دوام رابطه

25 نشانه دوام رابطه چیست

وقتی در یک رابطه هستید، ممکن همه چیز کمی درهم به نظر برسد. گاهی اوقات حتی وقتی همه چیز خوب پیش‌ می‌رود نیز دچار شک  و تردید می‌شوید. نشانه‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد رابطه شما با دوام خواهد ماند.  ما در این مطلب 25 نشانه دوام رابطه را معرفی می‌کنیم. اگر این نشانه‌ها را دارید بدانید رابطه‌تان در سالم‌ترین شکل ممکن است. با ما همراه باشید.

فهرست عناوین پنهان

اولین کسی است که با او صحبت می‌کنید

وقتی اتفاقی می‌افتد، چه خوب باشد چه بد، شریک زندگی شما اولین کسی است که با او صحبت می‌کنید. شما ابتدا با همه دوستان خود تماس نمی‌گیرید. مطمئن شوید که شریک زندگی شما اولین کسی است که می‌داند چه اتفاقی در حال رخ دادن است. به همین دلیل است که آنها شریک زندگی شما هستند، درست است؟

نگران گفتن آنچه در ذهنتان است نیستید

اگر نتوانید صادقانه نظر خود را در مقابل شریک زندگی خود بیان کنید، این رابطه دوام نخواهد داشت.

یک رابطه سالم رابطه‌ای است که در آن بتوانید خود واقعی‌تان در کنار شریک زندگی خود باشید و بالعکس. اگر نه، پس فایده چیست؟ هیچ کس نمی‌خواهد برای همیشه در مرحله دوستیابی رابطه باشد. بنابراین خود واقعی‌تان بودن نشان دوام رابطه است.

شریک زندگی شما اجازه نمی‌دهد تسلیم شوید

وقتی احساس ضعف می کنید، شریک زندگی شما باید در کنار شما باشد تا شما را به جلو سوق دهد.

همه ما مواقعی داریم که احساس می‌کنیم به اهداف خود نمی‌رسیم، این فقط بخشی از زندگی است. اما یک شریک واقعی کسی است که در حالی که شما در حال افت هستید از شما حمایت می‌کند. حمایت دو طرف نشانه دوام رابطه است.

هر دوی شما روی گذراندن وقت با هم سرمایه‌گذاری می‌کنید

زوج‌هایی که شکست می خورند زوج‌هایی هستند که زمان کافی را با هم نمی‌گذرانند. خوب، گاهی اوقات شما به فضای شخصی خود نیاز دارید، ما متوجه می شویم. اما اگر یک رابطه موفق می‌خواهید، زمان و تلاش می‌خواهد. هفته ای یک بار دیدن همسرتان کافی نیست. همه چیز مربوط به زمان است. اگر به دنبال نشانه‌هایی هستید که رابطه شما دوام می‌آورد، از خود بپرسید که آیا به اندازه کافی زمان با کیفیت را با هم سپری می‌کنید.

شما نقص‌هایی دارید و شریک زندگی‌تان این را می‌داند

همه ما نقص‌هایی داریم، پس نگران نباشید. و به ما اعتماد کنید، شریک زندگی شما می‌داند که او نیز ناقص است. اما این بخش مهمی، از آنجایی که همه ما ناقص هستیم، همه ما برابر هستیم. آن‌ها عیب‌های شما را می‌پذیرند و نشان داده‌اند که شما را دوست دارند و شما هم همین کار را کرده‌اید. اگر یک زوج عیب های یکدیگر را تشخیص ندهند، محکوم به شکست هستند.

شریک زندگی شما وقتی صحبت می‌کنید گوش می‌دهد

ارتباط دوام می‌آورد، که زوجین است که هنگام صحبت کردن به یکدیگر گوش می‌دهند. بله، حتی زمانی که مکالمه کمی آزاردهنده یا احمقانه به نظر می‌رسد، به حرف شریک زندگی خود گوش می‌دهید. آن‌ها صحبت می‌کنند زیرا نیاز به شنیده شدن دارند و بالعکس. شاید چیزی در سطح عمیق وجود داشته باشد که آن‌ها سعی دارند به شما بگویند، چیزی که شما باید به آن توجه کنید.

همدیگر را تحسین می‌کنید

تعریف کردن از یکدیگر برای اطمینان از دوام رابطه شما بسیار مهم است. زن و شوهری که در کنار هم می‌مانند به خاطر موفقیت هایشان از یکدیگر تعریف و تمجید می کنند. شریک زندگی شما باید بزرگترین طرفدار شما باشد و به شما و تمام موفقیت‌های شما تبریک بگوید. البته این باید برعکس هم باشد.

شریک زندگی شما به شما کمک می‌کند تا به اهداف خود برسید

شما به اندازه ضعیف‌ترین حلقه خود قوی هستید. بله، کمی خشن به نظر می رسد، اما منظور ما از این به بهترین شکل ممکن است. هنگامی که شما یا شریک زندگیتان در تلاش برای رسیدن به هدفی هستید، آنها به شریک زندگی خود نیاز دارند تا در این راه به او کمک کند. اکنون، این بدان معنا نیست که شما باید این کار را با آنها انجام دهید، اما حمایت عاطفی می تواند راه زیادی را برای شما انجام دهد.

هنگامی که هر یک از افراد موفق می شوند، حسادت وجود ندارد

گوش کنید، وقتی یکی از اطرافیانمان موفق می‌شود، همه ما می‌توانیم حسادت کنیم، به خصوص اگر با اهداف خود دست و پنجه نرم کنیم. اما با شریک زندگی خود، نباید رقابتی بین اینکه چه کسی چه کاری را بهتر انجام می دهد وجود داشته باشد. این در مورد عشق و ارتباط است، نه در مورد اینکه چه کسی برنده است. اگر دستاوردهای شریک زندگی خود را از آن خود کنید، در هر کاری دوام خواهید آورد.

شریک زندگی شما از شما کمک می‌خواهد

این یکی از بزرگترین دلایلی است که افراد در رابطه هستند. شما کسی را می‌خواهید که بتوانید به او اعتماد کنید، کسی که بتوانید بدون در نظر گرفتن اینکه چه مشکلی وجود دارد به او کمک کنید. زوجی که می‌توانند از یکدیگر کمک بخواهند، زوجی هستند که می‌توانند در حین حمایت از یکدیگر، از همه موانع عبور کنند.

زندگی جنسی شما مشکلی نیست

آن‌ها می گویند که رابطه جنسی مهم نیست، اما بیایید صادق باشیم، داشتن رابطه جنسی عالی یکی از نشانه‌هایی است که رابطه شما دوام می‌آورد.

بدون رابطه جنسی، شما اساساً هم اتاقی هستید باشید. اما، برای افرادی که رابطه جنسی دارند و در یک رابطه متعهد هستند، داشتن رابطه جنسی برای حفظ یک رابطه بسیار مهم است.

شما همیشه روی رابطه خود کار می‌کنید

وقتی وارد یک رابطه می شوید، از آن به بعد فقط رنگین کمان و پروانه نیست. شما باید دائماً روی رابطه خود کار کنید و تلاش کنید. اگر یک زوج زمان و تلاش خود را صرف کنند تا مطمئن شوند که رابطه خود را بیشتر می کنند، دوام خواهند داشت. این ضرب المثل را می دانید که اگر از آن استفاده نکنید، آن را از دست می‌دهید.

 هر دوی شما می‌دانید چه زمانی باید عذرخواهی کنید

اعتراف به این که اشتباه کردی آسان نیست. اگر می‌توانستیم این کار را انجام دهیم، به هر قیمتی از عذرخواهی اجتناب می‌کردیم. اما یک رابطه سالم همه چیز این است که غرور خود را از پنجره بیرون بیاندازید و در صورت لزوم به تقصیر خود بپذیرید. این شما را ضعیف نشان نمی دهد، باعث می‌شود صادق و مسئولیت پذیر به نظر برسید. اگر شما و همسرتان بتوانید این کار را انجام دهید، دوام خواهید آورد.

شما همیشه با یکدیگر صادق هستید

اگر به دنبال نشانه هایی هستید که یک رابطه پایدار خواهد بود، بدون شک صداقت بهترین سیاست برای زندگی است. خواه به شکل مشاجره، یادآوری ملایم، یا توصیه های مستقیمی باشد که وزن خود را افزایش داده اید، صادق بودن بسیار مهم است. اگر به طور منظم صداقت را تمرین کنید، احتمال زیادی وجود دارد که رابطه شما پایدار باشد.

 قبلاً اوقات سختی را پشت سر گذاشته‌اید

اگر با هم طوفان ها را پشت سر گذاشته‌اید، احتمال زیادی وجود دارد که در درازمدت کنار هم بمانید. چه شریک زندگی شما از یک بیماری تهدید کننده جان سالم به در برده باشد، چه چندین بار سقط جنین داشته باشید، چه به خاطر خیانت یکدیگر را بخشیده باشید، یا اینکه به خاطر یکدیگر در سراسر جهان کوچ کرده باشید، همه آنها مهم هستند. اگر رابطه شما می تواند سخت‌ترین زمان های قابل تصور را پشت سر بگذارد و همچنان زنده و پر رونق ظاهر شود، برای دوام ساخته شده است.

برای رسیدن به اهداف مشترک با هم کار می کنید

مهم است که هر دو طرف اهداف زندگی مشترکی داشته باشند. برای مثال، اگر آنها بچه بخواهند و شما نخواهید، رابطه شما دوام نخواهد داشت. همچنین اگر بخواهید مانند یک عشایر زندگی کنید و آنها بخواهند ساکن شوند، دوام نخواهد داشت. حداقل باید به همین جهت نگاه کنید تا رابطه به نتیجه برسد. اگر نه، می توانید همین الان خداحافظی کنید.

مطالب مرتبط: ” 49 نشانه خیانت

تیم بزرگی هستید

تمام هدف وارد شدن به شراکت با یک نفر این است که یک عضو تیم داشته باشید که به آن تکیه کنید. خواه لذت بردن از چیزهای خوب در زندگی مانند تعطیلات با هم یا غر زدن از دردهای زندگی روزمره برای اطمینان از پرداخت به موقع وام مسکن، اگر می‌خواهید رابطه‌تان دوام بیاورد، باید کار گروهی داشته باشید.

این همچنین به این معنی است که می دانید در زمان های سخت از حمایت برخوردار هستید. این یک احساس اطمینان بخش است اما قطعا یکی از نشانه دوام رابطه است که رابطه شما دوام خواهد داشت.

شما همیشه به یکدیگر وفادار هستید

وفاداری، به تمام معنا، در یک رابطه بسیار مهم است. این می‌تواند هر چیزی باشد، از دفاع از شریک زندگی خود وقتی کسی به او بد دهن می‌کند، گرفته تا کاری نکردن طرف مقابل. مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، تا زمانی که با یکدیگر صادق باشید، رابطه شما در آزمون زمان مقاومت خواهد کرد.

اگر در گذشته خیانت کرده‌اید و اکنون می توانید بگویید که به شریک زندگی خود وفادار هستید و اعتماد در هر دو طرف وجود دارد، این یک نشانه فوق العاده است.

شما رابطه خود را به طور جدی زیر سوال نمی‌برید

همه گاهی رابطه خود را زیر سوال می‌برند، اما هرگز نباید جدی باشد. افکاری مانند “آیا من با فرد مناسبی هستم؟” هرازگاهی از ذهن همه عبور می کند. به هر حال، مهم نیست که چقدر این را از خود می‌پرسید، در اعماق درون خود می‌دانید که در مسیر درستی هستید. این حس “فقط دانستن” است که رابطه شما را قوی نگه می‌دارد.

احترام متقابل وجود دارد

در کنار وفاداری، احترام یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باید در یک رابطه تمرین کرد. اگر شما و شریک زندگی تان احترام متقابلی برای یکدیگر قائل هستید، این یکی از نشانه دوام رابطه شماست.

هیچ چیز بدتر از تحقیر شدن توسط شخصی که دوستش دارید نیست، بنابراین اگر مجبورید با این موضوع کنار بیایید، باید راهی برای تغییر سریع آن بیابید یا فوراً رابطه را ترک کنید.

ارتباطات عالی دارید

اگر نمی توانید ارتباط برقرار کنید چه فایده‌ای دارد که قلب و روح خود را به کسی بدهید؟ هیچ چیز بدتر از این نیست که احساسات را در درون خود پنهان نگه دارید، زیرا یک روز، همه آنها از بین می‌روند و شما باید معشوقه خود را برای خداحافظی ببوسید. مطمئن باشید که خطوط ارتباطی دائما باز هستند و از به اشتراک گذاشتن خوب، بد و زشت با شریک زندگی خود نترسید.

هیچ قضاوتی وجود ندارد

مهم نیست که چیزی چقدر برای شما مضحک به نظر می‌رسد، شریک زندگی خود را به خاطر دوست داشتن آن، انجام آن یا اعتقاد به آن تحقیر نکنید. در یک رابطه قضاوت نباید وجود داشته باشد و شما باید ستون قدرت یکدیگر باشید. پشتیبانی در همه اشکال وجود دارد، بنابراین حتماً این را اغلب به نمایش بگذارید. شما باید به شریک زندگی خود بفهمانید که مهم نیست که او چه کاری انجام می‌دهد شما را قضاوت نخواهید کرد و به طور مداوم از او حمایت خواهید کرد.

عشق بی پایان وجود دارد

آنها می‌گویند که عشق همه چیز را فتح می کند و تا حدی حق با آنهاست. هیچ چیز بهتر از عشق یک رابطه را حفظ نمی‌کند. اگر هنوز عمیقاً عاشق شریک زندگی خود با وجود تمام معایب او هستید، کاملاً واضح نشانه دوام رابطه است.

نه تنها زندگی جنسی شما پر رونق است، بلکه هنوز هم هیجان‌انگیز است

در کنار عشق، رابطه جنسی نیز وجود دارد. اگر رابطه جنسی هنوز هیجان انگیز است، پس هیچ ترسی ندارید. چه در بازی‌های جنسی افراط کنید، با اسباب‌بازی‌ها بازی کنید یا آن را طبق برنامه نگه دارید، این حق شماست. رابطه جنسی به اندازه هر چیز دیگری در این لیست مهم است، و اگر هنوز بتوانید توسط شریک زندگی خود هیجان زده باشید، احتمالاً رابطه شما دوام خواهد آورد.

شما ارزش های یکسانی دارید

چیزی که بسیاری از مردم متوجه نمی شوند این است که برای دوام یک رابطه، هر دو طرف باید ارزش‌های اصلی یکسانی داشته باشند. اگر آنها خدا را دوست دارند و شما واقعاً دوست ندارید، ممکن است مشکل باشد. یا اگر آنها به داوطلب شدن اعتقاد دارند و شما مخالف آن هستید، این یک مشکل است. اگر نمی‌توانید در مورد نحوه تربیت فرزندان خود به توافق برسید، مشکل دارید. به اشتراک گذاشتن ارزش های یکسان یکی از نشانه های کلیدی است که رابطه شما دوام می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *