10 نکته که ممکن است درباره فرهنگ قهوه ایتالیا ندانید

10 نکته که ممکن است درباره فرهنگ قهوه ایتالیا ندانید

حتی اگر هرگز خیابان‌های پر پیچ و خم رم را کاوش نکرده باشید، در کانال‌های ونیز قدم نزده باشید یا بهترین پیتزای ناپل را نخورده باشید، می‌توانید چیزهای زیادی در مورد فرهنگ قهوه ایتالیایی بدون سفر به ایتالیا بیاموزید. ایتالیایی‌ها قهوه را بسیار جدی می‌گیرند و اغلب هر روز سه فنجان یا بیشتر قهوه می‌خورند.

از کاپوچینو گرفته تا اسپرسو، و کافه ماکیاتو تا کافه کورتو، چیزهای زیادی در مورد فرهنگ قهوه در یکی از زیباترین کشورهای اروپا وجود دارد که احتمالاً نمی‌دانید. به عنوان مثال، آیا می‌دانستید که در ایتالیا کاپوچینو یک نوشیدنی صبحگاهی است؟

یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ ایتالیا در اطراف قهوه به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که در مورد آداب صحیح قهوه مرتکب اشتباه نخواهید شد. اما همچنین به درک عمیق‌تری از این نوشیدنی محبوب کمک می‌کند. چه در حال برنامه‌ریزی سفر به این کشور زیبا باشید و چه فقط می‌خواهید درباره آداب و رسومی که در اطراف صبحگاه مورد علاقه همه افراد را احاطه کرده است بیشتر بدانید، در اینجا ده چیز وجود دارد که هرگز درباره فرهنگ قهوه ایتالیا نمی‌دانستید. همراه زرد نیوز باشید.

در ناپل قهوه معلق سرو می‌کنند

کافه سوسپسو

اگر از کسی در ایتالیا می‌شنوید که از «کافه سوسپسو» نام می‌برد، احتمالاً نمی‌دانید درباره چه چیزی صحبت می‌کند. Caffè sospeso یا قهوه معلق در اطراف منطقه ناپل در جنوب ایتالیا رایج است و روحیه سخاوتمندانه و دلسوز مردم ناپل را به نمایش می‌گذارد.

اما قهوه معلق دقیقاً چیست؟ وقتی پول قهوه خود را می‌پردازید، بسیاری از کافه‌ها به شما اجازه می‌دهند در صورت تمایل، هزینه یک قهوه اضافی را نیز بپردازید. کافه‌های ایتالیایی که این سرویس را ارائه می‌کنند معمولاً یک قابلمه روی پیشخوان دارند که می‌توانید رسید قهوه معلق را در آن بیندازید. اگر کسی وارد شود که توانایی خرید قهوه در آن روز را نداشته باشد، می‌تواند بپرسد که آیا کافه سوسپسو موجود است یا خیر، و یک قهوه رایگان برای او سرو شود!

Caffè sospeso از اواخر دهه 1800 یک سنت ناپلی بوده‌ است که در مرکز ناپل سرچشمه گرفته‌ است و از طریق مشکلات اقتصادی جنگ جهانی دوم به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌ است. اگرچه منشا دقیق قهوه معلق نامشخص است. برخی از داستان‌ها می‌گویند که این سنتی توسط اشراف آغاز شده‌ است. که پس از برنده‌ شدن در رویدادی مانند جوست با سفارش دو قهوه و گذاشتن‌ یکی برای غریبه‌ها شادی خود را به اشتراک گذاشتند.

کاپوچینو یک نوشیدنی صبحگاهی است

کاپوچینو

در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان، سفارش یک کاپوچینوی کف‌دار به عنوان غذای بعدازظهر یا نشستن با دوستان وخوردن یک تکه کیک همراه کاپوچینو، غیر معمول نیست. اگرچه در رم، این یک نه بزرگ است در واقع، در کل ایتالیا.

در ایتالیا، کاپوچینو یک نوشیدنی صبحگاهی است. ایتالیایی‌ها فقط قبل از ساعت 11 صبح کاپوچینو می‌نوشند و معمولاً در زمان صبحانه، صبح زود مصرف می‌شود. به نظر نمی‌رسد دلیل محکم و سریعی پشت این سنت وجود داشته باشد، اما برخی می‌گویند به این دلیل است که کف و شیر کاپوچینو ما را چنان سیر می‌کند که به عنوان یک جایگزین غذا عمل می‌کند.

البته، اگر واقعاً کاپوچینویی در ساعت 2 بعد از ظهر می خواهید. وقتی در ایتالیا هستید، به هر حال، باید یکی را سفارش دهید. فقط برای ظاهر شوکه و بی‌تأثیر که احتمالاً از باریستا خواهید داشت، آماده‌ باشید.

نوشیدن‌ قهوه ایستاده پشت پیشخوان معمول است

نوشیدن‌ قهوه ایستاده پشت پیشخوان

بسیاری از ما عادت کرده‌ایم برای رفتن یک قهوه بخوریم یا در یک میز در کافی‌شاپ مورد علاقه‌مان قهوه بخوریم و شاید هم یک لقمه بخوریم. در ایتالیا اوضاع کمی متفاوت است.

وقتی در ایتالیا هستید، می‌توانید از قهوه albanco (در پیشخوان) یا al tavole (سر میز) لذت ببرید. متوجه خواهید شد که در زمان‌های شلوغ روز، به‌ویژه در زمان صبحانه، بیشتر ایتالیایی‌ها قهوه‌شان را در بار یا پیشخوان می‌نوشند، زیرا سریع‌تر و راحت‌تر است.

با این حال، صرف قهوه ال بانکو چیزهای بیشتری نسبت به راحتی وجود دارد. در بسیاری از کافه‌ها، نوشیدن‌ قهوه در پیشخوان بسیار ارزان‌تر از سر میز است. اغلب به اندازه یک سوم یا حتی نیمی از قیمت. بنابراین منطقی است که اگر فقط برای یک شات سریع اسپرسو می‌روید، نمی‌خواهید هزینه اضافی بپردازید.

شما می‌توانید در cremina مشترک شیرجه بزنید

cremina مشترک

بیشتر قهوه ایتالیایی بدون شکر در آن سرو می‌شود، به استثنای نوشیدنی‌های یخی شیرین در ماه‌های تابستان. از آنجایی که ایتالیایی‌ها قهوه‌ی قوی و سیاه خود را ترجیح می‌دهند، افزودن شکر یک اولویت شخصی است. در بیشتر کافی‌شاپ‌ها، معمولا شیشه‌ها یا بسته‌هایی از شکر قهوه‌ای و سفید را روی پیشخوان می‌بینید، بنابراین می‌توانید آن را به سلیقه خود اضافه کنید.

در برخی از کافه‌ها، به‌ویژه موسسات سنتی‌تر، می‌توانید وان‌های مشترک کرمنا یا کرم قهوه یا فوم زده‌ شده‌ با شکر را ببینید که روی پیشخوان گذاشته‌اند. ایتالیایی‌ها مقداری از آن را مستقیماً داخل قهوه‌شان می‌ریزند تا یک مقدار شیرین بخورند. اگر برایتان مهم نیست که در دیگ همگانی فرو بروید، همین کار را انجام دهید.

و اگر کرم یا شکر ندیدید، فقط از یک باریستا بپرسید. اگر به دنبال شیرین‌کننده‌های مصنوعی یا جایگزین‌های قند هستید که ممکن است همیشه روی پیشخوان نمایش داده‌ نشوند، همین امر صدق می‌کند.

فقط یک سایز فنجان برای قهوه وجود دارد

فقط یک سایز فنجان برای قهوه وجود دارد

همه ما آنجا بوده‌ایم: شما وارد یک استارباکس می‌شوید و از مجموعه‌ای از نوشیدنی‌های موجود در اندازه‌های مختلف، از Tall گرفته تا Grande، و Venti تا Trenta، شگفت‌زده‌ می‌شوید. با این حال، فریب نام‌های ایتالیایی را که قهوه‌های زنجیره‌ای اندازه نوشیدنی‌های خود را می‌دهند، نخورید. وقتی در ایتالیا هستید، برای هر نوع قهوه فقط یک فنجان وجود دارد.

فرقی نمی‌کند کاپوچینو، ماکیاتو یا اسپرسو سفارش می‌دهید، فقط کافی است هر قهوه‌ای را که می‌خواهید سفارش دهید، و آن را در هر اندازه از فنجانی که به دستتان می‌رسد. برای مثال، اسپرسو یک شات قهوه قوی است که در آن سرو می‌شود. یک فنجان کوچک که کمی باز شده‌ است، در حالی که کاپوچینو در یک فنجان گرد است که تا حدودی شبیه یک کاسه کوچک است تا اجازه دهد کف روی قهوه چیده شود.

درست است، در حال حاضر زنجیره‌های بین المللی مانند استارباکس در ایتالیا وجود دارد. اگر از یکی از آن‌ها بازدید می‌کنید، اندازه‌های نوشیدنی پیشنهادی را بررسی کنید و به‌طور مناسب سفارش دهید. در غیر این صورت، فقط کافی است قهوه خود را سفارش دهید و از آن لذت ببرید، با هر اندازه فنجانی که در آن سرو می‌شود

هر قهوه‌ای نام ایتالیایی خود را دارد

هر قهوه‌ای نام ایتالیایی خود را دارد

هنگام بازدید از ایتالیا، چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد، از ساختمان‌های تاریخی گرفته‌ تا پیتزا و پاستاهای خوشمزه و زبان. یکی از چیزهایی که ممکن است شما را در تعطیلات ایتالیایی یا سفر کاری‌تان سوق دهد، سفارش قهوه است. احتمالاً فکر می‌کنید که این به نظر خیلی ساده به نظر می‌رسد، اما بسیاری از مردم در واقع نام صحیح قهوه‌ای را که می‌خواهند نمی‌دانند.

اسپرسو می‌خواهید؟ این «Un caffè» است. اگرچه ایتالیایی‌ها همچنان می‌دانند که اگر تصادفاً اسپرسو بخواهید، منظور شما چیست. هوس خوردن‌ کاپوچینو؟ این “Un cappuccio” است و “کاپوچو” تلفظ می‌شود.

برای یک اسپرسو با کمی کف شیر، یک کافه ماکیاتو است. اگر آمریکاییو سفارش دهید، یک اسپرسو در یک فنجان عمیق سرو می‌شود و یک پارچ کوچک آب داغ در کنار آن قرار می‌گیرد تا بتوانید آن را به سلیقه رقیق کنید.

به خاطر انتخاب درست نام قهوه‌های مختلف، خواب خود را از دست ندهید. در بیشتر نقاط ایتالیا، به ویژه شهرهای بزرگ، اگر سفارش خود را اشتباه دریافت کنید، مردم محلی همچنان شما را درک خواهند کرد. اگر این کار را نکردند، فقط از هر قهوه‌ای که می‌آید لذت ببرید، و یادداشت کنید تا نام آن چیزی را که واقعاً برای دفعه بعد می‌خواهید یاد بگیرید!

ایتالیایی‌ها با قهوه شربت نمی‌خورند

ایتالیایی‌ها با قهوه شربت نمی‌خورند

اگر نوشیدنی انتخابی شما لاته کارامل یا لاته وانیلی سرد است، ممکن است در سفر به ایتالیا ناامید شوید. افزودن شربت‌های طعم دار به قهوه کار انجام شده‌ای نیست و در بیشتر کافه‌های ایتالیایی آنها را نخواهید یافت.

ایتالیایی‌ها شربت را به قهوه اضافه نمی‌کنند زیرا طعم خود قهوه را می‌پوشاند. با توجه به این نکته، بدون توجه به جایی که آن را سفارش دهید، از قهوه با کیفیت عالی در سرتاسر ایتالیا لذت خواهید برد، پس چرا شربت طعم دار به آن اضافه کنید و طعم آن را کسل کننده کنید؟

اگر حتماً باید در قهوه خود شربت بخورید، رستوران‌ها یا کافه‌هایی را خواهید یافت که دسر سرو می‌کنند معمولاً مقداری شربت در پشت بار نگهداری می‌کنند. به راحتی می‌توانید مقداری در قهوه خود بخواهید، اما اگر نگاه‌های خنده داری از باریستای تهیه نوشیدنی شما به چشم می‌خورد، ما را سرزنش نکنید. ما توصیه می‌کنیم قهوه ایتالیایی را بدون هیچ گونه افزودنی امتحان کنید. اگر نمی‌توانید بدون آن قهوه بنوشید، همیشه می‌توانید شکر را به طعم اضافه کنید.

کافه کورتو شروعی پر از وقار برای روز شماست

کافه کورتو

روزتان را با کندی شروع می‌کنید؟ چرا یک کافه کورتو را امتحان نکنید؟ این نوشیدنی در شمال شرقی ایتالیا رایج است، جایی که معمولاً در اوایل صبح از آن لذت می‌برند. با این حال، این شروع روز کمی گستاخانه است و قطعاً برای آن روزهایی که مستقیماً به دفتر یا برای ملاقات مشتری می‌روید، نیست.

یک کافه کورتو به سادگی یک اسپرسو با چاشنی لیکور ایتالیایی است. گراپا همان مشروب معمولی است که استفاده می‌شود، و باور کنید که می‌گوییم بسیار لگد است. یک کافه کورتو نه تنها طعمی ساده دارد، بلکه اگرآخر شب در حال گشت و گذار در تفریحات شبانه ایتالیا احساس خستگی یا خماری می‌کنید، روز را از بین می‌برد.

اگر روزی خالی از کار یا سایر تعهدات مهم دارید، دفعه بعد که در ایتالیا هستید یک کافه کورتو را امتحان کنید. صبح شما را بدون هیچ چیز دیگری آغاز خواهد کرد، تضمینی.

ابتدا آب، سپس قهوه

ابتدا آب، سپس قهوه

اگر پشت میزی در یک کافه دنج ایتالیایی نشسته‌اید و سرور با قهوه شما یک لیوان آب برای شما می‌آورد، ممکن است از خود بپرسید که چه خبر است. در ایتالیا، مرسوم است که قبل از نوشیدن قهوه، چند جرعه آب بنوشید.

نوشیدن مقداری آب قبل از لذت بردن از قهوه به عنوان یک پاک کننده کام عمل می‌کند و کام شما را برای درک عطر نوشیدنی آماده می‌کند. قهوه دارای عطر پیچیده‌ای است که از 800 مولکول مجزا تشکیل شده است، بنابراین باید قبل از شیرجه زدن به نوشیدنی خود، زمانی را برای تنفس آن بوی فوق العاده اختصاص دهید.

قهوه همچنین می‌تواند باعث خشکی دهان و بوی نامطبوع تنفس شما شود. لذت بردن از یک لیوان آب می‌تواند به این امر کمک کند، بعلاوه این مزیت اضافه را دارد که شما را هیدراته نگه می‌دارد، به خصوص در هوای گرم.

در برخی از کافه‌ها، باید آب را جداگانه سفارش دهید، و ما همیشه توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید که از تجربه کامل قهوه لذت می‌برید. کافه‌های دیگر یک لیوان کوچک را به صورت رایگان برای شما سرو می‌کنند، بنابراین اگر یکی در کنار قهوه‌تان ظاهر شد، گیج نشوید.

ایتالیایی‌ها زیاد قهوه می‌نوشند

ایتالیایی‌ها زیاد قهوه می‌نوشند

بسیاری از ما یک عادت قوی صبحگاهی لاته داریم که در آن به یک قهوه نیاز داریم تا ما را برای یک روز شلوغ آماده کند. یا شاید شما از طرفداران قهوه‌خوری در بعدازظهرهای شلوغ هستید. در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر، نوشیدن حداقل یک یا دو فنجان در روز معمول است. اگرچه ایتالیایی‌ها عادت قهوه خود را بسیار جدی می‌گیرند.

در ایتالیا، خوردن سه یا بیشتر قهوه در روز غیرعادی نیست. برخی از ایتالیایی‌ها تا ناهار سه فنجان می‌نوشند!

وقتی در نظر بگیرید که قهوه سیاه کمک کننده هضم است، این کار منطقی‌تر است. ایتالیایی‌ها معمولاً بعد از هر وعده غذایی یک قهوه می‌خورند و با این همه پیتزا و پاستا خوشمزه، احتمالاً در سفر به ایتالیا کمک کوچکی به هضم شما می‌شود.

آیا این همه قهوه برای شما خوب است؟ طبق گفته هاروارد T.H. دانشکده بهداشت عمومی چان، مصرف سه تا پنج فنجان قهوه در روز می‌تواند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مزمن را کاهش دهد. با این حال، برای برخی افراد، مصرف این مقدار کافئین می‌تواند باعث اضطراب، بی‌قراری و مشکل در خوابیدن شود، بنابراین در طول سفر، قهوه بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *