کارآفرینان جوان در مجله فوربز

حضور چهره‌های جوان حوزه کریپتو و بلاکچین در فهرست افراد تاثیرگذار فوربز

در فهرست 600 نفره اعلام شده از سوی مجلس فوربس که کارآفرینان جوان را معرفی می‌کند، 10 چهره شاخص حوزه کریپتو و بلاکچین هم حضور دارند که این موضوع نوید بخش پذیر بیشتر این حوزه از سوی رسانه‌های جهان محسوب می‌شود.

پذیرش بلاکچین در رسانه‌های معتبر دنیا

10 چهره جوان که رهبری تجارت‌هایی را در حوزه بلاکچین و کریپتو دارند و زیر 30 سال سن دارند در جمع برترین کارآفرینان مجله فوربز قرار گرفته اند که این به نوعی پذیرش این حوزه اقتصادی را در میان رسانه‌های بزرگ جهان نشان می‌دهد.

برخلاف نامی که این لیست دارد، این لیست در حقیقت 600 چهره جوان در دسته های مختلف را در سراسر دنیا بررسی کرده است.

از 10 فردی که در حوزه بلاکچین و فناوری در این لیست قرار دارند، 7 نفر در بخش مالی، یک نفر در بخش سرمایه گذاری ریسک پذیر، یک نفر در حوزه انرژی و یکی نفر در حوزه تولید قرار دارد.

بنیان گذار صرافی FTX با ارزشی 1.2 میلیون دلاری، سم بنکمن-فرید از جمله نام‌های حاضر در این لیست است. همچنین موسسه تحقیقاتی Alameda زیر نظر سم بنکمن-فرید فعالیت می‌کند که طی سال اخیر پیش بینی‌های ویژه ای از جمله هش ریت بیت کوین و نرخ قیمت نفت خام را ارائه کرده بود.

این موسسه و صرافی در سال گذشته 30 میلیون دلار سود خالص داشته است.

کارآفرینان جوان بلاکچین و کریپتو در لیست مجله فوربس

برایان توبرگن (Brain Tubergen) هم بنیان گذار پلتفرم صرافی CoinList از جمله دیگر کسانی هستند که در این لیست قرار گرفته اند.

از زمان تأسیس CoinList در سال 2017 تاکنون بیشتر از 800 میلیون دلار سرمایه برای پروژه های کریپتو سرمایه گذاری کرده است. سکویا کپیتال (Sequoia Capital) و بین کپیتال ونچرز (Bain Capital Ventures) دو شرکتی بوده اند که CoinList در آن‌ها سرمایه گذاری کرده است.

تقریبا یک سوم رهبران کریپتو حاضر در لیست مجله فوربز از خانم ها هستند که این احتمالا نشان دهنده کم شدن فاصله میان حضور آقایان و بانوان در این حوزه است.

 آمیتی اوتاروار (Amiti Uttarwar) یکی دیگر از کسانی است که در این لیست مجلسه فوربز قرار گرفته است. اوتاروار نخستین مهندس زنی است که در توسعه پروتکل اصلی بیت کوین نقش ایفا کرده است.

فلوری مارکوئز (Flori Marquez) موسس پلتفرم وام دهی BlockFi و سونا امحاز (Soona Amhaz) مدیر ارشد ولت کپیتال (Volt Capital) از دیگر حاضران در لیست مجله فوربز بوده اند.

مدیرعامل Zap شرکت پرداختی بیت کوین، جک مالرز (Jack Mallers) از دیگر حاضران در این لیست است. فوربز همچنین نام تمام بنیان ‌گذاران شرکت اطلاعاتی آتنتیسیتی در حوزه بلاکچین (Authenticiti) را در این لیست قرار داده است.

اندرو یانگ، یونگ وو پارک و آتاناسیوس کاراچوتزیتیس سه بنیان گذار موسسه آنتتیسیتی هستند. تأثیر قدرتمندانه کریپتوها در حوزه مالی باعث شده تا نام مایک نووگراتز، بنیان ‌گذار گلکسی دیجیتال، کتی وود بنیان ‌گذار(Ark Investment Management) هم در این لیست فوربز قرار بگیرند.

مجله فوربز (به انگلیسی: Forbes) که یک رسانه آمریکایی است، پیش از این فهرست اسامی شرکت‌هایی که از بلاکچین استفاده می‌کنند را نیز منتشر کرده بود.

مجله فوربز مشهورترین مجله اقتصادی آمریکا و یکی از مشهورترین مجله های دنیا محسوب می‌شود. فوربز یکی از رقبای اصلی مجله های اقتصادی جهان مانند بلومبرگ محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.