آیا ازدواج شما می‌تواند موفقیت آمیز باشد؟ 4 قدمی که این پیشگویی را انجام می‌دهد!

آیا ازدواج شما می‌تواند موفقیت آمیز باشد؟ 4 قدمی که این پیشگویی را انجام می‌دهد!

برخی از ما ممکن است دهه‌ها در مورد گل عروسی خود رویا داشته ‌باشیم در حالی که برخی دیگر در مورد مقصدهای فرار خیال‌پردازی می‌کنند و از خود می‌پرسند که آیا مجوز ازدواج با برنامه 10 ساله آنها مطابقت دارد یا خیر. اما صرف‌نظر از جایی که در سفر قرارملاقات خود هستید، نشانه‌هایی وجود دارد که ازدواج به دنبال هزاره است. درواقع، طبق گزارش Slate، بین سال‌های 2008 و 2016، نرخ طلاق 18 درصد کاهش یافت. ما در سنین بالاتر ازدواج می‌کنیم – و شاید با تفکر بیشتر – و این کار نتیجه می‌دهد.

برای کسانی که مسیر ازدواج را انتخاب می‌کنند، فراتر از بررسی آمار، جمعیت‌شناسی و همه عوامل مهم، چه نشانه‌هایی وجود دارد که کارشناسان می‌توانند در پیش‌بینی ازدواج موفق به آن اشاره کنند؟ و برای آن دسته از ما که اخیراً در راهرو قدم گذاشته‌ایم، آیا رفتارهای آگاهانه‌ای وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنیم تا خودمان را برای یک اتحاد طولانی و شاد تشکیل دهیم؟

یک جستجوی سریع در گوگل نشانگرهای تصادفی را نشان می‌دهد، از مقداری که برای حلقه نامزدی و عروسی خرج کرده‌اید تا جایی که زندگی می‌کنید، اما من می‌خواستم به موضوع واقعی بپردازم: رفتارها، احساسات، و اقداماتی که می‌توانید در رابطه خود روی آن‌ها کار کنید. پیشنهاد من به شماست که ادامه این مقاله کاربردی از زردنیوز را از دست ندهید.

پیش‌بینی موفقیت و شکست در روابط

در سال 2004 ، قبل از اینکه پادکست‌ها ظاهراً مورد توجه همه قرار گیرند، جان گاتمن روان‌شناس در سریال» این زندگی آمریکایی« از NPR شرکت کرد تا در مجموعه‌ای چهار قسمتی درباره» قداست ازدواج «شرکت کند.

گاتمن، یک محقق زناشویی که کارش دهه‌ها را در برمی‌گیرد، وظیفه داشت درباره» آنچه واقعاً در ازدواج اتفاق می‌افتد« بحث کند و به مخاطبان مروری 23 دقیقه‌ای از تحقیقات گسترده‌اش در مورد مشاهده ازدواج‌های موفق و ناموفق و محل اختلاف این دو ارائه دهد.

در پیگیری و مصاحبه با زوج‌ها به مدت 15 دقیقه، گاتمن فرمولی ایجاد کرد که 85 درصد در پیش‌بینی شادی ازدواج یا طلاق در یک دوره چهارساله موفق بود. او به» چهار سوارکار« به‌عنوان شاخص‌های رفتاری اشاره کرد که می‌توانند روابط را از بین ببرند: انتقاد، تحقیر، حالت تدافعی، و سنگ اندازی.  خوشبختانه، او برای هر یک از این موارد پادزهری ارائه کرد.

ازدواج - ارتباط موفق - شادی
ازدواج – ارتباط موفق – شادی

چهار اسب سوار ازدواج چیست؟

انتقاد

گاتمن در تجزیه و تحلیل زوج‌هایی که در اپیزود این زندگی آمریکایی نشان داده می‌شود، به نحوه واکنش ما به انتقادات شریک زندگی‌مان اشاره می‌کند. به جای اینکه بیدار شوید، سعی کنید انتقاد را به یک مشاهده خاص تبدیل کنید که بر دلیل ناراحتی شما تمرکز دارد و به یک گفتگوی مثبت و سازنده منجر می‌شود. طرح بحث، حتی اگر داغ باشد، به جای انتقاد یک طرفه، به اجتناب از یکی از سوارکاران دیگر کمک می‌کند. حالت تدافعی وقتی یک مکالمه دو طرفه دارید، به این معنی است که هر دوی شما مسئولیت اعمال خود را بر عهده می‌گیرید و برای پیشبرد فعال هستید، یک رابطه موفق مستلزم کار دو نفر است!

نشانه خیانت دوست دخترتان
انتقاد – دعوا – مشاجره

تحقیر

شما آنها را در مقابل دوستان خود مسخره می‌کنید، چشمان خود را می‌چرخانید یا نظرات آنها را نادیده می‌گیرید. این یک رفتار می‌تواند باعث از هم پاشیدگی یک رابطه شود، زیرا دیدن چیزهای مثبت در شریک زندگی‌تان غیرممکن می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از آن؟ قدردانی، و قدردانی را نه فقط برای حرکات بزرگ، بلکه برای چیزهای کوچک نیز تمرین کنید. تشکر کنید و چند لحظه وقت بگذارید و چیزهای کوچکی را که برای آنها تلاش می‌کنند تشخیص دهید.

حالت دفاعی

ابراز خشم در رابطه
ابراز خشم در رابطه

بنا به گفته موسسه گاتمن، دفاع از خود به عنوان» محافظت از خود به شکل خشم عادلانه یا قربانی شدن بی گناه در تلاش برای جلوگیری از حمله درک شده« تعریف شده است. اغلب مقصر آن یک ضد حمله است. وقتی عادت به حالت تدافعی دارید، مدام به شریک خود حمله می‌کنید و او را سرزنش می‌کنید، نه شما.

سنگ تراشی

شما در مورد آن بحث نمی‌کنید، آن را مطرح نمی‌کنید، و حتی برایتان مهم نیست که در مورد آن دعوا کنید. شما به سادگی از شریک زندگی خود اجتناب می‌کنید، حتی اگر در یک اتاق باشید. در عوض چه کاری باید انجام دهید؟ درک کنید که برای پردازش به زمان تنهایی نیاز دارید و به شریک زندگی خود بگویید که قرار است قدم بزنید و احساسات خود را جمع آوری کنید. سپس، می‌توانید برای یک مکالمه سازنده بازگردید.

استرس رابطه-دعوا
استرس رابطه-دعوا

همه چیز به احترام برمیگردد

بنابراین اکنون که رفتارهایی را که باید در رابطه خود رعایت کنید و به جای آن اقداماتی را که باید انجام دهید را می‌دانید، چیزی که واقعاً به آن بستگی دارد احترام است.

همه ما می‌خواهیم که شرکای ما از ما قدردانی کنند، منصفانه با ما ارتباط برقرار کنند، به ما افتخار کنند و سیستم پشتیبانی ما باشند. البته، موضوع در حال اجرا با همه اینها ایجاد یک پایه احترام در ازدواج و مشارکت ما است.

آیا احترام تضمین می‌کند که ما به 50 سالگی خود برسیم؟  نه، اما ما را در مسیر درست راهنمایی می‌کند، و با کاهش نرخ طلاق برای هزاره ها، به نظر می‌رسد که ما در تمرین احترام  کار بسیار خوبی انجام می‌دهیم.

مطالب مرتبط: ازدواج بدون عشق: آیا باید با مردی که دوستش ندارم ازدواج کنم؟

مطالب‌ مرتبط: آیا زندگی مشترک قبل از ازدواج خوب است یا بد؟

مطالب مرتبط: چرا در ازدواج خود احساس تنهایی می‌کنید و چگونه باید با آن کنار بیایید؟

مطالب مرتبط: ازدواج بی‌عشق؛ 20 نشانه ازدواج بی‌عشق و 6 راه‌کار ساده برای کنار آمدن با آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *