ابراز عشق-رابطه عاشقانه

چگونه عشق خود را از راه‌های مختلف نشان دهیم

مفهوم “زبان عشق” برای اولین بار در سال 1992 توسط مشاور خانواده، گری چپمن، در کتاب “پنج زبان عشق: چگونه از صمیم قلب متعهد شویم” بیان شده بود. از آن زمان، زبان عشق توسط بسیاری از افراد برای ابراز و دریافت محبت استفاده ‌شده است. این روش‌ها منجر به برقراری روابط بهتر افراد با عزیزانشان می‌شود. پنج زبان عاشقانه عبارتند از: هدیه دادن، زمان گذراندن با کیفیت، کلمات تأیید کننده، خدمت کردن و لمس فیزیکی. دانستن زبان عشق شخصی خودتان، یک قسمت مهم برای داشتن رابطه موفق و ابراز عشق است. با این حال، تنها دانستن آن کافی نیست. برای استفاده بهتر از این اطلاعات، باید زبان عاشقانه طرف مقابلتان را هم فرا بگیرید تا بتوانید محبت و قدردانی خود را به روشی که او به خوبی درک می‌کند ابراز کنید. پس به راهکارهای ارائه شده در این مقاله به دقت توجه کنید.

فهرست عناوین پنهان

روش اول: هدیه دادن به عزیزان

هدیه عاشقانه-کادو
هدیه عاشقانه-کادو

از سر علاقه هدیه بدهید

برای افرادی که زبان اصلی آن‌ها دریافت هدیه است، آن چه که به عنوان هدیه دریافت می‌کنند از اهمیت زیادی برخوردار است. برای اینکه بتوانید بهترین هدیه را به آن‌ها بدهید، در مورد علایق، سرگرمی‌ها و آن چه که نیاز دارند به خوبی فکر کنید.
به عنوان مثال، اگر شریک زندگی شما عاشق آشپزی است و اخیراً عنوان کرده که به وسیله خاصی نیاز دارد، می‌توانید آن را برایش تهیه کنید. با این کار به او نشان می‌دهید که ازعلایقش با خبر هستید و به نیازهایش توجه می‌کنید.

نکته: هدیه دادن رفتاری مادی گرا نیست. اندیشه پشت هر هدیه به اندازه خود هدیه مهم است؛ با توجه به این موضوع بهتر است بیشتر به شخصی سازی آن توجه کنید تا این که به دنبال چیزهای لوکس و گران قیمت باشید.

چیزی بسازید که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد

هدیه دادن به این معنی نیست که شما لزوما برای خرید یک کالای گران قیمت هزینه زیادی پرداخت کنید. ساختن چیزی برای عزیزتان می‌تواند به همان اندازه (چه بسا بیشتر) برای او معنی دار باشد. به چیز خاصی فکر کنید که برای شما و شریکتان یاد آور خاطره یا علاقه مشترکی باشد. راهی برای تبدیل آن به هدیه‌ای دست ساز پیدا کنید. این‌کار به ابراز علاقه و عشق شما نسبت به او موثر است.
مثلا می‌توانید یک دفترچه یادداشت یا آلبوم عکس از تصاویر دو نفره‌تان بسازید. می‌توانید در همین راستا یک جواهر یا یک نقاشی به او هدیه بدهید.

به روش‌های سنتی پایبند باشید

خرید کردن برای برخی از افراد واقعا کار سختی است! اگر واقعاً نمی‌دانید برای مجذوب کردن و ابراز عشق خود چه چیزی تهیه کنید، از بین موارد معمول یکی را انتخاب کنید. برای آن‌ها گل‌ و بطری شراب مورد علاقه‌شان را فراهم کنید. کتابی را که فکر می‌کنید از آن لذت خواهند برد یا خوراکی محبوب و شکلات به آن‌ها هدیه بدهید. لباس و جواهرات هم همیشه گزینه‌های خوبی هستند.
در صورت تردید، موارد کاربردی را انتخاب کنید. گزینه‌هایی وجود دارند که می‌دانید آن‌ها می‌توانند برای مدت زمانی طولانی استفاده کنند. به عنوان مثال، یک لیوان خوب ممکن است جالب ترین یا منحصر به فردترین هدیه به نظر نرسد، اما استفاده طولانی مدت از آن باعث شادی و یادآوری این خاطره شیرین خواهد شد.

هدایای تجربی را انتخاب کنید تا با هم لذت ببرید

محققان دریافته اند که افراد، از هدایایی که منجر به تجربه می‌شوند نسبت به اشیای مادی بیشتر لذت می‌برند. علاوه بر این، یک هدیه تجربی، فعالیتی است که شما دو نفر می‌توانید با هم انجام دهید. این یک فرصت عالی برای قوی‌تر کردن پیوند بین شما دو نفر است و به خوبی احساس و عشق شما را ابراز خواهد کرد. سعی کنید شریکتان را در یک کلاس ثبت نام کنید. برای او بلیط نمایشگاه بخرید. با خرید حق عضویت در یک باشگاه، موزه یا سالن ورزشی دل او را به دست آورید.
به دنبال فعالیت‌هایی باشید که می‌توانید با هم انجام دهید و نشان دهنده علایق مشترک شما باشند. به عنوان مثال، اگر هر دو سفر کردن را دوست دارید، خرید بلیط برای تعطیلات آخر هفته یک گزینه عالی است.

برای آماده سازی هدیه زمان بگذارید

آماده سازی هدیه-کادو
آماده سازی هدیه-کادو

نحوه ارائه هدیه بیانگر چیزهای زیادی از طرف شما است. قطعا شما دوست ندارید که هدیه خود را در یک کیسه پلاستیکی به طرفتان بدهید! یک کاغذ بسته بندی خوب، یک جعبه یا یک کیف زیبا برای هدیه خود فراهم کنید. یک یادداشت شخصی از طرف خودتان به آن اضافه کنید.
مطالعات نشان می‌دهد که افراد نسبت به هدایایی که به زیبایی بسته بندی شده‌اند واکنش مثبت تری نشان می‌دهند. به علاوه، وقت گذاشتن برای خوب جلوه دادن هدیه، نشان دهنده اهمیت دادن شما به شخص مقابل است و به خوبی ابراز علاقه و عشق شما را انجام می‌دهد.

هدیه خاص و در زمان مناسب

اکنون که یک هدیه عالی را فراهم و آن را به زیبایی بسته بندی کرده‌اید، وقت ارائه دادنش رسیده است. به بهترین زمان و روش برای انجام این کار فکر کنید. برای اثر گذاری هر چه بیشتر، هر دو گزینه لحظه و روش باید خاص باشند. به عنوان مثال، به پیشنهاد ازدواج در یک رستوران دنج با گذاشتن حلقه در لیوان شامپاین فکر کنید.
می توانید هدیه را در جایی پنهان کرده و از عزیز خود بخواهید که برای یافتن آن، از سرنخ‌هایی که به او می‌دهید استفاده کند.
زمانی را انتخاب کنید که هر دو شاد و در آرامش باشید. به این ترتیب، هر دو می‌توانید بیشترین لذت را از ابراز عشق و لحظه‌ای که در آن هستید ببرید.

پیگیری مناسبت‌های خاص

هدیه ولنتاین
هدیه ولنتاین

افرادی که هدیه گرفتن برایشان ارزشمند است، وقتی عزیزانتان از لحظات خاصی مانند تاریخ تولد، سالگرد و غیره غافل می‌شوند، ناراحت می‌شوند. تاریخ‌های مهم را فراموش نکنید. قبل از رسیدن موعد مقرر هدیه خود را فراهم کنید.
اگر در به خاطر سپردن تاریخ‌های خاص مشکل دارید، از نرم افزارهای موجود در تلفن همراهتان استفاده کنید. زنگ هشدار را از چند روز قبل برنامه ریزی کنید تا برای جست و جو وقت کافی داشته باشید.

هدایای بی دلیل غافلگیرکننده

اگر هدیه گرفتن برای شریک شما نحوه بیان و ابراز عشق است، هدیه‌های بی دلیل او را شگفت زده خواهند کرد؛ همچنین، نشان دهنده میزان اهمیت شما به او است و عشق شما را به خوبی ابراز خواهد کرد. وقتی بیرون هستید به چیزهای کوچکی که یادآور وی به شما هستند توجه کنید؛ مثلا پیراهنی با عکس مورد علاقه آن‌ها روی آن، یا خوراکی مورد علاقه‌شان برای میان وعده. وقتی او را دیدید به او بگویید: “هی، من امروز با دیدن این به یاد تو افتادم.”
می‌توانید هدایای کوچکی را در جاهای مختلف بگذارید تا خود به خود آن را پیدا کنند. حتی نوشتن یک یادداشت عاشقانه و قرار دادن آن زیر بالش برای طرفتان بسیار دلچسب و نمایشگر عشق شما به وی خواهد بود.

مطالب مرتبط: عشق در نگاه اول وجود دارد؟

روش دوم: گذراندن زمان باکیفیت در کنار هم

قدم زدن دو نفره-عاشقانه
قدم زدن دو نفره-عاشقانه

انتخاب فعالیت موردعلاقه عزیزتان

یکی از بهترین راه‌های نشان دادن و ابراز عشق و توجه، شرکت در فعالیتی است که شریکتان به آن علاقه دارد. با این کار می‌توانید یک تجربه لذت بخش در کنار هم داشته باشید. اگر اوعاشق آشپزی است، مواد اولیه را خریداری کرده و با هم آشپزی کنید. اگر به طبیعت علاقه مند است، در یک بعد از ظهر برای پیاده روی به یک باغ گیاه شناسی بروید. اگر شریکتان گروه یا خواننده خاصی را دوست دارد، بلیط اجرای آن را فراهم کرده و با هم به تماشای کنسرت بروید.
اگر مطمئن نیستید شریک زندگی شما می‌خواهد چه کاری انجام دهد، از او سوال کنید. شگفت زده کردن او با یک گردش یا فعالیت جذاب عالی است، اما این که نشان دهید هنگام برنامه ریزی برای نظر او هم ارزش قائل هستید، رفتاری ستودنی و تاثیرگذار است و نشانه ای از ابراز عشق شما نسبت به اوست.

طراحی رویداد ویژه دو نفره

اگرچه گذراندن اوقات فراغت با دوستان، خانواده و فرزندان بسیار عالی است، اما زمان گذراندن دو نفره هم در یک رابطه اهمیت به سزایی دارد. به دنبال یک رویداد خاص برای یک برنامه دو نفره باشید. مثلا رفتن به تئاتر را برنامه ریزی کنید. برای صرف نوشیدنی به یک کافه بروید یا در کنار هم در یک رستوران دنج به صرف نهار بپردازید.
اگر فرزند دارید، یک پرستار کودک استخدام کنید؛ یا اینکه از یکی از دوستان یا اقوام خود بخواهید چند ساعتی را به مراقبت از آن‌ها بپردازند.

نکته: پوشیدن لباس مناسب می‌تواند هر رویدادی را برای هر دوی شما خاص‌تر کند. لباس مجلسی بپوشید، به موهایتان رسیدگی کنید و اگر تمایل دارید آرایش کنید. این هم به ابراز علاقه و عشق شما کمک می‌کند و هم بنیاد رابطه را استحکام می‌بخشد.

مرخصی و استراحت دو نفره

گاهی اوقات بهترین زمانی که با شخص دیگری می‌گذرانید همان زمانی است که هیچ کاری برای انجام دادن ندارید. روزی را انتخاب کنید که هر دو آزاد باشید. سایر برنامه‌های خود را لغو کنید. در کنار هم باشید و هیچ کاربه خصوصی انجام ندهید. می‌توانید به پارک بروید و ناهار بخورید. قهوه بنوشید و با یکدیگر صحبت کنید. حتی می‌توانید تمام بعد از ظهر را در خانه روی کاناپه بنشینید و تلویزیون تماشا کنید.
اگر با هم چیزی را تماشا کردید، در ادامه وقت خود را به صحبت درباره آن اختصاص بدهید. با این کار طرف مقابلتان احساس می‌کند شما با او وقت می‌گذرانید نه صرفا با تلویزیون!

امتحان یک چیز جدید

مکالمه عاشقانه-آتش
مکالمه عاشقانه-آتش

بیرون آمدن از منطقه آسایش و امتحان چیزهای جدید، راهی عالی برای ایجاد پیوندی قوی در روابط شما است. با هم به یک رستوران جدید بروید. از مکانی که هرگز نرفته‌اید، بازدید کنید. یک ورزش یا سرگرمی جدید مانند صخره نوردی یا نقاشی را با هم انجام بدهید.
امتحان کردن یک چیز جدید اغلب هیجان انگیز و سرگرم کننده است. هنگامی که این هیجان را با عشق زندگیتان شریک شوید، هر دو احساس بسیار خوبی خواهید داشت.

اختصاص وقت

وقتی مشغول انجام کارهایی مانند وظایف شغلی، تحصیلی و خانوادگی هستید، یافتن زمانی برای گذراندن وقت با شریک زندگیتان دشوار است. حتی در روزهایی که بیشترین مشغله کاری را دارید هم سعی کنید حداقل 20 دقیقه وقت بگذارید تا فقط بر روی یکدیگر تمرکز کرده و با هم گپ بزنید.
به عنوان مثال، می‌توانید به توافق برسید که هر شب قبل از اینکه هر دو بخوابید، 20 دقیقه مکالمه مشترک داشته باشید.
در این زمان به خصوص از صحبت در مورد موارد استرس زا و تکراری مانند قبوض، کارهای منزل و غیره خودداری کنید. درعوض، روی یک مکالمه سرگرم کننده و آرامش بخش تمرکز کنید. به عنوان مثال، می‌توانید در مورد فیلمی که با هم دیده‌اید، کتابی که یکی از شما در حال خواندن آن است، یا خاطره‌ای که برای هر دویتان ارزشمند است، صحبت کنید.

توجه به شریک خود

تحمل احساس “تنها بودن در کنار هم” برای افراد بسیار دشوار است. وقتی در حال وقت گذراندن با شریک زندگیتان هستید، با وی ارتباط چشمی برقرار کنید. با او گفتگو کنید و به طور فعال به صحبت‌هایش گوش بدهید.
وقتی که با هم هستید، تلفن خود را مرتباً چک نکنید. به تلویزیون خیره نشوید. تلفن خود را کنار گذاشته و تلویزیون را خاموش کنید (مگر این که با هم در حال تماشای آن باشید). وقتی با شما در حال صحبت است حرف او را قطع نکنید.

مطالب مرتبط: ازدواج بی‌عشق؛ 20 نشانه ازدواج بی‌عشق و 6 راه‌کار ساده برای کنار آمدن با آن

روش سوم: مهر تأیید بر عشق با استفاده از کلمات

مکالمه عاشقانه-عاشقانه-لبخند
مکالمه عاشقانه-عاشقانه-لبخند

به او بگویید که دوستش دارید

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه به کسی بفهمانید دوستش دارید این است که فقط آن را بگویید! علاوه بر این، اگر دلیل این علاقه را نیز برایش توضیح دهید، بیشتر قدردان شما خواهد شد. اگر به چیز خوبی درباره شریک زندگیتان می‌اندیشید، آن را با صدای بلند اعلام کنید.
به عنوان مثال، این جمله را بگویید: ”من خیلی دوستت دارم. تو بسیار باهوش و بامزه و مهربان هستی! “

برای عزیزتان نامه بنویسید

نامه عاشقانه
نامه عاشقانه

قدرشناسی یکی از عناصر اصلی یک رابطه سالم است. به ویژه در افرادی که زبان عشقشان استفاده از کلمات تأییدآمیز است، شنیدن قدردانی شما در گوششان بسیار دل نشین خواهد بود. لیستی از مواردی درشریک زندگی خود که از آن سپاسگزار هستید، تهیه کنید. با استفاده از آن‌ها یک نامه بنویسید. نامه را در جایی را بگذارید تا وی در یک لحظه خاص پیدایش کند؛ یا اگر ترجیح می‌دهید، وقتی که با هم هستید خودتان نامه را به او بدهید.
قدردانی خود را نه تنها برای کارهایی که انجام می‌دهند، بلکه برای کسی که به عنوان یک شخص هستند هم ابراز کنید. به عنوان مثال بگویید: “از همه کمک‌ها و تشویق‌هایت در چند سال گذشته ممنونم. من عاشق مهربانی و هوشمندی تو هستم”.
اگر احساس کردید که می‌خواهید حجم قدردانی خود را با دیگران هم به اشتراک بگذارید، تصویری دو نفره از خود و شریکتان را در شبکه‌های اجتماعی قرار داده و عنوانی صمیمانه در زیر آن یادداشت کنید.

یادداشت‌های غافلگیر کننده بنویسید

برچسب‌های کاغذی را که کلماتی پر از محبت روی آن‌ها نوشته‌اید در مکان‌های مختلف قرار دهید. همچنین می‌توانید یک نامه کوتاه عاشقانه را در کیف عزیزتان قرار دهید. یادداشتی دلنشین را بر روی بالش وی بگذارید تا هنگام خواب آن را پیدا کند. اگر طرفتان برای کلمات ارزش زیادی قائل است، پیدا کردن همچین سورپرایز شیرینی، روز او را به بهترین نحو برایش رقم می‌زند.
به عنوان مثال، می‌توانید یک یادداشت را روی آینه دستشویی قرار دهید که در آن نوشته شده است: “تو باشکوه هستی!”. اگر شریکتان قصد شرکت در یک آزمون سخت را دارد، نوشته‌ای را در کتاب درسی‌اش با این مضمون قرار دهید: “حتما موفق خواهی شد، من به تو ایمان دارم.”

تحسین و تمجید

چند قطعه کاغذ را به تعداد زیادی نوار کوچک برش بدهید. حداقل 50 نوار کاغذی آماده کنید. روی هر یک از آن‌ها، در رابطه با چیزی که در شخص مقابلتان دوست دارید، یادداشت کوچکی بنویسید. مثلا: “تو همیشه روز من را روشن می کنی”، یا “من واقعا قدر دان مهربانی تو هستم”. شیشه را با این نوشته‌ها پر کنید. آن را بسته بندی کرده و به عشقتان بدهید. به او بگویید هر وقت دلش گرفت یا تمایل داشت، یکی از ورقه‌های کاغذی را بیرون آورده و آن را بخواند.
اگر حوصله و ذوق هنری دارید، می‌توانید شیشه را تزئین کنید. با این کار آن را به یک پروژه هنری زیبا تبدیل می‌کنید که باعث قدر دانی بیشتر از عشق شما خواهد شد.

کلمات دلگرم کننده

مهم است که به عزیزانتان بفهمانید که وقتی اوضاع خراب است در کنارشان هستید. دلگرم کردن شریکتان در شرایط سخت و انگیزه دادن به او برای ادامه مسیر، امری بسیار مهم است. به او بگویید که در هر شرایطی حامی وی هستید.
به عنوان مثال، اگر آن‌ها دوران سختی را پشت سر می‌گذارند ، جملاتی مانند این را بگویید: “من می دانم که در شرایط سختی هستی. می‌خواهم بدانی که من به تو ایمان دارم. اگر به من نیاز داشتی من همیشه اینجا هستم”.
اگر طرف مقابلتان به موفقیتی دست پیدا کرد به او چیزی مانند این بگویید: “من خیلی به تو افتخار می‌کنم عزیزم! تو شگفت انگیز هستی.”

خودداری از انتقادات آزاردهنده

برای افرادی که برای کلمات ارزش زیادی قائل هستند، کلمات تند و خشن ممکن است بیش از حد آسیب زا باشند. همیشه مراقب چگونگی صحبت با عزیزان خود باشید. اگر با هم دچار اختلاف شدید، انتقادتان را به روشی سازنده و بدون قضاوت بیان کنید.
از حمله به شخصیت او و استفاده از جملاتی مانند “شما همیشه… ” یا “شما هرگز… ” خودداری کنید.
برای بیان احساست خود از “زبان من” استفاده کنید تا بتوانید بدون اینکه تقصیر را به گردن شریک زندگی خود بیندازید، بر احساسات خود غلبه کنید. به عنوان مثال سعی کنید بگویید: “من هر روز که به خانه می‌آیم و ظرف‌ها را در ظرفشویی می‌بینم دلسرد می‌شوم. اگر بتوانی ظرف‌ها را بشویی به من کمک بزرگی کرده‌ای”.

مطالب مرتبط : چگونه دوباره عشق را تجربه کرده و عاشق شویم؟

روش چهارم: همکاری در انجام کارها

کمک کردن عشق-همکاری-آشپزی
کمک کردن عشق-همکاری-آشپزی

در انجام کارها به شریکتان کمک کنید

برای بسیاری از افراد، درخواست کمک ممکن است دشوار باشد. کافیست با پرسیدن این که آیا کاری می‌توانید برای طرفتان انجام دهید زندگی او را کمی راحت‌تر کنید. این برخورد، یک روش عالی برای نشان دادن مقدار اهمیت دادن شما به طرف مقابلتان و نیز ابراز عشق شما به او است. می‌توانید این سوال را حداقل یک بار در روز مطرح کنید.
چیزی مانند این بگویید: “هی، من می‌دانم که در حال حاضر واقعاً سرت شلوغ است. آیا کاری هست که بتوانم برای کمک به تو انجام دهم؟”
آماده انجام دادن هرچه که می‌خواهند باشید؛ خواه این کار بیرون بردن سطل زباله باشد یا شستن ظرف‌ها.

یک “دفترچه کوپن” بسازید

شما می‌توانید با استفاده از کاغذ، کوپن‌هایی را ساخته و روی آن‌ها وظایفی را که می‌خواهید برای طرفتان انجام دهید یادداشت کنید. این کوپن‌ها را به عزیزتان هدیه دهید. می‌توانید از این کوپن‌ها برای انجام کارهای مختلفی که معمولا از انجام آن سر باز می‌کنید استفاده کنید. کارهایی مانند بیرون بردن سطل زباله، شستن لباس‌ها وخشک کردن ظروف. به آن‌ها اجازه دهید هر زمان که به کمی کمک اضافی نیاز داشتند کوپن خود را نقد کنند!
به عنوان مثال، می‌توانید کوپنی را با این جمله آماده کنید: “برای یک بار لباس شستن”. می‌توانید آن را به صورت دستی طراحی کرده یا از طرح‌های موجود در فضای آنلاین بهره ببرید.

کارهای کوچک را برایشان انجام بدهید

حتما لازم نیست که خدمات خیلی بزرگی مانند ساختن خانه یا تعمیر ماشین انجام دهید. در عوض، می‌توانید کارهای کوچکی را که آنها انجام نداده‌اند، انجام دهید: خاموش کردن چراغ‌های اتاق، تمیز کردن میز بعد از صرف غذا یا حمل کیسه مواد غذایی. ممکن است برای شما کم اهمیت به نظر برسد، اما شخصی که اعمال شما برایش اهمیت ویژه‌ای دارد از این وظایف به صورت بسیار معناداری قدردانی خواهد کرد.
انجام بسیاری از لطف ‌های اندک در طول یک روز یا در طی یک دوره زمانی، گویای خیلی چیزها خواهد بود. این نشانه قدردانی شما از شخص مقابلتان است. این رفتار بیانگر این است که شما در تلاشید کارهایی را برای سهولت و بهتر شدن زندگی طرف مقابلتان انجام دهید.

نکته: عادت کنید که عزیزتان را بعضاً با انجام کارهای کوچک، بدون این که انتظار آن را داشته باشند، غافلگیر کنید. این اعمال مهربانانه و تصادفی ناچیز، برای کسی که زبان عشق وی “اعمال” شما است، پر از معنی و مفهوم خواهد بود.

به نیازهای او توجه کنید

گرچه ممکن است کار زیادی به نظر نرسد، اما یکی از بزرگ‌ترین راه‌های خدمت به افراد فقط توجه است. وقتی صحبت می‌کنند با دقت به آن‌ها گوش دهید. آن چه که بیان می‌کنند را در ذهنتان به خاطر بسپارید. این به شما کمک می‌کند تا دریابید که در آینده چگونه بهتر به آن‌ها کمک کنید. توجه به فرد موردعلاقه‌تان و نیازهای او، بخشی از پایه و اساس هر رابطه سالمی است.
به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که عشق شما از نداشتن وقت کافی برای انجام همه کارهای خود در طول روز شکایت دارد، می‌توانید پیشنهاد دهید که مقداری از کارهایش را برای او انجام دهید.

روش پنجم: ابراز عشق از طریق لمس

بوسه-ابراز عشق-لمس عاشقانه
بوسه-ابراز عشق-لمس عاشقانه

فرصت طلبی

هنگامی که در کنار عزیز خود هستید و در هنگام انجام کارهای روزمره، بهانه‌هایی برای لمس کردن او پیدا کنید. به عنوان مثال، دستتان را برای برداشتن تار مویی از روی صورت وی دراز کنید. هنگام گفتگو برای تاکید بر روی یک نکته خاص دستتان را روی بازوی او قرار دهید. وقتی دارید برایشان در لیوان آب می‌ریزید، دست دیگرتان را روی شانه‌اش قرار دهید. ممکن است این‌ها کارهای بزرگی به نظر نرسند، اما همین لمس‌های کوچک راهی عالی برای نشان دادن و ابراز عشق شما در لحظات معمولی است.
گرفتن دست یکدیگر در هنگام راه رفتن یا نشستن در کنار هم، حرکتی کلاسیک و نمایش دهنده محبت است.
هنگامی که کنار هم نشسته‌اید، به سمت شانه آن‌ها خم شوید و برای مدت کوتاهی سرتان را روی شانه عشق خود قرار دهید.

همدیگر را در آغوش بگیرید

بغل کردن هر روزه می‌تواند رابطه شما را با شریک زندگیتان عمیق‌تر کند؛ خصوصاً اگر زبان عشق او لمس فیزیکی باشد. صبح که بیدار می شوید یا آخر روز که به خانه برمی‌گردید او را در آغوش بگیرید.
یک راه عالی دیگر برای عمیق‌تر کردن پیوند جسمی با همسرتان، بوسه طولانی است. سعی کنید این بوسه حداقل برای مدت 6 ثانیه به طول بینجامد.

به شریکتان ماساژ پیشنهاد بدهید

ماساژ کمر و سایر اشکال ماساژ، روشی عالی برای نشان دادن و ابراز عشق و محبت است. این کار به تسکین استرس جسمی و عاطفی عزیزان شما نیز کمک شایانی می‌کند. اگر به نظر می‌رسد که عشق شما دچار استرس شده یا عضلاتش درد می‌کند، به او پیشنهاد دهید تا گردن و شانه‌هایش را بمالید. از او بخواهید که برای ماساژ شدیدتر به پشت دراز بکشد.
در برخی مواقع حتی می‌توانید آن را به صورت مراسمی خاص برگزار کنید. شمع‌های معطر و روغن های ماساژ فراهم کنید و با یک ماساژ عاشقانه و صمیمی از عشق خود پذیرایی کنید.

از او بپرسید دوست دارد چگونه لمس شود

حتی اگر طرف مقابل شما از لمس شدن لذت نمی‌برد، سعی کنید با او ارتباط بیشتری برقرار کنید تا بفهمید که چه نوع لمس‌هایی را دوست داشته و از کدام یک بدش می‌آید. این باعث می‌شود که ارتباط صمیمانه شما برای شخص مقابلتان لذت بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، مطرح شدن چنین موضوعاتی نشان دهنده این است که به نیازها و ترجیحات وی اهمیت می‌دهید.
به عنوان مثال چیزی مانند این بگویید: “آیا وقتی این طور نوازشت می‌کنم خوشت می‌آید؟” یا “آیا این حرکت من از نظر تو اشکالی ندارد؟”

هم آغوشی در اتاق خواب

عشق بازی- بغل عاشقانه
عشق بازی- بغل عاشقانه

لازم است بدانید که رابطه جنسی در زبان عاشقانه لمس همه چیز نیست نیست، اما قسمت اصلی بسیاری از روابط است. اگر رابطه جنسی برای شما و عشق زندگی شما مهم است، پس برای این نوع از صمیمیت وقت بگذارید، حتی اگر سر هر دویتان شلوغ باشد.
برنامه ریزی برای رابطه جنسی، عاشقانه ترین چیز در جهان به نظر نمی‌رسد؛ با این حال، وقت گذاشتن برای هم آغوشی می‌تواند در سلامت رابطه شما تاثیر زیادی بگذارد. این کار به ایجاد احساس اهمیت و اولویت در شریک زندگی شما، کمک بزرگی می‌کند.
زمانی را برای این کار برنامه ریزی کنید که تحت فشار قرار نگیرید. موقعی مناسب است که برای هر دوی شما مورد قبول باشد. به عنوان مثال، ممکن است هر جمعه عصر بعد از کار زمان مناسبی برای هم آغوشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.