ویژگی های جذاب پسران

16 ویژگی پسران که دختران را به خود جذب می‌کند!

مقدمه

هر دختری برای انتخاب یک پسر و علاقه مند شدن به او و یا حتی جذب شدن به او، ویژگی‌های مختلفی را در نظر می‌گیرد. اگر از پسران بپرسیم که به نظر شما، دختران از چه ویژگی‌هایی در یک پسر خوششان می‌آید و به نظرشان جذاب است، احتمالاً اکثر آن‌ها، پاسخ دهند، “خوش تیپ بودن”. اما تنها خوش تیپ بودن یک پسر نیست که دختران را به خود جذب می‌کند، بلکه خصوصیات دیگری نیز وجود دارند که باعث جذب دختران می‌شود. آیا شما بعنوان یک پسر، کنجکاو هستید که بدانید ویژگی های جذاب پسران از نظر دختران چه چیزهایی هستند؟ آیا شما دوست دارید که با پرورش دادن این ویژگی‌ها، از نظر دختران جذاب به نظر برسید؟

اگر جواب شما به این سوالات، بله است، حتما این مطلب را تا انتها همراه ما باشید تا شما را با 16 ویژگی پسران که دختران را به خود جذب می‌کند، آشنا کنیم.

ویژگی های جذاب پسران از نظر دختران

از نظر بسیاری از خانم‌ها، هنگام پیدا کردن یک شریک زندگی یا دوست پسر مناسب، ظاهر و تیپ و استایل در اولویت اصلی برای آن‌ها نیست. تعداد زیادی خانم‌ معقول وجود دارند که می‌دانند بلوغ و شخصیت یک مرد، مهم‌تر از ظاهر او است. دقیقاً به همین دلیل است که دختران می‌خواهند قبل از تعهد به برقراری رابطه با یک پسر یا ازدواج و …، بیشتر با او آشنا شوند و ببینند از او خوششان خواهد آمد یا نه.

ویژگی و خصوصیات زیادی در پسران وجود دارند که از نظر دختران، به جذابیت پسران کمک می‌کنند. اما ما در اینجا به معرفی 16 مورد از این خصوصیات که در بین نظرات بسیاری از خانم‌ها مشترک است، می‌پردازیم.

جنتلمن و آقا بودن (Gentleman)

ابتدا بهتر است با تعریف دقیق جنتلمن آشنا شوید. جنتلمن به معنای مرد مودب، باشخصیت، باتربیت، باوقار و نجیب است. مردی که تمام اصول فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی را در نظر می‌گیرد و طبق آن‌ها رفتار می‌کند، جنتلمن نامیده می‌شود.

کاملاً طبیعی است که خانم‌ها آقایان جنتلمن را دوست داشته باشند. خانم‌ها به راحتی عاشق مردانی می‌شوند که رفتاری مودبانه، باوقار و باشخصیت دارند و به زنان، افراد مسن و به طور کلی دیگران، با احترام رفتار و خدمت می‌کنند.

هر دختری عاشق این است که یک پسر از او محافظت کند. برای مثال در راه رفتن به خانه، او را همراهی کند. هنگامی که زیر باران راه می‌روند، چتر را برایش نگه ‌دارد. زمانی که کیفش یا وسایلش است، پسر از او بخواهد که آن را جابجا کند. زمانی که هوا سرد است، پسر کتش را به او بدهید. و … .

این‌ها همه ویژگی‌های یک آقای جنتلمن است و به یک خانم احساس خاصی می‌دهد. بنابراین یکی از ویژگی های جذاب پسران از نظر دختران جنتلمن بودن است. اگر می‌خواهید دختر مورد علاقه‌تان را به خودتان جذب کنید، حتما رفتارهای یک مرد جنتلمن را بیاموزید و آن‌ها را در رفتارهای روزمره خود نشان دهید.

مسئولیت پذیر بودن (Responsible)

مسئولیت پذیر بودن (Responsible)
مسئولیت پذیر بودن (Responsible)

ابتدا بهتر است تعریف درست مسئولیت پذیری را بدانید: منظور از مسئولیت پذیر بودن یک شخص، این است که برای انجام درست و به موقع کارهایی که به او سپرده شده‌اند یا کارهایی که بر عهده‌ی او هستند، در دورن خود، احساس تعهد دارد. تمام فعالیت‌های مختلف یک آدم همچون افکار و احساسات و صحبت‌ها و کارها و …، نیاز به مسئولیت پذیر بودن دارد.

همه‌ی زنان مردان مسئولیت‌پذیر را دوست دارند. علی‌الخصوص اگر یک دختر، هدف نهاییش از دوست شدن به یک پسر، ازدواج باشد، قطعا آن‌ها به آینده خود فکر می‌کنند و ترجیح می‌دهند با یک پسر مسئولیت پذیر وارد رابطه شوند.

بنابراین یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که، خانم‌ها در یک مرد به دنبال آن هستند، مسئولیت‌پذیری است. مسئولیت پذیر بودن یک مرد، یک زندگی امن را برای خانواده آینده او تضمین می‌کند. برخی از نمونه‌های مسئولیت‌پذیری شامل مواردی همچون، به موقع سر کار رفتن، بودجه‌بندی صحیح درآمد و اتمام کارها قبل از مهلت تعیین شده می‌شود.

سخت کوش بودن (Hardworking)

سخت کوشی یعنی تلاش و پشتکار زیاد در انجام یک کار. سخت کوشی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای موفقیت است. همچنین یکی از مشخصه های جذاب پسران از نظر دختران است.

جدا از مسئولیت‌پذیری، از نظر دختران یک مرد جذاب سخت کوش است. او از اینکه صبح‌ها زود از خواب بیدار شود تا به موقع سر کار برسد و حتماً کارش را در زمانی که تعیین شده است، تمام کند، بدش نمی‌آید و ناراحت نیست.

پسر سخت کوش از آن دسته از پسرانی نیست که وقتی صحبت از مشاغل می‌شود، سخت پسند شود. زیرا می‌فهمد که وقتی صحبت از پس انداز و درآمد باشد، هر کار و پولی می‌تواند به حساب بیاید. همچنین پسر سخت کوش و کوشا دوست دارد که بیش از یک شغل داشته باشد تا مطمئن شود می‌تواند درآمد کافی برای خود و خانواده‌اش داشته باشد.

بنابراین اگر موفقیت و جذاب بودنتان در نگاه دختران، برای شما مهم است، حتما سعی کنید ویژگی سخت کوشی را در خودتان پرورش دهید. مطمئن باشید بعد از یک مدت که به سخت کوش بودن عادت کنید، از اینکه این مسیر را شروع کردید، پشیمان نخواهید شد. سخت کوشی بهترین حس‌ها و آرام‌ترین خواب‌ها را برای فرد سخت کوش به ارمغان می‌آورد

جاه طلب بودن (ambition)

وقتی صحبت از جاه طلبی می‌شود، افکار برخی افراد به سمت تعاریف منفی از این مفهوم می‌رود. اما منظور ما از جذاب بودن جاه طلبی پسران در نگاه دختران، تعریفی مثبت از مقام خواهی، قدرت طلبی، منصب جویی و کسب ثروت بیشتر توسط پسران است.

تنها سخت کوش بودن یک مرد برای جذاب به نظر رسیدن او کافی نیست. یک پسر جذاب باید آرزو و هدف بهبود شرایط زندگیش را داشته باشد. به همین دلیل است که سخت تلاش می‌کند، چون او هیچگاه به کم راضی نیست.

یک پسر جاه طلب صرفا برای کسب درآمد کافی، راضی نیست که سخت کار کند. او می‌داند که می‌تواند بدون اینکه خودش را از استراحت در تمام روزهای زندگیش محروم کند، کارهای بیشتری انجام دهد و برای آینده‌ای بهتر بجنگد. او با گرفتن مدرک، آموزش عالی و کسب مهارت‌های بیشتر بر روی آینده خود سرمایه‌گذاری می‌کند.

هدفمند و هدف گرا بودن (Goal-oriented)

هدفمند و هدف گرا بودن (Goal-oriented)
هدفمند و هدف گرا بودن (Goal-oriented)

کسی که در زندگیش هدف ندارد، نمی‌داند در هر زمانی باید چه کاری انجام دهد. نمی‌داند دقیقا چه زمانی باید برای دستاوردش خوشحال شود. هدف کوچک یا بزرگ، هدف کوتاه مدت یا بلند مدت، یا هر نوع هدف دیگری، باید در زندگی یک انسان آینده نگر باشد. همچنین باید برای رسیدن به این هدف، تمام تلاشش را بکند و مسیر لازم را طی کند. این ویژگی، یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های یک پسر از دید دختران است.

اینکه انسان رویاپرداز باشد، کافی نیست. او باید اهدافی را تعیین کند و برنامه‌هایی استراتژیک در مورد چگونگی دستیابی به آن اهداف، در زندگیش تنظیم کند.

یک مرد هدف گرا، هر چقدر هم مسیری که پیش رو دارد، چالش برانگیز باشد، در هر صورت، تا زمانی که هدفی را که در ذهن دارد، به دست نیاورده است، دست از کار نمی‌کشد.

برای دختران، چنین مرد با عزم و با استقامت و هدفمندی، یک مرد ایده آل است، چه به عنوان دوست پسر و چه به عنوان همسر. وجود چنین ویژگی در یک مرد نشان می‌دهد که او تا چه حد می‌تواند، برای که زندگی راحت و مرفهی برای خانواده آینده خود فراهم کند، سخت کوش و مسئولیت پذیر باشد.

متمرکز بودن (Focused)

در یک کلام، تمرکز یعنی نداشتن نشخوار ذهنی. وقتی یک فرد بر روی یک کار یا یک هدف متمرکز باشد، دیگر هیچ نشخوار ذهنی باعث پرت شدن حواس او یا بهم زدن فکر و اندیشه او نخواهد شد. کسانی که تمرکز خوبی دارند، از آرامش ذهنی خوبی نیز، برخوردار هستند. تمرکز نقش بسیار مهمی در سخت کوشی و هدف گرا بودن و موفقیت یک فرد دارد.

اینکه یک پسر چگونه می‌تواند به هدف خود برسد به میزان تمرکز او بستگی دارد. پسری که بر روی کار و هدف خود، متمرکز است، به وضوح اولویت‌های خود را می‌داند و طبق الویت بندی که دارد، برای اهدافش تلاش می‎‌کند. همچنین، چنین پسری، به راحتی حواسش پرت نمی‌شود. او نگاهش را به سمت هدفی که می‌خواهد، معطوف کرده است و به هیچ عاملی، اجازه بهم خوردن این نگاه را نمی‌دهد، شاید باورتان نشود، حتی به دختر مورد علاقه‌اش نیز این اجازه را نمی‌دهد.

یک مرد متمرکز، وقت خود را برای چیزهایی که در رسیدن به هدفش نقشی ندارند، تلف نمی‌کند. او می‌داند چگونه به وسوسه‌ها و هوس‌ها، باقاطعیت “نه” بگوید.

اگر دوست دارید، این ویژگی را یکی از ویژگی های جذاب پسران از نگاه دختران است را در ذهن خود پرورش دهید، پیشنهاد می‌کنیم، حتما مطلب چگونه تمرکز ذهنی خود را افزایش دهیم؟ را مطالعه کنید.

فروتن بودن (Humble)

افرادی که فروتن هستند، خودشان را برتر از دیگران نمی‌بینند. به دلیل موقعیت و دارایی یا ظاهری که دارند، خودنمایی نمی‌کنند. چنین شخصیتی برای دختران بسیار جذاب است.

علاوه بر این، خانم‌ها از مردان مغرور متنفر هستند. البته شاید در رمان‌ها و فیلم‌ها ببینید که دختران عاشق پسران مغرور می‌شوند، اما در واقعیت، خبری از چنین چیزی نیست و اکثر دختران جذب پسران مغرور نمی‌شوند.

منظور ما از این حرف این است که زنان تحت تأثیر مردانی که تمایل به خودنمایی دارند و عملکردی متکبرانه از خود نشان می‌دهند، نیستند. برعکس، آن‌ها مردان فروتن را دوست دارند. یک انسان فروتن در مورد دستاوردها، مهارت‌ها، توانایی‌ها و ارتباطات خود، به خود نمی‌بالد و مغرور نمی‌شود. او فقط بی‌صدا و سکوت وار، کار می‌کند و اجازه می‌دهد عملکرد یا خروجی‌هایش، خودشان صحبت کنند و او را نشان دهند. همچنین، چنین پسری، علاقه‌ای به دنبال جلب توجه دیگران ندارد.

سعی کنید حتما برای فروتن بودن، تمرین کنید. فروتن بودن شما را نه تنها در نزد یک دختر، بلکه نزد تمام آدم‌های اطرافتان جذاب می‌کند.

خانواده گرا بودن (Family-oriented)

خانواده گرا بودن (Family-oriented)
خانواده گرا بودن (Family-oriented)

بطور کلی، اکثر دختران برای خانواده، اهمیت بسیار زیادی قائل هستند. آن‌ها تحت هر شرایطی به اعضای خانواده، علی الخصوص پدر و مادر و خواهر و برادر بزرگ‌تر خود، احترام می‌گذارند. به همین دلیل وقتی یک پسر را می‌بینند که به خانواده خود، بی احترامی می‌کند، نگاهشان را کاملا از او برمی‌گردانند.

زنان پسرهای خانواده گرا و خانواده دوست را دوست دارند. وقتی می‌بینند که یک پسر یا یک مرد، چگونه به والدین خود ارج می‌نهد و از آن‌ها مراقبت می‌کند، یا چگونه با خواهر و برادرش با محبت رفتار می‌کند، آن پسر را تحسین می‌کنند.

یکی از دلایل این تحسین کردن نیز، این است که آن‌ها معتقدند چنین مردی روزی برای خود او، شوهر خوبی و برای بچه‌هایشان پدر خوبی خواهد بود. اکثر دختران دوست دارند، پسر مورد علاقه‌شان، شریک زندگی خوبی باشد و بتواند همراه آن‌ها خانواده‌ای امن برای فرزندان خود بسازند.

قابل اعتماد بودن (Trustworthy)

کسی هست که از آدم قابل اعتماد، بدش بیاید؟ دختران نیز همچون تمام انسان‌های دیگر به دنبال فردی معتمد و قابل اعتماد هستند. علی‌الخصوص پسری که در رابطه قابل اعتماد باشد و وفاداری خود را نسبت به دختر حفظ کند. دروغ گفتن به دختر در مورد مسائل مربوط به رابطه، خط قرمز بسیاری از دخترها است.

همه دختران از پسر متقلب و دروغگو، متنفر و فراری هستند. همه دختران برای مردانی که وفاداری خود را در یک رابطه حفظ می‌کنند و معتمد هستند، احترام زیادی قائل می‌باشند.

بنابراین، اگر شما بعنوان یک پسر می‌خواهید در نگاه دختران بسیار جذاب باشید، کسی باشید که بتواند در مقابل وسوسه تقلب در جامعه‌ای که خیانت و تقلب و دروغ، عادی شده است، مقاومت کند. کسی باشید که یک دختر بتواند با تمام قلبش به او اعتماد کند.

اگر فکر می‌کنید اعتماد دختر یا زنی را که دوستش دارید، از دست داده‌اید و می‌خواهید آن را جبران کنید، حتما مطلب چگونه اعتماد را در روابط خود بازسازی کنیم؟ را مطالعه کنید.

محترم بودن (Respectful)

محترم بودن و احترام گذاشتن به افراد دیگر، از نظر هر زنی یکی از ویژگی های جذاب پسران است که آن‌ها را کاملاً جنتلمن، باشخصیت و محترم نشان می‌دهد. زنان جذب مردانی می‌شوند که می‌دانند چگونه به دیگران احترام بگذارند.

مردان محترم، مردانی هستند که اصول یا عقاید خود را به دیگران تحمیل نمی‌کنند و به اصول و عقاید آن‌ها، احترام می‌گذارند. این دست از مردان، بی‌ادبانه رفتار نمی‌کنند و سعی در بی‌احترامی افرادی که با آن‌ها مخالف هستند، ندارند. علاوه بر این، آن‌ها با انواع مختلفی از مردم اعم از افرادی که در سطح پایین اقتصادی – اجتماعی جای دارند، به خوبی رفتار می‌کنند. همچنین، مردان محترم، به شکل بسیار خاصی برای زنان احترام و حرمت قائل هستند و به هیچ وجه و هیچ شکلی از زنان سوء استفاده نمی‌کنند.

ملایم رفتار کردن (Gentle)

منظور از ملایم رفتار کردن یعنی منطقی رفتار کردن و درست رفتار کردن در هر زمان و شرایطی. وقتی از یک اتفاق عصبانی شدید، نباید بر سر طرف مقابلتان فریاد بزنید. وقتی ناراحت هستید، نباید هر چیزی که به ذهنتان رسید را به طرف مقابلتان بگویید. شما نباید فقط در حال خوش، خوب رفتار کنید، بلکه در هر زمانی، رفتاری ملایم باید از خودتان نشان دهید.

مردانی که حتی در زمان عصبانیت یا هر نوع شرایط آزار دهنده دیگر نیز، می‌توانند ملایم رفتار کنند و از قالب شخصیتی خود خارج نشوند، از نظر عاطفی ثابت و متعادل هستند.

داشتن این ویژگی باعث می‌شود که آن‌ها بتوانند مزاج خود را کنترل کنند. بنابراین چه از نظر جسمی و چه کلامی، هیچگاه به فرد مقابل خود، ضرری نمی‌رسانند. چنین مشخصه‌ای قطعا یکی از ویژگی های جذاب پسران از نظر خانم ها است.

متاسفانه اکثر آقایان در زمان عصبانیت نمی‌توانند خودشان را کنترل کنند و رفتار ملایمی داشته باشند. اگر شما هم با چنین مسئله‌ای، دست و پنجه نرم می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب خشم و عصبانیت و 4 راهکار عملی برای مدیریت آن را مطالعه فرمایید.

صبور بودن (Patient)

صبر داشتن یکی از ویژگی‌های عالی انسان است. ویژگی که هم برای زنان و هم برای مردان جذاب است. یک پسر تحسین برانگیز و جذاب، نه تنها در هر شرایطی ملایم و منطقی رفتار می‌کند، بلکه بسیار صبور است.

پسری که صبور است، در برابر اتفاقات مختلف زود عصبانی نمی‌شود و در تصمیم گیری عجله نمی‌کند. این دسته‌ از انسان‌ها، قبل از اقدام به انجام کاری یا صحبت در مورد چیزی، با دقت فکر می‌کنند. او می‌داند که ممکن است در نتیجه اقدامات یا تصمیماتی که در هنگام افزایش احساسات یا بی‌حوصلگی اتخاذ کرده است، عواقب وحشتناکی رخ دهد.

برای مثال اگر اشتباهی از طرف مقابلتان سر زد، نباید خیلی فوری به او بگویید که دیگر نمی‌خواهید او را ببینید. بلکه شما بعنوان یک فرد صبور، ابتدا باید خونسردی خود را حفظ کرده و از او توضیح بخواهید. سپس پس از اینکه توضیح داد، یک مدت زمانی را به صحبت‌هایتان فکر کنید و در نهایت بعد از گذشت مدت زمانی، تصمیم گیری کنید. قطعا این تصمیم گیری که از روی صبر گرفته شده است، هیچگاه شما را پشیمان نخواهد کرد.

شوخ طبع بودن (Has a sense of humor)

شوخ طبع بودن (Has a sense of humor)
شوخ طبع بودن (Has a sense of humor)

یکی از ویژگی های جذاب پسران در نگاه اکثر دختران، شوخ طبی است. بیشتر دختران پسران بامزه و شوخ طبع را جذاب می‌دانند. چه کسی دوست ندارد در کنار یک پسر شوخ طبع باشد که می‌تواند او را همیشه بخنداند؟

البته لازم نیست که کمدین باشید و استنداپ کمدی برای دختر اجرا کنید، اما اگر بتوانید از یک موقعیت ناراحت کننده به موقعیتی خنده دار برسید و فضا را عوض کنید، کافی است.

شاید با خود فکر کنید که شوخ طبعی یک ویژگی مادرزادی است و نمی‌شود آن را تمرین کرد. اما اشتباه می‌کنید. درست است که بسیاری از افراد بدون اینکه تلاش کنند، بامزه و شوخ طبع هستند، اما بدین معنا نیست که نشود این مهارت را با تمرین کردن آموخت. روش‌های مختلف و عبارات مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را به کار بگیرید و باعث خنده طرف مقابلتان شوید.

برای مثال از یک اصطلاح خاص استفاده کنید که فقط مختص شما باشد. برای مثال در جواب سوالاتی که حق با شما نیست، بگویید “حالا هر چی”. یا در جواب سوالی که مچ شما را گرفته‌اند یا چیزی را به شما نسبت می‌دهند که تا حدی حقیقت دارد، بگویید ” لو رفت؟”. چنین اصطلاحاتی به شما کمک می‌کند تا بتوانید کمی فضای خنده ایجاد کنید.

مرتب بودن (Tidy)

مهم نیست که یک پسر چقدر خوش هیکل یا سکسی باشد، اگر او بدبو باشد یا ظاهری آشفته داشته باشد، دختران به هیچ وجه جذب او نمی‌شوند.

دختران عاشق پسرانی هستند که ظاهری تمیز و آراسته دارند. مردانی که می‌توانند بوی خوش خود را در طول روز حفظ کنند. صورتشان همیشه تمیز باشد و با لباس اتوکشیده در همه جا ظاهر شوند. همیشه حواستان به مرتب و تمیز بودنتان باشد.

با اعتماد به نفس بودن (Confident)

یک مرد با اعتماد به نفس فردی جذاب است و به راحتی بر روی دیگران تاثیر می‌گذارد. یکی از ویژگی های جذاب پسران از نظر دختران، اعتماد به نفس بالا است. دختران تحت تأثیر پسرانی قرار می‌گیرند که ارزش خود را می‌دانند و می‌توانند با خیالی آسوده خود را به دیگران نشان دهند. این ویژگی نشان می‌دهد که این مرد، همان کسی است که می‌توان به او اعتماد کرد.

اگر حس می‌کنید که اعتماد به نفس پایینی دارید، حتما باید در مسیر پرورش اعتماد به نفس در وجودتان، قدم بردارید. برای بالا بردن اعتماد به نفس، روش‌ها و دستورالعمل‌های زیادی وجود دارد. ما در مقاله‌ی 5 استراتژی برای بالابردن اعتماد به نفس، 5 مرحله را برای افزایش اعتماد به خود، برای شما آورده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

معتقد بودن به خدا (God-fearing)

معتقد بودن به خدا نیز یکی از مشخصه های برتر پسران در نظر دختران است. شاید کمی این ویژگی، عجیب و سنتی به نظر برسد. اما بسیاری از زنان، هنوز مردان خداپسندی را که به وجود خدا معتقد هستند، قابل تحسین می‌دانند.

مردانی که با اعتقاد به خدا زندگی می‌کنند، معمولاً سعی می‌کنند صداقت را در زندگی خود، حفظ کنند. همچنین احترام و اعتقاد آن‌ها به حاکمیت خدا باعث می‌شود که آن‌ها بیشتر مراقب عملکرد خود و نحوه رفتار خود با دیگران باشند.

علاوه بر این‌ها، چنین پسرانی در آینده می‌توانند پدران خوبی باشند و ارزش‌های خوب و ایمان را به فرزندان خود القا کنند. چنین ویژگی در نظر دختران، بسیار جذب‌کننده است.

شما جذاب هستید!

ویژگی‌هایی که ما به شما معرفی کردیم، به جذاب‌تر شدن شما در نظر دختر مورد علاقه‌تان کمک می‌کنند. اما در هر صورت، خودتان را دست کم نگیرید. شاید باورتان نشود، اما در واقع، شما به شیوه خودتان جذاب هستید.

مطمئناً شما ویژگی‌هایی دارید که در نظر دختران شایسته ستایش هستند. شما فقط باید به خودتان اطمینان داشته باشید. برای پیدا کردن دختر مورد علاقه‌تان شروع کنید، شما به زودی، فرد مناسبی را جذب خواهید کرد که شما را به خاطر آنچه که هستید بپذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.