علائم ناراحتی دیگران از ما

چگونه بفهمیم که یک شخص از ما ناراحت است؟

مقدمه

دلخور شدن از دیگران یکی از دردناک‌ترین تجربیاتی است که می‌توان تجربه کرد. بدتر از آن زمانی است که کسی که به شما صدمه زده فردی نزدیک به شما و دوست شما باشد. حال همین وضعیت را برعکس تصور کنید. اگر برعکس باشد چطور؟ اگر ناخواسته به کسی توهین کرده‌ باشید، چه می‌کنید؟ چه علائمی نشان می‌دهد که شما به کسی صدمه زده‌اید و او از شما ناراحت است اما به شما نمی‌گوید؟ در ادامه پاسخ این سوال را به شما خواهیم داد و می‌گوییم علائم ناراحتی دیگران از ما شامل چه مواردی می‌شود.

آن‌ها نه لبخند می‌زنند و نه سلام می‌دهند!

یکی از نشانه‌های آشکار اینکه شما کسی را آزرده خاطر کرده‌اید، این است که ناگهان او دیگر به سلام و احوالپرسی شما پاسخ نمی‌دهد یا به شما لبخند نمی‌زند. اگر قبلا هر زمان که آن شخص را ملاقات می‌کردید، با شما گرم رفتار می‌کرد اما اکنون تغییر کرده است، ممکن است دلیلی برای این تغییر وجود داشته باشد.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که آیا او با شما سرد رفتار می‌کند یا، عمداً با آن شخص ارتباط برقرار کنید. سعی کنید دست خود را تکان دهید، سلام کنید یا به آن فرد لبخند بزنید. در صورتی که آن شخص طوری رفتار کرد که گویی چیزی نمی‌بیند و نمی‌شنود یا فقط با صورتی بدون حس به شما خیره شده است، پس احتمالاً او از شما ناراحت است. پس لبخند نزدن و سلام نکردن یکی علائم ناراحتی دیگران از ما است.

آن‌ها دیگر با شما صحبت نمی‌کنند!

به غیر از لبخند زدن یا سلام نکردن، یکی از علائم ناراحتی دیگران از ما این است که ناگهان صحبت کردن را با ما متوقف کند. اگر شما و او قبلا به یکدیگر نزدیک بودید، اما دیگر با شما صحبت نمی‌کند، این رفتار می‌تواند یک رفتار غیرمعمول باشد که باید فوراً نسبت به آن واکنش نشان داده شود.

برای حل این موضوع، می‌توانید شروع به گفتگو با آن شخص کنید. اگر به نظر می‌رسد که او علاقه‌ای به ادامه دادن صحبت با شما ندارد، برای مثال به سوالات شما فقط با «بله» و «نه» پاسخ می‌دهد، پس احتمالا از شما ناراحت است. این رفتار یک علامت است. بدتر از آن این است که، آن‌ها در حالی که شما هنوز در حال صحبت هستید، از شما دور شوند.

شما نادیده گرفته می‌شوید انگار وجود ندارید!

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که توسط یک نفر کاملاً نادیده گرفته شده‌اید؟ مثل اینکه آن‌ها بدون اینکه حتی به چشمان شما نگاه کنند، از کنار شما رد می‌شوند، یا اینطور به نظر می‌رسد که در مکالمات گروهی با شما اصلا ارتباط برقرار نمی‌کنند. اگر بله، احتمالاً آن شخص نسبت به شما احساس بدی دارد.

نادیده گرفتن شخصی که به شما صدمه زده است، تنها پیام ناراحتی را برای آن شخص ارسال نمی‌کند. بلکه این کار، همچنین یک مکانیسم دفاعی است تا از صدمه دیدن یا آزردگی مجدد جلوگیری شود. بنابراین، اگر کسی شما را نادیده می‌گیرد، ممکن است به این دلیل باشد که کاری که انجام داده‌اید باعث ناراحتی او شده است. پس بجای دلخور شدن، سعی کنید دلیل آن را بفهمید.

آن‌ها به پیام‌ها یا تماس‌های شما پاسخ نمی‌دهند!

آیا تا به حال سعی کرده‌اید با شخصی چت کنید یا با او تماس بگیرید، اما او به طور مداوم در دسترس نباشد؟ البته ممکن است این موضوع به این دلیل باشد که مشغول کاری هستند. اما در شرایط عادی، آن‌ها بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت یا به محض یافتن زمان به پیام‌های شما پاسخ می‌دهند.

با این حال، اگر روزها یا هفته‌ها گذشت و شما پاسخی از طرف آن شخص دریافت نکردید، یعنی مشکلی پیش آمده است. اینطور به نظر می‌رسد که آن‌ها عمداً پیام‌های شما را نادیده می‌گیرند یا نمی‌خواهند با شما صحبت کنند.

در شبکه‌های اجتماعی شما را دیگر دنبال نمی‌کند!

یکی دیگر از علائم علائم ناراحتی دیگران از ما این است که متوجه می‌شویم او دیگر در شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال نمی‌کند یا حتی ما را بلاک کرده است.

برای بسیاری، رسانه‌های اجتماعی زندگی آن‌ها است. بنابراین، اگر کسی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را به روی شما ببندد، به این معنی است که آنقدر به او صدمه زده‌اید که شما را از دنیای خود دور می‌کند.

شما را به دورهمی دعوت نمی‌کنند!

اگر ناگهان دوست شما دیگر شما را به برای مهمانی‌های دورهمی دعوت نمی‌کند، این بدان معناست که مشکلی در رابطه شما وجود دارد. به عنوان مثال، همه دوستان دیگر شما به مهمانی آن شخص دعوت شده‌اند، به جز شما.

ممکن است فرد فرستادن دعوت نامه برای شما را فراموش کرده باشد. با این حال، اگر بیش از یک بار این اتفاق بیفتد، واضح است که از شما دوری می‌کند.

دعوت‌های شما رد می‌شود!

آیا دوست شما دعوت‌های شما را رد می‌کند؟ آیا او هر زمان که او را به یک مهمانی یا به یک جمع ساده دعوت می‌کنید، بهانه می‌آورد؟ اگر او هیچوقت برای مهمانی‌های شما در دسترس نیست، پس واقعاً گویا مشکلی وجود دارد.

طبیعی است که افراد آنقدر مشغول باشند که برخی فعالیت‌ها و گردهمایی‌های دوستان خود را از دست بدهند. با این وجود، اگر دوست شما فقط برای دعوتی‌های شما وقت ندارد و می‌تواند برای دیگران وقت بگذارد، به این معنی است که او از شما اجتناب می‌کند.

از کمک به شما خودداری می‌شود!

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید بفهمید آیا شخصی نسبت به شما نارحتی دارد یا نه، این است که برای کمک به او مراجعه کنید. اگر آن شخص بلافاصله امتناع کرد، بدون اینکه حتی در مورد آن فکر کند، به این معنی است که آن‌ها مدت‌هاست تصمیم گرفته‌اند دیگر بخشی از زندگی شما نباشند.

به طور معمول، افراد با شرایط عادی، تمایل دارند به یکدیگر کمک کنند. حتی اگر مشغول باشند و وقت نداشته باشند، سعی می‌کنند راهی برای کمک پیدا کنند. بنابراین، اگر شخصی مستقیماً به شما بگوید که نمی‌تواند کمک کند و حتی ممکن است هیچ دلیلی هم به شما ارائه ندهد، پس انگار دارد انتقام کمی شیرین می‌گیرد.

نسبت به شما تحریک‌پذیر هستند!

اگر متوجه شدید که اخیراً شخصی به راحتی از شما عصبانی می‌شود، باید از خود، دلیل آن را بپرسید. درست است، آن فرد فقط ممکن است یک روز سخت داشته باشد. با این حال، اگر این موضوع مدت طولانی ادامه داشته باشد، احتمالاً شما او را به نحوی آزرده کرده‌اید.

یا اگر می‌بینید که او همیشه در اطراف دیگران، به جز شما، از روحیه خوبی برخوردار است، به این معنی است که او نمی‌خواهد در کنار شما باشد. بنابراین وقت آن فرا رسیده است که در مورد کارهای خود فکر کنید.

تعامل با شما را آغاز نمی‌کنند!

آیا متوجه شده‌اید کسی که قبلاً عاشق صحبت کردن با شما بود دیگر به شما نزدیک نمی‌شود؟ مثلاً، آن شخص نمی‌خواهد با شما صحبت کند مگر اینکه شما ابتدا با او صحبت کنید. این نشانه آن است که احتمالاً به آن فرد صدمه زده‌اید.

همچنین هر زمان که شروع به گفتگو می‌کنید، می‌توانید مشاهده کنید که چگونه به شما پاسخ می‌دهد. اگر آن شخص در حال حاضر سرد به نظر می‌رسد و سعی می‌کند در اسرع وقت صحبت را قطع کند، به این معنی است که او از شما اجتناب می‌کند. بنابراین آغاز نکردن صحبت و تعامل، یکی از علائم ناراحتی دیگران از ما می‌باشد.

رفتار عجیب دیگران

ممکن است شما از ناراحت بودن آن شخص از خودتان آگاه نباشید، اما احتمالاً دیگران از احساس او در مورد شما اطلاع دارند. زیرا اکثر افراد ناامیدی یا درد خود را به دیگران نشان می‌دهند، تا احساس بهتری داشته باشند. بنابراین ممکن است آن شخص، ناراحتی خود از شما را به دوستان دیگرتان گفته باشد.

اگر تا به حال متوجه شده‌اید که وقتی به جمعی وارد می‌شوید ناگهان فضای گروه تغییر می‌کند، به این معنی است که آن‌ها چیزی را از شما پنهان می‌کنند. ممکن است به یکی از آن‌ها یا همه آن‌ها توهین کرده باشید. سعی کنید از شخصی که به او نزدیک‌تر از همه هستید، در این مورد سوال کنید.

پاسخ‌ها یا نظرات طعنه‌آمیز دریافت می‌کنید!

آیا تا به حال سعی کرده‌اید با شخصی زیبا صحبت کنید، اما او همچنان به شما بی‌ادبانه پاسخ دهد؟ طبیعی نیست که کسی بدون دلیل به دیگران واکنش خشن نشان دهد، مگر اینکه شخص به طور طبیعی بی‌ادب باشد.

بنابراین، اگر مشاهده کردید که کسی اغلب با کنایه با شما صحبت می‌کند، قطعاً یک چیزی در این بین، اشتباه است. دلیل بی ادبی او را خیلی محترمانه از او بپرسید. برای مثال: عزیزم مشکلی پیش اومده که به من فلان حرف را زدی؟ یا اینکه ببخشید در مورد فلان رفتارت می‌خواستیم بپرسم، منظوری از او کار داشتی؟

چه باید کرد؟

هنگامی که متوجه شدید فردی از شما اجتناب می‌کند یا با شما برخورد سردی می‌کند، باید در اسرع وقت با این مسئله روبرو شوید. بهتر است با آرامش به آن فرد نزدیک شوید و با او صریح صحبت کنید.

اگر مشخص شد که باعث ناراحتی آن شخص شده‌اید، آنقدر متواضع باشید که عذرخواهی کنید. با این حال، اگر او هنوز آماده صحبت با شما نیست، به او فضا و زمان بدهید. همچنین می‌توانید از دیگران برای میانجیگری بین خودتان و او کمک بخواهید.

در آخر، اگر می‌خواهید رابطه‌تان با دوستانتان را تقویت کنید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب چگونه دوستی‌های قوی و پایدار داشته باشیم؟ را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *