شروع سال جدید با حال بهتر

چگونه سال جدید را با حس و حال بهتری شروع کنیم؟

اگر به دنبال شروع سال جدید با حال و شرایط متفاوت و بهتری هستید و به دنبال یک تغییر شگرف و متفاوت هستید که در سال جدید به اهداف خود دست پیدا کنید، این مقاله از زردنیوز می‌تواند به شما کمک فراوانی بکند.

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

پس از جشن گرفتن شب سال نو، وقت آن است که روی آن تصمیمات خود برای سال جدید کار کنید! اگر به دنبال راهی برای شروع سال جدید هستید، ظاهر خود را تغییر دهید، زندگی خود را مرتب کنید و اهداف و مسیر خود را تعیین کنید. می‌توانید کارهایی مانند کوتاه کردن مو، اهدای لباس‌های نپوشیده، شروع یک برنامه تمرینی، یا انجام کارهای محبت آمیز تصادفی انجام دهید. داشتن یک برنامه نیز برای شما مهم است که به شما کمک کند تا بر انجام وظایف خود پایبند بمانید. به موفقیت بیشتری برسید، یک روز منظم داشته باشید، و مثبت بمانید. که می‌تواند به شما کمک کند احساس شادی کنید. این شادی به دیگران نیز سرایت می‌کند، بنابراین آنها نیز همان شادی را احساس می‌کنند.

تغییرات کوچک می‌تواند بر اطرافیان شما تأثیر مثبت بگذارد، پس عاقلانه انتخاب کنید. تفاوتی ندارد چه رویکردی را ترجیح می‌دهید، این عالی است که سال جدید را با احساس سرزندگی و تمرکز شروع کنید. به این ترتیب برای گذراندن سال پیش روی خود آماده خواهید بود.

در ظاهر خود تغییراتی ایجاد کنید

15 راه آسان برای جذاب‌تر بودن

برای شادابی صورت خود موهایتان را کوتاه کنید.

در اوایل سال جدید با آرایشگرتان قرار ملاقات بگذارید. می‌توانید برای یک تغییر ظریف، یک مدل موی جدید و جسورانه برای ظاهری کاملاً متفاوت انتخاب کنید. به این ترتیب، برای سال پیش رو احساس شادابی خواهید کرد.

 • به عنوان مثال، اگر موهای بلند و صافی دارید، آن ها را تا سرشانه خرد کنید و چند لایه اضافه کنید.
 • اگر مدل موی کوتاهی دارید، برای یک تغییر کوچک، دو طرف را کوتاه‌تر کنید. به عنوان مثال، اگر یک مدل موی پیکسی دارید، می‌توانید آن را حتی کوتاهتر کنید.

ظاهر خود را با امتحان کردن یک تغییر جدید آزمایش کنید

انجام کاری جدید با ظاهر خود می‌تواند به شما کمک کند که با ورود به سال جدید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. می‌توانید کارهایی مانند پررنگ کردن رنگ لب، پیرسینگ جدید، یا تغییر استایل عینکتان، این کار را انجام دهید. آنچه را که برای استایل و بودجه شما مناسب است را پیدا کنید و به دنبال ظاهر جدیدی بروید.

 • همچنین می‌توانید موهای خود را به رنگ روشن در بیاورید. برای خرید لباس جدید اقدام کنید، یا یک جفت کفش جدید تهیه کنید.
 • یک روتین تناسب اندام را شروع کنید. به سلامت فعلی خود و اهداف کلی تناسب اندام فکر کنید و بر اساس موقعیتی که دارید، برای بهبود سلامت خود برنامه‌ریزی کنید. به عنوان مثال، می‌توانید هر روز بعد از کار ۲۰ دقیقه پیاده‌روی کنید. یا می‌توانید برای دویدن ماراتن در پاییز تمرین کنید. با گام‌های کوچک و به تدریج شروع کنید تا بتوانید به اهداف خود پایبند باشید.
 • اگر به تازگی ورزش را شروع کردید، می‌توانید یک باشگاه ورزشی در منطقه خود پیدا کنید و هفته‌ای 3 بار به باشگاه بروید. برای شروع، هر بار 20 دقیقه روی تردمیل راه بروید.
 • اگر از علاقمندان به تناسب اندام هستید، برای مثال، BMI خود را افزایش دهید یا تا پایان سال برای ایجاد سیکس پک تلاش کنید.

به روز رسانی نگرش

تشکر-قدردانی
تشکر-قدردانی

هر روز شکرگزاری را تمرین کنید تا زندگی خود را پر از مهربانی کنید

تمرین قدردانی می‌تواند خلق و خوی شما را به طور کلی تقویت کند و دیدگاه شما را نسبت به زندگی بهبود بخشد. هر روز قبل از خواب، 3 موردی که بابت آنها سپاسگزار هستید را یادداشت کنید. علاوه بر این، قدردانی خود از افرادی که در زندگی خود هستند را با گفتن اینکه از آنها تشکر می‌کنید ابراز کنید.

 • برای مثال، می‌توانید چیزهایی مانند «من برای وضعیت گربه‌ام سپاسگزارم» یا «برای آفتاب امروز سپاسگزارم» را بنویسید.

جملات تاکیدی مثبت را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

جملات تاکیدی مثبت به یک جمله ساده و کوتاه اشاره دارد که می‌توانید در طول روز از آن به عنوان یادآوری استفاده کنید. استفاده از جملات تاکیدی مثبت می‌تواند عزت نفس شما را در بلندمدت افزایش دهد، که برای شروع سال جدید مفید است. برای کار با جملات تاکیدی مثبت، عبارتی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد، مانند “من شایسته هستم” یا “من قادر به حل کردن چالش‌ها هستم”. این را اول صبح و در طول روز که احساسات منفی شروع می‌شوند به خود بگویید.

 • جمله خود را متناسب با زندگی و شرایط خاص خود تنظیم کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید دوست حمایت‌کننده‌تری باشید، می‌توانید این جمله را تأیید کنید: «من سرگرم‌کننده و وفادار هستم».

تا جایی که ممکن است کارهای محبت آمیز تصادفی انجام دهید.

کارهای محبت آمیز تصادفی و رندوم، اقدامات کوچک و عمدی هستند که برای شادی بخشیدن به روز دیگران انجام می‌دهید. این کارها را بدون اینکه انتظار داشته باشید در ازای آن چیزی به دست آورید، انجام دهید. تا روز کسی را حتی کمی زیباتر کنید. این یک راه عالی برای شروع سال جدید با یک نکته مثبت و دلسوزانه است.

 • شما می‌توانید کارهایی مانند تعریف و تمجید سخاوتمندانه، لبخند زدن به غریبه‌ها و فعالیت داوطلبانه برای خیریه‌ها را انجام دهید.
 • زباله‌ها را از کنار جاده جمع کنید، به یک شهروند مسن کمک کنید تا از جاده و خیابان عبور کند، یا به بی‌خانمان‌ها غذا بدهید.
 • همچنین می‌توانید هزینه قهوه نفر بعدی را بپردازید، یا به سرور خود یک انعام بزرگ بدهید.

مرتب کردن محیط اطراف

مرتب کردن خانه و محیط
مرتب کردن خانه و محیط

نظافت بهاره خود را زودتر شروع کنید تا فضای اطراف خود را مرتب کنید

به زودی و در سال جدید، اتاق، آشپزخانه، حمام و/یا زیرزمین خود را تمیز کنید. نقاط به هم ریخته را مرتب کنید، زباله‌ها را دور بریزید و وسایلی را که در جای خود نیستند سر و سامان دهید. به این ترتیب، با احساس نظم بیشتری وارد سال جدید خواهید شد.

 • تمیز کردن ماشینتان نیز مفید است. برای مثال از شر زباله‌ها خلاص شوید و کنسول وسط را مرتب کنید.

لباس‌هایتان را مرتب کنید و از شر لباس‌هایی که اغلب نمی‌پوشید خلاص شوید

سال جدید زمان بسیار خوبی برای جمع‌آوری وسایل از کمد لباس خود و خلاص شدن از شر چیزهایی است که دیگر مناسب یا مطابق با استایل شما نیستند. لباس‌ها را از هر یک از کشوهایتان بیرون بیاورید و 1 دسته برای لباس‌هایی که می‌خواهید نگه دارید و 1 دسته برای لباس‌های اهدایی ایجاد کنید. سپس لباس‌هایتان را مرتب تا کنید و به کمد یا کشو برگردانید. این کار به شما کمک می‌کند فضای اطراف خود را مرتب کنید و استایل خود را تازه کنید.

 • پس از مرتب کردن لباس‌های اهدایی، در نظر بگیرید که آنها را به دوستان یا اعضای خانواده خود بدهید. یا آنها را به یک فروشگاه لباس دست دوم اهدا کنید.

یک لایه رنگ تازه به دیوارهای اتاق خود اضافه کنید تا رنگ و روی جدیدی به اتاقتان بدهید

در اوایل سال، دیوارهای خانه خود را دوباره رنگ آمیزی کنید. کف خانه و مبلمان خود را با یک پارچه بپوشانید و از یک غلتک رنگ و رنگ مناسب فضای داخلی خانه برای دیوارهای خود استفاده کنید. برای مثال می‌توانید رنگ جدیدی را نیز انتخاب کنید.

برای بازسازی محیط اطراف خود چند وسیله دکوری جدید بخرید.

به یک فروشگاه لوازم خانگی یا فروشگاه محلی لوازم دست دوم مراجعه کنید و چند مورد جدید را برای دکوراسیون مجدد انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید 2-3 کوسن تزئینی، یک فرش، یک چراغ یا یک قفسه کتاب جدید تهیه کنید. افزودن چند آیتم جدید می‌تواند حس تازگی و نشاط را در خانه شما ایجاد کند.

 • همچنین می‌توانید اقلام کوچکی مانند وزنه کاغذ، گلدان یا مگنت را تهیه کنید.

تعیین اهداف و مقاصد

جستجوی هدف در زندگی
جستجوی هدف در زندگی

سعی کنید هر ماه 1 چیز جدید را امتحان کنید.

علاوه بر تصمیمات شخصیتان، حداقل 1 بار در ماه تلاش برای خروج از منطقه امن خود مفید است. می‌توانید هر ماه ۱ مورد جدید را برنامه‌ریزی کنید، یا می‌توانید چند چیز را انتخاب کنید و زمانی که زمانش فرا رسید از میان آنها انتخاب کنید. صرف نظر از این، کاری را انتخاب کنید که قبلا هرگز انجام نداده‌اید یا در مورد چیزی کاملاً جدید یاد بگیرید تا افق‌های خود را گسترش دهید و توسعه فردی داشته باشید.

 • امتحان کردن یک چیز جدید می‌تواند حتی به سادگی خوردن غذاهایی باشد که قبلا هرگز امتحان نکرده‌اید.
 • می‌توانید فعالیت‌های هیجان‌انگیزی مانند کایاک سواری، اسب سواری یا چتربازی انجام دهید.
 • ایده‌های دیگر عبارتند از شرکت در کلاس زبان، پیوستن به یک استودیوی یوگا، یا برنامه ریزی برای یک سفر کمپینگ.

فهرستی از 20 تا 50 چیز برای امتحان کردن در سال آینده تهیه کنید.

به زودی و در همین ابتدای سال، بنشینید و چندین کار را که می‌خواهید در طول سال انجام دهید، بنویسید. چیزهای ساده و آسانی مانند «سبزیجات بیشتر بخور» یا اهداف واقعی و مهم‌تر مانند «به دانشگاه برگرد» را انتخاب کنید. هر تعداد مواردی که احساس می‌کنید باید انجام شود، به لیست خود اضافه کنید و با تکمیل آنها در طول سال آنها را بررسی کنید. این فهرست یک مرجع بصری به شما ارائه می‌دهد که هنگام تلاش برای تعیین اهداف مفید است.

 • می‌توانید از این فهرست برای کمک به ایده‌هایی برای تجربه چیزهای جدید در هر ماه استفاده کنید.
 • ایده‌های فهرست شما می‌تواند شامل بازدید از شهر نیویورک، انتخاب کدو تنبل برای خود!، سرپرستی یک سگ، شرکت در کلاس آشپزی و سفر به ساحل باشد.

رزومه خود را به روز رسانی کنید تا برای فرصت‌های جدید آماده باشید.

به زودی و در اول سال جدید، رزومه خود را باز کنید، آن را بخوانید و به دنبال راه‌هایی برای بهبود آن باشید. به عنوان مثال، اگر کار جدیدی را در اواخر سال قبل شروع کرده‌اید، آن را در بخش «اشتغال» خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید تاریخ‌ها را به روز کنید تا سال جدید را منعکس کند. به این ترتیب، اگر می‌خواهید برای شغلی درخواست دهید، از قبل آماده هستید.

 • همچنین می‌توانید اطلاعات تماس یا آدرس خود را به روز کنید.

برای بهبود عادات خواب خود تلاش کنید

هنگامی که سال جدید فرا می‌رسد، داشتن خوابی هدفمند و آرام، یک مورد عالی برای اضافه کردن به لیست اهداف شما است. می‌توانید قبل از خواب آرامش بیشتری تجربه کنید، مانند حمام کردن، نوشیدن چای بابونه و خواندن کتاب. همچنین می‌توانید هر روز در یک ساعت مشخص بخوابید و از خواب بیدار شوید تا به یک ریتم طبیعی برسید. بهبود خواب به نوبه خود به شما کمک می‌کند در طول سال تمرکز و انرژی داشته باشید.

 • همچنین می‌توانید از صدای سفید یا صداهای طبیعت برای کمک به خوابیدن استفاده کنید.
 • اگر مشکل خواب دارید، با مشورت پزشک مصرف مکمل ملاتونین را در نظر بگیرید. ملاتونین هورمونی است که در مغز شما تولید می‌شود و به تنظیم چرخه خواب کمک می‌کند. با مصرف 1 تا 3 میلی‌گرم در روز، ممکن است به مرور زمان خواب آرام‌تری داشته باشید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *