10 شهری که بیشترین اهمیت را به رمزارزها می‌دهند!

رمزارز صنعت مالی را تا جایی متحول کرده که امروزه حتی مردم عادی هم با این فناوری نوظهور همگام هستند. سرمایه‌گذاری در رمزارزها آنقدر رایج است که برخی از سرمایه‌گذاران نسبت به خرید سهام، پول بیشتری را به خرید ارزهای دیجیتال اختصاص می‌دهند. در کنار ابزارهای سرمایه‌گذاری مرسوم، کریپتو اکنون برای سبدهای سرمایه‌گذاری جدی و به صورت قانونی مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال، مردم برخی از نقاط جهان نسبت به سایرین برای تراکنش‌های ارزهای دیجیتال علاقه بیشتری نشان می‌دهند. این مقاله از زردنیوز به ده مورد از شهرهایی که علاقمند سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در سراسر جهان اشاره می‌کند.

شماره 10: لندن

رمزارز در شهر لندن
رمزارز در شهر لندن

لندن یک مرکز جهانی برای تجارت، فناوری، هنر، فرهنگ و غیره است. بنابراین، منطقی است که چنین شهری از ارزهای دیجیتال استقبال کرده باشد. 50 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در لندن و تقریباً به همین تعداد فروشگاه (بزرگ و کوچک) وجود دارد که بیت‌کوین را به عنوان روشی برای پرداخت می‌پذیرند. به علاوه CoinCorner که ادعا می‌کند قدیمی‌ترین صرافی بیت‌کوین در بریتانیاست، در لندن واقع شده است. این شهر همچنین به‌خاطر جلسات گروهی متعدد بیت‌کوین و کریپتو شناخته می‌شود که نشان‌دهنده علاقه و استقبال لندنی‌ها نسبت به ارزهای دیجیتال است.

شماره 9: آمستردام

در کنار فرهنگ، غذا و زندگی شبانه، آمستردام به دلیل دیدگاه‌های مثبت مردم نسبت به ارزهای دیجیتال به سرعت توجه را به خود جلب می‌کند. این شهر محل استقرار سفارت بیت‌کوین است، سازمانی که جامعه جهانی در آن رمزارز تلاش‌های مختلفی را برای ترویج و محبوبیت بیت‌کوین آغاز می‌کند. همچنین بلوار بیت‌کوین در آمستردام واقع شده است؛ خیابانی که در آن اکثر مغازه‌ها، فروشندگان و تاجران، بیت‌کوین را به عنوان روشی برای پرداخت می‌پذیرند.

این شهر بیش از 40 فروشنده دارد که بیت‌کوین را می‌پذیرند، و همچنین دستگاه‌های خودپرداز متعدد بیت‌کوین نیز در این شهر قرار دارد. این نگرش مثبت نسبت به کریپتو، این شهر پررونق دوست‌دار فناوری را به مکانی مطلوب برای استارت‌آپ‌ها و ICO های کریپتو تبدیل کرده است.

شماره 8: مادرید

از سال 2021، مادرید قانونی را برای استفاده از ارزهای دیجیتال در مشاغل مختلف تصویب کرده است. در حالی که این کوین‌ها هنوز به عنوان “پول قانونی و رایج” شناخته نشده‌اند، کشور در حال پیشرفت‌هایی در این زمینه است. یکی از تلاش‌ها این است که شهروندان اسپانیایی بتوانند با استفاده از سکه‌های کریپتو از برندهای مختلف کارت‌های هدیه خریداری کنند. به عنوان مثال، این کارت‌های هدیه می‌توانند هزینه اشتراک نتفلیکس و آمازون (ES) را بپردازند.

شماره 7: پراگ

در پایتخت جمهوری چک، افراد می‌توانند از ارزهای دیجیتال برای پرداخت اجاره، خرید بلیط سینما، خرید اقلام دیگر و غیره استفاده کنند. این شهر همچنین محل استقرار Paralelní Polis، یکی از اولین کافه‌های منحصر به فرد بیت‌کوین در جهان است.

شماره 6: میامی

شهر میامی و رمزارز
شهر میامی و رمزارز

مرکز ایالت فلوریدا، حدود 48 فروشنده دارد که مایل به پذیرش بیت‌کوین هستند. همچنین حدود 652 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین و عابر بانک در این شهر واقع شده‌اند. این شهر همچنین میزبان کنفرانس بیت‌کوین میامی است که یکی از قدیمی‌ترین کنفرانس‌های جهان در رابطه با صنعت کریپتو است. دولت این شهر تلاش‌های زیادی برای جذب کسب‌وکارهای دیجیتال‌محور به میامی انجام داده است. شهردار میامی، فرانسیس سوارز، حتی پیشنهاد سرمایه‌گذاری وجوه شهری در بیت‌کوین و راه‌اندازی یک ارز دیجیتال شهری را داده است.

شماره 5: سنگاپور

پس از اینکه چین استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، بسیاری از مشاغل به دلیل قوانین ارز دیجیتال و فرصت‌های رشد صنعت، به سنگاپور نقل مکان کردند. مقررات سنگاپور پیرامون کریپتو شفاف است و اطمینان بیشتری به حاضران در صنعت می‌دهد و کمک به تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر از سوی شرکت‌ها را تضمین می‌کند. در حال حاضر حدود 400 استارت‌آپ بلاک‌چین در کشور ثبت شده است.

به علاوه، مرجع پولی سنگاپور «راهنمای ارائه توکن دیجیتال» را منتشر کرده است که توضیح می‌دهد چگونه قوانین امنیتی کشور بر عرضه‌های توکن تأثیر می‌گذارد و آن را پوشش می‌دهد. دفتر زیرساخت فناوری سنگاپور اعلام کرد که مقررات آنها بر توکن‌های ابزاری تأثیری ندارد، بلکه فقط روی توکن‌های پرداخت تأثیرگذار است.

یافتن رستوران‌ها، کافه‌ها و کسب‌وکارهایی در سنگاپور که پرداخت‌های از طریق بیت‌کوین را می‌پذیرند، آسان است. هیچ مالیات بر عایدی سرمایه در کشور وجود ندارد، بنابراین شرکت‌ها و افرادی که به بیت‌کوین روی آورده‌اند، برای سرمایه‌گذاری بلندمدت روی آن مشمول مالیات نمی‌شوند.

شماره 4: تورنتو

پایتخت کانادا، علائمی از تبدیل شدن به یکی از شهرهای دوست‌دار رمزارزها در جهان را از خود نشان می‌دهد. در این شهر، ساکنان می‌توانند هزینه کالاها و خدمات مختلف مانند شام، نوشیدنی، اجاره، لباس، قرار ملاقات با دندانپزشک و حتی پرداخت وام مسکن را به صورت کریپتو (به بازرگانان پذیرنده) پرداخت کنند. کانادا محل NOWPayments است که به شرکت‌های مستقر در تورنتو اجازه می‌دهد دروازه‌های پرداخت رمزارز را راه‌اندازی کنند. این پلتفرم با سرمایه‌گذاری‌های تجارت الکترونیک مبتنی بر پلتفرم‌هایی مانند WooCommerce و Shopify سازگار است که نگرش مثبتی را نسبت به این ارزها نشان می‌دهد. حتی بسیاری از موسسات خیریه پرداخت‌های کریپتو را از طریق NOWPayments می‌پذیرند.

به خاطر داشته باشید که ارزهای دیجیتال هنوز به عنوان پول قانونی در تورنتو تعیین نشده است، اما مراحل نظارتی برای تغییر آن در حال انجام است. همه اینها شهر را برای افرادی که به دنبال یک زندگی دوستدار رمزارز هستند، بسیار مطلوب می‌کند.

شماره 3: شهر نیویورک

شهر نیویورک و رمزارز
شهر نیویورک و رمزارز

خانه وال استریت، یکی از شهرهای جهان است که رمزنگاری در آن رواج ویژه‌ای دارد. مکان‌های متعددی در نیویورک وجود دارد – رستوران‌ها، مغازه‌ها، کافه‌ها، کلاب‌های شبانه- که پرداخت‌های رمزارز را می‌پذیرند. این شهر دارای بیش از 36 فروشنده است که چنین پرداخت‌هایی را می‌پذیرند، که برخی از آنها شامل فروشگاه بیت‌کوین در منهتن و CryptoART در Morningside Heights هستند. بسیاری از استارت‌آپ‌های کریپتو و شرکت‌های رسانه‌ای مانند CoinDesk، CoinTelegraph و Decrypt نیز در خارج از شهر مستقر هستند. شهر نیویورک همچنین میزبان Consensus، یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه صنعت کریپتو است.

شماره 2: سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو به عنوان یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین شهرهای فناوری در جهان، یک مرکز اصلی ارزهای دیجیتال است. بیش از 100 فروشنده در سانفرانسیسکو وجود دارد که رمزارزها را می‌پذیرند و بیش از 400 دستگاه خودپرداز در این منطقه مستقر هستند. پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو مانند Coinbase و Kraken نیز در سانفرانسیسکو شکوفا شدند.

شماره 1: لیوبلیانا

علی‌رغم اینکه پایتخت اسلوونی کوچکترین شهر حاضر در لیست است، اما در پذیرش و نوآوری صنعت کریپتو در جهان پیشتاز است. حتی با جمعیتی کمتر از 300 هزار نفر، این شهر دارای 11 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین و بیش از 200 فروشنده است که بیت‌کوین را می‌پذیرند. همچنین 72 فروشگاه و 33 مکان ورزشی پرداخت‌های رمزنگاری را نیز می‌پذیرند. به طور خاص، توس، یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره ای مواد غذایی اسلوونی، پرداخت رمزارز را می‌پذیرد.

لیوبلیانا همچنین به خاطر «بیت‌کوین سیتی» شهرت دارد، یک مرکز خرید 1.56 میلیون فوت مربعی که در آن همه مغازه‌ها بیت‌کوین را می‌پذیرند و از فناوری بلاک‌چین برای عملیات تجاری استفاده می‌کنند. این مرکز خرید از سیستم پرداخت Elly استفاده می‌کند؛ یک پلتفرم پرداخت دیجیتال که به تاجران اجازه می‌دهد گزینه‌های پرداخت جایگزین مانند ارزهای دیجیتال را بپذیرند.

لیوبلیانا همچنین مقر Bitstamp، یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال است. در واقع، تعداد شرکت‌های بلاک‌چین در اسلوونی به قدری زیاد است که دولت اکنون در حال تصویب قانونی برای تنظیم نگهداری و تراکنش‌های رمزارزها است.

و به همین ترتیب، با ده شهر دوستدار رمزارزها آشنا شدید. این شهرها با تلاش خود برای پذیرش و حمایت از ارزهای دیجیتال برجسته هستند. با آینده‌نگری و پذیرش رمزارز، این شهرها به عنوان قطبی برای فناوری نوظهور شناخته می‌شوند. در عین حال کسب و کارهای جدید، جریان‌های نقدی، استعدادهای نوین و نوآوری را به ارمغان می‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *