپرسید

6-از حرف های عاشقانه در حین رابطه استفاده کنید

7-به دنبال علت خیانت احتمالی و کمبودها در رابطه

8- تنوع در پوزیشن جنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.