بهترین سوالات برای قرار اول

بهترین سوالات برای قرار اول با پشتوانه علمی

در اولین قرار با یک شخص، سکوت ناخوشایند می‌تواند قاتل آن قرار باشد. شاید شما در قرار اول با یک نفر به سر ببرید اما هیچ سوالی نداشته باشید که از طرف مقابلتان بپرسید. ما 12 سوال عالی از بهترین سوالات برای قرار اول را برای شما آماده کرده‌ایم تا مطمئن شویم که هرگز مجبور نخواهید بود آن سکوت دردناک در قرارهای اول را تحمل کنید!

این سوالاتی که ما برای شما آماده کرده‌ایم به شما کمک می‌کنند سریع‌تر بتوانید شخصیت فردی را که با او قرار گذاشته‌اید را بشناسید. همچنین مشوقی بسیار عالی برای گفتگوی شما با او خواهند بود.

تنها به این نکته توجه داشته باشید که قرار نیست این سوالات در قرار اول شما به صورت بازجویی پرسیده شوند و فرد مقابلتان را مورد حمله قرار دهید. این سوالات باید به طور طبیعی مطرح شوند تا رابطه بین شما دو نفر گرم باقی بماند.

آیا روی پروژه خاصی کار می‎‌کنی؟

این سوال یکی از بهترین سوالات برای قرار اول است. زیرا وقتی یک نفر به این سوال پاسخ می‌دهد، به سادگی در رابطه با اینکه اکنون مشغول چه کاری است، برای امرار معاش چه کاری انجام می‌دهد و چه سرگرمی‌هایی دارد نیز صحبت خواهد کرد.

چنین سوالی می‌تواند شما را به یک بحث خوب و گسترده در مورد سرگرمی‌ها و نحوه گذراندن وقتتان بکشاند.

بهترین هدیه‌ای که تا حالا به کسی دادی یا تا به حال گرفتی، چه بوده است؟

اگر تولد یکی از شماها نزدیک باشد یا عید خاصی را در پیش داشته باشید، این سوال، سوال خوبی خواهد بود. از طرفی اگر در کافه‌ای که هستید، تولد شخصی باشد، بهترین زمینه برای پرسیدن این سوال پیش خواهد آمد.

یک روز معمولی برای تو چطور پیش می‌رود؟

از طرف مقابلت نپرس چه کار می‌کنی؟، در عوض از او در مورد یک روز معمولی‌اش سوال بپرس. پاسخی که او به این سوال می‌دهد، اطلاعات قوی‌تری را به شما خواهد داد. با پاسخ این سوال شما خواهید فهمید که آیا او سحرخیز هست یا نه، کتاب می‌خواند یا نه، اوقات فراغت خود را چگونه می‌گذراند و و معمولاً در پاسخ به این سوال، مورد شغلشان نیز صحبت خواهند کرد.

بدین ترتیب حتی لازم نیست مستقیم شغل او را بپرسید بلکه شغل او نیز بطور طبیعی ظاهر خواهد شد.

غذایی هست که دوست نداشته باشی؟

زمانی که در حال سفارش غذا هستید، به راحتی می‌توانید این سوال را بپرسید. این سوال می‌تواند مکالمه بسیار خوب و آسانی را ایجاد کند و ممکن است نکات مهمی را در اختیار شما قرار دهد.

چه نوع تعطیلاتی را دوست داری؟

در رابطه با موضوع تعطیلات، افراد اغلب می‌پرسند، «آیا اخیراً به تعطیلات رفته‌ای؟»

پرسیدن چنین سوالی دو چیز را در پیش خواهد داشت. یا اینکه او رفته و خیلی سریع پاسخ می‌دهد و نمی‌شود بحث زیادی کرد. یا اینکه ممکن است جایی نرفته باشد که منجر به سکوت ناخوشایند می‌شود. به همین دلیل بهتر است سعی کنید بپرسید که چه نوع تعطیلاتی را دوست داری؟

این سوال باعث ایجاد مکالمه‌ای عالی و پاسخ‌هایی فراوان برای آشنایی می‌شود. پروفسور ریچارد وایزمن مطالعه‌ای انجام داد و دریافت که ۱۸ درصد از زوج‌هایی که در مورد سفر در قرار اول خود صحبت می‌کنند، به دومین قرار خود نیز می‌روند. در حالی که تنها ۹ درصد از زوج‌هایی که در مورد فیلم در قرار اولشان صحبت می‌کنند، با یکدیگر قرار دوم را خواهند داشت.

امروز اتفاق عجیبی واست افتاد؟

از او فقط نپرسید که «روزت چطور بود؟» در عوض، از او بپرسید که چه چیزی در روزشان غافلگیرکننده بود. همچنین می‌توانید از نقطه اوج و نقطه‌ی فرود روزشان بپرسید. چنین سوالی باعث می‌شود، کمتر پاسخی مانند «خوب» یا «بسیار خوب» دریافت کنید.

بهترین توصیه‌ای که کسی بهت کرده چی بوده؟

هر وقت کسی نصیحتی را با من در میان می‌گذارد، معمولاً این سؤال را از او می‌پرسم. این یک سوال خوب است که موضوعات جذابی را مطرح می‌کند.

بخوانید: “نبایدهای قرار اول

از دوستان نزدیک برام بگو.

چنین سوالی به شما خواهد گفت که او چه دوستانی دارد و وقت خود را با چه کسانی می‌گذراند.

تو بچگی چطور بودی؟

برخی از افراد در رابطه با چنین موضوعی می‌پرسند، آیا به خونوادت نزدیک هستی؟

اما چنین سوالی برای قرار اول، کمی شخصی به نظر می‌رسد. بنابراین در عوض، از او بپرسید که در دوران کودکی چطور بوده و اجازه دهید داستان‌هایی در مورد خودش و خانواده‌اش برای شما تعریف کند.

من دارم فلان فلیم یا سریال را می‌بینم و دوستش دارم. آیا اخیراً فیلم یا سریال خوبی دیده‌ای؟

این یک روش آسان برای این است که سلیقه تلویزیونی او را بفهمید. همچنین اگر خوش شانس باشید و سلیقه‌تان در فیلم و سریال یکی باشد، می‌توانید تا مدت طولانی در مورد فیلم‌هایی که هر دویتان دیده‌اید صحبت کنید. علایق و سلایق مشترک، آدم‌ها را به هم نزدیک‌تر می‌کند.

آیا حیوون خونگی داری؟

اکثر جوانان به حیوانات خانگی علاقه دارند. اگر طرف مقابل شما حیوان خانگی داشته باشد، می‌توانید تا مدت‌ها در مورد دوست خانگی او صحبت کنید. اما اگر نداشته باشد، احتمالا بگوید چه حیوان خانگی را بیشتر می‌پسندد و این هم یک راه برای پیدا کردن سلیقه‌هایتان است.

رابطه رو چی تعریف می‌کنی و از یک رابطه چی می‌خواهی؟

یکی از بهترین سوالات برای قرار اول این است که بپرسید او رابطه را چه چیزی تعریف می‌کند و از یک رابطه چه انتظاری دارد؟

با پاسخی که به این سوال می‌دهد به بسیاری از سوالاتی که در ذهنتان دارید، پاسخ داده خواهد شد.

سخن آخر

پیش از این در رابطه با اینکه چه سوالاتی را هرگز نباید در قرار اول از شخصی بپرسیم صحبت کردیم. حال در این مطلب، مهم‌ترین و بهترین سوالات برای قرار اول و اینکه چرا این سوالات اهمیت دارند را مرور کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. فقط این نکته را در نظر بگیرید که شما باید برای پرسیدن هر کدام از این سوالات، ابتدا یک مقدماتی را فراهم کنید. نمی‌شود ناگهان و بدون مقدمه بپرسید که “من دارم فلان فلیم یا سریال را می‌بینم و دوستش دارم. آیا اخیراً فیلم یا سریال خوبی دیده‌ای؟”، بلکه شما باید ابتدا موضوعی که دارید در مورد آن صحبت می‌کنید را به یکی از بخش‌های فیلم یا سریالی که می‌بینید ربط دهید، سپس این سوال را بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *