بازی Superhot Mind Control Delete

بررسی بازی Superhot: MIND CONTROL DELETE

مشخصات کلی

پلتفرمPC, Google Stadia
توسعه دهندهSUPERHOT Team
ناشرSUPERHOT Team
ژانر:شوتر اول شخص
تاریخ انتشار16 جولای 2020
دانلود بازیدانلود بازی سوپرهات

مقدمه

بازی سوپرهات سال 2020 مستحق عشق بیشتری است. خوب، شاید عشق نباشد، زیرا بیشتر کسانی که آن را بازی کرده اند، عاشق آن شدند. شاید “شناخته شدن” کلمه بهتری باشد، زیرا افراد کافی آشنایی زیادی با این بازی و شرکت سازنده آن ندارند. بازی سوپرهات را در سلسله مطالب معرفی بازی ها قرار داده‌ایم.

شروع

یک شوترِ اول شخص است، و با توجه برچسب قیمتی ناچیز در هر پلتفرمی، و اگر فقط اجرای بازی را تماشا می کنید بدون اینکه خودتان آن را بازی کنید، این همه هیاهو پیرامون آن برای تان قابل درک است. بنابراین برای کسانی که هرگز آن را بازی نکرده اند، و فکر می کنند یک بازی کم ارزش است که ارزش امتحان کردن هم ندارد، به طور خلاصه توضیح خواهم داد.

بازی Superhot Mind Control Delete
بازی Superhot Mind Control Delete

بازی سوپرهات شوتری است که در آن، زمان فقط هنگام حرکت کردن شما به جریان می افتد، بنابراین گلوله ای که از اسلحه شلیک می شود، به طور میلی متری از لوله اسلحه در هوا متوقف می شود تا زمانی که شما حرکتی انجام دهید. هنگامی که شما متوقف می شوید، دوباره متوقف می شود. این مسئله شما را وادار می کند تا هر حرکتی را سنجیده و با فکر انجام دهید، تا تعیین کنید که آیا کشتن ارزش ریسک یک گلوله را دارد یا نه، زیرا هر برخورد گلوله ای فوراً شما را می کشد و شما را مجبور می کند که سناریو را از نو شروع کنید. پاداشِ شکست دادن دشمنان و پیروزی در یک مرحله، این است که شما اتفاقات آن مرحله را با سرعت معمولی می بینید که در این حالت مانند یک شخص سرسخت و غیر قابل دسترس نمایش داده می شوید.

ماموریت ها

در حالی که ماموریت ها و سناریوها به طور تصادفی ایجاد نمی شوند، آنها به طور تصادفی در صف قرار می گیرند، بنابراین هر “اجرا” متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، شما اکنون سه جان دارید که توسط قلب ها نمایان می شوند، بنابراین بلافاصله کشته شدن نیز دیگر مشکلی به حساب نمی آید. با پیشرفت در بازی شما به طور دوره ای یک هک ذهنی را انتخاب می کنید، که یک عنصر اساسی مانند افزایش سرعت حرکت یا تعداد گلوله های اسلحه را تغییر می دهد. برخی از آنها قلب و جانِ بیشتری به شما می دهند، شما را شفا می دهند و یا در ابتدای هر سناریو اسلحه تصادفی به شما اختصاص می دهند.

اما هرچقدر که بازی سوپرهات سرگرم کننده است، محدود است. پرتاب کردن، جای خالی دادن، تیراندازی و مشت زدن و در نهایت دنیای تار و خیالی آن به همان مقدار که عجیب است، جالب نیز است، اما دیر یا زود هر چه را که در چنته داشته به شما تقدیم می کند و شما می مانید و پازل هایی که باید یکی پس از دیگری حل کنید که به مرور خسته کننده می شوند. برای حل این مشکل، تیم توسعه دهنده دنباله MIND CONTROL DELETE Superhot را به یک شوتر اول شخص تبدیل کرده است و تغییر سرعت را در همان مقیاس با نسخه VR ارائه می دهد.

هک ها

هر هک جدید نحوه بازی کردن شما را تغییر می دهد، مانند مواردی که باعث می شود هنگام از دست دادن قلب، یک انفجار رو به جلو به وجود بیاورید، بنابراین باعث می شود کشته شدن تقریباً ارزش آن را داشته باشد که یک اتاق را از وجود دشمنان پاک کنید. همچنین، شما نمی توانید برخی از دشمنان را در MIND CONTROL DELETE خلع سلاح کنید، این امر شما را مجبور می کند حرکت خود را ادامه دهید و به این ترتیب زمان را به جلو ببرید. برای اولین بار، این دنباله انواع دشمنان و رئیس های جدید را معرفی می کند که برای غلبه بر آن ها باید کار هایی بیشتر از تیراندازیِ محض انجام دهید. من جزئیات را لو نمی دهم، اما تغییر سرعت و تاکتیک ها در این چالش های جدید کمک حال شما خواهند بود.

در هر صورت، ممکن است حس کنید برخی از مهارت های جدید هک ها به صورت اضافی هستند و نیازی به استفاده از آن ها نیست. از این گذشته، قدرت شما در دستکاری زمان مهم ترین سلاح شما است، و گرفتن قلب های جدید هم شما را بیشتر از نسخه اصلی زنده نگه می دارند. بارگذاری مجدد سریع، خشاب های بزرگتر و افزایش سرعت حرکت، امتیازات خیلی خوبی هستند، اما همیشه نمی توانید از آن ها استفاده کنید. از آنجا که آنها به طور اتفاقی اختصاص داده شده اند (شما همیشه از بین دو هک تصادفی انتخاب می کنید)، نمی توانید برای استفاده از آنها برنامه ریزی کنید، بنابراین نباید برای زنده ماندن، فقط بر روی امتیازات نام برده شده تکیه کنید.

گیم پلی

داستان حتی بیشتر از گذشته برجسته است و اگر نسخه اول را تجربه نکرده باشید هم با آن ارتباط برقرار خواهید کرد. در هر حال اما قابلیت چتِ متنی شما با دوست اسرار آمیزتان در این نسخه وجود ندارد، و با تاکید مجدد بر این که کاری که شما انجام می دهید به فایده است جایگزین شده است، و به شما پیشنهاد می شود تا در هر نقطه ای که خواستید بازی را متوقف کنید اما شما این کار نمی کنید چرا که به کشتار بدون فکر معتاد شده اید. این اشتباه نیست، و به عنوان یک وسیله روایی همچنان با تعجب به کار خود ادامه می دهد، تصدیق می کند که این موضوع در “دنیای واقعی” تنظیم نشده است، اما با این وجود شما به خشونت و تکرار خشونت معتاد شده اید. و بله، همچنان از شما به عنوان “سگ” یاد می شود، که به نظرم دوست داشتنی است.

کیفیت کار

اگر طرفدار Superhot هستید، MIND CONTROL DELETE دلیل خیلی خوبی به شما می دهد تا دوباره به دنیای سورئال جهانِ بازی برگردید. اگر قبلاً نسخه اول را بازی نکرده اید، به شما هشدار می دهم: این دنباله می تواند نسخه اصلی را برای شما اسپویل کند. طرح و جهانِ بازی مثل نسخه اول عجیب و مبهم است، اما همچنین بی ربط نیز است. ریتم خواب آور، هیپنوتیزم کننده و خشونت آمیزِ Supershot ستاره نمایش است و با هر هک که قفل آن را باز کرده و و آن را ارتقا می دهید، به روش های بیشتری برای کشتن و زنده ماندن دست پیدا می کنید. به جز نقص های جزئی، Superhot: MIND CONTROL DELETE یک شوترِ واقعاً خارق العاده و چالش برانگیز است که حتی داستان و جهانِ جذابِ نسخه اول را نیز بهبود نیز می بخشد.

نکات مثبت

  • – گیم پلی به شدت اعتیاد آور
  • مراحل جذاب و متفاوت
  • مکانیزم های جدید کاملا بازی را تغییر می دهند
  • سلاح های جدید و کارآمد
  • بسیار روان است

نکات منفی

  • بعضی از مهارت های هکی چندان کارایی و جذابیت ندارند
  • داستان همچنان مقداری گنگ است
  • نبود موسیقی متن در بیشتر مراحل آزار دهنده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *