ترک‌های پوستی؛ راه‌های مقابله با این مشکل پوستی

ترک‌های پوستی؛ راه‌های مقابله با این مشکل پوستی

ترک‌های پوستی بنا به دلایل خیلی زیادی ممکن است روی پوست ما به وجود بیایند که امروز در زردنیوز ما قصد داریم در موردش برای شما بنویسیم. بهترین محصولاتی که به شما برای رفع این ترک کمک می‌کند را معرفی کنیم.

ترک‌های پوستی
ترک‌های پوستی

همه چیز راجب ترک‌های پوستی

ترک ‌های پوستی در کل به خطوطی گفته می‌شوند که روی پوست بدن ایجاد می‌شود. رنگ این ترک‌ها معمولا‌ با رنگ طبیعی پوست شما متفاوت است.

این ترک ‌ها و تغییر رنگ در پوست می‌تواند دلایل خیلی زیادی داشته باشد. این مورد می‎‌تواند به خاطر کشش‌های ناگهانی پوست مثلا در دوران بارداری و یا چاق و یا لاغر شدن و… باشد.

این ترک‌ها هم بر روی پوست زنان ایجاد می‌شود. همین طور بر روی پوست آقایان که در زنان این ترک‌ها معمولا بیشتر است.

بیشترین جاهایی در پوست که باعث ایجاد ترک می‌شود در شکم، ران، باسن، سینه، بالای بازو و پایین کمر دیده می‌شود. معمولا در لایه میانی پوست ایجاد می‌شود و دلیلش هم می‌تواند به‌خاطر کشش مداوم پوست باشد. همین امر می تواند منجر به پاره شدن یکی از لایه‌های پوست و درنتیجه ترک می‌شود.

یکی دیگر از دلایل این امر می‌توناد به خاطر رشد شدید ماهیچه باشد. چرا که قادر به ترمیم ترک خود نیست. همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم به خاطر زایمان، افزایش وزن یا در دوران بلوغ باشد.

ولی در اکثر مواقع در زمانی که فردی کاهش وزن زیادی داشته باشد، شاهد بروز این ترک‌ها خواهد بود.

این خطوط ناخواسته و زشت در ابتدا به ‌صورت خطوط قرمز یا بنفش دیده می‌شوند و بعد به ‌مرور زمان به رنگ سفید تغییر پیدا می‎‌کند و در بسیاری از موارد دیده شده که این خطوط در طول زمان از بین رفته و برخی دیگر همچنان باقی می‌مانند!

ترک‌های پوستی
ترک‌های پوستی

روش های درمان و پیشگیری

راه‌های زیادی برای درمان و پیشگیری از ترک ‌های پوستی وجود دارد که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد:

کرم‌ها، ژل‌ها، لوسیون‌ها، جراحی‌های زیبایی و لیزر از روش‌هایی هستند که شما می‌توانید برای از بین بردن این مشکل استفاده کنید ولی زمان خیلی زیادی طول خواهد کشید که این ترک‌ها از روی پوست به صورت کامل از بین بروند.

ولی در بسیاری از موارد دیده شده که این ترک‌ها پس از مدتی از بین رفته ولی ترک هایی که در دوران بارداری به وجود می‌آید با ترک‌های پوستی سایر افراد فرق می‌کنند و  اغلب بعد از 6-12 این ترک‌ها به کل از بین می‌روند.

محصولاتی در بازار موجود هستند که شما با استفاده از آنها می‌توانید این روال کند و یا کلا از بین ببرید.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.