خداحافظی تتلو

چرا تتلو از دنیای موسیقی خداحافظی کرد؟ + تمامی حواشی و اتفاقات سال‌های اخیر او

مدتی قبل امیرتتلو از دنیای خوانندگی خداحافظی کرد و تمام محتویات کانال پرمخاطب تلگرامی‌اش را حذف کرد. دلیل این خداحافظی و میزان جدی بودن آن را به همراه تمامی اتفاقات اخیر زندگی تتلو را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

بیش از یک هفته از خداحافظی تتلو از دنیای خوانندگی می‌گذرد. این خداحافظی با حذف اختیاری یا اجباری تمامی پست‌هایش از کانال تلگرامی‌اش همراه بود. اجباری از آن بابت که کانال او به یک باره از دسترس خارج شد که خیلی‌ها دلیل این امر را اقدام خود تلگرام دانستند. اما پس از چندساعت کانال او به حالت معمول برگشت و تا چندین روز او در تلگرام هیچ حرفی نزد.

او که اعلام کرده بود که تتلو تمام شده است،‌ خداحافظی خود را از دنیای موسیقی اعلام کرد. او همچنین اذعان داشت که آخرنی آهنگ او قسم بوده و بقیه آهنگ‌های منتشر شده پس از آن برایش هیچ جذابیتی ندارد و یا اینکه مربوط به قبل است. او که اکنون بیشتر فعالیت خود را در یوتوب انجام می‌دهد فعلا روی تصمیمش مصر است.

چرا خداحافظی؟

با اطمینان میشه گفت که دلیل خداحافظی تتلو و عصبانیت و گلایه اوفقط به اتفاقات اخیر برنمی‌گردد. اتفاقاتی که برای او حداقل در 3 سال اخیر رخ داده همگی شرایطی را برای او ساخته که او را مجاب به چنین تصمیمی کرده است. شاید شروع آن را می‌توان به ماجرای زندان افتادن او در ایران دانست. او پس از آزادی از زندان و مهاجرت به خارج از کشور نخست به گرجستان رفت.

تتلو در گرجستان

حضور او در گرجستان با ساخت موزیک‌هایی با استایلی متفاوت‌تر و زبانی‌تندتر همراه شد. او به‌راحتی در آهنگ‌های خود از الفاظ رکیک استفاده کرد و به‌نوعی محصولی جدید را به مخاطب خود ارائه داد که البته باعث دوگانگی در بین طرفدارانش شد.

او سپس برای اولین‌بار در گرجستان کنسرت برگزار کرد و به رویای کودکی خود رسید. البته او سال‌ها در ایران به‌دنبال برگزاری کنسرت در برج‌میلاد بود اما این اتفاق به‌دلایل مختلفی رخ نداد. به‌هرحال کنسرت اول تتلو در گرجستان با استقبالی جالب‌توجه همراه شد اما در پایاناو از نحوه برگزاری کنسرت و اجرای خود رضایت کافی نداشت. او سپس از گرجستان به ترکیه مهاجرت کرد.

تتلو در ترکیه

پس از مهاجرت از ایران به گرجستان و سپس ترکیه، او همچنان در ترکیه حضور دارد. او در ترکیه همراه با مدیربرنامه‌اش(کوروش) و همسر او(سارا) در یک ویلا زندگی می‌کند. همچنین شخصی به نام آریانا بابایی که یک رزمی‌کار است با او زندگی می‌کند. البته قبل‌تر دوست و طراح لباس او، سیا والتون، با او زندگی می‌کرد که پس از مشاجره و دعوا از او جدا شد.

امیرحسین مقصودلو ملقب به تتلو در ترکیه برای دومین بار در دوران خوانندگی‌اش کنسرت برگزار کرد. کنسرت او در ترکیه به مراتب بهتر از گرجستان پیش رفت. قیمت بلیط مناسب و نیز استقبال مناسبی که از کنسرت او در ترکیه شد، شبی دلپذیر را برای تتلیتی‌ها رقم زد. او در کنسرت حدودا سه ساعته خود که با حضور خانواده‌اش هم همراه بود، ترک‌های بسیاری را برای طرفدارانش اجرا کرد. البته این استقبال بی‌نظیر درآمد خاصی برای او نداشت. به گفته دوستان و مدیربرنامه‌های او، تتلو تمامی درآمد خود را به گروه موسیقی و عوامل اجرایی اختصاص داد و برای خود او عایدی نداشت، اما کنسرت ترکیه او کنسرتی بیادماندنی بود.

خداحافظی تتلو

البته او در هر دونوبت با برگزاری کنسرت مشکلاتی در زمینه اسپانسر داشت و هربار مشکلاتی باعث عصبانیت او شد. حتی قبل از برگزاری کنسرت او در تابستان در ترکیه، ‌در عید نوروز آن‌سال قرار بر برگزاری کنسرت در ترکیه بود که بدلیل ناهماهنگی و اقدام غیرحرفه‌ای اسپانسر و عصبانیت تتلو این کنسرت لغو شد.

حواشی ترکیه

روزگار تتلو در ترکیه همزمان با حضور شاخ‌های معروف اینستاگرامی بود که این امر برای او شایعاتی را بوجود آورد. رابطه‌ی کوتاه مدت او با دنیا جهانبخت و نیز مشاجره‌های اینستاگرامی با افرادی همچون وحیدخزایی و مونتیگو همراه بود.

از دیگر حواشی او می‌توان به دعوای خانوادگی‌ با مادرش اشاره کرد که حسابی در اینستاگرام او خبرسازشد و واکنش‌های فراوانی داشت که البته در پایان ختم به خیر شد.

او در این مدت با افراد جنجالی‌ای همچون پویان مختاری، ساشا صبحانی و نیز ندا یاسی هم ارتباط دوستی دارد که این خود نیز برای او حواشی فراوانی داشته است. البته تتلو از این دو نفر برای حمایت دوستان ورزشکار خود همچون آریانا،‌ هاتف و سعید گنجی استفاده کرده است و اکنون آن‌ها حامیان مالی این 3 ورزشکار هستند.

از دیگر حواشی اخیر او هم می‌توان به دعوایش با فوتبالیست مشهور و جنجالی، پیام صادقیان اشاره کرد. البته ماجرای دعوا  و بحث تتلو به دو شخص دیگر هم مربوط می‌شود. یکی از آن‌ها علی کریمی، فوتبالیست مشهور و نفر دیگر آرات،‌ کودک فوتبالیست مستعد ساکن انگلستان است.

ماجرا به آنجا برمی‌گردد که تتلو به شدت از آرات حمایت می‌کرد اما آرات که به همراه پدرش در اینستاگرام فعالیت دارد در یک اقدامی عجیب توسط علی کریمی بلاک شده است. این ماجرا منجر به ورود تتلو و انتقاد از علی کریمی شد. از آن‌جایی که پیام صادقیان رابطه نزدیکی با کریمی دارد، این ماجرا منجر به دعوای اینستاگرامی او با صادقیان شد و 1س از آن ارتباط این دو قطع شد. البته تتلو در ادامه در یک ترک با نام حرمسرا که بسیار جنجالی هم بود، در قسمتی از آهنگ خود به حمایت از آرات پرداخته بود.

مهاجرت به لندن و دستگیری

شاید بزرگترین حاشیه و اتفاقی که برای او در ترکیه رخ‌داد ماجرای بازداشت او توسط پلیس ترکیه بود. او که تصمیم به مهاجرت به انگلستان و لندن را داشت،‌ زمانی‌که همراه با مدیربرنامه‌اش آماده خروج از ترکیه به مقصد لندن بود، بازداشت شد. آن‌طور که اعلام شد دلیل بازداشت او پلیس اینترپل و درخواست جمهوری اسلامی بوده است. از اتهامات وارده به تتلو تبلیغ به اعتیاد و استعمال آن بود.

بازداشت تتلو به‌شدت در صفحات مجازی و سایت‌های خبری مورد بازتاب قرار گرفت. بسیاری از سایت‌های خبری به زبان‌های مختلف این ماجرا را پوشش دادند که سرانجام این امر موجب آزادی او شد. او در این ماجرا به‌شدت مورد حمایت هنرمندانی همچون گلشیفته فراهانی، حصین، تهی، هیچکس، ام‌جی، خلصه و بسیاری از رپرها قرار گرفت.

البته این اتفاق ماجرای مهاجرت او به لندن را متوقف کرد. همچنین او هرماه مجبور به مراجعه به پلیس برای امضا و تمدید تعهد است که بارها از آن ابراز ناراحتی کرده است.

بسته شدن پیج اینستاگرامی

این موضوع که برای تتلو اتفاق تازه ای نیست، این‌بار تفاوت ویژه‌ای داشت. این تفاوت این بود که او دیگر قادر به فعالیت در این پلتفرم نیست و نخواهد بود. تتلو که تا به‌حال چندین پیج در اینستاگرام داشته است، این‌بار پیجش برای یک سری اظهارت او بود. ماجرای نیوفیس‌های تتلو و تمایل او به برقراری رابطه جنسی با افراد جدید تا همین حالا موضوعی برجسته برای او بوده است. او در یکی از اظهارنظرهایش در این خصوص به تمایل به برقراری رابطه با افراد بالای 15 سال کرده‌بود. همین اظهارنظر تتلو موجب‌شد تا همسر یک هنرمند دیگر با نام‌هنری هیچکس دست ‌به‌کار شود. همسر سروش هیچکس با ریپورت تتلو و تشکیل کمپینی در اینستاگرامش برای ریپورت تتلو، موجب بسته شدن پیج او شد.

البته او پس از این‌کار اقدام به ساخت پیج با نام مَمَد کرد که این پیج رکورد جذب بیشترین فالوور در اینستاگرام که متعلق به جانی دپ، بازیگر معروف سری دزدان دریایی، را شکست و در کمتر از 24 ساعت 1 میلیون فالوور جذب کرد اما سپس این پیج او هم بسته شد.

خداحافظی با اینستاگرام و سلام به یوتوب

خداحافظی تتلو

بسته‌شدن پیج اینستاگرام او برای چندمین بار و ممنوعیت ساخت پیج جدید، باعث شد او بیشتر فعالیت خود را به یوتوب ببرد. او هم‌اکنون در یوتوب نزدیک به 150هزارنفر دنبال کننده دارد. او که در این پیج تقریبا هر روز در چت روم طرفدارانش حاضر می‌شود، محتوای کانالش تمامی آهنگ‌های او، موزیک ویدئوها، و مصاحبه‌هایش است.

اگرچه او این‌روزها در یوتوب فعالیت می‌کند اما قرار نیست کار جدیدی را منتشر کند.او حداقل تا الان چنین تصمیمی دارد.

خداحافظی‌های تتلو

این اولین باری نیست که تتلو از دنیایی موسیقی خداحافظی می‌کند. او قبلا هم تقریبا دوبار خداحفظی کرده است اما برگشته است. او یکبار پس از آهنگ “مردمان بی عشق”  و بار دیگر پس از آلبوم “تتلیتی” از دنیای موسیقی خداحافظی کرد اما شرایط کمی برای او فرق کرده است و خداحافظی‌اش دلایل جدی‌تری دارد.

او این‌بار با بستن آلبوم 25 ترکه‌اش با نام 78، با 17 ترک و 8 قطعه کمتر از دنیای موسیقی خداحافظی کرد.

چرا تتلو از هوادارانش و مردم شاکی است؟

او ازوضعیت کنونی خود بعد از چندین سال فعالیت به‌شدت ناراضی است. کیفیت زندگی پایین و دور بودن از استانداردهایی که یک هنرمند مشابه او از آن‌ها برخوردار است یکی از مهمترین این مسائل است. به عقیده تتلو، او حتی استودیو حرفه‌ای برای ضبط کارهایش ندارد و از امکاناتش راضی نیست.

او همچنین نسبت به بسته شدن پیج‌هایش و واکنش‌هایی که علیه او صورت گرفته به شدت عصبانی و ناراضی است.

این ناآرامی حتی او را در مسیر پایان دادن به زندگی‌اش هم قرار داده است. او اخیر بارها از خودکشی صحبت کرده که بعدتر اعلام کرده جرات این‌کار را ندارد. اما به هر حال او به‌شدت از وضعیت کنونی ناراضی‌ است.

آیا تتلو برمی‌گردد؟

خداحافظی تتلو

بازگشت تتلو به دنیای موسیقی را می‌توان محتمل دانست اما اگر وضعیت کنونی ادامه پیدا کند قطعا او راضی نمی‌شود. در واقع برای بازگشت تتلو موسیقی می‌توان به یک از آهنگ‌های او رجوع کرد که گفته بود “خیلی وقتا کم آوردم خداحافظی کردم ولی بازم که اومدم”. حال باید دید آیا تتلو این‌بارچقد کم  آورده است و چه زمانی برخواهد گشت. بازگشتی که به احتمال زیاد تغییری در ترکیب آلبوم 78 نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.