نحوه آموزش دادن کانور(طوطی خورشیدی) برای صحبت کردن

نحوه آموزش دادن کانور(طوطی خورشیدی) برای صحبت کردن

کانور یا همان طوطی‌های خورشیدی نه تنها تعامل با آنها جذاب است، بلکه صحبت کردن با آنها نیز سرگرم‌کننده است!

 آموزش صحبت کردن به کانور می‌تواند یک پروژه سرگرم کننده و مفید برای شما و پرنده شما باشد. در حالی که بسیاری از کانورها کلمات و عبارات را به تنهایی انتخاب می‌کنند، با آموزش صحبت کردن به آنها، می‌توانید این روند را تسریع کنید و به آنها چیزهای خاصی را آموزش دهید که در دستور بگویند. در این مقاله، شما را با اصول اولیه آموزش و همچنین نحوه ایجاد و حفظ رابطه عالی با پرنده آشنا خواهیم کرد. همراه زرد نیوز باشید.

کانور خود را به صحبت کردن تشویق کنید

کانور

کلمات ساده را تا حد ممکن تکرار کنید

به عنوان مثال، می‌توانید بگویید “سلام” یا “خوبی” یا می‌توانید نام آن را تکرار کنید. تکرار همین کلمه، در همان عطف، به پرنده شما اجازه می‌دهد تا صدایی را که می‌خواهید تقلید کند، بررسی کند.

اولین کلمات یک کانور باید کوتاه و تقریباً 1 یا 2 هجا باشد.

هر روز با کانورت صحبت کن هر روز یک کلمه را به کرّات به پرنده بگویید

این یکنواختی و تکرار بهترین راه برای به دست آوردن‌ کانور برای تکرار کلمه به شماست.

گفتن‌ یک کلمه هر روز به پرنده ممکن است خسته‌کننده‌ شود. با این حال، اگر می‌خواهید پرنده صحبت کردن را یاد بگیرد، باید ثابت قدم باشید! هرچه تکرار بیشتر باشد، احتمال تکرار آن بیشتر است.

در حالی که زمان خاصی برای صحبت با پرنده وجود ندارد، اما هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، بهتر است! تعامل مداوم آنها را تشویق می‌کند تا با شما صحبت کنند.

وقتی با کلمات خودتون حرف می‌زنه جایزه بدید

کمی پرنده خود را بشناسید و بفهمید که چه چیزی باعث انگیزه آنها می‌شود. برای برخی از پرندگان، این یک درمان است. برای دیگران، این یک اسباب بازی سرگرم کننده است. اگر آنها عبارت یا کلمه‌ای را تکرار کردند، به آن‌ها جایزه بدهید تا به پرنده خود بفهمانید که کار خوبی انجام داده‌ است.

استفاده از تقویت مثبت موثرترین راه برای آموزش هر پرنده است. تلاش برای استفاده از تنبیه فقط به رابطه شما با پرنده آسیب می‌رساند و باعث می‌شود در آینده کمتر از دستورات پیروی کنند.

آموزش کلیکر یک راه عالی برای تقویت رفتار مثبت است. هر زمان که پرنده شما رفتار خوبی از خود نشان داد، روی یک کلیک کلیک کنید و به او هدیه دهید. در نهایت پرنده شما می‌آید تا صدای کلیک را با رفتار خوب و پاداش مرتبط کند.

صدای خود را ضبط کنید و آن را برای پرنده خود پخش کنید

اگر می‌خواهید پرنده شما حتی زمانی که در اطراف نیستید روی صحبت کردن‌ کار کند، می‌توانید صدای ضبط شده‌ خود را برای او پخش کنید. پخش کلماتی که می‌خواهید پرنده شما هر روز یک یا دو ساعت یاد بگیرد به پرنده کمک می‌کند تا آنها را سریعتر یاد بگیرد.

اگر قصد دارید برای مدتی شهر را ترک کنید و کانکس شما تحت مراقبت شخص دیگری باشد، این می‌تواند بسیار مفید باشد.

نمی‌خواهید صدای خود را ضبط کنید؟ ویدیوهای آموزش طوطی را در یوتیوب جستجو کنید. می‌توانید تعداد انگشت شماری ویدیو با عبارات کوتاه و ساده پیدا کنید که ساعت‌ها حلقه می‌شوند.

با پرنده خود با عبارات طولانی‌تر صحبت کنید

بعد از اینکه پرنده شما چند کلمه ساده را یاد گرفت، پیچیدگی کلماتی که استفاده می‌کنید را افزایش دهید. شما همچنین می‌توانید جملات ساده را هنگامی که مهارت صحبت کردن را به دست آورد، به آن آموزش دهید.

سعی کنید به پرنده خود بیاموزید که بگوید “دوستت دارم”، “من زیبا هستم” یا “تو چطوری؟” اینها جملات سرگرم‌کننده‌ای هستند که ممکن است شنیدن‌ آن از پرنده‌تان لذت‌بخش باشد.

صبور باشید و به پرنده خود زمان دهید تا یاد بگیرد

به خصوص کانورها، گاهی اوقات ممکن است کمی طول بکشد تا کلمات جدید را به دست بیاورند. کمی صبر داشته باشید و اجازه دهید پرنده شما با سرعت خودش پیشروی کند. اگر به صحبت کردن با پرنده خود ادامه دهید و هر روز با آن تعامل داشته باشید، به موقع کلمات را می‌گیرد.

کانورها به خاطر صدای جیغ بلندشان، به ویژه در هنگام غروب، معروف هستند.

ایجاد رابطه با کانور خود

ایجاد رابطه با کانور خود

به آن آجیل، انواع توت‌ها، میوه‌ها و سبزیجات بدهید

یک پرنده تغذیه شده یک پرنده خوشحال است! در طبیعت، پرندگان بیشتر از آجیل‌ها و دانه‌ها می‌خورند، اما گاهی اوقات گل‌ها و غلات را نیز می‌خورند. مقدار زیادی غذا در اختیار داشته باشید تا رابطه خود را با کانورتان تقویت کنید و آنها را بیشتر با شما صحبت کنند.

مراقبت خوب از کانور برای سلامتی و شادی آنها ضروری است.

کانور خود را در یک قفس به اندازه کافی بزرگ قرار دهید

اگر یک طوطی کوچک دارید، قفسی بخرید که حداقل 24 × 16 × 20 اینچ (61 × 41 × 51 سانتی متر) باشد. برای یک طوطی بزرگ، قفسی با ابعاد حداقل 44 × 26 × 40 اینچ (112 × 66 × 102 سانتی متر) تهیه کنید. این به کانور فعال شما فضای زیادی برای رشد و بازی می‌دهد.

نگه داشتن پرنده در یک قفس خیلی کوچک می‌تواند آنها را افسرده کند، که باعث می‌شود احتمال صحبت کردن آنها بسیار کمتر شود.

هر روز توجه آنها را به خود معطوف کنید

کانورها پرندگان اجتماعی هستند و دوست ندارند تنها بمانند. در طول روز، طوطی خود را از قفس خارج کنید و زیاد با آن صحبت کنید. با کانور خود بازی کنید و اسباب بازی‌های جدیدی معرفی کنید تا آن را سرگرم کنید و آن را شاد نگه دارید.

اگر یک کانور حوصله‌اش سر برود، مطمئناً به شما اطلاع می‌دهند. ممکن است عادت‌های بدی مانند جویدن یا جیغ زدن ایجاد کنند.

سعی کنید سر کانور خود را بخارانید یا اسباب بازی‌های مخصوص پرندگان (توپ یا طناب های بافته شده) را به آرامی پرتاب کنید تا آنها را مشغول نگه دارید.

برای ایجاد اعتماد با پرنده خود ملایم باشید

برای اینکه بتوانید حرف زدن را آموزش دهید، باید با آن اعتماد ایجاد کنید. پرنده‌ای که تازه وارد خانه شما شده است ممکن است نخواهد بلافاصله دستورات را برای شما تکمیل کند. با صدایی ملایم با آن صحبت کنید و به آرامی به طور منظم برای پرنده سوت بزنید یا آواز بخوانید.

غذای کانور را با دست تغذیه کنید. این کار به پرنده نشان می‌دهد که شما دوستانه هستید و چیزهایی را که دوست دارد به او می‌دهید.

توصیه‌ها

قبل از آموزش صحبت کردن به کانور خود، یک دستور ساده را امتحان کنید، مانند آموزش اینکه رو انگشت شما قدم بگذراند. این دستور ساده آنها را برای یادگیری نحوه صحبت کردن آماده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *