آخرین بازمانده پارت دوم

بررسی بازی The Last of Us Part II

مشخصات کلی

نام کامل بازیThe Last of Us Part II | آخرین بازمانده پارت دوم
پلتفرمپلی استیشن 4
توسعه دهندهNaughty Dog
ناشرSony
ژانر:اکشن ماجراجویی
تاریخ انتشار19 ژ.وم 2020
دانلود بازیدانلود پارت دوم آخرین بازمانده

مقدمه

پارت دوم آخرین بازمانده سیاه و تیره است.

اما برداشت ها از بازی متفاوت است و شاید از نظر شما به آن تیرگی که من می گویم نباشد. صادقانه می گویم برخی از مشاهداتی که در The Last of Us Part II تجربه کردم، در هیچ بازی دیگری تجربه نکرده بودم. در واقع، مطمئن نیستم که حتی بعضی از آن ها را در هیچ موقعیت دیگری تجربه کرده باشم. وحشی گری، نا امیدی و تاریکی روح انسان که در قالب یک بازی ارائه شده است، و البته به قدری خوب ارائه شده است که با وجود اینکه یک بازی ویدیویی است، هضم این حجم از سیاهی و تاریکی برای برخی می تواند بسیار سخت باشد.

نمی خواهم داستان بازی را اسپویل کنم، اما باید بگویم تا به حال در هیچ بازی دیگری، با این مقدار از کلنجار رفتن با خود در بیشتر لحاظات بازی رو به رو نشده ام. در حالی دکمه ها را فشار می دادم که میلی به این کار نداشتم، و لحظه هایی بود که نا امیدانه التماس می کردم تا داستان بازی آن طور که هست جریان نیابد…اما این چنین نمی شد. چون شرکت Naughty Dog بازی را ساخته است، چون The Last of است، و بی روح، نا بخشوده و بله، تاریک است. بازی پارت دوم آخرین بازمانده را در سلسله مطالب معرفی بازی ها قرار داده‌ایم.

آخرین بازمانده
آخرین بازمانده

شروع

وقتی اسحله های خود را از غلاف بیرون می کشید، حس فوق العاده ای به شما دست می دهد. همیشه در انتخاب اسلحه مردد بودم: اسلحه تک تیر و کند که انتخاب بیشتر هواداران بازی است، یا تپانچه ای با صدا خفه کن که می توانم سرِ دشمنان را هدف بگیرم یا حتی آن ها را مسموم کنم. تنوع مبارزات بسیار بالا است، چرا که می توانید مانند نسخه اول بازی اسلحه ها و ابزار خود را در کارگاه ارتقاع بدهید، تا مثلا بتوانید زمان تعویض خشاب را کوتاه تر کنید یا یک دوربین بر روی اسلحه خود نصب کنید.

جلوه های بصری و گرافیکی بازی فوق العاده اند. مغازه هاو ساختمان های با جزئیات بسیار زیاد که شهر زیبای سیاتل را که اکنون به خرابه تبدیل شده است نمایش می دهند. پازل هایی که برای حل کردن آن ها باید در محیط اطراف به جستجو بپردازید، به شما یاداوری می کنند که این محیط فقط برای عبور شما از آن ساخته نشده است. در واقع، بخش هایی شبیه به Uncharted 4 وجود دارد که دارای مراکز کوچک و سرگرمی در سراسر جهان بازی هستند و نقشه ای را ارائه می دهند که می توانید در آن اکتشاف کنید.

در حقیقت، Last of Us Part II احساس مشابهی از مخلوط شدن محیط های Uncharted 4 و Lost Legacy در یک بسته بسیار بزرگ تر را دارد. مطمئناً جزئیات بازی نشان از بودجه بالایی است که به آن اختصاص داده شده است، اما شما این احساس را پیدا می کنید که برای Naughty Dog مهم است که دنیای آنها احساس واقعی داشته باشد.

گیم پلی

باید اشاره ای هم به تیم موسیقی بازی داشته باشیم. من مدت ها است که بر این عقیده ام که باید به بحث صدا در بازی ها اهمیت بیشتری داده شود . می توان گفت در این عنوان نهایت تلاش در بخش صدا و موسیقی انجام گرفته است. در سر تا سر بازی، از صدا پیشه ها گرفته تا موسیقی متن، جلوه های صوتی تا جزئیاتی که در ده سال اخیر آن ها را تجربه نکرده اید، همه چیز به بهترین و واقعی ترین شکل ممکن است.

برای درک کیفیت فوق العاده بخش صدا و موسیقی و عمقِ آن، پیشنهاد می کنم از یک هدفون با کیفیت استفاده کنید و به اسپیکر های تلویزیون خود بسنده نکنید. به نظر من این بازی در بخش صدا و موسیقی، تا به اینجا بهترین عنوان بازی های ویدیویی است. برخی دشمنان فقط از طریق صدا حسِ ترسناکی را به شما منتقل می کنند که تصاویر هم نمی توانند آن حس را منتقل کنند! و در مورد موسیقی متن؟ باید اعتراف کنم حتی از نسخه اول هم بهتر است.

کیفیت کار

در اینجا چیزهایی وجود دارد که شما را متحیر می کند. شما کنترلر را پایین می آورید و با تعجب از خود می پرسید “آیا آنها می توانند این کار را در یک بازی انجام دهند؟”، و وقتی با آن کنار می آیید، Naughty Dog بیشتر و بیشتر و بیشتر شما را متحیر و مبهوت می کند. چیزهایی را خواهید دید و به مکان هایی خواهید رفت که هرگز فکر نمی کردید یک بازی تا این حد پیش برود. بازی شما را تا جایی که بخواهد منعطف می کند و احساسات شما را هنگام بازی تغییر می دهد.

شما احساس خشم، غم و اندوه، سرخوردگی، ترس و هر احساس دیگری را که یک اثر هنری باشکوه باید به شما منتقل کند را تجربه می کنید. اشتباه نکنید، Last of Us Part II یک اثر هنری است، و با وجود اشکالاتِ من درباره پایان بندی و اینکه شاید، فقط شاید، انتظارات برخی را به طور کامل براورده نکرده است، هنوز هم به طور قطع یک شاهکار است.

نکات مثبت

  • موسیقی متنِ فوق العاده جذاب و درگیر کننده
  • جلوه های بصری و گرافیکی و صدا گذاری های بسیار عالی
  • القای فوق العاده حس ترس، خشونت و انتقام
  • بهبود خیلی خوب گیم پلی نسبت به نسخه اول
  • دنیایی با جزئیات حیرت آور و چشم نواز
  • شخصیت پردازی و روایت داستانی عالی
  • بهترین روایت از ژانر آخرالزمانی

نکات منفی

  • فضای بسیار تاریک و سیاه و برای برخی ( قابل چشم پوشی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *