بلاکچین در کره جنوبی

بکارگیری تکنولوژی بلاکچین در سازمان های دولتی کره جنوبی

آژانس امنیت و اینترنت کره جنوبی (به انگلیسی: KISA) نخستین نهاد عمومی در کره جنوبی است که از تکنولوژی بلاکچین برای کنترل کارمندانش استفاده می کند.

آژانس امنیت و اینترنت کره جنوبی یکی از زیرمجموعه‌های وزارت فناوری و ارتباطات کره جنوبی است که از ابتدای ماه اکتبر با استفاده از تکنولوژی بلاکچین به کنترل کارمنداش پرداخته است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری یونهاپ کره جنوبی، این آژانس از توکن‌هایی که «KISA توکن» نام دارد به عنوان جایزه به کارمندان خود می‌دهد که به وسیله آن بتوانند اسنک، نوشیدنی و حتی لوازم اداری خریداری کنند.

استفاده از تکنولوژی بلاکچین در حال حاضر به صورت آزمایشی در یک بخش از این آژانس اجرایی شده است و به زودی انتظار می‌رود که برای کل سازمان استفاده شود.

سیستم هویتی کارمندان با استفاده از بلاکچین به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که بتوانند با استفاده از تکنولوژی‌های ارتباطی جدید، NFC و اسکن QR کدها از طریق بلاکچین به محیط های کاری متناظر دسترسی پیدا کنند و دیتابیس آن‌ها را به دست بگیرند.

گسترش تکنولوژی بلاکچین در کره جنوبی

اما این سیستم جدید فقط به اعتبار سنجی اطلاعات هویتی محدود نمی شود و کارمندان موظف هستند برای دسترسی به کافی شاپ در داخل سازمان و یا قرض گرفتن کتاب از کتابخانه سازمان، از آن استفاده کنند.

همه گیری ویروس کرونا باعث شده است که تمایل برای پیاده سازی راه حل های بدون تماس برای اجرای فرآیندهای کاری بیشتر شود و استفاده از بلاکچین در این سازمان در همین راستا بوده است.

برخی رسانه های محلی در کره جنوبی هم گزارش داده اند که به زودی این تکنولوژی در دفاتر کار این سازمان در سئول و پانگ یو هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کیم سئوک هوان رئیس آژانس امنیت و اینترنت کره جنوبی درباره این سیستم می گوید:

امیدوارم که تعریف این سیستم جدید برای کنترل هویتی کارمندان نه تنها بتواند رضایت و امنیت را برای کارکنان فراهم آورد، بلکه پیش زمینه ای برای تعریف سرویس های غیر چهره به چهره برای اعتبار سنجی در سازمان های محلی نیز باشد.

در همین راستای توسعه اپلیکیشن های بلاکچین در کره جنوبی، دئگو که چهارمین شهر بزرگ کره جنوبی محسوب می‌شود اخیرا اعلام کرده است که برنامه هایی دارد که 6 میلیون دلار بودجه را در راستای تحصیلات در زمینه هوش مصنوعی و بلاکچین اختصاص دهد.

یک میلیون نفر از اهالی کره جنوبی تاکنون به صورت داوطلبانه گواهینامه های رانندگی خود را تحویل داده اند تا در مقابل از یک اپلیکیشن هوشمند روی تلفن همراهشان که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین طراحی شده است به جای گواهینامه استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *