بدترین جملات یک مرد به همسرش

بدترین جملات یک مرد به همسرش

کلماتی که ما بر زبان می‌آوریم می‌تواند به راحتی قلب عزیزانمام را بشکند. متاسفانه ما گاهی اوقات با کلماتی که به زبان می‌آوریم باعث رنجش عزیزانمان می‌شویم. اغلب دلیل گفتن کلمات آزار دهنده فقط ابراز ناراحتی خودمان است و قصد اینکه قلب کسی را بشکنیم نداریم. همه زوج‌های متاهل دعوا می‌کنند. اما اگر می‌خواهید بهترین همسر باشید یک سری از جملات وجود دارد که هرگز نباید به همسرتان بگویید. ما در این مقاله بدترین جملات یک مرد به همسرش را توضیح می‌دهیم.

آنچه مردان نباید به همسرشان بگویند

هیچ مردی نباید به هیچ وجه به همسرش بی‌احترامی کند یا او را در مقابل دیگران کوچک کند به یاد داشته باشید، هیچ توهینی در هیچ زمانی قابل قبول نیست. شما اجازه ندارید با گفتن کلماتی مانند احمق، غیرجذاب، چاق و زشت تحقیر کنید.

همچنین به عنوان یک همسر خوب، شما نباید با گفتن برخی از کلمات عشق خود را نسبت به او زیر سوال ببرید. هرگز کاری نکنید که او فکر کند که دیگر عاشقش نیستید.

اگر شما و همسرتان در مورد چیزی بایکدیگر اختلاف نظر دارید، باید بدانید این کاملا طبیعی است. بنابراین نیازی نیست با کوچک کردن او، خود را بزرگ نشان دهید.

پیشنهاد ما: مطالعه مطلب احساس تحقیر شدن در یک رابطه و داشتن یک رابطه سالم

بدترین جملات یک مرد به همسرش

جملاتی که در ادامه می‌گوییم، حرف‌های است که شما نباید هیچگاه در دعواهای خود از آن استفاده کنید مگر اینکه بخواهید زندگی مشترک خود را خراب نمائید.

من هرگز تو را دوست نداشتم

من این جمله این است که شما از او متنفر هستید و یکی بدترین جملات یک مرد به همسرش است که باعث جریحه‌دار شدن احساسات زنان می‌شود.

از ازدواج با تو پشیمانم

این جمله بسیار دردناک است و احتمالا بدترین چیزی است که یک شوهر می‌تواند به همسرش بگوید.

همچنین هیچگاه به همسر خود نگویید که کاش می‌توانستم تمام سال‌های ازدواجمان را پاک می‌کردم. با گفتن این جمله در واقع به همسرتان می‌گویید که از او متنفر هستید.

مقایسه کردن

هیچ گاه همسر خود را با کسی مقایسه نکنید. گاهی اوقات مردان همسرانشان را با همسر سابق خود مقایسه می‌کنند. آن می‌گویند من همسر سابقم را بیشتر از تو دوست داشتم. یا اینکه ای کاش با دوست دوران دانشگاه خود ازدواج می‌کردم.

همانطور که حق ندارید همسرتان را با همسر سابق خود مقایسه کنید. اجازه ندارید با گفتن جملات مانند اینکه “به همسر دوستم نگاه کن. ببین چجوری با همسرش رفتار می‌کند. چرا تو مثل اون نیستی.” او را با زنان دیگر نیز مقایسه کنید.

همچنین هیچگاه به همسر خود نگویید که همه دوستان و اعضای خانواده من حق داشتند که می‌گفتند با تو ازدواج نکنم. این جمله نقطه ضعف زنان است. بنابراین حتی اگر در حال دعوا هستید از آن استفاده نکنید. شما باید از او در برابر عزیزانتان محافظت کنید.

یکی دیگر از جملات رایج در هنگام دعوا که مردان به همسرشان می‌گویند این است که نمی‌دانم وقتی با تو ازدواج می‌کردم، به چه چیزی فکر می‌کردم.  باید بدانید این بدترین چیزی است که شوهر می‌تواند به همسرش بگوید.

عدم گفتن کلمه دوست دارم

“چرا باید همیشه بهت بگم دوستت دارم، یک بار گفتم” این جمله بدترین چیزی است که می‌توانید به همسر خود بگوید. زنان باید این سه کلمه جادویی را بشنوند تا احساس شادی کنند. حتی اگر شما عشق خود را با عمل نیز نشان می‌دهید باز هم باید این کلمات را به زبان بیاورید. شما باید به او بگویید که هنوز عاشقش هستید.

تعجبی ندارد که مادرم تو را دوست ندارد

هر چقدر هم که عصبانی هستید، مادرتان را وارد بحث خود نکنید. زیرا این کار دیر یا زود باعث ایجاد مشکلات متعدد می‌شود.

تو بی‌ارزش هستی

یکی از بدترین جملات یک مرد به همسرش این است که به او بگویید تو بی‌ارزش هستی. وظیفه شما این است که عزت نفس او را تقویت کنید نه اینکه آن را از بین ببرید. بنابراین شما باید با گفتن جملات زیبا عزت و اعتماد به نفس همسرتان را بالا ببرید.

“اینکه عزت نفس نداری اصلا عجیب نیست” یکی دیگر از جملاتی که مردان برای بی‌ارزش کردن همسران خود استفاده می‌کنند. شما با گفتن این جمله به ظاهر او توهین می‌کنید و به همسرتان می‌گوید که او زشت است. توجه کنید هیچ‌گاه در حضور او به زنان دیگر نگاه نکنید.

گذراندن وقت در شبکه‌های اجتماعی

“گذراندن وقت در شبکه‌های اجتماعی جالب‌تر از گذراندن وقت با شماست” حتی اگر ازدواج‌تان به بن‌بست رسیده و دیگر حرفی برای گفتن ندارید، شما حق ندارید همسرتان را به خاطر این موضوع سرزنش کنید. به جای سرزنش همسرتان فکر کنید و ببینید که منشا مشکلات شما چیست.

آشپزی تو وحشتناک

همسرتان تمام تلاشش را می‌کند که بهترین غذا را برای شما تهیه کنید. همچنین باید بدانید که او سرآشپز شخصی شما نیست که برایتان غذا بپزد. بنابراین اگر غذای که او می‌پزد را دوست ندارید، خودتان غذا درست کنید.

چاق شدی

گفتن جملاتی مانند “چاق شدی” یا “بهتراست کمی وزن کم کنی” بدترین جملات یک مرد به همسرش است. به جای توهین کردن به همسرتان، از او بخواهید به باشگاه ورزشی برود.

تو مادر بدی هستی

گاهی اوقات مردان در دعوا به همسر خود می‌گویند تو مادر بدی هستی و ای کاش هیچ وقت با تو بچه‌دار نمی‌شدم. باید بدانید زنان با گفتن این جملات عزت نفس خود را از دست می‌دهند و دچار مشکلات روانی می‌شوند.

وقت گذاشتن برای همسرتان

همیشه برای همسرتان وقت بگذارید، حتی اگر مشکلات او به نظر شما احمقانه به نظر برسد. واضح که آن مشکلات او را آزار می‌دهند، وگرنه همسرتان آن‌ها را مطرح نمی‌کرد. بنابراین با گفتن جملاتی مانند “من استرس کاری به اندازه کافی زیاد هست، دیگر وقت ندارم مشکلات تو رو هم حل کنم.” موجب رنجش همسرتان نشوید.

تو کاری نمی‌کنی

احتمالا بدترین چیزی که یک مرد می‌تواند به همسرش بگویید این است که تو کاری نمی‌کنی. تتها کاری که در طی روز انجام می‌دهی این است که از خانه و بچه‌ها مراقبت کنید. و این هم یک کار خیلی ساده است.

باید بدانید که مراقبت از خانه و بچه‌ها یک کار بسیار سخت و پیچیده است. هیچگاه تلاشی که او برای خانواده انجام می‌دهد را دست کم نگیرید.

من با تو ازدواج کردم فقط به این دلیل که ازدواج با تو راحت بود

این جمله جزء بدترین جملات یک مرد به همسرش است و مطمئنا باعث ایجاد مشکلات متعدد می‌شود.

فهرستی از بدترین جملات یک مرد به همسرش

 • در ادامه یک فهرست کلی از بدترین جملات مردان به زنان را ارائه می‌دهیم:
 • وقتی برای اولین بار دیدمت دوستت نداشتم.
 • این موضوع چندان مهم نیست که واکنش تو به این صورت باشد.
 • تو بهترین دوست من نیستی.
 • من دیگر نمی‌توانم با تو بخوابم.
 • تا زمانی که من را ملاقات نکرده بودی، تو هیچی نبودی.
 • کاش با دوست دختر سابقم ازدواج می‌کردم.
 • آن زن از تو زیباتر است، چرا نمی‌توانی شبیه او شوی؟
 • دلم برای زندگی مجردی که داشتم، تنگ شده است.
 • همه مشکلات در زندگی ما، تقصیر تو
 • زندگی جنسی ما افتضاح و این تقصیر تو
 • من هرگز واقعا عاشق تو نبودم. من فقط از تو خواستم که با من ازدواج کنی چون ساعت بیولوژیکی بدن من تیک تاک می‌کرد.
 • تو منو فریب داد تا با تو ازدواج کنم.
 • جای تعجب نیست که شوهر سابقت تو را ترک کرد
 • فکر نمی‌کنم این زندگی پایان خوبی داشته باشد، به همین دلیل حاضر نیستم برای درست کردن آن کاری انجام دهم.
 • این موضوع به تو ربطی ندارد. این موضوع مربوط به خودم است.
 • من می‌خواهم ازدواجمان را در شبکه‌های اجتماعی پنهان کنم. چرا باید عکس‌های مشترکمان را در آنجا قرار دهم.
 • پارسال می‌خواستم طلاق بگیرم، اما موندم چون نمی‌دونستم باید کجا برم.
 • تو بدترین قسمت زندگی من هستی. اگر تو نبودی من خیلی خوشحالتر بودم
 • این مشکل تو، یاد بگیر به جای اینکه همیشه از من کمک بخواهی خودتان آن‌ها را حل کنی.
 • من نیازی ندارم با تو مشورت کنم. هر کاری که بخوام انجام میدم.
 • من به احساسات تو اهمیتی نمی‌دهم.
 • تحمل نگاه کردن به تو را ندارم.
 • من عاشق شخص دیگری هستم.
 • من با زن دیگری خوابیدم، اما هیچ معنایی برای من نداشت. بنابراین نباید در مورد آن غوغا کنی.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.