مفهمو مختلف ایموجی ها

ایموجی ‌های چت و اشتباهاتی که ما در مورد آنها می‌کردیم!

یکی از ویژگی‌هایی که این روزها حسابی ما را با خودشان سرگرم کردند و چت‌های ما را از حالت یکنواختی درآورده است همین ایموجی‌ها یا شکلک‌های چت هستند. آیا شما هم از این ایموجی‌ها در چت‌هایی که می‌کنید استفاده می‌کنید؟ همین شکلک‌های بامزه این روزها به بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ چت کردن و پیام دادن‌های ما شده است.

در مورد این ایموجی ها هم هرکس برداشت خود را نسبت به آنها دارد. شاید برخی از این شکلک ها را به درستی برای خود تفسیر کرده اند و شاید هم برخی نه! امروز در این مقاله ما قصد داریم که در مورد چند شکلک که شاید تا به امروز چیز دیگری در مورد آنها فکر میکردیم را به شما معرفی کنیم.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد این ایموجی‌ها بیشتر بدانید و یاد بگیرید

 ایموجی زبان بیرون

ایموجی با زبان بیرون و معنی اصلی آن

این ایموجی شاید یکی از پر استفاده ترین شکلک ‌ها باشد. ممکن است شما تو حالت‌های مختلفی از آن استفاده کرده باشید. مثلا برای مسخره کردن، عشق بازی کردن و یا در مورد یک چیز طعنه آمیز . ممکن است کلا در موارد خیلی زیادی این شکلک را استفاده کرده باشید.

این ایموجی در واقع معنی کاملا متفاوتی از آنچه که تا به امروز استفاده میشده دارد! در زبان انگلیسی به این ایموجی به اصطلاح Face Savoring Delicious Food  گفته می شود. تنها کاربردش هم در مورد خوردن و یا هوس کردن یک غذای خوشمزه است.

دعا کردن

ایموجی HI5  و اشتباهی که ما در مورد آن می کردیم

این ایموجی هم یکی از همان شکلک هایی است که شاید تا به امروز خیلی از آن استفاده می کردیم و خیلی چیز زیادی هم در موردش نمی دانستیم. معنای واقعی این شکلک هم خیلی از آنچه که تا به امروز تصور می کردیم خیلی دور نیست. خیلی از ما به اشتباه وقتی که قصد تشکر از کسی را داریم از آن استفاده می کنیم. خیلی ها هم از این ایموجی به عنوان دعا کردن برای کسی یا چیزی استفاده می کنند.

ولی تا به امروز همه در مورد این شکلک اشتباه می کردیم، معنای این ایموجی در زبان انگلیسی HI5 یا به اصطلاح خودمانی ” بزن قدش” به زبان فارسی است!

پس از این به بعد در مورد فرستادن این ایموجی توجه بیشتری داشته باشید.

منشی

ایموجی منشی یا چه طور می توانم به شما کمک کنم

شده تا به حال وقتی با کسی شوخی می کنید و بعد وقتی که می خواستید اعتراف کنید که فقط قصد شوخی کردن داشتید، دستتان را همانند این ایموجی نشان می دهید؟ شاید یکی از کاربردهای این شکلک همین باشد.

ولی شاید باور نکنید تا به امروز اشتباه می کردید و این ایموجی کاربردی خیلی متفاوت تر از آنچه که تصور می کنید دارد.

معنی انگلیسی این ایموجی  “ can I help you”  یا آیا می توانم به شما کمک کنم است. معمولا اگر دقت کرده باشید به مطب دکتر و یا قسمت اطلاعات هر مکانی که می روید کسی نشسته و ممکن است از شما این سوال را بکند.

بله معنا و کاربرد صحیح این ایموجی این است، نه آنچه که تا به امروز تصور می کردید!

دو دست

مفهوم اصلی ایموجی دو دست

شاید خیلی از ما تا به امروز برداشت های مختلفی از این ایموجی داشتیم. مثلا ممکن است وقتی استفاده کرده بودیم که با کسی بحثمان شده و دوست نداریم بحث را ادامه دهیم از این ایموجی استفاده کنیم.

ولی حاظر شرط ببندم که نمی دانستید که معنی این ایموجی به معنی بقل کردن است! اگر قصد دارید کسی را بقل کنید می توانید از این ایموجی استفاده کنید!

فنجان چایی بدون دسته

ایموجی چای ماچا و اشتباهی که ما می کردیم

ممکن است از این ایموجی برای یک نفر که حالش خوب نیست و احساس ناراحتی می کند استفاده کنید. با این ذهنیت که شاید فرد مورد نظری که این ایموجی با دیدن این شکلک احساس خوردن یک سوپ سبزیجات مقوی را داشته باشد!  ولی سخت در اشتباه بودید و هستید!

معنای واقعی این ایموجی چای ماچا است! یک چای سبز سالم ژاپنی! این چای خواص خیلی زیادی دارد و با خوردن آن احساس خیلی خوبی را به دست خواهید آورد.

ساختمان صورتی رنگ

ایموجی ساختمان صورتی و اشتباهی که ما می کردیم

ممکن است تا به امروز احساس خیلی خوبی نسبت به این ساختمان زیبای صورتی رنگ داشتید. شاید هم یکی از محبوب ترین خانه ها برای طرفداران عروسک کیتی باشد! شاید هم خیلی ها به خاطر علامت H که در این ساختمان وجود دارد، تصور می کردند که این ساختمان یک بیمارستان است!

ولی خوب باز هم سخت در اشتباهید! ساختمان ها و خانه هایی در آسیای شرقی وجود دارد که زوج های عاشق در آن می توانند معاشقه کنند و اوقات خوشی را با هم تجربه کنند!

میمون چشم بسته

میمون چشم بسته و ایموجی

خیلی از شماها ممکن است وقتی که کسی چیزی به شما می گوید و خجالت می کشید از این ایموجی استفاده می کنید که به معنای خجالت کشیدن است!

ولی باز هم سخت در اشتباهید و شاید تعجب کنید اگر معنای واقعی این ایموجی را به شما بگوییم! معنای واقعی این ایموجی ” چشم حسود کور است ” حتما تعجب کردید ولی سعی کنید که دیگر به اشتباه از این ایموجی استفاده نکنید.

ایموجی اشک‌دار

ایموجی خجالت و اشتباهی که ما می کردیم

شاید تا به امروز تصور می کردیم که این ایموجی اشک می ریزد و ناراحت است. ولی آن جور که به نظر می آید نیست! سالها تصور می کردیم که این شکلک برای انتقال غم و اندوه یا حتی همدلی با کسی است ولی درواقع اشک نیست و تنها عرق است!

از این ایموجی در واقع برای اوقاتی که واقعا ناامید و مستسل است استفاده می شود و یا گاهی به معنای شرم و خجالت کشیدن است!

صورتک ناراحت

ایموجی خسته

ما ممکن است ناخواسته از این ایموجی در مواقع ناراحتی؛ درد یا دلخوری زیاد استفاده کرده باشیم. ولی در واقع اشتباه بوده و منظور از این ایموجی در مورد فردی که خیلی خسته است استفاده میشود.

دفعه بعدی که در حال چت کردن بودید و خیلی خسته بودید، باید از این شکلک استفاده کنید.

پی پی

ایموجی پی پی و معنای آن در ژاپن

این ایموجی در همه جای دنیا به معنای پی پی است ولی در ژاپن اصلا به این معنی نیست! در کشور ژاپن از این شکلک برای نشان دادن موفقیت استفاده می کنند!

ماهیتابه

ایموجی ماهیتابه و مفهمو اصلی آن

در اولین نگاه ممکن است که شما فکر کنید این عکس یک ماهیتابه است که در آن تخم مرغ درست می کنید. ولی در واقع این اصلا به این معنی نیست. این شکلک در واقع برای مفهوم عمومی “آشپزی” استفاده می شود.

مفهموم اصلی این شکلک برای نشان دادن مهارت افرادی که به تازگی آشپزی را شروع کرده اند استفاده میشود.

این شکلک فرد تازه کار در آشپزی را نشان می دهد که می خواهد بدون اینکه تسلیم شود بگوید” من فقط تخم مرغ درست می کنم! “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.