چگونه در مورد سوابق گذشته خود با فرد جدید صحبت کنیم؟

چگونه در مورد سوابق گذشته خود با فرد جدید صحبت کنیم؟

چه برای چند هفته یا چند سال است کسی را می‌بینید، صحبت در مورد گذشته خود می‌تواند مشکل باشد. در حالی که مهم است که صادق باشید، همچنین مهم است که احساسات شریک جدید خود را در نظر بگیرید. با داشتن‌ یک مکالمه صادقانه، با گفتن‌ چیزهایی که باید طرف مقابل بداند و اجتناب از گفتن‌ مسائل رایج، درباره سوابق روابط عاشقانه گذشته خود می‌توانید گفتگوی خوب و تاثیرگذاری داشته‌‌ باشید. با این مقاله و آموزش و نکات گفته‌ شده‌ همراه زردنیوز باشید.

بحث در مورد گذشته خود

بحث در مورد گذشته خود در قرار با فرد جدید
بحث در مورد گذشته خود در قرار با فرد جدید

زمان مناسب را انتخاب کنید

قبل از بحث در مورد سابقه روابط عاشقانه خود صبر کنید تا رابطه‌تان با آن فرد کمی جدی شود. لازم نیست در اولین قرار ملاقات در مورد روابط قبلی خود صحبت کنید، و انجام این کار احتمالاً باعث می‌شود که دیگر قرار ملاقات بعدی‌ای وجود نداشته باشد. اما، اگر یک ماه یا زمان بیشتری گذشته است و می‌خواهید با آن شخص رابطه خود را ادامه دهید، آن موقع زمان مناسبی است.

 • صادقانه صحبت کردن در مورد سابقه روابط عاشقانه خود راه خوبی برای ایجاد اعتماد و تقویت یک رابطه از قبل ایجاد شده است. با صحبت در مورد گذشته خود، به خود اجازه می‌دهید در مقابل شخص مقابل آسیب‌پذیر باشید.
 • اگر کسی در مورد سابقه روابط عاشقانه شما در اولین قرار پرسید و شما هنوز نمی‌خواهید با جزئیات در مورد آن صحبت کنید، می‌توانید چیزی مانند “یک نسخه 30 ثانیه‌ای از آن را می‌گویم” بگویید. به این ترتیب بدون نیاز به کاوش در جزئیات به سؤال آن‌ها پاسخ می‌دهید.

زمانی را برای صحبت اختصاص دهید

در مورد گذشته خود در یک مکان خوب و آرام صحبت کنید، زمانی که هر دو زمان زیادی برای گپ زدن‌ دارید. ممکن است پیاده‌روی را انتخاب کنید یا در بالکن با یک لیوان لیموناد بنشینید.

 • در مواقعی که آن‌ها به خاطر کار یا مدرسه تحت فشار و استرس هستند از این بحث خودداری کنید.

بحث را با یک سوال باز کنید

با پرسیدن چیزی مانند “مهم‌ترین درسی که از رابطه قبلی آموختید چیست؟” هنگامی که آن‌ها داستان خود را به اشتراک می‌گذارند، می‌توانید شروع به اشتراک‌گذاری داستان‌های خود کنید.

 • می‌توانید چیزی شبیه این بگویید: «یاد گرفتم که هرگز به شریک زندگی‌ام بی‌توجهی نکنم و قدر او را بدانم. وقتی با شریک سابقم بودم، او همیشه از من می‌خواست که با او وقت بگذرانم و من به ندرت این کار را می‌کردم، بنابراین او از من جدا شد. من نمی‌خواهم او برگردد، اما یاد گرفتم که نمی‌توانی خیلی از افراد فاصله بگیری.»

اکنون اطلاعات مربوط به رابطه خود را به اشتراک بگذارید

در مورد درس‌هایی که از روابط قبلی آموخته‌اید صحبت کنید که می‌تواند به رابطه فعلی شما کمک کند. از بیان مسائل بی‌ربط طولانی در مورد شریک‌های سابق خود خودداری کنید. در عوض همه چیز را به شریک فعلی خود ربط دهید.

 • می‌توانید بگویید: «وقتی با تروور قرار می‌گذاشتم، یاد گرفتم که نسبت به سیاست ذهن بازتری داشته باشم. به همین دلیل برای من مهم بود که مناظره‌ها را با تو تماشا کنم و از نظراتت مطلع شوم.»

به سوالات پاسخ دهید

ممکن است به شریک جدید خود چیزهای بسیار سنگینی در مورد رابطه قبلی خود گفته‌ باشید. این ممکن است آن‌ها را با چندین سوال یا نگرانی مواجه کند. با آن‌ها صادق باشید، اما اگر احساس ناراحتی می‌کنید به آن‌ها اطلاع دهید.

 • به عنوان مثال، شاید شما به اشتراک گذاشتید که توسط شریک سابق خود مورد آزار قرار گرفته‌اید. آن‌ها ممکن است شروع به پرسیدن‌ سؤالات زیادی کنند که خاطرات دردناکی را برای شما تداعی کند. به آن‌ها بگویید که بعداً می‌توانید بیشتر در مورد آن صحبت کنید.

بر آنچه در مورد شریک فعلی خود دوست دارید تأکید کنید

برای اینکه عشق جدید خود را راحت‌تر کنید، از این زمان برای تعریف و تمجید از آن‌ها استفاده کنید. نیازی نیست که در مورد شرکای سابق خود بد بگویید و آن‌ها را بکوبید، اما می‌توانید در مورد اینکه چگونه گذشته‌تان شما را به زمان حال روشن‌تر و امیدوارکننده‌تری رسانده‌ است، صحبت کنید.

 • به عنوان مثال: «بعد از قرار ملاقات با کریس، می‌دانستم که هرگز نمی‌توانم با فردی سیگاری دیگری قرار ملاقات بگذارم. در رابطه با تو، من قدردان این هستم که انقدر به سلامت خودت اهمیت می‌دهی. من واقعاً به این رفتار احترام می‌گذارم.»

هرگونه ناراحتی احتمالی را برطرف کنید.

اگر سابقه رابطه عاشقانه محدودی دارید یا فقط روابط کوتاه مدتی داشته‌اید، ممکن است از بحث در مورد گذشته خود احساس ناراحتی کنید. با این حال، آنچه را که از این تجربیات آموخته‌اید، بگیرید و از آن‌ها برای بهبود رابطه فعلی خود استفاده کنید.

 • به عنوان مثال، اگر زیاد رابطه عاشقانه نداشته‌اید، ممکن است از آن زمان برای تمرکز روی کار یا مدرسه استفاده کرده باشید، اما یاد گرفته‌اید که زندگی بدون عشق زیاد سرگرم‌کننده نیست.
 • از روابط کوتاه مدت، ممکن است دقیقاً چیزهایی را که از شریک زندگی خود نیاز ندارید یاد گرفته باشید، یا ممکن است برخی از ایرادات خود را به خاطر آن‌ها اصلاح کرده باشید.
 • به خاطر داشته باشید که اگر شریک زندگی‌تان نتواند این چیزها را در مورد شما بپذیرد، ممکن است فرد مناسبی برای شما نباشد.

افشای اطلاعات مهم

افشای اطلاعات و سابقه روابط گذشته با پارتنر جدید
افشای اطلاعات و سابقه روابط گذشته با پارتنر جدید

اگر طلاق گرفته‌اید یا بچه دارید به آن‌ها اطلاع دهید

به اشتراک گذاشتن سابقه روابط عاشقانه خود مهم است، اما اگر متاهل بودید یا بچه دارید، زودتر به شریک جدید خود اطلاع دهید. برای برخی، این چیزها ممکن است عامل به هم خوردن همه چیز و جدایی باشند.

 • اطلاعاتی مانند این را در قرار اول یا دوم به اشتراک بگذارید.
 • اگر بچه دارید، ممکن است ایده خوبی باشد که از قبل به این فکر کنید که چه زمانی واقعاً احساس راحتی می‌کنید که آن‌ها را به طرف مقابلتان معرفی کنید.

اگر هنوز با شریک سابق خود صحبت می‌کنید به آن‌ها اطلاع دهید

صحبت کردن با شریک فعلی خود در مورد گذشته‌تان می‌تواند مشکل باشد اگر هنوز با هر یک از شرکای سابق خود دوست هستید. اما، آن‌ها حق دارند که این موضوع را بدانند. حتماً به آن‌ها بگویید که چند وقت یکبار با هم ارتباط برقرار می‌کنید و یا زمانی را با هم می‌گذرانید.

 • می‌توانید بگویید «من هنوز با گابریلا دوست هستم که دو سال پیش با او رابطه داشتم. هر چند وقت یکبار به هم پیام می‌دهیم و گاهی ناهار می‌خوریم. ما دیگر هیچ احساس عاشقانه‌ای نسبت به یکدیگر نداریم.»

اگر با کسی که آن فرد می‌شناسد رابطه داشته‌اید بگویید

در برخی موارد، ممکن است با کسی که شریک جدیدتان می‌شناسد رابطه داشتید. اگر آن‌ها دوست، همکار یا آشنای نزدیک هستند، پس باید این اطلاعات را در اسرع وقت به اشتراک بگذارید.

 • بگویید «از رسانه‌های اجتماعی شما متوجه شدم که فرانک را می‌شناسید. من و او سال گذشته حدود سه ماه با هم در رابطه بودیم. من نمی‌دانم شما دو نفر چقدر به هم نزدیک هستید، اما فکر کردم باید این مسئله را بدانی.»

آن‌ها را از هرگونه مشکل حل نشده با شریک سابقتان مطلع کنید

شما و یکی از شریک‌های زندگی سابقتان ممکن است یک خانه، ماشین یا تجارت مشترک داشته باشید. یا شاید شما دو نفر دوستان یکسانی داشته باشید و باید اغلب در کنار یکدیگر باشید. در هر صورت، مطمئن شوید که شریک جدید خود را از هر کار ناتمامی که ممکن است شما دو نفر داشته باشید مطلع کنید.

اجتناب از اشتباهات رایج

اجتناب از اشتباهات رایج روابط گذشته
اجتناب از اشتباهات رایج روابط گذشته

در مورد پیشینه خود صادق باشید

اگرچه دروغ گفتن برای اجتناب از سؤالات سخت وسوسه‌انگیز است، معمولاً حقیقت همیشه آشکار می‌شود. اگر از همان ابتدا دروغ بگویید یا مسائل مهم را حذف کنید، ممکن است این مسائل باقی بمانند و بعداً در رابطه با مشکل مواجه شوید. به شریک زندگی خود آنچه را که می‌خواهد بداند بگویید و از دروغ‌ یا حذف یک سری مسائل مهم خودداری کنید. اگر در مورد موضوع خاصی احساس ناراحتی می‌کنید، به آنها بگویید که نمی‌خواهید در مورد آن صحبت کنید.

جزئیات را به حداقل برسانید

بحث در مورد سابقه روابط عاشقانه به این معنی نیست که شما باید در مورد نحوه درخشش موهای بلوند شریک سابق خود در نور ماه صحبت کنید. جنبه‌های کلیدی رابطه‌تان مانند طول مدت، رویدادهای مهم و دلیل پایان یافتن آن را ذکر کنید و وارد جزئیات بی‌ربط نشوید.

قضاوت نکنید

شریک جدید شما ممکن است رازهایی در مورد گذشته خود به اشتراک بگذارد که شنیدن آن‌ها ممکن است برای شما سخت باشد. با این حال، روشن فکر باشید و از قضاوت آن‌ها به خاطر گذشته‌شان اجتناب کنید. همه ما اشتباه می‌کنیم، اما اگر دیدید که این اشتباهات تکرار و بیشتر شده است، به آن‌ها شک کنید.

 • به عنوان مثال، اگر آن‌ها به شما بگویند که چند سال قبل خیانت کرده‌اند، ممکن است بخواهید به آن‌ها فرصت دهید. با این حال، اگر آن‌ها به همه کسانی که با آن‌ها رابطه داشته‌اند خیانت کرده‌اند، این یک زنگ خطر است.

حواستان به علائم هشدار باشد

در حالی که خوب است روشن فکر باشید و به افراد فرصت دهید، به غریزه خود اعتماد کنید و در مورد علائم احتمالی خطر محتاط باشید. آسان است که بارها و بارها در دام یک رابطه بیفتیم، زیرا ما به دنبال آسودگی در چیزهای آشنا هستیم (حتی اگر آن چیز آشنا لزوما خوب نباشد).

 • به عنوان مثال، اگر از شریک زندگی سابق خود به دلیل دوری بیش از حد عاطفی وی جدا شده‌اید، به علائم مشابه با شریک فعلی خود توجه کنید.

در بحث درباره روابط جنسی قبلی خود محتاط باشید

بحث در مورد تعداد شرکای جنسی که داشته‌اید یا به طور کلی تجربیات جنسی می‌تواند مشکل باشد. شما می‌خواهید با شریک زندگی خود صادق باشید، اما صداقت بیش از حد می‌تواند باعث حسادت شود. اگر در مورد میزان روابط جنسی قبلی خود زیاد صحبت کنید، ممکن است شریک فعلی شما احساس کند که شما فقط می‌خواهید یک تجربه جنسی دیگر داشته باشید. صحبت از روابط جنسی قبلی خود را به حداقل برسانید. به کلیات پایبند باشید و فقط در صورتی که به سؤالات شریک زندگی‌تان مرتبط باشد، با جزئیات درباره آن صحبت کنید.

 • با این حال، اگر مبتلا به بیماری مقاربتی هستید، باید قبل از داشتن رابطه جنسی با کسی این موضوع را فاش کنید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *