things-to-always-do-before-sex

9 نکته ای که همیشه باید قبل از داشتن سکس، رعایت کنید

احتمالا شما اخیرا، فردی را ملاقات کرده اید و سعی می‌کنید با بهترین روش ها یک حس عالی از سکس با او را پیدا کنید؛ و یا شاید شما با پارتنر خود زمان طولانی‌ای است که در رابطه هستید و امیدوارید بتوانید با روش هایی به رابطه تان هیجان ببخشید و یک حالت احساسی و شهوانی در اتاق خوابتان ایجاد نمایید. درهرصورت، یک لیست از بایدها را برای شما آماده کرده ایم تا قبلا از رفتن به تخت آنها را انجام دهید.

اگر می خواهید که واقعا برای ایجاد حس صمیمیت در سکس تلاش کنید، توجه کنید که این یک چک لیست از کارهایی است که مشاوران و روانشناسان امور زوجین مطرح کرده اند؛ پس توجه کردن به آنها، قطعا در کیفیت رابطه جنسی شما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

  • ایما و اشاره به پارتنرتان خیلی قبل تر از رسیدن به زمان سکس

( پارتنر کلمه ای انگلیسی است به معنای همکار یا فردی که با او هستید، می باشد؛ که در فارسی هم با همان پارتنر کاربرد دارد)

با اینکه اغلب در اتاق خواب، به اندازه کافی تحریک می شوید، اما اینکه قبل از رفتن به اتاق خواب هم حرکاتی انجام دهید که باعث تنش ها و تحریکات جنسی شود؛ تاثیر زیادی در حس شما در اتاق خواب دارد.

سارا هانتر، محقق و درمانگر روابط جنسی، در رابطه با مسئله سکس گفته است:” صبح ها همسرتان را به یک بوسه عمیق دعوت کنید یا در حال راه رفتن به او یک چشمک بزنید” کارهایی که به رابطه جنسی مربوط هستند مثل بوسه، عشوه، چشمک زدن و … به خوبی می تواند بدن شما را گرم کند و آماده داشتن رابطه جنسی شوید.

  • همیشه کاندوم همراه داشته باشید

رابطه جنسی ایمن یک مسئله بسیار حائز اهمیت می باشد هم بخاطر محافظت از بیماری ها هم جلوگیری از بارداری. سانی راجرز، روانشناس بالینی و آموزش دهنده معتبر در مسائل جنسی، در صحبت هایش آورده است:” برای مردان، همراه داشتن کاندوم قبل از داشتن سکس، به معنای آمادگی بسیار خوب برای سکس است. هم چنین این روانشناس معروف گفته است:” هم چنین روش استفاده درست از کاندوم را حتما یاد بگیرید؛ من همیشه پیشنهادم این است که کاندوم با سایز بزرگ بخرید زیرا تفاوت خیلی کمی بین سایز متوسط و سایز بزرگ وجود دارد.

  • کنار تختخوابتان روان کننده داشته باشید

راجرز روان کننده را یکی از “ضروریات تختخواب” میداند؛ که همیشه باید در دسترس باشد. او یادآوری می کند که یک تختواب زیبا تختخوابی است که لوبریکنت، روان کننده، داشته باشد و دسترسی به آن آسان باشد. روان کننده ها شما را از خود بی خود می کنند.

  • به جزئیات دقت کنید

آماده کردن فضای اتاق به حال و احوال شما بسیار کمک می کند؛ به نقل از راجرز، آماده کردن فضا می تواند شامل پخش کردن موسیقی مورد علاقه در اتاق خواب، کم کردن نور چراغ، روشن کردن شمع یا پخش کردن رایحه یک عطر مورد علاقه باشد.

  • از نظر ذهنی خود را تحریک کنید

به صورت بخصوص برای زنان، سکس از ذهن شروع می شود. از سمت راجر نقل شده است:” مغز از نظر جنسی بسیار قدرتمندتر از دستگاه تناسلی می باشد، زیرا ذهن جاییست که سکس از آن شروع می شود. بنابراین تصور کردن، یک بازی بصری جنسی می باشد که در جلورفتن سکس بسیار موثر است.

شما می توانید در طول روز در دوره های زمانی مختلف، تصور کردن را تمرین کنید، و سعی کنید آن ها را زمانیکه در سکس هستید فراموش نکنید

  • یک لیست از کارهای مهم بسازید و آن را در گوشه ای قرار دهید

اگر شما دائما به همه کارهایی که باید انجام دهید فکر می کنید و ذهنتان را مشغول این کارها می کنید، خیلی لذت کمتری از سکس خواهید برد. اگر ذهن شما همیشه به سمت افکاری مثل “ما باید شیر بخریم، شیرمون تموم شده” یا “من روز پنج شنبه وقت دندان پزشک دارم” می رود، پس شما از سکس لذت کمتری می برید، بنابراین نوشتن کارها روی کاغذ و خالی کردن ذهنتان بسیار به لذت جنسی شما کمک می کند.

طبق گفته موری:” این کار روزمره می تواند به روشی برای افزایش تمرکزتان بر روی سکس در طولانی مدت منجر شود بنابراین اگر فکر می کنید کارهایی که باید انجام دهید ذهن شما را خیلی مشغول کرده است حتما لیستی از آنچه باید انجام شود تهیه کنید و سپس آن فهرست را کنار بگذارید تا فقط چند دقیقه روی لذت بردن از رابطه جنسی تمرکز کنید.”

  • یک کاری انجام دهید که احساس سکسی تری پیدا کنید

از موری نقل شده است: پیدا کردن احساس سکسی و مطلوب بودن از نظر جنسی، برای شریک زندگی ما یک مؤلفه اصلی است که در لذت جنسی کمک می کند.

وی هم چنین گفته است:” بنابراین قبل از رابطه جنسی ، کاری انجام دهید که باعث می شود احساس سکسی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.” کارهایی از قبیل دوش گرفتن، پوشیدن لباس زیر زیبایی که به شما اعتماد به نفس می دهد، گوش دادن به یک آهنگ احساسی. چیزی که باعث جذابیت شما شود شما را سکسی می کند.

  • چند نفس عمیق بکشید

در صحبتی از موری آمده است:” که طبق مشاهدات ما، مدیتیشن به افزایش تمرکز ما بر سکس و احساس لذت جنسی کمک شایانی می کند که البته باعث می شود سکس رضایت بخش تری داشته باشیم” البته حتی اگر مدیتیشن نکنید می توانید با یک تمرین ساده کارهای روزمره تان را از تجربه جنسی تان جدا کنید. این تمرین شامل چند نفس عمیق در طول روز است به شما کمک می کند استراحت ذهنی کنید و خودتان را برای رابطه جنسی آماده کنید.

  • سرعت پیشنوازی را کم کنید

یک نکته وجود دارد که همیشه باید آن را در نظر داشته باشید.

بیشتر زنان تقریبا 20 دقیقه زمان لازم دارند تا بدنشان برای سکس نافذ، کاملا آماده شود. طبق گفته راجرز:” این مورد بدان معناست که گذراندن وقت برای برخی مقدمات می تواند یک تجربه جنسی لذت بخش برای شما به ارمغان آورد” وی در ادامه آورده است:” تحریک کردن هر یک از قسمت های بدن، زدن بوسه بر روی قسمت های مختلف بدن و … یک راه عالی برای آشنا شدن شما با نقاط تحریک آمیز بدن شریک جنسیتان است و احساس سکسی خوبی در هر دوی شما ایجاد می کند.” پس هرگز عجله نکنید سرعت پیش رابطه را پایین بیاورید تا تاثیر آن را در رابطه اصلیتان به خوبی ببینید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *