سوپرمگا بیسبال

بررسی بازی Super Mega Baseball 3

مشخصات کلی

پلتفرمPC, PlayStation 4, Switch, Xbox One
توسعه دهندهMetal Head Software
ناشرMetal Head Software
ژانر:ورزشی
تاریخ انتشارMay 13, 2020
دانلود بازیدانلود بازی Super Mega Baseball 3

مقدمه

من طرفدار ورزش های آمریکایی هستم، اما اطلاعات کمی از یکی از این ورزش ها دارم. بیس بال یکی از محبوب ترین ورزش ها در ایالات متحده است، اما همیشه تصور می کردم ورزشی یکسان با نام های مختلف است. بازی سافت بال را تجربه کرده ام و همیشه فکر می کردم تفاوتی با بیس بال ندارد. از آنجایی که تجربه زیادی در بازی های ویدیویی ورزشی دارم، مهارت بالایی در استفاده از چوب بیسبال دارم. البته Super Mega Baseball 3 از بازیکنان تازه کار نیز با آغوش باز استقبال می کند. اگرچه ممکن است در ابتدا گیج کننده باشد، اما با انجام چند بازی شما به سرعت با اصول بازی آشنا می شوید. این بازی را در سلسله مطالب معرفی بازی ها مورد بررسی قرار داده ایم.

بررسی بازی

من دو نسخه قبلی را تجربه کرده ام اما هیچ گاه بیش از چند ساعت آن ها را ادامه نداده ام. من به اندازه کافی در مورد این ورزش می دانم که درک کنم چه اتفاقاتی در طول بازی می افتد، اما دیگران ممکن است قبل از خرید بازی دو باره فکر کنند. اگرچه Super Mega Baseball 3 اصول اولیه را تغییر نداده است، اما مکانیک های جدیدی همچون عبور توپ بین زمین ها و انواع مختلفی از زمین ها و همچنین حالت Franchise را نیز ایجاد کرده است که پیوندی بین شما و تیمی که شما برای بازی انتخاب کرده اید ایجاد می کند. حتی اگر شخصیت ها کاملاً داستانی و کاریکاتوری باشند، شبیه سازی بازی به قدری واقعی است که می توانید تجربه کاملی از بیس بال داشته باشید، و Super Mega Baseball 3  را تبدیل به بهترین عنوان شبیه سازی می کند.

وقتی در میدان هستید، تقریباً همه عناصر بیس بال به وضوح نشان داده می شوند. Batting کنترل کاملی به شما می دهد و بسته موقعیت شما در زمین، می توانید طیف گسترده ای از تاکتیک ها را اتخاذ کنید. چه در نقش مهاجم و چه در نقش مدافع، امتیازاتی برای زمان بندی های عالی و استفاده از حد اکثر قدرت در هنگام زدن توپ برای شما لحاظ می شود. Pitching ترکیبی از به دست آوردن قدرت مناسب و مکان مناسب است. یک توپ کات دار را برای فریب زننده توپ پرتاب کنید یا یک توپ سریع درست در داخل محوطه پرتاب کنید تا ابتکار عمل را از مدافعان بگیرد.

سوپرمگا بیسبال
سوپرمگا بیسبال

انتخابِ ترکیب دستی تنها جایی از بازی بود که در آن مشکل داشتم. درحالی که بازیکنان تیم شما بدون اینکه آنها را کنترل کنید می توانند توپ را بگیرند یا حرکت کنند، اگر می خواهید به نقطه خاصی شیرجه بزنید، اغلب جای مورد نظر شما را از دست می دهند. در بیشتر مواقع نیازی به هوا پریدن برای گرفتن توپ نخواهید داشت، اما کوچکترین اشتباهی می تواند برای شما ثانیه های حیاتی را در پی داشته باشد، به بازیکنان مخالف این امکان را می دهد که روی بیس بعدی حرکت کنند و یا حتی خود را به دور الماس برسانند.

در عناوین قبلی بیس بالِ شرکتِ Metalhead فقط حالت فصلی وجود داشت، اما اکنون حالت Franchise نیز در بازی وجود دارد که باعث تنوع بیشتر می شود. خوشبختانه، به اندازه حالت های نمایش داده شده در NBA 2K یا Madden NFL EA عمیق و با جزئیات گاه خسته کننده نیست، اما به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بخشی از بیس بال را تجربه کنید. هر تیم در بخش خاصی قدرتمند تر است. برخی از آنها سرعت بالایی دارند، برخی دیگر از لحاظ فیزیکی و قوای جسمانی بسیار قدرتمند هستند و برخی دیگر در مجموعه مهارت ها متعادل هستند. من برای شروع فصل کوتاه تر را (شامل 16 بازی) انتخاب کردم تا بتوانم با همه قسمت های بازی آشنایی پیدا کنم. در ابتدا چیزهای کمی در مورد تیمم می دانستم، اما با گذشت فصل، از لحاظ احساسی به خوبی با آن ها ارتباط برقرار کردم، که تصمیم گیری های بعدی من را بسیار دشوار می کرد. نقل و انتقالات در طول لیگ نیز از بخش های جذاب بازی است. وقتی در ابتدای فصل با مصدویت یکی از بازیکنان کلیدی خود رو به رو شدم به سرعت به سراغ بازار نقل و انتقالات رفتم تا جایگزین مناسبی برای او پیدا کنم. چانه زدن بر سر قیمت و دستمزد بازیکن یکی از بخش های جذاب این بازی است.

در حالی که شما نمی توانید در اواسط فصل، با تیم های دیگر نقل و انتقال داشته باشید، لیستی از بازیکنان آزاد وجود دارد که می توانید با آنها قرارداد امضا کنید، اما در همان زمان باید بازیکنی را از لیست خود خارج کنید. علاقه مندی به تیم خود باعث می شود این تصمیمات دشوار شود، همچنین باید اطمینان حاصل کنید که دستمزد بازیکنان در محدوده مالی تیم باشد.

شاید بتوان گفت این عنوان در همان سطح بالای بازی های Madden نیست، اما در کل هنوز هم یک بازی خوب به نظر می رسد. انیمیشن های بازیکنان محدود هستند و تنوع زیادی در نحوه حرکت تیم های شما در زمین وجود ندارد، اما 14 ورزشگاه مختلف و گزینه های سفارشی سازی، امکان تنظیمات مختلف زیادی را فراهم می کنند. هر بازیکن مانند پیراهن تیم قابلیت شخصی سازی دارد که این شخصی سازی ها  ارتباط احساسی شما به تیم و بازیکنان را حتی بیشتر نیز می کند. شما حتی زمانی که بازیکن شما در حال آماده شدن برای ضربه زدن یا دریافت توپ است او را از کنار زمین تشویق کنید و به او روحیه بدهید.

Super Mega Baseball 3 با افزودن تغییرات ظریف، مکانیک دو بازی قبلی را بهبود می بخشد، اما برای اطمینان از این که هر کسی بتواند این بازی را تجربه کند، گیم پلی بازی بسیار آسان طراحی شده است. تیم ها و بازیکنان غیر رسمی و امکان سفارشی سازی تقریباً همه چیز، زمینه زیادی را برای شما فراهم می کند تا احساس منحصر به فردی برای شما ایجاد کند و احساس نزدیکی بیشتری با بازیکنان و تیم خود داشته باشید. من شیفته میزان تغییرات سطح دشواری بازی هستم که به شما آزادیِ انتخاب بین 1 تا 99 سطح مختلف دشواری را برای شما مهیا می کند. سرانجام ، گنجاندن حالت franchise، به این معنی است که شما می توانید کارهای دیگری به جز اینکه فقط یک فصل بازی کنید انجام دهید، می توانید بازیکن جدید استخدام کنید، تیم خود را بهبود ببخشید و تماشای بازنشست شدن بازیکنانی که به آن ها علاقه دارید ، پیوندی خوب بین شما و تیم شما ایجاد می کند.

نکات مثبت

  • گستردگی بازی
  • گیم پلی ساده و سرگرم کننده است
  • حالت Franchise فوق العاده است
  • گزینه های سفارشی سازیِ زیاد

نکات منفی

  • انیمیشن ها می توانستند بهتر باشند
  • شیرجه زدن ها نیاز به دقت خیلی بالایی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.