کریسمس - عشق - بوسه

راهکارهایی برای عاشق ماندن: چگونه ارتباط خود را پایدار کنیم؟

ممکن است به‌نظر برسد که عاشق‌شدن بدون هیچ تلاشی اتفاق می‌افتد، اما عاشق ماندن می‌تواند کمی سخت‌تر باشد. هنگامی که شما و شریک زندگی‌تان اوایل رابطه خود را پشت سر گذاشتید، ممکن است نادیده‌گرفتن برخی چیزها برای شما سخت‌تر شود یا ممکن است برای شما مشکل باشد که چگونه وقت خود را با هم بگذرانید. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با همکاری یکدیگر عشق را در رابطه خود حفظ کنید و آن را برای مدت طولانی ادامه دهید. برای یادگیری نحوه انجام آن از موارد زیر شروع کنید و ادامه این مقاله کاربردی از زردنیوز را از دست ندهید.

فهرست عناوین پنهان

حفظ یک رابطه سالم

رابطه عاطفی - عشق - علاقه
رابطه عاطفی – عشق – علاقه

با شریک زندگی خود صریح صحبت کنید

گفتگو بخش فوق‌العاده مهمی از هر رابطه است. با شریک زندگی خود در مورد همه چیز صحبت کنید، از چگونگی گذشتن روزتان تا عمیق‌ترین ترس‌ها، امیدها و رویاهایتان. از چیزهای سخت نیز دوری نکنید. اگر مشکلی دارید یا از چیزی در رابطه راضی نیستید، منعطف باشید و برای حل مشکلات پیش‌آمده با یکدیگر همکاری کنید.

 • شریک زندگی خود را تشویق کنید تا با شما رک باشد. به حرف‌های ناگفته نیز توجه کنید. لحن صدا و زبان بدن همسرتان می‌تواند سرنخ‌های مهمی برای وضعیت عاطفی او باشد.

قدردانی خود را از او ابراز کنید

اجازه ندهید شریک زندگی‌تان احساس کند که از او قدردانی نمی‌شود. مطمئن شوید که به‌طور منظم به او بگویید از بابت چه چیزهایی در مورد او سپاسگزار هستید. صریح باشید، به کارهایی که او به خوبی انجام می‌دهد اشاره کنید و به او بگویید چرا برای شما اهمیت دارد. اگر به‌طور منظم از شریک زندگی خود قدردانی کنید، به احتمال زیاد در مقابل از شما نیز قدردانی می‌شود.

 • برای مثال، ممکن است چیزی شبیه این بگویید: «می‌دانی، کار من گاهی‌اوقات می‌تواند واقعا استرس‌زا باشد، اما وقتی به خانه می‌رسم، تو آن‌جا هستی و از دیدن من خوشحال می‌شوی، و روزم فورا بهتر می‌شود.»
 • بگذارید بدانند که شما هم به چیزهای کوچک توجه می‌کنید. یک جمله ساده، “ممنون که سطل زباله را بیرون بردی!” واقعا می‌تواند راه طولانی را طی کند.

برای یکدیگر وقت بگذارید

حتی اگر برنامه‌هایتان فشرده است، مطمئن شوید که هر هفته زمانی را برای باهم بودن اختصاص دهید. لازم نیست تجملی باشد، اما اگر می‌خواهید عشق خود را قوی نگه‌دارید، داشتن زمان با کیفیت منظم در کنار هم مهم است. در این زمان، فقط روی یکدیگر تمرکز کنید. سعی کنید در مورد کارهای خانه، بچه‌ها یا هر چیز استرس‌زای دیگر صحبت نکنید. و گوشی‌های خود را کنار بگذارید تا بتوانید تمام توجه خود را به یکدیگر معطوف کنید.

 • زمان باکیفیت می‌تواند به سادگی نوشیدن قهوه با یکدیگر در صبح، پیاده‌روی در آخر هفته یا تماشای برنامه مورد‌علاقه خود در شب باشد.
 • قرارهای منظم نیز بخش مهمی از زمان با کیفیت هستند. فقط مطمئن شوید که در بین موقعیت‌های خاص با هم وقت می‌گذرانید.
 • اگر نمی‌توانید حضورا در کنار هم باشید، مطمئن شوید که زمان‌های منظمی را برای تماس تلفنی یا تماس‌های ویدیویی برنامه‌ریزی می‌کنید.

وقتی «فاز رمانتیک» به پایان رسید، ناامید نشوید

طبیعی است که در همان چند ماه اولی که با کسی قرار ملاقات می‌گذارید، بسیار شیدا باشید و احساس کنید که هرگز مانعی بین شما وجود ندارد. اما با گذشت زمان، مشکلات روزمره و فراز و نشیب‌های یک رابطه آغاز می‌شود و آن احساسات اولیه کمی تغییر می‌کند. بااین‌حال، اگر به یکدیگر متعهد بمانید، عشق عمیق‌تری جایگزین آن خواهد‌شد.

 • به خاطر داشته باشید که پایان مرحله رمانتیک چیز بدی نیست، بلکه مرحله مهمی در رابطه شماست. اکنون زمان آن فرارسیده تا شریک زندگی خود را بهتر بشناسید و یک رابطه طولانی مدت و عاشقانه ایجاد کنید.

به یاد داشته‌باشید که چرا از ابتدا عاشق هم شدید

در طول رابطه‌تان، هم رشد خواهیدکرد و هم تغییر خواهیدکرد، و با گذشت زمان، آن روزهای آشنایی اولیه مانند یک خاطره دور به‌نظر می‌رسد. سعی کنید آن‌چه را که برای اولین‌بار در مورد شریک زندگی خود توجه شما را جلب کرد که باعث عاشق‌شدن شما شد را فراموش نکنید، مانند حس شوخ‌طبعی یا مهربانی شگفت‌انگیز او. به احتمال زیاد، این‌ها برخی از ویژگی‌هایی است که او در طول سال‌ها حفظ خواهدکرد.

 • سعی کنید به جایی که اولین قرار خود را داشتید برگردید تا یک راه سرگرم‌کننده برای تحریک برخی از آن احساسات قدیمی داشته‌باشید!
 • نگاهی به گذشته از طریق تصاویر مربوط به زمانی که قرارگذاشتن را شروع کردید، می‌تواند به شما یادآوری کند که در اولین ملاقات با شریک زندگی خود چه احساسی داشتید.
 • سعی کنید لیستی از همه چیزهایی که در مورد شریک زندگی خود دوست دارید، بنویسید. تا جایی که ممکن است خاص باشید، مانند «چشم‌هایش وقتی در مورد موسیقی صحبت می‌کند، برق میز‌ند» یا «او روشی دارد که همیشه می‌تواند چیزهای مثبتی برای گفتن داشته‌باشد.» وقتی اوضاع سخت می‌شود، مثل زمانی که شما دو نفر با هم بحث می‌کنید، به آن فهرست نگاه کنید.

علایق و اهداف خود را دنبال کنید

حتی در یک رابطه طولانی مدت، مستقل‌بودن هر دوی شما مهم است. اگر هر لحظه بیداری را با شریک زندگی خود می‌گذرانید، ممکن است از زمانی که با هم دارید راضی نباشید. مطمئن شوید که فعالیت‌ها را جدا از هم برنامه‌ریزی کرده‌اید و در ادامه رابطه استقلال خود را حفظ کنید.

 • سعی کنید هر هفته یک شب یا روز را داشته‌باشید که هر دو به تنهایی یا با دوستانتان کاری انجام دهید.

قابل اعتماد و اطمینان‌بخش باشید

هر دوی شما باید بتوانید به یکدیگر اعتماد کنید تا در دراز مدت یکدیگر را دوست داشته‌باشید. ایجاد اعتماد مستلزم آن است که شما و شریکتان نسبت به یکدیگر انتقادپذیر باشید، به قول‌هایتان وفا کنید و راه‌های ارتباطی را باز نگه‌دارید. هر بار که به شریک زندگی خود اعتماد می‌کنید تا از چیزی برای شما مراقبت کند یا به قول خود عمل کند، فرصتی را برای شریک زندگی خود فراهم می‌کنید تا از شما پیروی کند و اعتماد بیشتری از شما جلب کند.

 • با گفتن رازهای خود به همسرتان اعتماد کنید، به او اجازه دهید به‌تنهایی کارها را انجام دهد، و زمانی که به کسی نیاز دارید که از شما حمایت کند، به سراغ او بروید.

مراقب خودتان باشید

وقتی احساس خوبی نسبت به خود داشته‌باشید، قطعا رابطه شما را قوی‌تر می‌کند. سلامت جسمی و عاطفی خود را در اولویت قرار دهید تا بهترین ظاهر و احساس را داشته باشید. به عنوان مثال، سعی کنید:

 • یک رژیم غذایی مغذی داشته باشید و هیدراته بمانید.
 • فعالیت بدنی داشته باشید.
 • به اندازه کافی بخوابید.
 • کارهایی را انجام دهید که به شما در کاهش استرس کمک می‌کند.
 • زمانی را برای مراقبت از خود اختصاص دهید.
 • برای خود اهدافی را تعیین کنید و برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید.

بانمک نگه‌داشتن چیزها

رابطه عاطفی - عشق - علاقه - صمیمت
رابطه عاطفی – عشق – علاقه – صمیمت

با یکدیگر معاشقه کنید

فقط به این دلیل که مدت طولانی را با هم بودید به این معنی نیست که باید معاشقه را کنار بگذارید! همسرتان را به نگاه‌های عشوه‌گرانه عادت دهید، از ظاهر او تعریف کنید و از نظر جسمی به یکدیگر محبت کنید. هر چیزی که به او اجازه می‌دهد بداند شما هنوز هم مانند همیشه به او جذب می‌شوید! در این‌جا چند مورد وجود دارد که ممکن است بخواهید امتحان کنید:

 • شریک زندگی خود را عشوه‌گرانه با نام مستعار صدا کنید، مانند “خوش‌تیپ”، “عزیز” یا “زیبا”.
 • زمانی که انتظارش را ندارد، دستش را بگیرید یا دستتان را دور کمرش حلقه کنید.
 • از آن طرف اتاق به او چشمک زده و لبخند بزنید.
 • برای او یک پیام کوتاه بفرستید، مانند: “حواس من مدام از کار پرت می‌شود، زیرا به تو فکر می‌کنم!”

رسومی را برای خود ایجاد کنید

داشتن رسوم مشترک راهی عالی برای تقویت پیوند بین شما و همسرتان است. با شریک زندگی خود فکر کنید تا سنت‌هایی ایجاد کنید که پیوند بین شما را تقویت کند. شما می‌توانید این رسوم را اجرا کنید و با ادامه پیشرفت رابطه‌تان، سنت‌های جدیدی ایجاد کنید.

 • بسیاری از سنت‌ها در طول زمان در نتیجه علاقه و نارضایتی‌های متقابل شما تکامل می‌یابند. برای مثال، ممکن است هر دوی شما از تماشای برنامه اسکار لذت ببرید و رسم برگزاری یک مهمانی تماشای اسکار را شروع کنید که در آن هر دو لباس بپوشید و به یکدیگر جایزه بدهید.

هدایای متفکرانه به یکدیگر بدهید

به انواع چیزهایی که همسرتان همیشه به آن‌ها نگاه می‌کند، اما به‌نظر می‌رسد هرگز برای خودش نمی‌خرد، توجه کنید. این همان چیزهایی است که یک هدیه عالی را می‌سازد! او نه تنها از هدیه‌ای که شما به او داده‌اید، واقعا لذت خواهدبرد، بلکه از این‌که متوجه شده‌اید و آن‌چه را که او می‌خواست به‌خاطر داشته‌اید، واقعا او را تحت تاثیر قرار خواهدداد.

 • هدایا لازم نیست گران باشند. می‌تواند به سادگی آوردن گل به خانه یا پختن ماکارونی موردعلاقه او در زمانی که او برای پختن شام وقت کمی دارد، باشد.
 • حتی لزوما مجبور نیستید چیزی بخرید. سعی کنید قبل از رفتن به محل کار، یک یادداشت عاشقانه در جیب او بگذارید، یا زمانی که می‌دانید روز سختی را سپری می‌کند، یک پیامک بامحبت برایش بفرستید.

غیرقابل پیش‌بینی باشید

شما مسئولیت‌های زیادی دارید که باید آن‌ها را انجام دهید، و احتمالا نمی‌توانید کارتان را کنار بگذارید و با یک کوله‌پشتی به سوئیس بروید. اما می‌توانید و باید هر چند وقت یک‌بار کارتان را رها کرده و کاری بی‌برنامه و سرگرم‌کننده انجام دهید. خودجوش بودن به معشوق شما و نیز هر دوی شما کمک می‌کند احساس کنید که رابطه شما هیجان‌انگیزتر و سرگرم‌کننده‌تر است.

 • غیرقابل پیش‌بینی بودن می‌تواند به سادگی کنار گذاشتن شام و بیرون رفتن برای بستنی یا رقص آهسته بعد از خواب بچه‌ها باشد. یا زمانی که هوا خوب است، می‌توانید یک سفر کوتاه آخر هفته داشته‌باشید.

چیزهای جدید را امتحان کنید

وقتی برای مدت طولانی در یک رابطه هستید، ممکن است احساس کنید که در همان روال قبلی گیر کرده‌اید. با درنظر گرفتن یک سرگرمی یا امتحان‌کردن یک فعالیت جدید با هم از آن روتین قدیمی خلاص شوید. اگر کاری را انجام دهید که تابه‌حال هیچ‌کدام از شما هرگز آن را انجام نداده‌اید اما همیشه می‌خواستید انجام دهید، ممکن است هیجان‌انگیزترین باشد، اما اگر نتوانستید به آن برسید، می‌توانید به‌جای آن، به نوبت فعالیت موردعلاقه یکدیگر را امتحان کنید.

 • به عنوان مثال در یک کلاس رقص شرکت کنید، در کلاس‌های نقاشی ثبت‌نام کنید، یا با هم چیزی بسازید.

با هم به قرارهای دو نفره بروید

مطمئنا، قرارهای منظم مهم هستند، اما بیرون‌رفتن با یک زوج دیگر درواقع می‌تواند یک راه واقعا عالی برای زنده نگه‌داشتن شعله عشق باشد! این به شما فرصتی می‌دهد تا معشوقتان را با دیدی جدید ببینید، زیرا شما دو نفر با زوجی دیگر در سطح عمیق‌تری آشنا می‌شوید.

 • این کار در شرایطی که بتوانید به راحتی گفتگوهای عمیقی داشته باشید، بهترین کار را انجام می‌دهد. بنابراین سعی کنید دفعه بعد که می‌خواهید تکان خوبی به رابطه‌تان دهید، از زوج دیگری دعوت کنید تا برای شام در رستوران مورد علاقه‌تان به شما بپیوندند.

یک فرار عاشقانه داشته‌باشید

گاهی‌اوقات ممکن است سخت باشد که برنامه یا بودجه خاصی را برای سفر مشخص کنید، اما رفتن به تعطیلات با شریک زندگی خود راهی شگفت‌انگیز برای تقویت مجدد رابطه شما است. شما حتی لازم نیست راه دور بروید، فقط گذراندن یک یا دو شب در یک هتل زیبا در شهر بعدی می‌تواند احساس شادابی و نزدیکی را به شما هدیه بدهد.

 • اگر واقعا نمی‌توانید درحال حاضر فرار کنید، مدتی را صرف برنامه‌ریزی برای تعطیلات نهایی خود کنید. در مورد جایی که هر دو دوست دارید بروید صحبت کنید، سپس در مورد هتل‌ها، رستوران‌ها و کارهایی که باید در آن شهر انجام دهید، تحقیق کنید. دیر یا زود آن خلأ رویایی ممکن است به واقعیت تبدیل شود!

هیجان‌ بخشیدن در اتاق خواب

نترسید که چیز جدیدی را امتحان کنید تا زندگی جنسی شما هیجان‌انگیز شود! از شریک زندگی خود بپرسید که آیا چیزی وجود دارد که او همیشه می‌خواسته امتحان کنند یا نه. سپس دفعه بعد که نزدیک‌ هم بودید، او را با آن غافلگیر کنید. یا با هم از یک فروشگاه مخصوص بزرگسالان دیدن کنید و چیزی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید سرگرم‌کننده است، مانند یک بازی رومیزی برای زوج‌ها یا کتابی در مورد موقعیت‌های جنسی مختلف.

 • هر چه مدت طولانی‌تری با هم باشید، بهتر می‌دانید چه چیزی شریک زندگی‌تان را تحریک می‌کند. به جای داشتن غرور، از آن استفاده کنید و هر از چندگاهی همه چیز را تغییر دهید!
 • پیش‌نوازی را نادیده نگیرید. شریک زندگی خود را با فرستادن پیام‌های عشوه‌گرانه به او، مسواک‌زدن با او، دادن یک بوسه طولانی در هنگام عبور از راهرو قبل از رفتن به محل کار، تحریک کنید.

مقابله با اختلافات

رابطه سمی-دعوا-قهر
رابطه سمی-دعوا-قهر

در اسرع وقت اختلافات را حل کنید

همه زوج‌ها گاهی‌اوقات اختلاف نظر دارند. با این حال، زمانی که عاشق هستید، اگر بین شما فاصله‌ای به وجود بیاید، به شما صدمه می‌زند. اگر این اتفاق افتاد، بیشتر از این از هم دور نشوید. در عوض، با شریک زندگی خود تماس بگیرید و به او بگویید که دوستش دارید. سپس، با هم گفتگو کنید تا راه‌حلی برای این اختلاف‌نظر بیابید، و در مورد این‌که چگونه می‌توانید دفعه بعد از مشاجره اجتناب کنید، صحبت کنید.

 • هنگامی که شما دو نفر در مورد چیزی با هم اختلاف‌نظر دارید، به نوبت در مورد دیدگاه خود صحبت کنید و سعی کنید واقعا به صحبت‌های طرف مقابل گوش دهید. سپس، سعی کنید توافقی پیدا کنید که برای هر دوی شما مفید باشد.
 • سعی کنید به اختلافات گذشته توجه نکنید، اما روی آن‌ها سرپوش نگذارید . مهم است که گشاده‌رو و صادق باشید تا رنجشی ایجاد نشود، اما وقتی چیزی تمام شد، آن را رها کنید.
 • به یاد داشته‌باشید، شما یک تیم هستید. شما دو نفر در برابر یک مشکل هستید، نه در برابر یکدیگر!

مسائل را به روشی بدون تقابل مطرح کنید

مهم نیست چقدر کسی را دوست دارید، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که لازم باشد به چیزی بپردازید که از آن راضی نیستید. شاید او به توافق خود ادامه نداد یا مثلا شما نگران یکی از عادات او هستید. مهم است که در مورد این چیزها بی‌پرده ​​صحبت کنید، اما سعی کنید با روشی ملایم و محبت‌آمیز به آن موضوع نزدیک شوید تا منجر به بحث نشود.

 • سعی کنید از جملات “من” برای توصیف احساسات خود استفاده کنید، نه این‌که با انگشت به طرف شریک زندگی خود اشاره کنید. به عنوان مثال، ممکن است بگویید، “من واقعا تو را دوست دارم و می‌خواهم برای مدت طولانی در کنار هم باشیم. من کمی نگران هستم زیرا تو برای مشکل سرفه خود به دکتر مراجعه نکردی. آیا می‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم؟”
 • همچنین ممکن است بگویید: «وقتی لباس‌های کثیف خود را روی زمین می‌گذاری، احساس ناامیدی و اضطراب در من ایجاد می‌شود. آیا راهی وجود دارد که بتوانیم راحت‌تر لباس‌ها را در سبد رخت‌چرک قرار دهیم؟»

مسئولیت نقش خود را در اختلافات بپذیرید

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای مقابله با درگیری‌ها انجام دهید این است که بدانید چه زمانی مقصر هستید (یا حداقل کمی مقصر هستید) و سعی کنید راهی برای سازش با شریک زندگی خود بیابید. به عهده گرفتن مسئولیت نقش خود در اختلافاتی که در رابطه شما به وجود می‌آید به یافتن آسان‌تر زمینه‌های سازش کمک می‌کند.

 • همیشه به‌خاطر اشتباهی که انجام داده‌اید عذرخواهی کنید، حتی اگر احساس می‌کنید که شریک زندگی‌تان بحث را شروع کرده است. به عنوان مثال، ممکن است بگویید، “متاسفم که وقتی ناامید شدم شروع به دادزدن کردم. باید زمانی که احساساتم تحت تاثیر قرار گرفتند، کمی درنگ می‌کردم.”
 • وقتی همه چیز اشتباه پیش می‌رود‌، شریک زندگی خود را سرزنش نکنید و همین‌طور اجازه ندهید او شما را سرزنش کند. درعوض، هر دوی شما باید مسئولیت نقش خود در امور را بر عهده بگیرید.

شریک زندگی خود را به خاطر نقص‌هایش ببخشید

هیچ‌کس کامل نیست، اما مردم اغلب این را در مورد کسانی که دوست دارند، فراموش می‌کنند. شریک زندگی شما گاهی‌اوقات مرتکب اشتباه می‌شود و احساسات شما را جریحه‌دار می‌کند. اگرچه ممکن است بخشیدن او دشوار باشد، اما بخشش چیزی است که شما باید یاد بگیرید که چگونه آن را انجام دهید تا یک رابطه عاشقانه را حفظ کنید.

 • به یاد داشته‌باشید برای عفو و بخشش باید مایل به بخشش باشید. شما نیز به نوبه خود اشتباهاتی مرتکب خواهیدشد.
 • عادات همسرتان را نیز بپذیرید. هرکسی ترجیحات و عادت‌های متفاوتی دارد و نمی‌توانید انتظار داشته‌باشید که شریک زندگی‌تان همه چیز را مانند شما انجام دهد. این فقط بخشی از شخصیت اوست!

در هنگام پیش‌آمدن اختلاف با دقت گوش دهید

اگر همسرتان نزد شما آمد و نیاز داشت در مورد چیزی با شما صحبت کند، واقعا بشنوید که او به شما چه می‌خواهد بگوید. فقط به آن‌چه قرار است در جواب او بگویید فکر نکنید. حضور داشته‌باشید و سعی کنید واقعا درک کنید که آن حرف‌ها در مورد چه چیزی هستند. همچنین مطمئن شوید که او می‌داند که شما در کنار او هستید و به هر حال از او حمایت خواهیدکرد.

 • گاهی‌اوقات تکرار آن‌چه شریک زندگی شما می‌گوید می‌تواند کمک کند تا مطمئن شوید که یکدیگر را درک می‌کنید. به عنوان مثال، ممکن است بگویید، “به‌نظر می‌رسد که می‌گویی ناامید شده‌ای، زیرا من ساعت‌های طولانی کار کرده‌ام، درست است؟”

حاضر به سازش باشید

وقتی در یک رابطه هستید، نمی‌توانید فقط براساس آن‌چه می‌خواهید تصمیم بگیرید. در مورد تصمیمات خود با شریک زندگی خود صحبت کنید و اگر نظرات متفاوتی دارید، نحوه هدایت آن را بیابید. گاهی‌اوقات به معنای انتخاب چیزها به نوبت است و گاهی به معنای انتخاب در میانه است.

 • به عنوان مثال، اگر شما و شریک زندگیتان هر دو می‌خواهید در شب قرار ملاقاتتان دو فیلم متفاوت ببینید، یکی از شما ممکن است بگوید، “خوب، بیاییم فیلمی را که می‌خواهی این هفته ببینیم.” سپس شخص مقابل می‌تواند فیلم دفعه بعدی را انتخاب کند.
 • گاهی‌اوقات ممکن است لازم باشد راه‌حل کاملا جدیدی ارائه دهید. اگر یکی از شما غذای یونانی و دیگری مکزیکی می‌خواهد و هیچ‌کدام نمی‌توانید دیگری را تحت تاثیر قرار دهید، ممکن است به جای آن به رستوران تایلندی بروید. حتی می‌توانید موافقت کنید که غذا را از دو مکان مختلف تحویل بگیرید.
 • ممکن است در مقطعی از رابطه خود نیز با انتخاب‌های بزرگتری روبرو شوید. به عنوان مثال، اگر در ایالت دیگری به شما پیشنهاد کار شود، شریک زندگی شما باید تصمیم بگیرد که آیا حاضر است شغل و دوستان خود را رها کند تا شما بتوانید آن شغل را انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ تخصصی

برای این‌که عاشق شریکم بمانم، چه کنم؟

سعی کنید رسم‌های کوچکی را با یکدیگر بسازید، مانند صرف صبحانه در رختخواب در تعطیلات آخر هفته یا قرارگذاشتن منظم.

نکات

اگر با هم زندگی می‌کنید، مطمئن شوید که وظایف خانه را به‌طور عادلانه تقسیم کرده‌اید تا یک نفر از انجام بیش‌تر کارها خسته نشود.

هشدارها

اگر کسی مایل نیست برای عاشق‌ماندن شما تلاش کند یا با شما محترمانه رفتار نمی‌کند، ممکن است وقت آن رسیده باشد که دیگر ادامه ندهید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *